Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ostatnio słuchałem U2..


1425 replies to this topic

#341 Mirbalman

Mirbalman

    Pan Tamburyn

  • Members
  • 1 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14 maja 2009 - 17:44

ty piszesz, że w ATYCLB jest powrót do rockowego grania... a moim zdaniem ta płyta jest zdecydowanie bardziej pop niż rock...

Elevation? Mniejsza, rockowego choćby wświetle UwagowoZooPopowych eksperymentów.

#342 Olenka

Olenka

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 2 648 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:3miasto

Napisano 14 maja 2009 - 17:48

Elevation? Mniejsza, rockowego choćby wświetle UwagowoZooPopowych eksperymentów.


no tak Elevation może i jest rockowe ( chociaż mam awersje do tego utworu po tym jak zaspiewałam go nie do końca trzeźwa w karaoke:P) ale co prócz tego....zresztą nieważne. Ważne jest to żeby każdy znalazł coś dla siebie:)

#343 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 14 maja 2009 - 18:11

Ja może i wielką znawczynią muzyki U2 nie jestem, ale tak słuchając ostatnio ATYCLB stwierdziłam sobie, że jest to świetny album, tylko taki z pozoru i z wierzchu niepozorny, a w środku ukryte jest coś więcej; coś jak taka czekoladka z nadzieniem, rozgryzasz czekoladową skorupkę, a w środku słodkie i pyszne nadzienie ;-)
Ale porównianie dałam heh.

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#344 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14 maja 2009 - 19:09

wlasnie doznalem olsnienia


gdyby vanilla sky bylo produkowane/wydawane teraz, to bezapelacyjnym utworem ktory powinien byc na poczatku zamiast EIIRP jest Unkown caller
'kazda mijajaca minuta to kolejna chwila abyc cos zmienic'


restart and reboot yourself
you're free to go...


jeszcze ktos cos powie o tekscie do UC, ma wpierdziel

#345 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 14 maja 2009 - 19:12

Ech, o ATYCLB pisane już było sto razy, o AB też. Mac, poczytaj dokładniej starsze wątki, tam naprawdę jest wiele sensownych wypowiedzi dotyczących tejże płyty. Nie wiem czy teraz coś więcej pisać, bo raz że nie chce mi się powtarzac, a dwa że i tak za miesiąc znowu będzie to samo, nikt nie zapamięta że już o tym była rozmowa i argumenty zostały przedstawione :P

Mirbal widzę mnie rozumie, dla odmiany ;)
Podstawowe dwie rzeczy które powtarzam zawsze:
1. ATYCLB nie jest ani powrotem, ani krokiem wstecz. Przecież nawet w tekstach to wszystko jest pięknie wyłożone! All that you can't leave behind! Zebrali wszystko, absolutnie wszystko co osiągnęli do tej pory. Buntownicze i wielkie, stadionowe lata 80te, eskerymenty i poszukiwanie nowej formuły w latach 90ych, poukładali to sobie, weszli do studia. Nagrali 11 świetnych piosenek, bez żadnego wielkiego kombinowania, nagrali je ze świadomością całej swojej przeszłośći, swojego obecnego miejsca w muzyce, w kulturze, we własnym życiu. Rozliczyli się sami ze sobą, wiedząc, że nie mogą tego odrzucić, zaakceptowali i zaczęli nowy rozdział, od teraz. Również muzycznie połączyli to wszystko. Ktoś mówi - to krok wstecz, powrót do czegoś, a ja się pytam - kiedy wcześniej brzmieli tak, jak na ATYCLB? No kiedy? Jedną piosenkę proszę.

Zrobili to wszystko też niesamowicie szczerze (tak to brzmi przynajmniej) i jednocześnie bardzo, bardzo odważnie i dojrzale. Bo to jest album dojrzały i odważny, bo szczery. Nie silili się na nic. Nagrali dokładnie to, co chcieli, czym w tym ważnym, przełomowym momencie żyli. Ja to wszystko tam słyszę. I niezwykle cenię. Napiszę kiedyś jakiś dłuższy tekst o tym wszystkim, bo na poparcie powyższego mam setkę argumentów, dowodów, w tekstach piosenek, w wywiadach, wystąpieniach na żywo, we własnych rozkminach etc.

2. Co wynika po części z pierwszego - ta płyta ma duszę. Ta muzyka ma niesamowitą duszę. The goal is soul nie zrodziło się na Elevation Tour, to wykiełkowało razem z tym albumem. To już być może moje subiektywne odczucie, rozumiem, że ktoś tego tak nie odbiera. Ale dla mnie to coś niesamowitego.

Dobra, idę na Tyskacza i wiecie, jednego za Mac'a wypiję ;)

Użytkownik acr edytował ten post 14 maja 2009 - 19:29


#346 star

star

    Użytkownik

  • Members
  • 651 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 15 maja 2009 - 17:08

Wiem, że jest sporo zwolenników ATYCLB, ale w tamtym czasie, kiedy oczekiwałem od U2 kolejnego dzieła, które będzie krokiem na przód, pokazaniem, że mistrz powrócił...a tymczasem dostałem płytę, na której się zawiodłem. nie mówię, że jest zła, czy słaba - ona jest słaba jak na U2. Może w tym jest trochę mojej winy, a właściwie moment, w którym odnalazłem muzykę U2 - połowa lat 90, a U2, to zespół który się rozwija i jest zawsze kilka kroków przed konkurencją.

Raz jeszcze podkreślam, ze jest to moje zdanie - dla mnie ta płyta nie ma duszy. Zawsze traktowałem ją trochę jak takiego the best ofa - zresztą podejście zespołu przed nagraniem tej płyty było podobne. Pamiętam wywiad z tamtego czasu. Bono (zamiast palić fajkę) wcina jabłko i opowiada jak to po wydaniu płyty POP stwierdził, ze chciałby nagrać coś co można by było określi mianem popu. Nagrać płytę, z której każda piosenka mogłaby być singlem. I to im się udało. To było moje pierwsze wrażenie. Każda piosenka nadawała się na singiel. Były idealnie zgrane, wyważone i miały ogromny potencjał. Ale po kilku przesłuchaniach z niektórych piosenek coś uleciało. I bardzo szybko stwierdziłem, ze na tej płycie są 2 piosenki, których w ogóle nie da się słuchać (jedyne 2 takie piosenki w historii U2) i kilka, których słuchać nie można często.

Może po bombie mniej się spodziewałem, dlatego uważam, ze płyta ta jest lepsza (choć nie idealna). Na szczęście doczekałem się płyty takiej jakiej oczekiwałem w 2000 roku - 9 lat później ;)

Ale w sumie fajnie, że każdy ma inne zdanie i ze tak trochę nawzajem się przekonujemy kto ma rację. Ja dzięki Waszych wypowiedziach mogę inaczej spojrzeć na ATYCLB, a niektórzy inaczej pewnie spojrzą po takich opiniach jak moje.

To i ja idę na tyskacza ;)
It's no secret that the stars are falling from the sky

#347 Maja

Maja

    lic.

  • Members
  • 922 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Pszczyna / Gliwice

Napisano 15 maja 2009 - 20:34

ty piszesz, że w ATYCLB jest powrót do rockowego grania... a moim zdaniem ta płyta jest zdecydowanie bardziej pop niż rock...

poza tym co to znaczy, że AB jest przeceniane....po prostu na tej płycie wszystko oprócz ogranego niemiłosiernie One jest super:P


Bluźnisz, kobieto!

wlasnie doznalem olsnienia

gdyby vanilla sky bylo produkowane/wydawane teraz, to bezapelacyjnym utworem ktory powinien byc na poczatku zamiast EIIRP jest Unkown caller
'kazda mijajaca minuta to kolejna chwila abyc cos zmienic'

restart and reboot yourself
you're free to go...

jeszcze ktos cos powie o tekscie do UC, ma wpierdziel


Co do Unknown Caller się zgadzamy, Panie Marcinie.



A tak ogólnie to wą od AB i ATYCLB ;)

#348 Cactus

Cactus

    Użytkownik

  • Members
  • 440 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 21 maja 2009 - 19:44

muszę Wam powiedzieć, że Ultraviolet wymiata i nie wiem jakim cudem tego wcześniej nie dostrzegłem

i nie rozumiem nagonki na One, sama czołówka U2 :)
Always Look on the Bright Side of Life

#349 eveglider

eveglider

    she travels outside of karma

  • Moderatorzy
  • 930 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:'out of this world'

Napisano 26 maja 2009 - 23:10

"be a winner
eat to get slimmer.."

auto, cisza, chmury na niebie jak rozmoknięta akwarela, obrazy beznamiętnie się przesuwają jakby w nieskończoność
i nagle gdzieś w środku słyszysz "And I have no compass, And I have no map, And I have no reasons, No reasons to get back!"

zooropa, pojawiła mi się w umyśle bez uprzedzenia, nie słuchałam tego chyba z miesiąc.
zooropa to dla mnie (oddanej fanki lat '80 przecież) coś niesamowicie przyciągającego, hipnotycznego.. kojarzy mi się z pewnego rodzaju nadzieją, pewnością siebie, z tym uczuciem gdy ta pewność w Tobie się pojawia kiedy coś idzie po Twojej myśli.
Kjurcze.. nie wiem jak to inaczej/lepiej opisać ;) ten kawałek mnie po prostu ćwiartuje i na nowo składa. aż sobie dziś puszczę do poduszki, i ot tak tylko chciałam się podzielić tym odczuciem

wszystko co genialne jest proste
heartland
szukam sponsora do wystrzelenia mnie w kosmos!..


#350 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 27 maja 2009 - 07:30

zawsze uwielbiałem ten kawałek.
a ten, co to ja chciałem... pisz o muzyce częściej, Eve :)
po takim opisie też od razu musiałem sobie włączyć :)

#351 eveglider

eveglider

    she travels outside of karma

  • Moderatorzy
  • 930 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:'out of this world'

Napisano 27 maja 2009 - 11:11

dzięki za motywację :)

wszystko co genialne jest proste
heartland
szukam sponsora do wystrzelenia mnie w kosmos!..


#352 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 27 maja 2009 - 14:05

Oj dawno nie słuchałem :/. Teraz "katuje się" Queen ! :P

#353 kade

kade

    Użytkownik

  • Members
  • 2 826 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 11 czerwca 2009 - 17:00

właśnie zapusciłam zoorope
pomijam, że nowy album bardzo jest w kllimacie tytułowego kawałka
ale ta płyta jest po prostu zajebista
więcej płyt U2 produkowanych przez Edzia
taki mały mój postulat

#354 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 11 czerwca 2009 - 17:12

Generalnie, stwierdzam że to, co Edge wyrabia z efektami w tym kawałku, to się największym wirtuozom nie śniło.
Jakieś phazer'y, flangery, torpedy fotonowe, cholera, normalny Star Trek. Mr. Edge, take us into the hyperspace!

Zresztą cała ta maszyneria spaceship'u Zooropa sprawia wrażenie jakby zaraz miała nas zabrać beyond the final frontier muzycznego doznania. Chyba ten cały sci fi rock and roll Magnificentny właśnie tam się zaczął, właśnie gdzieś tam.

Użytkownik acr edytował ten post 11 czerwca 2009 - 17:16


#355 kade

kade

    Użytkownik

  • Members
  • 2 826 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 11 czerwca 2009 - 17:16

zooropa leci powtórnie
kuźwa, kosmos

tak jeszcze lemon do tego

do niedawna doceniałam teledysk
ale teledysk to nic w porównaniu :)

#356 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 11 czerwca 2009 - 18:06

Lemon jest przecudowne...

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#357 One_U2 - fan

One_U2 - fan

    Użytkownik

  • Members
  • 2 857 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 11 czerwca 2009 - 20:31

Video z koncertu w Sydney nagranie KITE 13.11.06
Posted Image

#358 Weronika

Weronika

    Użytkownik

  • Members
  • 2 927 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 11 czerwca 2009 - 20:38

ostatnio słuchałam U2, fajny zespół w sumie jednak :))

#359 One_U2 - fan

One_U2 - fan

    Użytkownik

  • Members
  • 2 857 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 11 czerwca 2009 - 20:41

fajny zespół w sumie jednak :))

naprawdę?
Słuchasz ich od niedawna prawda? :rolleyes:
Posted Image

#360 Margot

Margot

    Użytkownik

  • Members
  • 1 132 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Warszawa

Napisano 13 czerwca 2009 - 00:36

Paryz 87. To dobry koncert byl. Czas wlaczyc go po raz trzeci :D



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych