Skocz do zawartości


Zdjęcie

2018-05-02 - Tulsa, Oklahoma, BOK Center


  • Please log in to reply
174 replies to this topic

#141 depe

depe

    The Legend

  • Members
  • 4 654 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Strawberry Fields

Napisano 03 maja 2018 - 15:06

Bono kiedyś podobno powiedział, że nie może zaśpiewać Acrobata, bo by umarł na scenie.

 

@J99

Sorry ale nie zgadzam się. Takim tłumaczeniem to można wyjaśnic absolutnie wszystko w setliście.. grane / nie grane..

Ja np. uważam, że Playboy to obok Please, Gone i Dead Man jeden z najlepszych kawałków na POP.

Bijący zagrane Last Night, Mofo, czy Miami. Kwestia gustu.



#142 depe

depe

    The Legend

  • Members
  • 4 654 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Strawberry Fields

Napisano 03 maja 2018 - 17:01

Ciekawa recenzja koncertu w RS

https://www.rollings...r-tulsa-w519780



#143 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 03 maja 2018 - 18:42


Sorry ale nie zgadzam się. Takim tłumaczeniem to można wyjaśnic absolutnie wszystko w setliście.. grane / nie grane..

Ja np. uważam, że Playboy to obok Please, Gone i Dead Man jeden z najlepszych kawałków na POP.

Bijący zagrane Last Night, Mofo, czy Miami. Kwestia gustu.

 

Pełna zgoda, tylko my nie wyjaśniamy czemu coś jest w setliście albo nie (bo i tak się tego nie dowiemy, możemy tylko gdybać), tylko czemu Acrobat ma w fandomie aż tak kultowy status. Osobiście wydaje mi się, że gdyby większość fanów uważała, że to najsłabszy kawałek na Achtungu, to by miała w dupie czy jest grany (raczej by ich cieszyło że nie jest), a nie tworzyła teorie spiskowe na ten temat. Zwłaszcza że U2 nie należy do zespołów, które mają w zwyczaju grać swoje - nawet klasyczne - albumy w całości, więc w gruncie rzeczy nie było nigdy podstaw do oczekiwania, że "w końcu" zagrają wszystkie numery z Achtunga (wszystkich numerów z War czy UF zapewne nigdy już nie zagrają, a to też są klasyczne albumy). Ale to chyba offtop.


Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#144 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 03 maja 2018 - 18:56

Dziwne, że nie pojawił się żaden proshot. Zawsze coś publikowali po wieczorze otwarcia.  



#145 depe

depe

    The Legend

  • Members
  • 4 654 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Strawberry Fields

Napisano 03 maja 2018 - 19:26

Tu dobrze widać gdzie byli Adam i Edek podczas Pride.

 

https://www.youtube.com/watch?v=mS38g8DkyNU



#146 alien

alien

    Użytkownik

  • Members
  • 875 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:wawa

Napisano 03 maja 2018 - 19:29

wczoraj pierwszy raz piszac do was trzymalam w reku smartfona, i srednio mi szlo, wiec teraz na laptopie. jedziemy wlasnie do nowego orleanu i mamy nadwyzke internetu

 

najbardziej ucieszyly mnie wczoraj konie, acrobat-mimo takiego sobie wykonania, starring-jedyna piosenka znosna w wersji akustycznej. jebtam akustycznie - ble.

 

zabraklo rfd i summer cos tam, mogli by wywalic bd, pride, all because of you i cobl.

 

odswiezone elevtion i wersja hold me fajne.

 

kula z kolkiem przy desire z tego co pamietam \ladny efekt dawala - bylismy dosc blisko tej malej scenki

 

there is a light bez sensu skoro wczesnie bylo songs of someone.

 

na co czekalam?

 

na cos niemozliwego czyli unforgettable fire.

 

nie wiem co wy widzicie w tym gejowie i libii.

 

jeszcze zeby to one wypierdolic i cos dac innego, ale chyba bez szans.. cieszy mnie brak wowy i streetsow (nie bijcie)



#147 depe

depe

    The Legend

  • Members
  • 4 654 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Strawberry Fields

Napisano 03 maja 2018 - 19:35

Wyjebać wszystko żeby nie było niczego..   :D

Takie rzeczy to chyba tylko w Białymstoku..  :lol:

 

Nie no, bądźmy poważni.. Serio.. setlistowo i z tego co widziałem i słyszałem show świetny..

SFSomeone + 13 (TIALight) = to kapitalna klamra łącząca innocence z experience.. i do tego jeszcze ten patent na końcu z domkiem i żarówką.. tak zaczynało się i+e.. i tak kończy się e+i 

Historia zatoczyła koło.. Świetne!



#148 alien

alien

    Użytkownik

  • Members
  • 875 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:wawa

Napisano 03 maja 2018 - 19:36

domek z zarowka zajebisty



#149 Zooobaby

Zooobaby

    Użytkownik

  • Members
  • 425 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 03 maja 2018 - 19:37

Moim marzeniem jest żeby grali Elevation tak jak na Vertigo tour to było coś! :D

#150 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 03 maja 2018 - 19:49

Moim marzeniem jest żeby grali Elevation tak jak na Vertigo tour to było coś! :D

 

Byłem wtedy pewny, że już tak zawsze będą to grać. Pamiętam jaki zawód sprawiło mi pierwsze wykonanie na 360. Ale nowa wersja też jest fajna.

 

Pride - jak się okazuje - jest mocno wpasowane w narrację, więc ok. BDay musi być, na tej samej zasadzie, co Elevation i Vertigo - bo na nich nawet (niektórzy) Amerykanie wreszcie zaczynają ruszać swoje tłuste dupska. Ale COBL, wyraźnie robiące za zamiennik do Streets, to jednak zabawne. Po prostu wstawić tam Streets, zamiast udawać, że się kieruje logiką "bo było Joshua Tree Tour", która logiczna po prostu nie jest, skoro można nadal grać i Pride i One.


Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#151 depe

depe

    The Legend

  • Members
  • 4 654 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Strawberry Fields

Napisano 03 maja 2018 - 20:43

Kolejna recenzja:

 

U2's opening night of eXPERIENCE + iNNOCENCE tour in Tulsa review: 'One of the bravest, most powerful and even angriest performances U2 have ever done'



#152 One.U2.fan

One.U2.fan

    Użytkownik

  • Members
  • 609 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 03 maja 2018 - 20:46

całość audio

https://www.youtube.com/watch?v=8HrIQNvIHsg



#153 DK-ART

DK-ART

    Użytkownik

  • Members
  • 561 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 03 maja 2018 - 22:26

do kosza 



#154 depe

depe

    The Legend

  • Members
  • 4 654 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Strawberry Fields

Napisano 03 maja 2018 - 22:39

całość audio

Jest to na stronie 7 tego wątku.

 

Jest krótki film U2: eXPERIENCE + iNNOCENCE Tour 2018 - coming to a city near you! zapisany w formacie .mp4 oraz .mov (w dwóch bardzo dużych rozmiarach); źródło: http://www.u2.com/rmpphoto

Jest to na stronie 3 tego wątku.



#155 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 03 maja 2018 - 23:28

tak sobie słucham i myślę.. że cały ten mit wokół acrobata powstał tylko przez to, że tego nie grali. przecież gdyby zdecydowali się to grać normalnie, już dawno, to acrobat byłby np jak taki until.. no nie wiem. nie mówię, że to zły kawałek, sama go lubię. no, ale na pewno są inne lepsze, choć to zawsze bardzo subiektywne odczucie.

 

No fakt, trochę głupio narzekać, jak w końcu zagrali (za co szacun). Ale taki przypadkowy przechodzień, jakby akurat usłyszał, to poszedłby dalej. ;) Ale dla hard-fanów jeden utwór więcej do odhaczenia.

 

A gdyby go grali od początku na kolejnych trasach pewnie za to już by się znudził, a wypychając z setu jakiegoś Untila albo Altrawajoleta nie daj boże pewnie jeszcze by się posypała fala narzekań. No to wykonanie dupska nie urywa, naprawdę liczyłem że jeśli już to kiedykolwiek zagrają to będzie coś w stylu coveru Kane np. (tylko z lepszym wokalem oczywiście).

 

Ja, już kiedyś to pisałem, że szansa na rozwalającą wersję Acrobata była wg mnie przede wszystkim podczas Elevation Tour. The Edge wtedy, jak nigdy wcześniej i później miał, jakiś niesamowity power do grania tego typu utworów. Wystarczy popatrzeć, co wtedy zrobili z The Fly, Bulletem, czy Gone.

 

Nie ma co ukrywać, że momentem kulminacyjnym Acrobata jest solówka, która jak na Edga jest dość wyrazista na albumie - a co idzie za logiką grania kawałków U2 live -> "na żywo musiałaby brzmieć jeszcze lepiej". Tyle, że to już jest dość ciężkie, bez jakieś rearanżacji.

 

Ale, żeby nie było - duży plus za to, że zagrali i drugi plus za wplecenie w to nowego MacPhisto. ;)

 

 

Co do reszty show:

- Blackout jako opener wypadł super,

- użycie ekranu już od pierwszej piosenki (bo czemu nie?) to też fajny pomysł na odmienę,

- nowa dzielona scena - efekt chodzenia w powietrzu przy LoH niezły, ;)

- ABOY - zawsze to coś "świeżego" w secie, a wygląda i brzmi całkiem spoko, wolę to niż n-ty raz IWF...

- ciekawa animacja podczas Hold Me (choć szkoda, że tylko z taśmy, ale znając ich to mogli np. Acrobata dać na podkład, a Live zagrać Hold Me i dopiero byłby żal :P),

- fajnie, że zagrali Horses, ale mając w pamięci ich niechęć do tego utworu nie wróżę długiego pozostania w secie,

- Love is Bigger na szczęście bez animacji rodem z teledysku ;)

 

- z kolei LoH w tej wersji smyczkowej brzmi słabo, lepiej, jakby grali wersję albumową,

- cały sektor rodem z I+e Tour, dla kogoś kto zna to wręcz na pamięć, wydaje się bardzo nudny,

- coś zmienili w Elevation? Brzmi jakoś inaczej, ale nie jestem pewien, czy lepiej,

- Best Thing akustycznie, jakieś chaotyczne, nieprzemyślane, wygląda, jakby nie przećwiczyli tego dobrze, nie podoba mi się (wolałem już ewrsję z TJTT 2017),

- American Soul z tą flagą robi wrażenie, ale nie wyobrażam sobie takiej oprawy w Europie, z drugiej strony żal wywalić AS z setu, więc liczę, że coś wymyślą jeszcze,

- jak wyżej ktoś wspomniał, aż się prosi, aby w miejsce COBL było Streets i od razu mieliby +10 pkt. za set.

 

 

Niestety, aby zrobić z tego jeszcze lepszą setlistę, trzeba byłoby zredukować fragment rodem SOI do max 2 utworów. Teraz jest ich 6! Od Iris do Untila. Zdecydowanie za dużo. I tym razem nie zdziwi mnie, że co poniektórzy wyjdą w tym czasie do WC... ;)



#156 depe

depe

    The Legend

  • Members
  • 4 654 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Strawberry Fields

Napisano 04 maja 2018 - 07:57

* Nerwy w związku z ogłoszeniem trasy.. będzie Polska czy nie będzie.. ?? Gliwice czy Kraków, a może Trójmiasto.. ??

Nie ma! Skandal, kurwa..!!!! Ja pierdole.. jak mogli!!!????

* Jak z biletami? Kody, pre-sale, u2.com, burdel.. nerwówka i ranne wstawanie by mnie inni nie ubiegli, a czy moja karta kredytowa zadziała, a czy net mi nie padnie?

Boże Święty.. jestem pierdolnięty.. Jest! Kupiłem! Płyta!!!! Hahaha! Pocałujta wójta w chuxx... Grejt Sakcess! Ale zaraz.. czy mi nie skasują?, przecież na CPL kasowali tikety.. E, nie skasują, musielby pewnie z million tiketów skasować, nie tylko ja kupowałem na kod od kumpla..

* Ale czy bilety dojdą..? Kurierem wysyłają? Czy Poczta Polska..? Wszyscy na forumie już dostali.. tylko ja nie!! Dżisus, kurwa, ja pierdole.. 

* Są!! Doszły! Ufff.. Happiest Man on Planet Earth..

* Teraz już luzik.. ogarnąć trzeba samoloty, hostele.. dojazd do areny, jak jeździ metro, czy jest parking pod halą.. takie tam duperele.. no, i pewnie jakiś kredyt by się przydał..

* Showtime!! Ha! Moje ukochane U2 gra..

* O chuje.. zagrali 6 po kolei z i+e 2015.. Jebać ich, ide do kibla...



#157 depe

depe

    The Legend

  • Members
  • 4 654 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Strawberry Fields

Napisano 04 maja 2018 - 08:06

Z cyklu: Jedno zdjęcie mówi więcej niż tysiące słów:

 

1-15253256252822-size3.jpg



#158 Zooobaby

Zooobaby

    Użytkownik

  • Members
  • 425 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 04 maja 2018 - 08:30

Czemu oni tak włażą w dupe tym amerykanom :/

#159 depe

depe

    The Legend

  • Members
  • 4 654 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Strawberry Fields

Napisano 04 maja 2018 - 08:41

A czemu Kwinto zrobił tyle banków?



#160 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 04 maja 2018 - 10:14

To była prawdziwa flaga czy jakaś wyświetlana animacja-hologram? Bo jak prawdziwa to trochę głupio dla siedzących w sektorze za sceną :P  

 

 

 

EDIT:

Patrząc na set przyszła m ido głowy kolejna rzecz: w bisach ewidentnie brakuje jakiegoś klasycznego hitu. Jest tylko One. Bo umówmy się, że Konie, Większą miłość i 13 znają tylko hardfani. 

Czemu by więc Streetsy nie miały otwierać bisów? Moim zdaniem to byłoby idealne rozwiązanie. Ew. - jeśli już tak bardzo są nimi zmęczeni - pomiędzy Koniami a One wstawiłbym Bad. To drugie jest zresztą chyba dość realne w najbliższym czasie.  






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych