Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gitara basowa


161 replies to this topic

#1 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 15 sierpnia 2007 - 21:40

Forumowi basiści !!! zrzeszajcie sie w tym topicu. Gdyz on jest dla was.!!! :P Kupiłem sobie basówkę w piątek i pocinam na niej całe dnie :lol: . Chociaż palce juz trochę bolą :mellow: ale ogolnie jest git. Zapraszam do dyskusji na temat najważniejszego i najlepszego instrumentu świata !!! ;)

#2 eveglider

eveglider

    she travels outside of karma

  • Moderatorzy
  • 930 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:'out of this world'

Napisano 15 sierpnia 2007 - 21:57

Zapraszam do dyskusji na temat najważniejszego i najlepszego instrumentu świata !!! ;)

W takiej sytuacji rzeczywiście jest o czym dyskutować ;P Nic nie jest 'najważniejsze' a lepszość jednego instrumentu nad drugim to pojęcie względne i indywidualne podejście muzyka.
W każdym bądź razie topic będę śledzić bo kilkoro basistów - ba! nawet basistek - na tym forum mamy :)
A Ty Kuba uczysz się z tabów czy ze słuchu? Jak nauczysz się dobrze czegoś U2 to liczę na nagranie ;)

wszystko co genialne jest proste
heartland
szukam sponsora do wystrzelenia mnie w kosmos!..


#3 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 15 sierpnia 2007 - 22:11

W takiej sytuacji rzeczywiście jest o czym dyskutować ;P Nic nie jest 'najważniejsze' a lepszość jednego instrumentu nad drugim to pojęcie względne i indywidualne podejście muzyka.
W każdym bądź razie topic będę śledzić bo kilkoro basistów - ba! nawet basistek - na tym forum mamy :)
A Ty Kuba uczysz się z tabów czy ze słuchu? Jak nauczysz się dobrze czegoś U2 to liczę na nagranie ;)


Przepraszam nie chciałem urazić muzyków grających na innych instrumentach niż bas. Poprostu takie zachęcające intro :P Wiesz to różnie ogólnie z fachowej literatury (Szkola na gitare basowa - J. Poplawski), ale również trochę z tabów (np Roxanne - The Police nie mówiąc o WOWY, Exit czy 40 U2). Jak chcesz to moge wyslac probke Roxanne mam chyba gdzies nagrana na kompie ;)


P.S Poszukuje piecyka małego do domu tak 10-30 W jakie firmy produkują bardzo dobre albo chociaż dobre piece do basów ??

#4 evay

evay

    an accident waiting to happen

  • Moderatorzy
  • 2 213 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow

Napisano 16 sierpnia 2007 - 08:37

Proponuję Ci 30.
Prosty powód: jeśli znajdziesz sobie jakiś zespół i będziesz miał jednego gitarzystę, który ma 30, to jakoś Ciebie będzie słychać. Za to jeśli będziesz miał dwóch gitarzystów, którzy będą mieli dwie 30, czy też jedną 30 a drugą 15, to będziesz musiał się pogłaśniać i pogłaśniać, a potem siedzieć przy swoim piecu żeby się słyszeć ;pp


Tabów nie polecam.
Za to GuitarPro to jest bardzo przydatny program, tam spróbuj. Poza tym grając uczysz się nut ;)
No i warto pomyśleć o nauczycielu, który od lat gra na basie...


i tak na dobry początek ;pp

Co powinien wiedzieć basista

1. Jeśli chcesz być basistą, musisz wcześniej wiedzieć jedno: gitarzyści nie będą traktowali cię poważnie
2. W hotelu zawsze będziesz dzielił pokój z perkusistą. To dobrze - perkusista najlepszym przyjacielem muzyka. Już nie techniczny, a jeszcze nie muzyk...
3. Musisz wiedzieć, że struny, akcesoria i osprzęt do basówek są droższe, niż do normalnych gitar. Wiem - to niesprawiedliwe.
4. Twoja dziewczyna musi być przygotowana na to, że przez kilka miesięcy w roku będzie musiała cię utrzymywać.
5. Na 90% koncertów będzie cię bardzo słabo słychać. Nikt cię nie zauważy, dopóki niespodziewanie nie przestaniesz grać. Albo wszyscy inni nagle zrobią to samo...
6. Jeśli będziesz chciał zagrać solówkę - będą z ciebie kpić i pozwolą ci to zrobić. Z litości...
7. Jeśli już ją zagrasz - i zrobisz to dobrze - miej świadomość, że większość słuchaczy właśnie ciebie zapamięta z tego koncertu najlepiej.
8. Nie przejmuj się, gdy podczas grania akordami ktoś krzyknie: te, Ścierański! Albo gdy zagrasz kciukiem: ej, Pilichowski...! Musisz sobie przygotować pakiet specjalnych, soczystych obelg dla takich cwaniaków.

#5 eveglider

eveglider

    she travels outside of karma

  • Moderatorzy
  • 930 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:'out of this world'

Napisano 16 sierpnia 2007 - 14:08

perkusista najlepszym przyjacielem muzyka. Już nie techniczny, a jeszcze nie muzyk...


dobre! ;D to muzykiem staje się gdy chwyta za bas czy jeszcze nie? ;P

Kuba wrzuć do odpowiedniego działu swoje nagranie

wszystko co genialne jest proste
heartland
szukam sponsora do wystrzelenia mnie w kosmos!..


#6 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 16 sierpnia 2007 - 14:19

perkusista najlepszym przyjacielem muzyka. Już nie techniczny, a jeszcze nie muzyk...


- Jak nazywa się ktoś, kto przez cały czas kręci się koło muzyków?
- Perkusista..

:P:D
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#7 Weronika

Weronika

    Użytkownik

  • Members
  • 2 927 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 16 sierpnia 2007 - 14:33

ojj, tatuś by się obraził.. :D :D :D
:P

#8 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 16 sierpnia 2007 - 14:46

To żeby nie było offtopa:

- What is the difference between camels and a bassist???
- camel can work for 30 days without drinking. A bassist can drink for 30 days without working.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#9 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 16 sierpnia 2007 - 15:23

Heh niezle żarty ale serio jakiej firmy piece są dobre bo na gitarach jeszcze sie troche znam natomiast na piecach juz zbytnio nie :( Co do nut ucze sie z ksiazki na bas takze tam jest sporo nut (a raczej cala ksiazka jest napisana pismem nutowym :lol: ). A nauczycielem dla mnie jest moj tata (6 lat w szkole muzycznej na waltorni, a dodatkowy instrument gitara basowa, poza tym niezle daje na akustyku ;) ). Śmieszna historia z tym piecem bo tata jak jeszcze gral mial ponad 100W piec i niezla gitare (jakis jeden z lepszych Ibanezow) ale sie go pozbyl niestety kiedy mialem 3 lata :angry: . Teraz bym miał jak znalazł !!

#10 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 18 sierpnia 2007 - 10:28

Wczoraj wujo pożyczył mi (a raczej pożyczył do odwołania ;) ) piec, jest to piec gitarowy ale za to ma 100 W !!! W ogóle czemu na tym topiku jest pusto. Podobno kilku bassmanow na forum jest a jak widać żadna dyskusja sie nie toczy. <_<

#11 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 18 sierpnia 2007 - 13:08

piec, jest to piec gitarowy



Najwyżej ci się spali.

#12 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 18 sierpnia 2007 - 14:28

Najwyżej ci się spali.


Nic sie nie spali . Nie odpalam go przecież na 100 %. tylko na jakies 70 %. ;)

#13 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 18 sierpnia 2007 - 14:38

Nic sie nie spali . Nie odpalam go przecież na 100 %. tylko na jakies 70 %. ;)




chodzi o to, że wzmacniacz gitarowy jest przystosowany do innych częstotliwości, i podłączenie basu do zwykłego wzmacniacza, albo na odwrót (gitara do wzmaka basowego) może skończyć się spaleniem głośnika właśnie.

#14 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 18 sierpnia 2007 - 17:52

chodzi o to, że wzmacniacz gitarowy jest przystosowany do innych częstotliwości, i podłączenie basu do zwykłego wzmacniacza, albo na odwrót (gitara do wzmaka basowego) może skończyć się spaleniem głośnika właśnie.

OK "może". Jak na razie wszystko gra i buczy i nie zanosi sie żeby było inaczej ;)

#15 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 18 sierpnia 2007 - 18:03

OK "może". Jak na razie wszystko gra i buczy i nie zanosi sie żeby było inaczej ;)





Tylko nie płacz jak wkrótce głośnik zrobi bum.




Zresztą, Evay najlepiej niech się wypowie na ten temat.
Mi tyle mówiła, że właśnie jej znajomemu kiedyś tak sie wzmacniacz spalił.

#16 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 18 sierpnia 2007 - 19:04

Tylko nie płacz jak wkrótce głośnik zrobi bum.
Zresztą, Evay najlepiej niech się wypowie na ten temat.
Mi tyle mówiła, że właśnie jej znajomemu kiedyś tak sie wzmacniacz spalił.


Kolego, jak mi piec pójdzie to będę zmuszony kupić nowy - basowy i tyle :P . Natomiast nie wiem dlaczego sie tak bardzo tym przejmujesz, bo ja np wcale ;) :P Ostrożnie go użytkuje więc nie widzę powodów by w najbliższej przyszłości było BUM.

#17 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 19 sierpnia 2007 - 14:11

A miało być an forum kilu bassmanów widze że nie ma żadnego :(

#18 anchois

anchois

    Użytkownik

  • Members
  • 399 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 19 sierpnia 2007 - 16:48

A miało być an forum kilu bassmanów widze że nie ma żadnego :(


są. ale co z tego?

wrzuć jakieś swoje nagranie, to podyskutujemy. ;)

#19 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 19 sierpnia 2007 - 17:22

wrzuć jakieś swoje nagranie, to podyskutujemy. ;)




anszuła, wrzuć też swoje ;)

#20 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 19 sierpnia 2007 - 19:42

A jak coś wrzucić na forum?? Zresztą dopiero się uczę a z tabów umiem raptem roxanne do refrenu :lol:



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych