Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gitara basowa


161 replies to this topic

#61 Bombel

Bombel

    Bieszczadzki anioł

  • Members
  • 746 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z lasu

Napisano 15 listopada 2007 - 21:31

Mrówek ja też mam d'addario w klasyku albo w elektruku, nie pamiętam. Ale miałam nadzieje na jakies szczegóły czy są różne grubosci strun itd bo na basowych akurat<jeszcze> się nie znam :P
-Przypuśćmy Kubusiu, że drzewo przewróci się,gdy będziemy pod nim stali?
-Przypuśćmy, że nie-odpowiedział Kubuś Puchatek po długim namyśle.

#62 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 15 listopada 2007 - 21:34

no basista u mnie w zespole gra na strunach o grubości od 45-105, ale po szczegóły się pytaj evay, na jakich sie najfajniej gra. ;)

#63 Bombel

Bombel

    Bieszczadzki anioł

  • Members
  • 746 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z lasu

Napisano 15 listopada 2007 - 21:56

:) dziękuja za pomoc
-Przypuśćmy Kubusiu, że drzewo przewróci się,gdy będziemy pod nim stali?
-Przypuśćmy, że nie-odpowiedział Kubuś Puchatek po długim namyśle.

#64 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 10 kwietnia 2008 - 18:26

Witam, mam pytaje typu lamera :)

Otóż, od dłuższego czasu noszę się z zamiarem kupienia basu, i daj Bóg na dniach mi się uda. I teraz, porównując ceny Riffu i innych sieci muzycznych, zauważyłem że są kategorie takie jak 'wzmacniacze gitarowe' i 'wzmacniacze basowe'. Moje pytanko: czy do gitary basowej potrzebny jest wzmacniacz BASOWY czy wystarczy 'zwykly'? [biorąc pod uwagę, że w zespole mamy 100watowa kolumnę, a ja potrzebuję kupić do gry samemu w domu mały wzmacniacz 10-20W]

#65 Guest_Mac_*

Guest_Mac_*
  • Guests

Napisano 10 kwietnia 2008 - 19:13

No potrzebny jest basowy.

Polecam ten:

http://bigbeat.pl/pr...roducts_id=3326

Do grania w domu idealny. I nie kieruj się tym, że im więcej watów tym lepiej.
I taki wzmacniacze jak Hartke(gówno "wartke" :P ) są podobno do dupy, więc też się na nie nie napalaj.

#66 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 10 kwietnia 2008 - 19:20

Ok, dzięki ;)
Ale 'dało by radę' grać na basie będąc podpietym pod 'zwykły' wzmacniacz? [pytam czysto teoretycznie :)]

#67 Guest_Mac_*

Guest_Mac_*
  • Guests

Napisano 10 kwietnia 2008 - 19:36

No dałoby rade, ale jakieś 15 sekund.
Widziałem dużo filmików na tubie, czy chociażby z mojej okolicy jeden basista podpiął się pod zwykły, to pierd**** konkretnie :P
Nie wiem dobrze czym to jest spowodowane, ale jak wiadomo bas to znacznie niższe tony i zwykłe wzmacniacze po prostu nie dają rady. Zwykle jak podgłośnisz się na więcej niż połowe, bo tak to chyba jeszcze idzie grać. No ale żadnej satysfakcji z tego nie ma, ani sensu za bardzo ;)

#68 Guest_QuickShowerJam_*

Guest_QuickShowerJam_*
  • Guests

Napisano 11 kwietnia 2008 - 19:12

I taki wzmacniacze jak Hartke(gówno "wartke" :P ) są podobno do dupy, więc też się na nie nie napalaj.




Hartke są bardzo dobre, co ty chcesz?
Niejednokrotnie na nich grałem, są bardzo dobrej klasy sprzetem w swoim przedziale cenowym.
Sam gram na Line6 lałdałnie 110.
Bardzo fajny "piecyk" :D Posiada 4 modele wzmacniaczy, dobre na kazda okazje :-)

Natomiast jesli chodzi o zwykła gitare elektryczna to korzystam z Voxów (ha, ide w ślady The Edge'a :D :D :D :P )

#69 Bombel

Bombel

    Bieszczadzki anioł

  • Members
  • 746 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z lasu

Napisano 17 kwietnia 2008 - 21:43

No dałoby rade, ale jakieś 15 sekund.
Widziałem dużo filmików na tubie, czy chociażby z mojej okolicy jeden basista podpiął się pod zwykły, to pierd**** konkretnie :P
Nie wiem dobrze czym to jest spowodowane, ale jak wiadomo bas to znacznie niższe tony i zwykłe wzmacniacze po prostu nie dają rady. Zwykle jak podgłośnisz się na więcej niż połowe, bo tak to chyba jeszcze idzie grać. No ale żadnej satysfakcji z tego nie ma, ani sensu za bardzo ;)


ja mam piecyk gitarowy i gram od kilku miesiący podpinając do niego bas i jeszcze nic nie pierdyknęło:P Aczkolwiek ryzyko istnieję. Ale fakt że nie podkręcam głośności żeby własnie nie poszło z dymem;)
-Przypuśćmy Kubusiu, że drzewo przewróci się,gdy będziemy pod nim stali?
-Przypuśćmy, że nie-odpowiedział Kubuś Puchatek po długim namyśle.

#70 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 19 kwietnia 2008 - 17:09

Najlepiej podłączyć pod głośniki jakiegoś zestawu 5.1 czy coś takiego, o ile się ma oczywiście ;-)

#71 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 06 maja 2008 - 14:21

Mam pytanko, BK to Black czy jaki? :) Bo zależy mi żeby gitara, którą kupuję była czarna.

#72 marcin93

marcin93

    Użytkownik

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wrocław

Napisano 06 maja 2008 - 17:14

A nie powiem Ci, bo kupujesz basową :P nie no, żartuję, dobrze, że grono wszelakich muzyków się powiększa ;)
No tak, BK to Black. Na 99% ;)
...a oto mój fejs, flykr i elitarny lans.efę!

#73 Guest_QuickShowerJam_*

Guest_QuickShowerJam_*
  • Guests

Napisano 06 maja 2008 - 17:17

A nie powiem Ci, bo kupujesz basową



jeden z lepszych postów w tej minucie

#74 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 06 maja 2008 - 20:37

Mam pytanko, BK to Black czy jaki? :) Bo zależy mi żeby gitara, którą kupuję była czarna.

A jaką gitarę ? Zresztą czy kolor jest ważny ? Ważne żeby basówka grała jak należy :P

#75 Guest_QuickShowerJam_*

Guest_QuickShowerJam_*
  • Guests

Napisano 06 maja 2008 - 20:57

O, ja wymyśliłem w weekend genialny riff basowy, ale nie wyjdzie na światło dzienne bo mi ktoś go ukradnie i przywłaszczy (taki coldplay np . )

#76 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 07 maja 2008 - 14:54

A jaką gitarę ? Zresztą czy kolor jest ważny ? Ważne żeby basówka grała jak należy :P

Cort. Widzisz, dla mnie ważny. Nie mam pracy, na gitarę i sprzęt do niej odkładam od kilku miechów i chciałbym aby taka inwestycja mi się podobała także estetycznie :)

#77 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 07 maja 2008 - 16:59

Cort. Widzisz, dla mnie ważny. Nie mam pracy, na gitarę i sprzęt do niej odkładam od kilku miechów i chciałbym aby taka inwestycja mi się podobała także estetycznie :)

OK rozumiem. Ja najprawdopodobniej kupuje jakies wioselko za 2,5 w grudniu (i chyba to bedzie fender jazz bass moglbybyc zielony ;) ) Zreszta pisales chyba w watku o swoich marzeniach instrumentalnych ;)

#78 Guest_QuickShowerJam_*

Guest_QuickShowerJam_*
  • Guests

Napisano 07 maja 2008 - 19:46

OK rozumiem. Ja najprawdopodobniej kupuje jakies wioselko za 2,5 w grudniu (i chyba to bedzie fender jazz bass moglbybyc zielony ;) )



Precisiony sa lepsze, moim skromnym ;)
Ogólnie bas z dwoma humbuckerami roxuje, jest wieksza roznorodność brzmien :)

#79 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 08 maja 2008 - 20:00

Precisiony sa lepsze, moim skromnym ;)
Ogólnie bas z dwoma humbuckerami roxuje, jest wieksza roznorodność brzmien :)

A kto dzisiaj gra na precisionach ? Wiekszość basów jest teraz wyposażonych w dwa przetworniki jazz lub jakies jazzowe polączenia humbów. Precisiony nie mają równomiernego brzmienia i są dosyć mało wyraźne (chyba ze gramy mało nut wtedy są świetne) Nawet Adam juz od PopMartu nie wracał do Precisionów.

#80 Guest_QuickShowerJam_*

Guest_QuickShowerJam_*
  • Guests

Napisano 08 maja 2008 - 21:10

Co kto lubi. Wiesz, humbuckery na slapie daja prawdziwe miecho:D:D::D Single sa ok, ale do czegos mocniejszego ja bym polecal wlasnie humbucki, tym bardziej jesli ktos ma kase to precissiona z humbuckami;-)



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych