Jump to content


Photo

Songs Of Innocence

U2 nowy album album u2 u2 płyta nowa płyta u2

  • Please log in to reply
7779 replies to this topic

Poll: Songs Of Innocence (93 member(s) have cast votes)

Który utwór/utwory powinny zostać singlami promującymi Songs of Innocence?

  1. The Miracle (Of Joey Ramone) (11 votes [4.04%])

    Percentage of vote: 4.04%

  2. Every Breaking Wave (53 votes [19.49%])

    Percentage of vote: 19.49%

  3. California (There Is No End To Love) (26 votes [9.56%])

    Percentage of vote: 9.56%

  4. Song For Someone (10 votes [3.68%])

    Percentage of vote: 3.68%

  5. Iris (Hold Me Close) (10 votes [3.68%])

    Percentage of vote: 3.68%

  6. Volcano (14 votes [5.15%])

    Percentage of vote: 5.15%

  7. Raised By Wolves (6 votes [2.21%])

    Percentage of vote: 2.21%

  8. Cedarwood Road (5 votes [1.84%])

    Percentage of vote: 1.84%

  9. Sleep Like a Baby Tonight (22 votes [8.09%])

    Percentage of vote: 8.09%

  10. This Is Where You Can Reach Me Now (18 votes [6.62%])

    Percentage of vote: 6.62%

  11. The Troubles (35 votes [12.87%])

    Percentage of vote: 12.87%

  12. Lucifer's Hands (8 votes [2.94%])

    Percentage of vote: 2.94%

  13. Crystal Ballroom (45 votes [16.54%])

    Percentage of vote: 16.54%

  14. The Troubles (jakaś alt version) (1 votes [0.37%])

    Percentage of vote: 0.37%

  15. Sleep Like A Baby Tonight (też jakaś alt version) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  16. The Miracle (Of Joey Ramone) (acoustic) (1 votes [0.37%])

    Percentage of vote: 0.37%

  17. Every Breaking Wave (acoustic) (6 votes [2.21%])

    Percentage of vote: 2.21%

  18. Song For Someone (acoustic) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  19. California (acoustic) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  20. Raised By Wolves (acoustic) (1 votes [0.37%])

    Percentage of vote: 0.37%

  21. Cedarwood Road (acoustic) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

Vote Guests cannot vote

#1021 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Posted 27 lipca 2008 - 07:27

Doskonale wszyscy wiedzą, że Eno zrobił Joshua Tree, ale to nie znaczy, że musi teraz zrobić każdy kolejny album U2.. i nie tylko nie gwarantuje to, ale wręcz wyklucza nagranie czegoś na miarę JT czy War. Też mam nadzieję, że się mylę.

U2 musi naprawdę nagrać arcydzieło,aby przebić Brytyjczyków pod względem artystycznym i komercyjnym w tym roku.


Do przebicia VLV wystarczyłoby nagrać drugie HTDAAB. Mam nadzieję, że U2 mierzą wyżej.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#1022 madeinpoland

madeinpoland

    Użytkownik

  • Members
  • 994 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 27 lipca 2008 - 18:31

Do przebicia VLV wystarczyłoby nagrać drugie HTDAAB. Mam nadzieję, że U2 mierzą wyżej.

Nie zgadzam się. Bomba,jako płyta bardzo mi się podobała,ale ogólnie fanów i części krytyków nie zachwyciła. Jest to płyta,która nie wytrzyma próby czasu. To był album "na teraz". Ogólnie brytyjska scena rockowa to ostatnio zżynanie Libertines'ów i Radiohead,a Coldplay i jego nowy album wpuścił świeżej krwi do muzyki rockowej,wyznaczył standardy na najbliższe 2-3 lata w muzyce brytyjskiej,ugruntował pozycję Coldplay,jako jednego z najlepszych zespołów ostatnich 10-15 lat,pozwolił im rozwinąć się muzycznie,osiągnąć sukces komercyjny i artystyczny. Na całym świecie jest bardzo ceniony. Czy How To Dismantle An Atomic Bomb przeniosła U2 na wyższy poziom? Nie,ona tylko potwierdziła klasę Irlandczyków,o której wszyscy wiemy,a Viva La Vida przeniosła CPL na wyższy poziom.
Dołączona grafika

#1023 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Posted 27 lipca 2008 - 18:53

Czy How To Dismantle An Atomic Bomb przeniosła U2 na wyższy poziom? Nie,ona tylko potwierdziła klasę Irlandczyków,o której wszyscy wiemy,a Viva La Vida przeniosła CPL na wyższy poziom.


Osobiście uważam, że po 30 latach nagrywania, mając za sobą od 20 lat punkt absolutu - swoich muzycznych wyżyn, mając kilkanaście lat ugruntowaną już markę, ciężko będzie chłopakom wskoczyć wyżej o jeszcze jeden szczebelek drabiny.

#1024 madeinpoland

madeinpoland

    Użytkownik

  • Members
  • 994 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 27 lipca 2008 - 19:01

Osobiście uważam, że po 30 latach nagrywania, mając za sobą od 20 lat punkt absolutu - swoich muzycznych wyżyn, mając kilkanaście lat ugruntowaną już markę, ciężko będzie chłopakom wskoczyć wyżej o jeszcze jeden szczebelek drabiny.


Chłopaki,jak i producenci zapowiadają arcydzieło,ponoć najlepszą płytę w karierze. To oznacza,iż U2 powinno wejść na jeszcze wyższy poziom,bo jeśli nagrywają coś lepszego(prawdopodobnie) od TJT,czy AB,to mówi samo za siebie.
Dołączona grafika

#1025 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Posted 27 lipca 2008 - 19:04

Z tymi arcydziełami to stara gadka jest.

#1026 NvK

NvK

    Użytkownik

  • Members
  • 287 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łarsała

Posted 27 lipca 2008 - 19:09

Bomba w okolicach lipca 2004 też była arcydziełem, najlepszym albumem w karierze i w ogóle How To Do Another Achtung Baby ;)

#1027 madeinpoland

madeinpoland

    Użytkownik

  • Members
  • 994 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 27 lipca 2008 - 19:17

To coś świadczy o U2(co właściwie-niech każdy sam sobie odpowie,nie chcę ferować niepotrzebnych wyroków)...Widocznie prochu już nie wymyślą,odnośnie CPL-mam wrażenie-wręcz przeciwnie :)
Dołączona grafika

#1028 NvK

NvK

    Użytkownik

  • Members
  • 287 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łarsała

Posted 27 lipca 2008 - 19:23

To świadczy o U2, że marketing nie jest im obcy a do tego nagrywają bardzo dobre płyty. Jeżeli ktoś spodziewa się przebicia szczytów kariery to sam jest sobie winny późniejszego zawodu. Ja spodziewam się bardzo dobrej płyty i bardzo dobrej trasy. Jeżeli nagle okazałoby się, że faktycznie nagrali dzieło, będę pod wrażeniem. Jeżeli nie nagrają arcydzieła, tylko bardzo dobrą płytę, nie będe zawiedziony. Jeżeli nagrają kaszankę to każdy będzie zawiedziony, ale mimo wszystko tego się po nich nie spodziewam.

#1029 madeinpoland

madeinpoland

    Użytkownik

  • Members
  • 994 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 27 lipca 2008 - 19:49

Ja już się gdzieś odzywałem w podobnej nucie,jak Ty-NvK :). Niech koncentrują się na nagrywaniu bardzo dobrych płyt i graniu świetnych koncertów.
Dołączona grafika

#1030 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Posted 27 lipca 2008 - 19:56

Na całym świecie jest bardzo ceniony.


Tak samo było z HTDAAB. Z resztą fanowskich zachwytów dyskutował nie będę, bo znowu dostanę UPOMNIENIE. Wyższość HTDAAB nad VLV polega tylko na jednym - na tej pierwszej są lepsze piosenki. To wszystko.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#1031 madeinpoland

madeinpoland

    Użytkownik

  • Members
  • 994 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 27 lipca 2008 - 19:57

Tak samo było z HTDAAB. Z resztą fanowskich zachwytów dyskutował nie będę, bo znowu dostanę UPOMNIENIE. Wyższość HTDAAB nad VLV polega tylko na jednym - na tej pierwszej są lepsze piosenki. To wszystko.

Dla Twego ucha owszem i proszę Cię,abyś to podkreślił :)
Dołączona grafika

#1032 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 27 lipca 2008 - 20:03

Jeszcze trochę porównań CPL do dowolnej płyty U2 i pęknę ze śmiechu!

#1033 madeinpoland

madeinpoland

    Użytkownik

  • Members
  • 994 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 27 lipca 2008 - 20:04

Jeszcze trochę porównań CPL do dowolnej płyty U2 i pęknę ze śmiechu!

Stary! Oślepłem! Nie widzę żadnego porównywania,weź mi pokaż :)
Dołączona grafika

#1034 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Posted 27 lipca 2008 - 20:05

Niedługo się skończą, wszak wszyscy wiemy, że Coldplay już wyprzedzili tych dziadów z U2 o kilka długości, i w zasadzie nie ma sensu ich już porówny.. UPS, miałem się nie odzywać.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#1035 madeinpoland

madeinpoland

    Użytkownik

  • Members
  • 994 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 27 lipca 2008 - 20:12

Nie wiem dlaczego sugerujecie jakieś porównywanie? Nikt(przynajmniej ja) nie porównywał. Mówiłem wyłącznie o zdrowej rywalizacji komercyjno-artystycznej pomiędzy wielkimi w dzisiejszej scenie rockowej,jakimi Coldplay i U2 bez wątpienia są. Coldplay wydał płytę,zdania na jej temat są niezwykle podzielone. Osobiście uważam VLV za świetną płytę,jedną z lepszych jakie słyszałem( w TOP20 na pewno się znajdzie) i U2 ma zawieszoną wysoko poprzeczkę.
Dołączona grafika

#1036 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 27 lipca 2008 - 20:13

Miło by było móc przeczytać jakiś wątek w którym nie występuje Coldplay.
Panowie.

#1037 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Posted 28 lipca 2008 - 16:36

Nie wiem dlaczego sugerujecie jakieś porównywanie? Nikt(przynajmniej ja) nie porównywał. Mówiłem wyłącznie o zdrowej rywalizacji komercyjno-artystycznej pomiędzy wielkimi w dzisiejszej scenie rockowej,jakimi Coldplay i U2 bez wątpienia są. Coldplay wydał płytę,zdania na jej temat są niezwykle podzielone. Osobiście uważam VLV za świetną płytę,jedną z lepszych jakie słyszałem( w TOP20 na pewno się znajdzie) i U2 ma zawieszoną wysoko poprzeczkę.

Ok niech będzie Coldplay wydał "1 wielka płytę" (VLV a co może i jest wielka a ja się nie znam nie mam gustu i mnie się tylko nie podoba). U2 wydali War z ponadczasowymi pieśniami takimi jak SBS czy NYD, następnie Joshua Tree kamień milowy w muzyce rockowej, świetnie przeszli z tego okresu do Achtung Baby potem jeszcze bardzo udane POP o ! to tak w najkrótszym skrócie :P Gdzie tu umieszczać poprzeczkę ? Na pewno nie musi tego robić U2 - oni nagrywają zawsze przynajmniej dobry album. Natomiast Coldplay ?"1 wielką płytą" (ironia rzecz jasna ale niech będzie - trzeba być tolerancyjnym) Coldplay nie dorastają w tej chwili nawet do pięt U2. Prawdziwą wartość CLP potwierdzi z czasem bo 4 albumy to trochę za mało na 12 (a niedługo 13) dobrych, bardzo dobrych świetnych i znakomitych albumów U2.
Zdania na temat każdej wydawanej płyty są podzielone - nie dogodzisz wszystkim.
Wracając do naszej rozmowy madeinpoland "trafili na swój czas" który zakończy się już niedługo, bo nie sądzę, że mogliby nagrać "2 wielką płytę" z rzędu.
i jeszcze jeden P.S komercja a wartość artystyczna to zupełnie różne sprawy. CLP jest wysoko tylko w tym 1 natomiast U2 wygrywa w obu kategoriach ;)

#1038 madeinpoland

madeinpoland

    Użytkownik

  • Members
  • 994 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 28 lipca 2008 - 18:06

Nie zamierzam nikomu dogadzać,Drogi Kubo :) Ma prawo mi się VLV podobać? Ma! Ma Ci się prawo nie podobać? Owszem! Oczywiście,że jeśli porównywać przestrzeń lat to Coldplay nie dorównuję U2,to jest święta prawda. Ale koniec OT,bo to temat o U2 o Coldplay znajdziemy gdzie indziej.
Dołączona grafika

#1039 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Posted 29 lipca 2008 - 17:56

Hiszpańskojęzyczne strony donoszą iż reżyserem nowego klipu zespołu jest podobno Anton Corbijn :D

Być może został gdzieś zauważony w Cadiz.

Na drugim zdjęciu na tej stronie wydaje mi się że z tytułu samochodu stoi właśnie Anton, prezentując nam charakterystyczny profil swojej twarzy :) (chociaż Anton ma raczej mniej włosów ;) )

http://www.u2place.c...tt.asp?idN=3275
Dołączona grafika

#1040 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Posted 30 lipca 2008 - 06:27

W Sunday Mirror został zamieszczony artykuł poświęcony nowemu albumowi U2:

U2 Set Sale For a New Horizon

It’s the beautiful day millions of U2 fans around the globe have waited patiently to see for the past four years.
Now we can reveal details of the supergroup’s long-awaited new album.
It is believed to be titled No Line On The Horizon and will be on sale in music stores on November 14.

The band’s record company Universal has already registered the internet domain name nolineonthehorizon.com - prompting speculation this will be the new record.
And among the songs to be released on what many music insiders are calling the band’s best work to date are Moment Of Surrender, For Your Love, Love Is All We Have Left and One Bird.

Others include If I Could Live My Life Again, The Cedars Of Lebanon and No Line On The Horizon.
Earlier this week a 19-strong film crew headed to the Spanish city of Cadiz to shoot a video for the band’s first single from the new album although the band were not believed to be present.

Last night an insider said the U2 machine is gearing up for the release of one of the most keenly-awaited albums in recent years.
“The album is more or less all in the bag except for a few minor details,” the source revealed. A lot of people have been waiting a long time for this album as they do with every U2 album.

“But the word coming out is that the band is very, very happy with the end product and when U2 are happy it should be quite a piece of work. They’re not easy to please.”
Legendary producer Steve Lillywhite, who has worked with U2 for more than two decades, said the new album had blown him away.

It is the first original work since the band released the smash-hit How To Dismantle An Atomic Bomb in November 2004. It sold an incredible 10 million copies and picked up eight Grammy Awards.
But music commentators think the new record could be even bigger for Bono, The Edge, Larry and Adam.
U2 are also expected to announce details of a huge worldwide tour, which would almost certainly include a number of nights at the new O2 Arena in the Dublin Docklands - formerly known as the Point Theatre.

In a flurry of activity, the group have just re-released their first three albums - Boy, October and War - in extended formats and with previously unreleased tracks. It has led to that rare thing - U2 making a mistake.

A quantity of the re-released War albums have been printed with incorrect track listings inside a booklet.
But ironically, it won’t hit sales, as the botched items are likely to become collector’s pieces.


Jest to raczej zbiór przecieków które już znamy. Być może jednak ze względu na prestiż gazety ( ;) ) są to plotki "półoficjalne", potwierdzone w otoczeniu zespołu.

Jako datę premiery wskazuje się 14 listopada. Tak przy okazji - źródła niemieckie donoszą o dniu 31 października b.r. Może to będzie data premiery singla?
Dołączona grafika




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users