Skocz do zawartości


Zdjęcie

Experience + Innocence Tour 2018 - Rehearsals [SPOILERS]


  • Please log in to reply
226 replies to this topic

#161 filipk90

filipk90

    Użytkownik

  • Members
  • 26 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań/Warszawa

Napisano 26 kwietnia 2018 - 10:55

Jak dla mnie efekt będzie znakomity. Już można ściągnąć apkę U2 E+I i wypróbować w domu, nam kopara opadła. 
Czasem zastanawiam się czy to forum aby nie jest (w większości) dla kanapowych narzekaczy. Co krok to że żenada, że słabe, niczego nowego nie wymyślają, "kiedyś to było". 



#162 feedback

feedback

    Użytkownik

  • Members
  • 2 409 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:melancholy hill

Napisano 26 kwietnia 2018 - 11:23

ale, że Bono wychodzący z okładki ostatniego albumu na ekranie mojego telefonu to aż takie łał, łoł, och i ach? serio? no ciekawostka, i tyle.

i nie rozumiem czym tu się zachwycać w kontekście nadchodzących koncertów. biorąc pod uwagę jak ta apka działa pewnie połowie z obecnych będzie się coś zacinać. ludzie zamiast skupiać się na przeżywaniu samego koncertu będą się wkurzać, że apka nie działa jak trzeba, że nie zdążyli wyjąć telefonu.. może jeszcze niektórzy będą trzymać po dwa telefony - jeden z apką, żeby doświadczyć tego cudu techniki, a drugi, żeby pstryknąć jakąś fotę.. wcale by mnie to nie zdziwiło.

może niektórzy lubią takie bajery, ale mnie wystarczy bycie na samym koncercie i radość z przeżywania tego co się tam dzieje. zazwyczaj nie wyciągam telefonu przez cały koncert i może nie mam potem pierdyliarda genialnych zdjęć i filmów, ale mam świetne wspomnienia tego jak przeżywałam każdą sekundę bez zaprzątania sobie głowy innymi rzeczami. no, ale co kto lubi.


Midnight is where the day begins.


#163 AlanSTA

AlanSTA

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 823 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 26 kwietnia 2018 - 11:34

ale, że Bono wychodzący z okładki ostatniego albumu na ekranie mojego telefonu to aż takie łał, łoł, och i ach? serio? no ciekawostka, i tyle.

i nie rozumiem czym tu się zachwycać w kontekście nadchodzących koncertów. biorąc pod uwagę jak ta apka działa pewnie połowie z obecnych będzie się coś zacinać. ludzie zamiast skupiać się na przeżywaniu samego koncertu będą się wkurzać, że apka nie działa jak trzeba, że nie zdążyli wyjąć telefonu.. może jeszcze niektórzy będą trzymać po dwa telefony - jeden z apką, żeby doświadczyć tego cudu techniki, a drugi, żeby pstryknąć jakąś fotę.. wcale by mnie to nie zdziwiło.

może niektórzy lubią takie bajery, ale mnie wystarczy bycie na samym koncercie i radość z przeżywania tego co się tam dzieje. zazwyczaj nie wyciągam telefonu przez cały koncert i może nie mam potem pierdyliarda genialnych zdjęć i filmów, ale mam świetne wspomnienia tego jak przeżywałam każdą sekundę bez zaprzątania sobie głowy innymi rzeczami. no, ale co kto lubi.

Sam mam dużo do czynienia z technologią z racji swoich studiów, ale sam lubie doświadczać na żywo ;) Po to się chodzi na koncerty dla atmosfery, przynajmniej ja tak uważam. Ostatnio jak byłem w Amsterdamie to sam prosiłem rodziców aby nie filmowali bo i tak wszystko potem zobaczą na YT, tydzień później miałem już multicam z koncertu, więc nie było się czym przejmować :)



#164 filipk90

filipk90

    Użytkownik

  • Members
  • 26 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań/Warszawa

Napisano 26 kwietnia 2018 - 12:00

Czy nam się to podoba czy nie, telefony będą w górze przez cały koncert. Niestety, też wolałbym klimat prosto z Dortmundu gdzie wszystkie dłonie klaszczą i jest rock and roll, ale U2, do czego zdażyli nas juz przyzwyczaic, starają się iść z duchem czasu i wykorzystują najnowsze technologie. Dam sobie rękę uciąć że te telefony z perspektywy sceny wygladają mega słabo ale stwierdzili że skoro nie ma co z tym walczyć to wykorzystają to do czegoś ciekawszego, jak AR. I będzie znowu efekt Wow, i rozgłos, i jakiś rekordzik.
Dla mnie AR jest wciąż czymś nowym i robi wrażenie, zakładam że dla większości będzie podobnie, wszak co rusz podkreślamy średnią wieku tłumu na koncercie :)

#165 AlanSTA

AlanSTA

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 823 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 26 kwietnia 2018 - 12:56

Czy nam się to podoba czy nie, telefony będą w górze przez cały koncert. Niestety, też wolałbym klimat prosto z Dortmundu gdzie wszystkie dłonie klaszczą i jest rock and roll, ale U2, do czego zdażyli nas juz przyzwyczaic, starają się iść z duchem czasu i wykorzystują najnowsze technologie. Dam sobie rękę uciąć że te telefony z perspektywy sceny wygladają mega słabo ale stwierdzili że skoro nie ma co z tym walczyć to wykorzystają to do czegoś ciekawszego, jak AR. I będzie znowu efekt Wow, i rozgłos, i jakiś rekordzik.
Dla mnie AR jest wciąż czymś nowym i robi wrażenie, zakładam że dla większości będzie podobnie, wszak co rusz podkreślamy średnią wieku tłumu na koncercie :)

Tutaj racja, na pewno zamysłem jest coś takiego aby po prostu wyjść przed szereg, akurat zawsze U2 lubiało eksperymentować z technologią. Dobrze, że podczas jednego po prostu utworu będzie działać AR. Potem już koncert rozkręci się po staremu. Zamysł jest dobry, a wykonanie to przekonamy się wkrótce :P



#166 Antistar

Antistar

    Użytkownik

  • Members
  • 409 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 26 kwietnia 2018 - 13:42

Gówno mnie za przeproszeniem obchodzi jakies tam reality skoro barany nie potrafią zagrac poprawnie Acrobata. Ide na koncert dla muzyki a nie cyrkowego odpust. Tyle w temacie 



#167 star

star

    Użytkownik

  • Members
  • 651 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 26 kwietnia 2018 - 14:51

Jak dla mnie efekt będzie znakomity. Już można ściągnąć apkę U2 E+I i wypróbować w domu, nam kopara opadła. 
Czasem zastanawiam się czy to forum aby nie jest (w większości) dla kanapowych narzekaczy. Co krok to że żenada, że słabe, niczego nowego nie wymyślają, "kiedyś to było". 

 

A mi się wydawało, że forum jest do wyrażania opinii. Wszyscy jesteśmy fanami U2, jedni od roku, inni od 25 lat, a jeszcze inni prawie od samego początku i wszyscy kibicujemy zespołowi, aby udało im się osiągnąć ich cele. Ale nie oznacza to, że mamy bezkrytycznie przyjmować wszystko co chłopaki wyczyniają, a ostatnio mają trochę za kołnierzem. Nie jestem subskrybentem u2.com, ale z tego co czytam nie dzieje się tam najlepiej. Ogólnie cała polityka promocyjna irlandczyków leży już od dawna. Olewanie większej części świata na trasie koncertowej to kolejny kamyczek do ich ogródka. A teraz Bono wyłażący z lodówki...tzn z okładki płyty wygląda jak kolejna niedoróbka zrobiona na kolanie i wciśnięta na rynek byle szybciej, aby tylko pokazać na siłę, że są innowacyjni. No a namawianie fanów do oglądania koncertów prze telefon, aby zobaczyć niebieskiego ala Bono to już odzieranie koncertów, które przecież kiedyś dla nich były mistycznym i intymnym wydarzeniem, z jakiejkolwiek magii. Dlatego podtrzymuje moje zdanie, że jedzie żenadą. Pozdrawiam z kanapy!!  B)


It's no secret that the stars are falling from the sky

#168 kade

kade

    Użytkownik

  • Members
  • 2 826 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 26 kwietnia 2018 - 15:27

Gówno mnie za przeproszeniem obchodzi jakies tam reality skoro barany nie potrafią zagrac poprawnie Acrobata. Ide na koncert dla muzyki a nie cyrkowego odpust. Tyle w temacie


A to akurat bardzo ciekawa opinia na temat zespołu, którego szczytowymi osiągnięciami koncertowymi były trasy ZOO TV i POP MART ;)

#169 Zigy Stardust

Zigy Stardust

    senior forumowy

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zigylandia

Napisano 26 kwietnia 2018 - 17:37

A to akurat bardzo ciekawa opinia na temat zespołu, którego szczytowymi osiągnięciami koncertowymi były trasy ZOO TV i POP MART ;)

Podbijam i w ogóle żenadą to można nazwać to krytykowanie za co popadnie tego zespołu, eksperymentują z AR i fajnie, może wyjdzie może nie, ludzie i tak będą trzymać telefony w rękach i nagrywać, mogą to ignorować a mogą wykorzystać, ja tam nie zamierzam raczej z tego korzystać i skupię się na muzyce i nikt nikogo do tego nie zmusza a tutaj co najmniej święte oburzenie jakby bez tego na koncert nie wpuszczali. Jak macie krytykować to krytykujcie konstruktywnie a nie od czapy bo od czytania tego forum zaczynają czasami oczy krwawić jak na onecie.



#170 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 26 kwietnia 2018 - 18:39

Zespół jeszcze nie pojawił się w Tulsie? Niedobrze, czyżby kanadyjski set już zacementowany na amen? :P 



#171 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 26 kwietnia 2018 - 18:43

W BOK Center grają dzisiaj koncert Judas Priest, U2 instalują się więc dopiero od jutra.


Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#172 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 27 kwietnia 2018 - 00:05

Jak dla mnie efekt będzie znakomity. Już można ściągnąć apkę U2 E+I i wypróbować w domu, nam kopara opadła. 
Czasem zastanawiam się czy to forum aby nie jest (w większości) dla kanapowych narzekaczy. Co krok to że żenada, że słabe, niczego nowego nie wymyślają, "kiedyś to było". 

 

A ja ci powiem, jak "kiedyś było", bo jeszcze w sumie tak niedawno (VT pamiętam jako dość niedawną trasę) można było zobaczyć taką reakcję Bono na telefon komórkowy podczas koncertu:

 

https://www.youtube.com/watch?v=bzJUZE6q0Tg

 

Podpis świetnie  kontrastuje z aktualnymi pomysłami: ;)

 

Bono does not like it when you are in the front row talking on a cell phone instead of watching the concert!

Prorocze słowa... :rolleyes: Pamiętam, że ten filmik robił pewne wrażenie swego czasu, bo pomyśleć, że można by się znaleźć na miejscu tej dziewczyny. Swoją droga ciekawe co sobie myśli ta dziewczyna widząc teraz appkę, która należy włączyć na koncercie??  :o

 

Wiem, ktoś powie, ze to pewnie incydent, jednorazowa sytuacja, może Bono był wkurzony. OK, ale to też pokazuje podejście do pewnych tematów, zwłaszcza Bono. Ja bym był w stanie zrozumieć to jego podejście w tamtym czasie o ile byłby konsekwentny, a jak widać nie jest. Szczerze to czas na odkrywanie możliwości smartfonów już chyba minął. Jakby podczas 360 tour z czymś takim wyszli to może byłoby wow, ale teraz?

 

A był to czas również testowania nowych rozwiązań, jak technika 3D - i tu wg mnie bardzo dobrze im to wyszło. Wstrzelili się w najlepszy moment i w dobrym stylu. Zabrakło tylko kropki nad i w postaci wydawnictwa Blu-Ray. A co nam zostanie po takim AR?



#173 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 kwietnia 2018 - 08:47

4 dni do koncertu i zero prób. Wychodzi na to że zrobią jedna generalkę dzień przed i tyle. Set kanadyjki będzie więc stety lub niestety obowiązywał. A Acrobata pewnie zagrają raz jak Californię czy Troubles na poprzedniej trasie, uznają że do dupy wyszedł i wstawią na to miejsce Get On Your Boots.   



#174 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 29 kwietnia 2018 - 12:29

4 dni do koncertu i zero prób. Wychodzi na to że zrobią jedna generalkę dzień przed i tyle. Set kanadyjki będzie więc stety lub niestety obowiązywał. A Acrobata pewnie zagrają raz jak Californię czy Troubles na poprzedniej trasie, uznają że do dupy wyszedł i wstawią na to miejsce Get On Your Boots

 

Powie CI, że jakby zdecydowali się na GOYB to i tak byłbym w lekkim szoku, bo też mało prawdopodobne. A przy odpowiednich wizualizacjach i użyciu w końcowej części utworu "klatki" z animacjami rozbijanego szkła jak w teledysku mogłoby być lepsze niż ponownie oglądanie rozbijania żarówki w Untilu. ;)



#175 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 29 kwietnia 2018 - 15:16

Wg U2start tak wyglądała pierwsza próba w Tulsie:

 

Love Is All We Have (Pre-recorded Intro)
The Blackout
Lights of Home
Beautiful Day
All Because of You
I Will Follow
The Ocean
Iris (Hold Me Close)
Cedarwood Road
Song for Someone
Sunday Bloody Sunday
Raised by Wolves
Who’s Gonna Ride Your Wild Horses

Macphisto Voice Intro
Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me

Elevation
Vertigo
Desire
You’re the Best Thing About Me
Staring at the Sun

Pride (In the Name of Love)
Get Out of Your Own Way
American Soul
City of Blinding Lights
One
Love is Bigger Than Anything In Its Place
13 (There Is A Light)


Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#176 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 29 kwietnia 2018 - 16:35

Zieeew :P
Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#177 Antistar

Antistar

    Użytkownik

  • Members
  • 409 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 29 kwietnia 2018 - 16:52

Delikatnie mówiąc. Dobrze, ze tylko dwa koncerty na moim e+i. ☺️☺️☺️☺️



#178 alexdescend

alexdescend

    Użytkownik

  • Members
  • 884 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Beautiful Beaches

Napisano 29 kwietnia 2018 - 20:57

https://www.youtube.com/watch?v=et4p0oNzrYo

 

także ten... EI, IE co za różnica?


When the lights go out
And you throw yourself about in the darkness where you learn to see

---

24/09/2015//Berlin

12/07/2017//Berlin

31/08/2018//Berlin

29/09/2018//Kopenhaga

10/11/2018//Dublin

13/12/2023//Las Vegas


#179 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 kwietnia 2018 - 21:26

Na płycie w trzech miejscach (i to całkiem znośnie) nawiązali do poprzedniej, więc mam nadzieję że z trasą będzie podobnie :P I że jednak nie sprawdzą się ponure wizje o powielaniu całych fragmentów widowiska z I+E. 



#180 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 30 kwietnia 2018 - 10:04

Podobno żona Edge'a wrzuciła to na insta:

 

4c3ac22739a72a044211b6c151f6c096.jpg

 

Albo trolling level hard, albo jednak czekają nas miłe niespodzianki.


Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych