Skocz do zawartości


Zdjęcie

2018-05-02 - Tulsa, Oklahoma, BOK Center


  • Please log in to reply
174 replies to this topic

#121 pop

pop

    Użytkownik

  • Members
  • 262 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Szczecin

Napisano 03 maja 2018 - 11:51

Pełne nagranie audio: https://www.youtube....h?v=8HrIQNvIHsg



#122 depe

depe

    The Legend

  • Members
  • 4 654 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Strawberry Fields

Napisano 03 maja 2018 - 11:52

Ja to wiem, kiedy z łóżka wstać..

Czas na REPLAY.  ;)



#123 depe

depe

    The Legend

  • Members
  • 4 654 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Strawberry Fields

Napisano 03 maja 2018 - 12:03

Ściągnołem to powyżej i wyodrębniłem ścieżkę audio.

Jakby kto chciał (bez podziału na tracki)

Jakość oryginalna 128 kbps

2018 05 02 Tulsa, Oklahoma BOK Center Jim Murray Mixlr.mp3



#124 feedback

feedback

    Użytkownik

  • Members
  • 2 409 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:melancholy hill

Napisano 03 maja 2018 - 12:07

dzięki depe :)


Midnight is where the day begins.


#125 feedback

feedback

    Użytkownik

  • Members
  • 2 409 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:melancholy hill

Napisano 03 maja 2018 - 12:47

tak sobie słucham i myślę.. że cały ten mit wokół acrobata powstał tylko przez to, że tego nie grali. przecież gdyby zdecydowali się to grać normalnie, już dawno, to acrobat byłby np jak taki until.. no nie wiem. nie mówię, że to zły kawałek, sama go lubię. no, ale na pewno są inne lepsze, choć to zawsze bardzo subiektywne odczucie.


Midnight is where the day begins.


#126 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 03 maja 2018 - 12:59

Wrażenia na świeżo po pierwszym odsłuchu koncertu:
 
highlighty:
- The Ocean
- All Because Of You (pasuje na rozkręcenie imprezy)  
- combo Elevation-Vertigo-Desire, urywa dupę przez yt a co dopiero live
- fajny ten pomysł z wyjściem Adama i Edge'a do publiki w Pride
- Acrobat!!!!!! wspaniale, że w końcu to zagrali, będą historyczne wykonania tej piosenki, już za pierwszym razem brzmiało to mocarnie; jeszcze niech Bono zaśpiewa trochę mniej siłowo i będzie fantastycznie; byle tylko utrzymało się to w secie! 
- Best Thing i Staring - fajne momenty wyciszenia i super, że w końcu coś z Popu (choć nie obraziłbym się jakby z czasem zostało samo Staring, a miejsce Best Thing w secie wykorzystali np. na jakieś improwizacje z widownią na scenie B)
- Hold Me - świetna wizualizacja
- Konie!!!! Piękne otwarcie bisów 
- Love Is Bigger
- wzruszający moment jak pod koniec SFS Bono wyjmuje żarówkę ze swojego miniaturowego, rodzinnego domu, piękna klamra nad całym okresem w historii zespołu od 2014 r. (bo chyba nie nad całą kariera ;)
 
do poprawki:
- otwarcie koncertu - brakuje takiego momentu kulminacji napięcia; chyba niepotrzebnie Bono pokazuje się już podczas LIAWHL, lepiej jakby zespół wspólnie pojawił się podczas Blackout; z tym że sama piosenka wymaga lepszego wykonu, miejmy nadzieję że będzie rósł z czasem tak jak Miracle   
- American Soul jest już do tego stopnia zhamerykanizowany że powinien zostać na coś zamieniony podczas legu w Europie; najbardziej pasowałby Red Flag Day, ale fajnie jakby wykorzystali to miejsce w secie... na Streetsy, po prostu, pasowałyby świetnie
 
z Showmana zrezygnowali? był na próbach


#127 depe

depe

    The Legend

  • Members
  • 4 654 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Strawberry Fields

Napisano 03 maja 2018 - 12:59

@feed

Cytujesz depe z naszego ostatniego meet'a?  ;)

Powtarzam to od 1993. 

Acrobat to jeden z najsłabszych kawałków na ABaby, a może i najsłabszy.

'Legenda' urosła tylko dlatego, że go nigdy nie grali.



#128 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 03 maja 2018 - 13:05

Soulmate mowi ze influx mix elevation ja najbarfziej cieszy.

#129 feedback

feedback

    Użytkownik

  • Members
  • 2 409 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:melancholy hill

Napisano 03 maja 2018 - 13:05

@feed

Cytujesz depe z naszego ostatniego meet'a?  ;)

Powtarzam to od 1993. 

Acrobat to jeden z najsłabszych kawałków na ABaby, a może i najsłabszy.

Legenda urosła tylko dlatego, że go nigdy nie grali.

przyznaję, że sama czekałam, żeby w końcu to zagrali.. dzisiaj zagrali i jakiś wielkich motyli w brzuchu nie było :P nie wiem jak u reszty.

dostałam exit w zeszłym roku, więc teraz czekam już tylko na lemon :P


Midnight is where the day begins.


#130 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 03 maja 2018 - 13:11

Teraz pora na Drowning Man :D

 

 

Swoją drogą ciekawe czy zagrali Acrobata przez nacisk fanów czy po prostu sami przypomnieli sobie o tym kawałku? Znając ich to druga opcja wcale nie jest taka wykluczona :P



#131 Kike

Kike

    Użytkownik

  • Members
  • 1 322 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 03 maja 2018 - 13:13

Opener w postaci Love Is All We Have Left to porażka.
Szkoda, bo to genialna piosenka, wielki potencjał by to zrobić inaczej. Ale głupie AR wygrało.
Blackout powinien zaczynać.
Best Thing tragedia.

Poza tym jest dobrze.
Wild Horses miażdży.
Love Is Bigger... pięknie.

#132 depe

depe

    The Legend

  • Members
  • 4 654 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Strawberry Fields

Napisano 03 maja 2018 - 13:21

przyznaję, że sama czekałam, żeby w końcu to zagrali.. dzisiaj zagrali i jakiś wielkich motyli w brzuchu nie było 

 

 

Teraz pora na Drowning Man :D

A jak już zagrają te wszystkie Drowning Many, Playboy Mansiony i inne 'legendarne' kawałki.. to może się okazać.. że to strasznie chujowa kapela jest to JuTu.. :D



#133 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 03 maja 2018 - 13:40

tak sobie słucham i myślę.. że cały ten mit wokół acrobata powstał tylko przez to, że tego nie grali. przecież gdyby zdecydowali się to grać normalnie, już dawno, to acrobat byłby np jak taki until.. no nie wiem. nie mówię, że to zły kawałek, sama go lubię. no, ale na pewno są inne lepsze, choć to zawsze bardzo subiektywne odczucie.


Wielu kawałków nie grali na żywo i się nie stały kultowe (wokół np.Playboy Mansion żadnego kultu nie ma). Ja uważam że Acrobat to jeden z najlepszych kawałków których nigdy nie grali i dlatego stał się kultowy, ale to oczywiście moje zdanie.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#134 feedback

feedback

    Użytkownik

  • Members
  • 2 409 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:melancholy hill

Napisano 03 maja 2018 - 13:43

no właśnie.. dlatego zawsze każdy będzie czekał na coś innego i jarał się czymś innym. ogólnie bardzo cieszy, że chce im się sięgnąć po coś czego nie grali wcale albo grali bardzo dawno. mam nadzieję, że czymś jeszcze zaskoczą. żeby nie było za nudno ;)


Midnight is where the day begins.


#135 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 03 maja 2018 - 13:53

A jak już zagrają te wszystkie Drowning Many, Playboy Mansiony i inne 'legendarne' kawałki.. to może się okazać.. że to strasznie chujowa kapela jest to JuTu.. :D


O tym samym pomyslałam :D :P

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#136 depe

depe

    The Legend

  • Members
  • 4 654 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Strawberry Fields

Napisano 03 maja 2018 - 13:58

Ja uważam że Acrobat to jeden z najlepszych kawałków których nigdy nie grali i dlatego stał się kultowy, ale to oczywiście moje zdanie.

Jak to Jasiu?

Ty uważasz, że to jeden z najlepszych kawałków których nigdy nie grali (twoje prawo) i dlatego stał się kultowy??

C'mon..

On stał się kultowy bo to JEDYNY kawałek z KULTOWEJ płyty, który nie był nigdy grany Live.

i narosły legendy, teorie spiskowe z drugim, a nawet trzecim dnem.. itd, itepe idepe i UFO.



#137 depe

depe

    The Legend

  • Members
  • 4 654 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Strawberry Fields

Napisano 03 maja 2018 - 14:00

 (wokół np.Playboy Mansion żadnego kultu nie ma).

Nie łap mnie za slówka. Przykład tylko taki dałem, pierwsze co mi do głowy przyszło, czego nie grali.

Sens mojejgo wpisu był zupełnie inny.

 

Smell the irony while You can

;)



#138 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 03 maja 2018 - 14:31

Ty uważasz, że to jeden z najlepszych kawałków których nigdy nie grali (twoje prawo) i dlatego stał się kultowy??
C'mon..
On stał się kultowy bo to JEDYNY kawałek z KULTOWEJ płyty, który nie był nigdy grany Live.
i narosły legendy, teorie spiskowe z drugim, a nawet trzecim dnem.. itd, itepe idepe i UFO.


Nie neguję tego, że fakt, iż Acrobat jest JEDYNY Z KULTOWEJ itp.działa na wyobraźnię i skłania do snucia teorii spiskowych, natomiast z pewnością nie wystarczy do nabrania kultowego statusu. Acrobat takiego nabrał bo po prostu wielu ludzi uważa że to zajebisty kawałek. Gdyby tak nie uważali, to by się kultowy nie stał - bo to by wystarczyło za wyjaśnienie czemu nie jest grany. Nie powstałyby żadne teorie spiskowe. Jest jedynym, którego nie grali, bo jest po prostu najsłabszy, więc po Chiny mieliby go grać? Nikt się nie dziwi że nie grali jakichś 4th Of July czy Refugee, bo nikt nie widzi powodu by je grać i nikt na nie nie czeka, włącznie z zespołem. Ale z Acrobatem (tak jak i z Red Hillem) było inaczej. Ludzie czuli, że to kawałki zbyt dobre by ich nie grać, a tymczasem zespół je pomijał, mało tego, grał zamiast nich ewidentnie słabsze fragmenty "kultowych" płyt.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#139 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 03 maja 2018 - 14:54

A gdyby go grali od początku na kolejnych trasach pewnie za to już by się znudził, a wypychając z setu jakiegoś Untila albo Altrawajoleta nie daj boże pewnie jeszcze by się posypała fala narzekań. No to wykonanie dupska nie urywa, naprawdę liczyłem że jeśli już to kiedykolwiek zagrają to będzie coś w stylu coveru Kane np. (tylko z lepszym wokalem oczywiście).



#140 Zooobaby

Zooobaby

    Użytkownik

  • Members
  • 425 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 03 maja 2018 - 14:57

A jakie teorie spiskowe były związane z Acrobatem ? ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych