Jump to content


THE JOSHUA TREE 20TH ANNIVERSARY EDITION!!!


486 replies to this topic

#81 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Posted 27 września 2007 - 09:16

Zdecydowanie takie rozwiązanie bardziej mi się podoba niż promowanie składanek z największymi hitami za pomocą całkiem nowych utworów


Eeee, ja jednak wolę zupełnie nowy utwór niż odrestaurowany stary :huh:

Oczywiście odbiór "nowego" Sweetest Thing to kwestia gustu, dla mnie wielką zaletą jest już to że ma zupełnie inny klimat od pierwowzoru.


Mi też się bardzo ta wersja podoba.

Utwory te świetnie pasują do klimatu albumu (a zwłaszcza Silver And Gold).


No pewnie, że " zwłaszcza " Silver And Gold. W końcu ja napisałem, że nie pasuje :P
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#82 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Posted 27 września 2007 - 10:03

Eeee, ja jednak wolę zupełnie nowy utwór niż odrestaurowany stary :huh:


Napewno z marketingowego punktu widzenia nowy utwór bardziej przyciąga uwagę. Dla fanów (w tym dla mnie) też napewno jest to większa atrakcja. Troszkę jednak to nielogiczne jak zestaw największych hitów z lat 1990-2000 promuje utwór, który powstał w 2002r. Myślę, że "złoty środek" zespół znalazł na 18 Singles. Mamy oto punkowy cover, jakby podkreślenie związku zespołu z tym muzycznym nurtem. Ponadto Window jest dla mnie równiez takim muzycznym spojrzeniem za siebie, co podkreślają dodatkowo klipy do tej piosenki. Tego mi zabrakło na The Best Of 1990-2000r., co nie zmienia faktu że z perpsktywy czasu cieszę się bardzo że na składace znalazł się Electrical Storm.

No pewnie, że " zwłaszcza " Silver And Gold. W końcu ja napisałem, że nie pasuje :P


Oczywiście, że piłem do Ciebie. :P
Dołączona grafika

#83 ZBYCH

ZBYCH

    Użytkownik

  • Members
  • 486 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań

Posted 27 września 2007 - 12:03

Skoro juz tak debatujemy o tym co bedzie, to sa jednak jakies szanse na cos nowego.
W dawnych zamierzchlych czasach gdy nieliczni surfowali za pomoca modemow, a o mp3 nikt nie slyszal i krolowaly midy i wavy w sieci pojawil sie czlowiek, ktory chcial sprzedac 3 tasmy z sesjami z Joshua Tree.

By uwiarygodnic fakt posiadania tasm, potencjalny sprzedawca, wrzucil na strone kilka sampli w WAVach.
Jednak strona szybko zniknela, a o tasmach nikt juz potem nie slyszal.

Nim jednak zniknela, udalo sie zapisac kilka tych ok 30sekundowych sampli:

1. "in the doorstep, golden light"
2. "tell them the story"
3. "dance with me baby"
4. "and you didn't make any enemies"
5. "move, up, up"
(prawdopodobnie demo Race Against Time)
6. "Walk To the Water" - demo
7. "diamond store"

Wszystkie te sample w mp3 wrzucilem tutaj: http://s004.wyslijto...747013309698506

w sieci krazy tez wersja demo Sweetes Thing, troche w konwencji jamu, ale bardzo energetyczna i chyba najciekawsza
jutro postaram sie wrzucic.

gdyby na maxa uzupelnic disc rarities mozna by jeszcze dodac:

Christmas (Baby please come home)
Sweet Fire Of Love z Robbie Robertosonem
Testimony z Robbie Robertsonem

i to juz raczej Rattle and Hum sessions, ale nie sadze bysmy doczekali xx Anniversary Edition
Jesus Christ
She's A Mystery To Me z wokalem Bono :)

godny odnotowania jest fakt ze:
Deep In The Heart
Race Against Time
Beautiful Ghost


do tej pory ukazaly sie tylko na singlach I Still / Street oraz U2 complete, podczas gdy reszte b-sidow z JTree mamy na Best Of 80-90 2cd ver.

i z Historycznych wspomnien hehe, ze sie tak rozpisze, pamietam jak jeszcze funkcjonowaly punkty przegrywajace CD na kasety, i w Poznaniu na Golebiej, kolo Fary, mieli enigmatyczna pozycje "U2 Joshua Tree singles", (wowu, still i streets) i jakos latem 93r. przegralem sobie to "cos", i kopara mi opadla jak genialne kawalki tam byly.
Spanis Eyes znalem juz z MTV (Outside It's America special), ale Walk To The Water i Luminous powalily mnie na kolana.
To byl najlepszy okres B-Sidowy w historii U2,...

The End :)

#84 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Posted 27 września 2007 - 12:22

To byl najlepszy okres B-Sidowy w historii U2,...


Nie zgadzam się. Najlepszymi b-sidowymi ( czy szerzej " odrzutowymi " ) latami w historii U2 były lata 78-84, oraz.. 2004. W przypadku HTDAAB sytuacja jest odwrotna, niż przy JT - najwyższy poziom odrzutów w stosunku do poziomu albumu.

Nadal nikt mi nie potrafi wyjaśnić, co jest takiego powalającego w najgorszym utworze w historii U2.

Dlaczego Beautiful Ghost, które wrzucił Depe, zawiera wokal Bono ewidentnie pochodzący z lat 00 ? Czy jest oryginalna wersja ?
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#85 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 27 września 2007 - 15:34

Linia melodyczna w Luminous Times jest wymuszona na maksa. Wymuszone na maksa jest też wejście The Edge'a ( to, że nie miał pomysłu na partię słychać tak ostro, że aż boli - zresztą fragment brzmi dość podobnie do analogicznego z So Cruel ), a Brian Eno wymyślił nieznośnie banalny motyw klawiszy ( kolejna analogia z So Cruel ). Na dodatek tekst jest strasznie cienki ( np. " turn me around tonight " - słychać doskonale, że Bono po prostu nie wie, co śpiewać )


Bla bla, oczywiście że tak. Ale co z tego? :D
Ja zawsze traktowałem ten utwór jako nieskończony, jako powiedzmy demo, wstępną wersję czegoś. Tratowałem go tak i co raz bardziej mi się podobał. Bono nie wie co śpiewać? Nie ma pomysłu na melodie? A w Elvis Presley and America jest? Nie ma, a też mi się zaśpiewy Bono i właśnie te chaotyczne linie melodyczne podobają :) I nie zgadzam się z tym wymuszeniem. Kwesia subiektywnego odbioru.

[w tym miejscu ucięło mi posta przy wysyłaniu, motyla jego noga!]

Dlaczego Beautiful Ghost, które wrzucił Depe, zawiera wokal Bono ewidentnie pochodzący z lat 00 ? Czy jest oryginalna wersja ?


Zostało to wydane na Rare&Unrealesed jako "Joshua Tree Session Outtake"..

Swoją drogą, posłuchaj sobie B.Ghost i Streets, bo ciekaw jestem, czy aż tak się zasugerowałem tą domniemaną tracklistą, czy rzeczywiście intro Streets zdaje się być jakąś kontynuacją motywów z B.Ghost'a..



Aha, Silver And Gold to jedna sprawa, muszę tego posłuchać, się przekonam jak to brzmi. Ale druga - gdzie jest Heartland?!

Edited by acr, 27 września 2007 - 16:51 .


#86 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 27 września 2007 - 21:42

http://youtube.com/watch?v=7AFpxZRxbyU

Gdyby ktoś chciał mp3 z tego to służę.

#87 Guest_Panna Anna_*

Guest_Panna Anna_*
  • Guests

Posted 27 września 2007 - 21:45

Gdyby ktoś chciał mp3 z tego to służę.

Mogę prosić?

#88 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Posted 28 września 2007 - 00:27

Intro Beautiful Ghost mogłoby płynnie przejść w Streets, nie ma problemu. Jedyny problem jest z wokalem Bono.. Jak dla mnie, bez najmniejszych wątpliwości jest to Bono z lat 00. Czyli - albo istnieje oryginalna wersja, albo oryginalna wersja jest instrumentalna, a w latach 00 Bono po prostu dołożył do tego wokal, i dlatego utwór nosi dwa tytuły przedzielone slashem " / "..

Heartland koniecznie powinno być.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#89 marcin93

marcin93

    Użytkownik

  • Members
  • 1 570 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wrocław

Posted 29 września 2007 - 11:19

Nie tyle odpady, co b-side'y.
Ponoć TJTree miała być 2płytowa ale Paul McGuinness przekonał chlopaków, że 2płytowy album nie ma szans na komercyjny sukces..
a kapela wtedy bardzo potrzebowała ka$ki..
Wciąż nie wiadomo czy to prawda czy plotka..
Anyway, legenda mówi, że tracklista tego wydawnictwa miała wyglądać tak:

CD01.
01. Beautiful Ghost / Introduction To Songs Of Experience
02. Where The Streets Have No Name
03. Silver And Gold
04. I Still Haven't Found What I'm Looking For
05. Spanish Eyes
06. With Or Without You
07. Luminous Times (Hold On To Love)
08. Walk To The Water
09. Bullet The Blue Sky
10. Running To Stand Still
CD02.
01. Red Hill Mining Town
02. Race Against Time
03. In God's Country
04. Trip Through Your Wires
05. Sweetest Thing
06. One Tree Hill
07. Deep In The Heart
08. Exit
09. Mothers Of Disappeared


Osobiście, od dawna słucham TJTree właśnie w tej kolejności.. bardzo mi pasuje :)

I jeszcze fragment wypowiedzi Bono dla Hot Press (grudzień 1987)
" Album (TJTree) jest niekompletny. 'With Or Without You' tak naprawdę nie ma sensu bez
'Luminous Times' czy 'Walk To The Water'. I podobnie 'Trip Through Your Wires'
nie ma sensu bez 'Sweetest Thing' ..."


Hmmm mógł prosić o udostępnienie do ściągnięcia tych piosenek których nie na TJT? :rolleyes:

(nie wiem czy w dobrym temacie i czy wogóle można zamieszczać takie prośby... ale zaryzykuje :) )
...a oto mój fejs, flykr i elitarny lans.efę!

#90 Guest_Mac_*

Guest_Mac_*
  • Guests

Posted 01 października 2007 - 18:14

Coś mi się wydaje że to całe wydanie to lipa.
Premiera za dwa miechy a tu nawet info z wiarygodnego źrodła nie ma :(

No nie wiem co o tym myśleć, zbierać forse czy nie?? :P

#91 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 01 października 2007 - 20:23

No nie wiem co o tym myśleć, zbierać forse czy nie?? :P


Zbieraj, zawsze się przyda na coś.

Oby jednak to b

#92 Guest_Mac_*

Guest_Mac_*
  • Guests

Posted 01 października 2007 - 20:31

A no też prawda.

Ale jakoś strach pomyśleć ile to może kosztować...
Pewnie ze dwie banie trzeba będzie mieć. ;)

#93 ZBYCH

ZBYCH

    Użytkownik

  • Members
  • 486 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań

Posted 08 października 2007 - 10:00

Czekam na newsa od mojego informatora, ale tym czasem hiszpanie donosza ze

- przesuniete na 10 grudnia
- Paris DVD - 1h30 + bonus w postaci rewelacyjnego 40m dokumentu "Outside It's America"
- na rarytasach prawdopodobnie znajdzie sie m.in. People Get Ready (cover)

Outside to zbior klipow (m.in. In God's Country i Spanish Eyes!!! + duzo swietnych ujec zakulisowych... chlopaki grajace w bilarda, Bono w samolocie spiewa do kotleta ;P itd... MTV pokazywalo to w lipcu 93 na Weekendzie z U2 - bo wtedy to byly zajebiste weekendy, nie to co teraz)

#94 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Posted 08 października 2007 - 10:06

:o :o :o

Po wcześniejszych "przeciekach" byłem przekonany, że będziemy mieli do czynienia z wydawnictwem idealnym. A tymczasem okazuje się, że szykuje się coś jeszcze bardziej rewelacyjnego. Fanastyczne wieści! Nowy termin premiery wydaje mi się bardziej trafiony. Więcej czasu na zebranie oszczędności. A zresztą i tak można liczyć na Św. Mikołaja (i oto chyba chodziło) :P
Dołączona grafika

#95 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Posted 08 października 2007 - 13:30

Outside It's America = najlepszy dokument o U2 ( po R&H ). Zapowiada się żelazny must have.. jeśli ma komuś nie starczyc kasy, to radzę sobie na razie darować Popmart.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#96 Michał

Michał

    Edziomaniak

  • Members
  • 934 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Posted 08 października 2007 - 16:08

Czekam na newsa od mojego informatora, ale tym czasem hiszpanie donosza ze

- przesuniete na 10 grudnia
- Paris DVD - 1h30 + bonus w postaci rewelacyjnego 40m dokumentu "Outside It's America"
- na rarytasach prawdopodobnie znajdzie sie m.in. People Get Ready (cover)

Outside to zbior klipow (m.in. In God's Country i Spanish Eyes!!! + duzo swietnych ujec zakulisowych... chlopaki grajace w bilarda, Bono w samolocie spiewa do kotleta ;P itd... MTV pokazywalo to w lipcu 93 na Weekendzie z U2 - bo wtedy to byly zajebiste weekendy, nie to co teraz)

People get ready, to raczej utwor u2, a nie cover...

Dołączona grafika


#97 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Posted 08 października 2007 - 16:21

People get ready, to raczej utwor u2, a nie cover...


Jak najbardziej cover, autorem utworu jest Curtis Mayfield.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#98 Guest_Mac_*

Guest_Mac_*
  • Guests

Posted 08 października 2007 - 18:38

Coraz lepiej to wszystko wygląda...
A premiera przesunie się pewnie jeszcze ze dwa razy.

A mozna sie spytać Panie ZBYCHU, czy wiadomo coś juz o cenie??
Wiem truje dupe, ale zawsze lepiej wiedzieć wcześniej.
Bo jak dużo, to trzeba będzie się nieźle sprężyć ;) Jak się to pojawi, to wiadomo pewnie zostanie wykupione szybciej niż Mexico...

#99 corso

corso

    Użytkownik

  • Members
  • 3 831 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Black Diamond Bay

Posted 08 października 2007 - 20:09

Niech mi jakaś dobra dusza wrzuci Race against time , bo gdzieś w czeluściach dysku mego się zapodziało.
Z góry dziękuję.

#100 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Posted 09 października 2007 - 06:31

Intro Beautiful Ghost mogłoby płynnie przejść w Streets, nie ma problemu. Jedyny problem jest z wokalem Bono.. Jak dla mnie, bez najmniejszych wątpliwości jest to Bono z lat 00. Czyli - albo istnieje oryginalna wersja, albo oryginalna wersja jest instrumentalna, a w latach 00 Bono po prostu dołożył do tego wokal, i dlatego utwór nosi dwa tytuły przedzielone slashem " / "..


Jakoś nikt nie kwapi się do rozwiązania tej zagadki ;) Początkowo nie byłem przekonany do Twojej teorii o czasie nagrania wokalu tego utworu. Teraz jestem już też raczej przekonany, że wokal Bono pochodzi gdzieś z czasów sesji do HTDAAB. Czy ktoś posiada oficjalne wyjaśnienie tej zagwostki? :rolleyes:

Patrząc na zapowiadany charakter reedycji TJT pomału zmieniam swoje nastawienie, co do ewentulanego wydania w ten sposób pozostałych płyt. Takie wydawnictwa, oprócz lepszej jakości dźwięku są świetną okazją do publikacji wyjątkowych rarytasów. Może już za rok doczekamy się nowej edycji Rattle And Hum na 20 lecie powstania tej płyty? A od 2010 rozpocznie się okres celebracji 30 lecia pierwszych płyt, począwszy od Boya. Co Wy na to? ;)
Dołączona grafika



Reply to this topic



  


1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users