Skocz do zawartości


U2.COM


1196 replies to this topic

#1061 AlanSTA

AlanSTA

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 823 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 marca 2020 - 18:23

Napisz priv to ci pomogę :)

 

Bardzo przepraszam, zapomniałem, że bez loginu mega.nz ma ograniczenie co do ściągniętych danych i prosi o przeczekanie tych godzin. Dzięki Wiercioch za nowy upload tego pliku

 

Sprawdzę to źródło, najwyżej nagram na nowo. W nocy to robiłem i już po prostu nie sprawdzałem nagrania. Bardzo przepraszam.

 

Nagram Wam wszystko na nowo, co do dobrej jakości, puszczę nowy link dzisiaj wieczorem.


Użytkownik AlanSTA edytował ten post 15 marca 2020 - 18:26


#1062 Mars_2000

Mars_2000

    Użytkownik

  • Members
  • 804 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:3city

Napisano 15 marca 2020 - 18:26

A ja mam inny problem.. Znaczy chyba wszyscy mają. Od mniej-więcej połowy koncertu audio/video jest niesynchronizowane. Ktoś ma jakieś inne źródła albo wie co to może być?

 

Też tak mam.

Pobrałem najpierw plik Alana, potem sam przy pomocy downloader'a zgrałem plik z U2.com i też ścieżka audio się rozjeżdża.

Dlatego, dobrze byłoby zrobić edycję, gdzie można skorygować m. in. takie braki synchronizacji.... 



#1063 Mars_2000

Mars_2000

    Użytkownik

  • Members
  • 804 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:3city

Napisano 15 marca 2020 - 18:29

Napisz priv to ci pomogę :)

 

Heja...

To zapodaj wszystkim co z tym da się zrobić (jesli to prosta sprawa), aby odzyskać sync.



#1064 AlanSTA

AlanSTA

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 823 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 marca 2020 - 18:30

Poprawie Wam to :)

Jesteś w stanie mi z uploadować swoje same pliki audio i mi wysłać

To jest wina najprawdopodobniej tego, że nagranie ma tzw. uciekające klatki i potem rozjeżdza się synchronizacja.


Użytkownik AlanSTA edytował ten post 15 marca 2020 - 18:31


#1065 kade

kade

    Użytkownik

  • Members
  • 2 826 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 15 marca 2020 - 19:24

U mnie cały czas lagi. Drobne ale wkurzające.

#1066 One.U2.fan

One.U2.fan

    Użytkownik

  • Members
  • 609 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 15 marca 2020 - 19:56

O 21.15 na U2 Polska będę transmitować koncert z Berlina w ramach wspólnego oglądania
Zapraszam serdecznie

#1067 AlanSTA

AlanSTA

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 823 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 marca 2020 - 20:20

Dobra, ogólnie tak sama synchronizacja jest bardzo czasochłonna i upierdliwa brzydko mówiąc, tzn. sam render filmu zajmie kilka godzin, więc to nie jest czas na dzisiaj. Ogólnie zrobię Wam dziś taką ładną wersję fullhd jeszcze raz, która będzie ze stałą jakością i dzwiękiem. Oczywiście, tamta wersja cały czas działa, ale końcówka jest tam gorszej jakości.

Co do problemu synchronizacji to od Summer of Love mi się pojawia i raz jest to widoczne, a raz prawie wogóle. Kwestia możliwe kodeków i odtwarzacza. Spróbujcie uruchomić przez media classic player.

 

Teraz inna sprawa, mam taki pomysł, powiedzcie czy będziecie coś takiego chcieli. Zrobimy porządną wersję blu-ray full-hd, a kto wie może potem UHD tego koncertu. Mam materiały, ścieżki, teraz ja mam na studiach kwarantannę i wszystko robię z domu, więc mam na to trochę czasu. Zrobimy swojego blu-ray, dodamy wybór piosenek, ścieżki 2.0 i 5.1 oraz napisy. Mogę liczyć jakby co na Waszą pomoc, w ciągu dwóch tygodni w wolnym czasie jestem wstanie to zrobić myślę.



#1068 Mars_2000

Mars_2000

    Użytkownik

  • Members
  • 804 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:3city

Napisano 15 marca 2020 - 20:45

Dobra, ogólnie tak sama synchronizacja jest bardzo czasochłonna i upierdliwa brzydko mówiąc, tzn. sam render filmu zajmie kilka godzin, więc to nie jest czas na dzisiaj. Ogólnie zrobię Wam dziś taką ładną wersję fullhd jeszcze raz, która będzie ze stałą jakością i dzwiękiem. Oczywiście, tamta wersja cały czas działa, ale końcówka jest tam gorszej jakości.

Co do problemu synchronizacji to od Summer of Love mi się pojawia i raz jest to widoczne, a raz prawie wogóle. Kwestia możliwe kodeków i odtwarzacza. Spróbujcie uruchomić przez media classic player.

 

Teraz inna sprawa, mam taki pomysł, powiedzcie czy będziecie coś takiego chcieli. Zrobimy porządną wersję blu-ray full-hd, a kto wie może potem UHD tego koncertu. Mam materiały, ścieżki, teraz ja mam na studiach kwarantannę i wszystko robię z domu, więc mam na to trochę czasu. Zrobimy swojego blu-ray, dodamy wybór piosenek, ścieżki 2.0 i 5.1 oraz napisy. Mogę liczyć jakby co na Waszą pomoc, w ciągu dwóch tygodni w wolnym czasie jestem wstanie to zrobić myślę.

 

 

Ja jestem na TAK!  Zgodnie z tym co pisałem wcześniej, taka wersja fullHD z wyodrębnionymi 2-ma ścieżkami audio (stereo + 5.1) oraz w miarę możliwości napisami i menu to szczyt marzeń i o więcej nawet nie będę prosił. 

Natomiast jak są potrzeby wersji UHD, to też wesprę inicjatywę jak tylko się da.

 

W razie czego mam nagrywarkę BD, więc potem fizyczne nośniki da się wypalić (i rozesłać zainteresowanym).



#1069 Gone

Gone

    Użytkownik

  • Members
  • 1 101 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Szczecin

Napisano 15 marca 2020 - 23:58

Czyli bierzemy U2sprawy w swoje ręce? Pewnie!

Dlaczego upieramy się przy fullhd, skoro mamy materiał 4k? Wg mnie lepiej było by się zająć samym 4k, a ostatecznie wersje zeskalować w dół do wersji fullhd. Po co pracować nad czymś dwa razy? ;)


"I believe in the Kingdom Come.. Then all the colours will bleed into one, bleed into one.."

#1070 arystoteles

arystoteles

    Użytkownik

  • Members
  • 48 Postów

Napisano 16 marca 2020 - 09:16

Nie znam się na tym, może mi ktoś wyjaśnić?

Skoro to wersja 4K to dlaczego waży tylko trochę ponad 5gb? Zwykły nośnik dvd jeśli dobrze pamiętam mieści 4,7 GB, Dvd Double layer 8 GB, bluray w zależności 25/50 giga. Czy występuje jakaś inna metoda zapisu informacji (najkrócej i najprościej - mimo ze jest „mniej” i tak jest „więcej”)? Mój kolega robił zrzut obrazu w trakcie transmisji bezpośrednio na komputer. Wspominał ze zapis zajął chyba 38 GB (jeśli źródłem była ta wersja dostępna ponad 5 giga mamy do czynienia z sytuacją odwrotną)
domyślam się więc ze są techniczne aspekty, których na „chłopski rozum” nie da się wyjaśnić...;)

#1071 Mars_2000

Mars_2000

    Użytkownik

  • Members
  • 804 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:3city

Napisano 16 marca 2020 - 12:01

Nie znam się na tym, może mi ktoś wyjaśnić?

Skoro to wersja 4K to dlaczego waży tylko trochę ponad 5gb? Zwykły nośnik dvd jeśli dobrze pamiętam mieści 4,7 GB, Dvd Double layer 8 GB, bluray w zależności 25/50 giga. Czy występuje jakaś inna metoda zapisu informacji (najkrócej i najprościej - mimo ze jest „mniej” i tak jest „więcej”)? Mój kolega robił zrzut obrazu w trakcie transmisji bezpośrednio na komputer. Wspominał ze zapis zajął chyba 38 GB (jeśli źródłem była ta wersja dostępna ponad 5 giga mamy do czynienia z sytuacją odwrotną)
domyślam się więc ze są techniczne aspekty, których na „chłopski rozum” nie da się wyjaśnić...;)


Dwa słowa klucze:
U2 logic

A tak na serio, to też tego nie rozumiem.
Jakby nie patrzeć, bitrate plyty dvd to ok. 9.8Mbit/sekundę, a średniej jakości BD to między 20-25MBit...zatem materiał w 4K jaki udostępniają na U2.com w streamie to mega skompresowana wersja.
To samo dotyczy dźwięku. Jak odseparowałem audio, to steteo ma coś ok. 400MB , a 5.1 lekko ponad 500MB tylko. Tu nawet jakości CD nie uświadczymy...

#1072 AlanSTA

AlanSTA

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 823 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 marca 2020 - 12:47

To wszystko jest minusem tego, iż zostało to wysłane jako stream do internetu. Niestety player internetowy obcina bitrate do takich, a nie innych wartości. Film można uznać jako 4k, ponieważ rozdzielczość się zgadza, niestety bitrate zarówno obrazu jak i dźwięku, jest na bardzo niskim poziomie. Dobrze, że mimo wszystko kamery nagrywające obraz jak i mix jest naprawdę dobrze wykonany, że przy takim wyżej wspomnianym bitrate ten koncert tak wygląda jak wygląda. Niestety nie mamy dostępu do oryginalnego cut-u, więc nic tutaj nie pomogę bardziej :( 



#1073 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 17 marca 2020 - 12:04

OK, ma ktoś samą ścieżkę audio (mp3) i może ją gdzieś wrzucić? W ramach usprawiedliwienia - jestem subem U2.com, płacę składki w terminie.



#1074 kade

kade

    Użytkownik

  • Members
  • 2 826 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 17 marca 2020 - 12:50

Podpinam się



#1075 AlanSTA

AlanSTA

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 823 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 17 marca 2020 - 14:10

Dostałem od Wierciocha do filmu

audio 5.1 https://1drv.ms/u/s!...wVu6ng?e=hUmovC

a tu 2.0 https://1drv.ms/u/s!...S5p0SA?e=YTJUja



#1076 soulmate.

soulmate.

    Użytkownik

  • Members
  • 1 684 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:atomic idyll

Napisano 17 marca 2020 - 16:00

a można prosić o przerzucenie na inny serwis do pobrania? bo tu każe się zalogować.


IrishGirl z u2.heh.pl


#1077 Wiercioch

Wiercioch

    Użytkownik

  • Members
  • 1 027 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:generalnie to z W-cha

Napisano 17 marca 2020 - 16:43

6!

 

Poprobujta roznych przegladarek.

Raz chce logowania, raz nie chce; raz FF puszcza, raz Chrome - roznie.

(to sa duze pliki, bez kompresji stratnej, bo moze Alan cos tam z nich bedzie chcial wyciagnac).

(a do tego 5.1 brzmi o wiele lepiej niz 2.0, choc ma bardzo cichy kanal na subwoofer).

 

pozdro, Wiercioch


"The right to appear ridiculous is something I hold dear"

#1078 soulmate.

soulmate.

    Użytkownik

  • Members
  • 1 684 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:atomic idyll

Napisano 17 marca 2020 - 21:11

Okej, działa :)


IrishGirl z u2.heh.pl


#1079 One.U2.fan

One.U2.fan

    Użytkownik

  • Members
  • 609 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 22 marca 2020 - 12:25


Tak wygląda DVD U2 Berlin 2018 został wydany 14 marca 2020 dostępny tylko dla subskrybentów u2.com wysyłka w maju 2020

 

07f11fd50d4a9a0fmed.jpg


 





 


#1080 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 22 marca 2020 - 15:02

A skąd to foto, bo na żadnym oficjalu nie mogę się doszukać ?
Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych