Jump to content


Photo

Songs Of Innocence

U2 nowy album album u2 u2 płyta nowa płyta u2

  • Please log in to reply
7779 replies to this topic

Poll: Songs Of Innocence (93 member(s) have cast votes)

Który utwór/utwory powinny zostać singlami promującymi Songs of Innocence?

  1. The Miracle (Of Joey Ramone) (11 votes [4.04%])

    Percentage of vote: 4.04%

  2. Every Breaking Wave (53 votes [19.49%])

    Percentage of vote: 19.49%

  3. California (There Is No End To Love) (26 votes [9.56%])

    Percentage of vote: 9.56%

  4. Song For Someone (10 votes [3.68%])

    Percentage of vote: 3.68%

  5. Iris (Hold Me Close) (10 votes [3.68%])

    Percentage of vote: 3.68%

  6. Volcano (14 votes [5.15%])

    Percentage of vote: 5.15%

  7. Raised By Wolves (6 votes [2.21%])

    Percentage of vote: 2.21%

  8. Cedarwood Road (5 votes [1.84%])

    Percentage of vote: 1.84%

  9. Sleep Like a Baby Tonight (22 votes [8.09%])

    Percentage of vote: 8.09%

  10. This Is Where You Can Reach Me Now (18 votes [6.62%])

    Percentage of vote: 6.62%

  11. The Troubles (35 votes [12.87%])

    Percentage of vote: 12.87%

  12. Lucifer's Hands (8 votes [2.94%])

    Percentage of vote: 2.94%

  13. Crystal Ballroom (45 votes [16.54%])

    Percentage of vote: 16.54%

  14. The Troubles (jakaś alt version) (1 votes [0.37%])

    Percentage of vote: 0.37%

  15. Sleep Like A Baby Tonight (też jakaś alt version) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  16. The Miracle (Of Joey Ramone) (acoustic) (1 votes [0.37%])

    Percentage of vote: 0.37%

  17. Every Breaking Wave (acoustic) (6 votes [2.21%])

    Percentage of vote: 2.21%

  18. Song For Someone (acoustic) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  19. California (acoustic) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  20. Raised By Wolves (acoustic) (1 votes [0.37%])

    Percentage of vote: 0.37%

  21. Cedarwood Road (acoustic) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

Vote Guests cannot vote

#2081 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Posted 08 listopada 2009 - 12:19

Moim zdaniem album wyjdzie - inaczej trudno byłoby wytłumaczyć ponad pół roku przerwy do następnego legu 360 Tour, zwłaszcza, że z ostatnich plotek wynika, iż koncerty w Ameryce Płd. i Australazji są planowane dopiero na jesień'10.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#2082 macphisto

macphisto

    Użytkownik

  • Members
  • 34 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Tarnowskie (Pa)Góry

Posted 08 listopada 2009 - 12:32

moje wyobrażenie okładki od początku było takie:
Dołączona grafika

#2083 chrapcio

chrapcio

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 1 938 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Pleszew

Posted 09 listopada 2009 - 15:36

Edi, użytkownik u2sound-forum zamieścił dziś ten post:

"Edi", a member of the u2sound-forum wrote this post today:


"I was in berlin too, and the day after the show (when I got to meet bono and edge - I gave edge my bands cd's!!), i met dallas walking around the city (he was going to get some food) and we got to chat for 10 minutes. Unfortunately I wasnt alone, so I didnt get to ask him strictly techincal questions, but I asked him about the fuzz tone on ultraviolet and he said it's the harmonic transformer (not the fuzz gun as it appeared on a recent interview), and he said that edge prefers magnificent with the les paul, except for the solo, where he prefers the sound of the country gent. He also said that lanois called him to work with robert plant, but he had to turn it down because edge has just written a new song and wanted to go in the studio the same night to start working on it. The new album is technically ready, but the band are not happy with the people reaction over the new songs (he specified that edge is particularly sad when he sees people not getting into breathe as that's his favourite track), and so they want to reconsider some production aspects for the new songs, as well as throwing in a few newer ones.
And finally he said that he's working on a new prototype guitar for the edge, and once it's finished they'll sell the license to a guitar brand to build it for the market, but he's not going to reveal anything about it till it's finished. I suspect it might have something to do with matt bellamy's guitars from muse....!"


ciuch ciuch!

Chrapcio7 on Last.FM


#2084 Zigy Stardust

Zigy Stardust

    senior forumowy

  • Members
  • 1 570 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zigylandia

Posted 09 listopada 2009 - 15:43

Edi, użytkownik u2sound-forum zamieścił dziś ten post:


cholera a nie mówiłem?...............kurde chce mi się wyć.......

#2085 Daniel84

Daniel84

  • Members
  • 3 657 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Posted 09 listopada 2009 - 15:44

Edi, użytkownik u2sound-forum zamieścił dziś ten post:


A więc to Edge głównie bruździ. :angry: Mogliby to wypchnąć bez poprawek, tam do kata!

#2086 Zigy Stardust

Zigy Stardust

    senior forumowy

  • Members
  • 1 570 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zigylandia

Posted 09 listopada 2009 - 15:45

A więc to Edge głównie bruździ. :angry: Mogliby to wypchnąć bez poprawek, tam do kata!


zostało nam tylko się modlić żeby tego teraz za bardzo nie spieprzyli......hlip hlip :(

#2087 mayday

mayday

    Użytkownik

  • Members
  • 358 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:CHORZÓW

Posted 09 listopada 2009 - 15:48

Sprawa się rypła... Oby nie czekali za długo. Liczyłem, że sprawię sobie prezent pod choinkę, ale przy takim rozwoju sprawy dobrze będzie jak wydadzą SOA rok po NLOTH, czyli w okolicach marca.

#2088 gum

gum

    Użytkownik

  • Members
  • 782 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Opole

Posted 09 listopada 2009 - 15:52

Myślałem, że ulubionym utworem The Edga jest Unkonown Caller.
słuchacz łan, wertigo i bejbe bejbe

#2089 Guest_piotrek85_*

Guest_piotrek85_*
  • Guests

Posted 09 listopada 2009 - 15:59

Jak na razie 360° Tour okazała się zbyt kosztowna więc zespół nie zaryzykuje wydania albumu, który nie będzie trafiał w gusta przeciętnego słuchacza. Koncerty muszą się dobrze sprzedać. Oczywiście bardziej zagorzali fani pewnie będą narzekać na nowy album ale i tak pójdą na koncert, więc ich opinia się nie liczy. A więc kolejna płyta może być zapełniona utworami w stylu Vertigo i Elevation. :P

#2090 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Posted 09 listopada 2009 - 17:04

No niestety NLOTH nie jest taka znowu najlepsza jak to zapowiadano (i tu juz nie chodzi o to czy to jest mało komercyjne czy nie - bo po prostu piosenki mogłyby być lepsze, ciekawsze imo). Panowie się chyba trochę w tym wszystkim pogubli. Widać, że próba zmian w muzyce, wizerunku i terminach wydawniczych/koncertowych nie wychodzi im na dobre. szkoda... A album z rockerami w stylu Elevation lub Vertigo ? Jestem jak najbardziej za !!! Na NLOTH można przysnąć... :lol:

#2091 verisx

verisx

    Użytkownik

  • Members
  • 387 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wrocław

Posted 09 listopada 2009 - 18:02

Niech lepiej przyłożą się do nagrania, a nie na siłę ustalają terminy. Lepiej będzie poczekać te kilka miesięcy dłużej, ale za to dostać naprawdę dobry album. Z pośpiesznego nagrywania jeszcze nic dobrego nie wyszło.

#2092 hannah

hannah

    blue sadness

  • Members
  • 937 posts
  • Płeć:Kobieta

Posted 09 listopada 2009 - 18:26

The new album is technically ready, but the band are not happy with the people reaction over the new songs (he specified that edge is particularly sad when he sees people not getting into breathe as that's his favourite track), and so they want to reconsider some production aspects for the new songs, as well as throwing in a few newer ones.

Jeśli mają już większość płyty, ale stopują bo martwi ich reakcja na NLOTH, nie wróżę pozytywnie. Zazwyczaj to sami muzycy najlepiej wiedzą, co w danej chwili czują i na jaką muzykę ich stać. Wtedy piszą od serca i grają autentycznie. Jeśli zamierzają majstrować przy nowej płycie by zbliżyć ją do gustów publiki, to mam nadzieję, że jest to tylko plotka. Chciałabym by chłopcy nadal podążali własnym szlakiem.

Inna sprawa to oczekiwania publiczności czy poszczególne gusta fanów. Rozumiem, że Breathe, jak każdej zresztą piosenki, można nie lubić. Jednak odmawiać jej bycia bardzo dobrym songiem, na co zasługuje, to już dla mnie zagadka.

Jednak zacytowany wyżej news na razie wolę traktować jako rodzaj przerywnika w oczekiwaniu na nowy album, nie popadając w zwątpienie w grupę. Cokolwiek wydadzą, i tak kupię to z wielką, nieukrywaną radością. I będzie pewnie tak jak do tej pory - przyjemność słuchania kolejnej dobrej płyty w kolekcji. A na forum tradycyjnie po jej przesłuchaniu znów będziemy prowadzić spory - to jest be, tamto be, a najgorsze że to wszystko za krótkie.. Kocham ten zespól, tych fanów, to forum ;)
The world belongs to the enthusiast who keeps cool

#2093 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 742 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 09 listopada 2009 - 18:51

Co za nonsens. Nie podoba mi się co raz bardziej, że ostatnimi czasy ważniejsza od samej muzyki zdaje się być sprzedaż i popularność. W świetle wypowiedzi Bono (coś w stylu "NLOTH jest albumem zbyt wymagającym dla przeciętnego odbiorcy" to było) wychodzi mniej więcej na to, że będą specjalnie zaniżać poziom piosenek tak, żeby muzyka była na tyle prosta, niewymagająca, żeby przeciętny odbiorca ją łyknął. No to jest absurd. To jest złe. To już nie jest about making best music they can anymore. Ja mam nadzieję, że tak tylko sobie pieprzą, bo nie wiedzą co powiedzieć.

PS: Panie Stardust, Pan nie płacze, Pan się tak nie łamie, jeszcze będzie dobrze :P

Edited by acr, 09 listopada 2009 - 18:51 .


#2094 Zigy Stardust

Zigy Stardust

    senior forumowy

  • Members
  • 1 570 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zigylandia

Posted 09 listopada 2009 - 19:06

Co za nonsens. Nie podoba mi się co raz bardziej, że ostatnimi czasy ważniejsza od samej muzyki zdaje się być sprzedaż i popularność. W świetle wypowiedzi Bono (coś w stylu "NLOTH jest albumem zbyt wymagającym dla przeciętnego odbiorcy" to było) wychodzi mniej więcej na to, że będą specjalnie zaniżać poziom piosenek tak, żeby muzyka była na tyle prosta, niewymagająca, żeby przeciętny odbiorca ją łyknął. No to jest absurd. To jest złe. To już nie jest about making best music they can anymore. Ja mam nadzieję, że tak tylko sobie pieprzą, bo nie wiedzą co powiedzieć.

PS: Panie Stardust, Pan nie płacze, Pan się tak nie łamie, jeszcze będzie dobrze :P


ale to przeczucie gdzieś tam w głowie siedziało i ta mam nadzieję plota trochę mnie naprawdę przybiła bo to znaczy że jest źle, że chłopaki nie zaglądają na konta bankowe i nie wiedzą że nie muszą się już martwić o swój byt ani byt swoich rodzin i mogą sobie pozwolić puścić wodze fantazji tak bardzo jak tylko chcą i liczy się tylko KISS THE MUSIC FUCK THE CHART LIST!!!

#2095 Yarpen

Yarpen

    Użytkownik

  • Members
  • 973 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 09 listopada 2009 - 19:17

Oczywiście brzmi to wszystko źle, ale rozwiązaniem mogłoby też być to co zrobili już w 2001 roku - wydali bardziej popowe i piosenkowe ATYCLB i, z mniejszą pompą soundtrack do Million Dollar Hotel z niepowtarzalną atmosferą, ale też zupełnie też inn od "przestrzenności" longplaya. Takie Stateless, czy The Ground Beneath Her Feet, które są jednymi z ich największych dokonań XXI w. nie pasowały przecież do w żaden sposób do bardziej hitowego ATYCLB, a gdyby nie soundtrack strach pomyśleć, że nie zostałyby wcale wydane.
http://sit-and-wonder.blogspot.com/

#2096 Zigy Stardust

Zigy Stardust

    senior forumowy

  • Members
  • 1 570 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zigylandia

Posted 09 listopada 2009 - 19:23

Oczywiście brzmi to wszystko źle, ale rozwiązaniem mogłoby też być to co zrobili już w 2001 roku - wydali bardziej popowe i piosenkowe ATYCLB i, z mniejszą pompą soundtrack do Million Dollar Hotel z niepowtarzalną atmosferą, ale też zupełnie też inn od "przestrzenności" longplaya. Takie Stateless, czy The Ground Beneath Her Feet, które są jednymi z ich największych dokonań XXI w. nie pasowały przecież do w żaden sposób do bardziej hitowego ATYCLB, a gdyby nie soundtrack strach pomyśleć, że nie zostałyby wcale wydane.


to też chyba nie tak, soundtrack do MDH pojawił się wcześniej dlatego te utwory nie mogly być zamieszczone na ATYCLB(choć przecież na limitowanej wersji jako 12 utwór znalazło się TGBHF... teraz chodzi o to że zespół zamiast mysleć co zrobić by nasze utwory były lepsze mysli co zrobić by były bardziej cool i dobrze się sprzedawały....to nie jest dobra droga.

#2097 Yarpen

Yarpen

    Użytkownik

  • Members
  • 973 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 09 listopada 2009 - 19:41

Wydaje mi się jednak, że już przy wydawaniu soundtrack-a mieli już pojęcie o klimacie ATYCLB. Chodzi mi o to, że jeśli tak bardzo chcą hitów i coolerskich songów do poskakania na koncercie, proszę bardzo, ale niech nie zapominają o nas - fanach, którzy kochają klimat i bardziej wyrafinowane kompozycje. Wkurzać mnie to już zaczyna, bo zaczyna to wyglądać tak, że można wyprzeć się na wiernych Fanów słuchających od baaardzo dawna U2, bo inni dadzą więcej kasy i będą szaleć na koncertach podłechtując zbyt duże już ego Edża i Bono. Ale to może być tylko kryzys wieku średniego, ani się obejrzymy, a U2 jako 60-letni dziadkowie spoglądający z mądrością na życie będą nam fundować pół-akustyczne koncerty :P
http://sit-and-wonder.blogspot.com/

#2098 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 742 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 09 listopada 2009 - 20:32

to też chyba nie tak, soundtrack do MDH pojawił się wcześniej dlatego te utwory nie mogly być zamieszczone na ATYCLB(choć przecież na limitowanej wersji jako 12 utwór znalazło się TGBHF...

Utwory powstały podczas sesji do ATYCLB i z tego co pamiętam, na pewno Ground Benath Her Feet Bono za zgodą zespołu 'zabrał' na rzecz projektu MDH, bo tam zdecydowanie bardziej utwór ten pasował. W innym przypadku pewnie skończyłby jako b-side.

Wydaje mi się jednak, że już przy wydawaniu soundtrack-a mieli już pojęcie o klimacie ATYCLB. Chodzi mi o to, że jeśli tak bardzo chcą hitów i coolerskich songów do poskakania na koncercie, proszę bardzo, ale niech nie zapominają o nas - fanach, którzy kochają klimat i bardziej wyrafinowane kompozycje. Wkurzać mnie to już zaczyna, bo zaczyna to wyglądać tak, że można wyprzeć się na wiernych Fanów słuchających od baaardzo dawna U2, bo inni dadzą więcej kasy i będą szaleć na koncertach podłechtując zbyt duże już ego Edża i Bono.


Szczerze miałem dość podobne wrażenie (nie wyparcia, a nieszczerości jakiejś muzycznej..) w okresie HTDAAB-4rd leg VT i przy tym szczerą nadzieję że coś takiego się właśnie ostatecznie skończyło przy wydaniu NLOTH którą nagrali tak jak chcieli, nic nikomu nie udowadniając na siłę. Teraz znów zamiast tworzyć taką muzykę, jaką czują, mają na siłę przypodobać się szerokiej publice? Nie tędy droga, panowie...

Ale to może być tylko kryzys wieku średniego, ani się obejrzymy, a U2 jako 60-letni dziadkowie spoglądający z mądrością na życie będą nam fundować pół-akustyczne koncerty :P


Rozmawialiśmy o tym niedawno chyba z Matrim i Olive, jestem zdania, że raczej skończą jak Rolling Stones. Wielkie trasy do końca. Są już za wysoko żeby z tego poziomu zejść.

Edited by acr, 09 listopada 2009 - 20:34 .


#2099 OutOfControl

OutOfControl

    Użytkownik

  • Members
  • 278 posts
  • Płeć:Kobieta

Posted 09 listopada 2009 - 21:20

Nie ma się co oszukiwać. U2 już nigdy nie będą wydawać albumów takich jakie wydawali w latach 80. Po prostu, takie życie. A czy rzeczywiście chcą na siłe podobać się przeciętnemu słuchaczowi takiego na przykład RMF? Z tym bym polemizowała. :)

#2100 Zigy Stardust

Zigy Stardust

    senior forumowy

  • Members
  • 1 570 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zigylandia

Posted 10 listopada 2009 - 06:55

Nie ma się co oszukiwać. U2 już nigdy nie będą wydawać albumów takich jakie wydawali w latach 80. Po prostu, takie życie. A czy rzeczywiście chcą na siłe podobać się przeciętnemu słuchaczowi takiego na przykład RMF? Z tym bym polemizowała. :)

no i dobrze że nie będą....nie o to chodzi.chcą lae im nie wychodzi i teraz chcą jeszcze bardziej kombinować w tym kierunku co może zakończyć się wielką katastrofą.....




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users