Skocz do zawartości


THE JOSHUA TREE 20TH ANNIVERSARY EDITION!!!


486 replies to this topic

#61 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 25 września 2007 - 15:10

The Complete U2 to chyba jest oficjalne wydawnictwo, ale upierać się nie będę :P


A czy widziałaś je kiedykolwiek? :P

#62 Michał

Michał

    Edziomaniak

  • Members
  • 934 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Napisano 25 września 2007 - 16:34

Tak, tylko w iT Music Store

Dołączona grafika


#63 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 25 września 2007 - 17:28

Oczywiście, że jest to oficjalne wydawnictwo, tyle, że dostępne jedynie w formacie mp3.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#64 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 25 września 2007 - 17:42

Czytajcie ze zrozumieniem...

cyt. "Nie ukazał się on na żadnym oficjalnym wydawnictwie U2 i tylko w USA można go było zakupić jako 128 mp3 poprzez iTunes Music Store"
Teraz jaśniej..?

#65 bee

bee

    saw things so much clearer

  • Moderatorzy
  • 2 109 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:in-between

Napisano 25 września 2007 - 17:54

cyt. "Nie ukazał się on na żadnym oficjalnym wydawnictwie U2


teraz dopiero nie rozumiem :P

jest to wprawdzie tylko digital release, ale jest to oficjalne, tak samo jak np. Don't Give Up (Africa), też nie ukazało się w żadnym innym formacie, jedynie do nabycia w iTunes, ale nie znaczy to, że staje się przez to nieoficjalne

#66 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 25 września 2007 - 18:11

" The Complete U2 " jest oficjalnym wydawnictwem U2. A konkretnie chodzi o zestaw " Unreleased & Rare ", będący jego częścią. Tam właśnie znajduje się Beautiful Ghost.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#67 Pyza U2

Pyza U2

    Użytkownik

  • Members
  • 932 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Meseritz

Napisano 25 września 2007 - 18:11

Czytajcie ze zrozumieniem...

cyt. "Nie ukazał się on na żadnym oficjalnym wydawnictwie U2 i tylko w USA można go było zakupić jako 128 mp3 poprzez iTunes Music Store"
Teraz jaśniej..?


Wszystko tu jest czysto jasno napisane :rolleyes: ,pewnie Darkowi chodzi oto ze nie ma danego utwory na płycie w sklepie: :rolleyes:
''Beautiful Country Beautiful Day'' - Bono 5.07 2005 !

#68 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 25 września 2007 - 19:22

Dość powiedzieć, że Luminous Times ( b-side z singla WOWY ) uważam za najgorszy ich utwór w ogóle..

Przesłuchałem dziś parę razy (nie pamiętam czy słuchałem tego wcześniej czy po prostu leżało sobie gdzieś tam zachomikowane na dysku) i tylko jedna rzecz przychodzi mi do głowy: zwariowałeś! :D :D

#69 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 25 września 2007 - 22:32

Jedno słóweczko uzasadnienia ?
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#70 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 25 września 2007 - 22:38

Jedno? O piosence:
smerfastyczna!

:D

#71 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 26 września 2007 - 11:34

Jedno? O piosence:
smerfastyczna!

:D



Witaj w klubie wielbicieli Hold On To Love :D




.

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#72 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 26 września 2007 - 12:41

Trudniej chyba wyjaśnić, czemu się nie podoba. Johnny?
Ja nigdy tego nie rozumiałem, nie jest to WIELKA piosenka, ale jest bardzo ładna.
Choćby linia melodyczna świetna, wokalna (save! my soul.. save! my soul! hold on to love!) a taką melodie w muzyce, to ja cenię najbardziej.

#73 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 26 września 2007 - 16:39

Tak pozostając w klimacie.
Cóż to za nagranie?
http://youtube.com/watch?v=7AFpxZRxbyU


edit:
Znaczy się no dobra, widzę, że to DEMO Sweetest Thing, żeby mi tak nikt nie odpisał :P
Tylko że czegoś więcej o tymże bym chciał się dowiedzieć :)

#74 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 26 września 2007 - 17:19

Bardzo dobre swoją drogą, bardzo Dżoszułowe.
Szkoda trochę, że JT nie ukazało się wtedy jednocześnie w dwóch wersjach, tej właściwej i 2CD z inną kolejnością, jak choćby "Marbles" Marillionu..

#75 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 26 września 2007 - 18:15

A ja zaraz sobię wypalę tą tracklistę którą napisał Depe, i posłucham.. bo na " sucho " kompletnie mi to nie brzmi.

Linia melodyczna w Luminous Times jest wymuszona na maksa. Wymuszone na maksa jest też wejście The Edge'a ( to, że nie miał pomysłu na partię słychać tak ostro, że aż boli - zresztą fragment brzmi dość podobnie do analogicznego z So Cruel ), a Brian Eno wymyślił nieznośnie banalny motyw klawiszy ( kolejna analogia z So Cruel ). Na dodatek tekst jest strasznie cienki ( np. " turn me around tonight " - słychać doskonale, że Bono po prostu nie wie, co śpiewać ), tylko Larry próbuje ratować ten kawałek. Ta piosenka bije miernością na kilometr.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#76 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 26 września 2007 - 18:28

A ja zaraz sobię wypalę tą tracklistę którą napisał Depe, i posłucham.. bo na " sucho " kompletnie mi to nie brzmi.

Bez kitu, słucham jej dziesiąty raz. Wymiata. Nie sądziłem, że jest coś lepszego niż TJT, a tu proszę :)

#77 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 26 września 2007 - 19:27

Ale chwila - dlaczego np. Silver And Gold miałby pasować na JT, skoro powstał w zupełnie innych okolicznościach ?
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#78 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 26 września 2007 - 21:41

Kolejny news, tym razem z listy dyskusyjnej 'CollectU2'.
Otóż ma zostać wydana również, wersja 180 gram audiophile Special LTD Edition 2xLP vinyl (na 2 vinylach).
Ma to być najbardziej unikatowa i rzadka wersja TJTree, wydanie limitowane, być może numerowane.
Ma zawierać 16 stronnicowy album.

Aha, skoro już układacie/wypalacie tą 19 trackową tracklistę, nie zapominajcie, że Sweetest Thing to ma być b-side z 1987,
a nie ten kicz z Best of'a .. '98

#79 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 27 września 2007 - 07:03

Się rozumie. Różnica jest porażająca.


Ale chwila - dlaczego np. Silver And Gold miałby pasować na JT, skoro powstał w zupełnie innych okolicznościach ?

Przecież jak się tak chwilę przyjrzeć/przysłuchać to ten utwór w to miejsce wkomponowuje się fantastycznie, sam w sobie ma jak najbardziej joshua'owy klimat.
A te zupełnie inne okoliczności, czyli apartheid, to moim zdaniem tematyka jak najbardziej na taką płytę jak TJT :)

#80 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 27 września 2007 - 07:58

Sweetest Thing bardzo lubię w obu postaciach. Więcej - uważam że zamieszczenie go w nowej wersji na The Best Of 1980-1990 było bardzo dobrym pomysłem. Wiadomo przecież, że nowy album potrzebował singla, którym możnaby promować składankę. Logicznym jest więc że beściaka powinno promować coś z lat osiemdziesiątych, ale jednocześnie świeżego. Zdecydowanie takie rozwiązanie bardziej mi się podoba niż promowanie składanek z największymi hitami za pomocą całkiem nowych utworów (The Best Of 1990-2000, 18 Singles). Oczywiście odbiór "nowego" Sweetest Thing to kwestia gustu, dla mnie wielką zaletą jest już to że ma zupełnie inny klimat od pierwowzoru.

"Odpady" z sesji do The Joshua Tree cenię sobie bardzo. W żaden sposób nie mogę podzielić zdania Johnnego (także do do oceny "Luminous Times"). Utwory te świetnie pasują do klimatu albumu (a zwłaszcza Silver And Gold). Z perspektywy czasu chyba jednak dobrze się stało, że skończyło się na pojedynczym wydawnictwie. Odrzucone utwory i tak doczekaliśmy się w większości na b-side'ach. Przy wydaniu dwupłytowym chyba przekaz całego albumu trochę by się rozmył.
Dołączona grafika



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych


    Facebook (1)