Skocz do zawartości


Zdjęcie

The Joshua Tree Anniversary Tour


  • Please log in to reply
786 replies to this topic

#741 soulmate.

soulmate.

    Użytkownik

  • Members
  • 1 684 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:atomic idyll

Napisano 06 grudnia 2019 - 18:28

A SBS jest chyba najlepszym openerem w historii.

za przykładem z góry: corso, nie pierdol :P wiem, że masz gorączkę, ale opanuj się :D

jakby takie Mofo wjechało na początek, to koncert rozłożyłby człowieka na łopatki, zanim tak na dobre by się zaczął.

 

co do Drzewka, mimo, że dla mnie nie jest to najważniejsza płyta zespołu - muzycznie i sentymentalnie, podtrzymuje zdanie feed i corso. całościowo grane w takiej kolejności jest bardzo okej. na początek idą hity, a potem zaczyna się ważniejsze. no i zmiana końcówki, zupełnie tego nie widzę, aby tam przestawiać kolejność. gdyby rzeczywiście chcieli ruszyć w taką samą trasę z Achtungiem, co dla mnie już jest najważniejszością i muzycznie i sentymentalnie, to też chciałabym, aby grali w kolejności, aby móc to przeżywać w takiej sekwencji, jak grane z płyty, nie inaczej.


IrishGirl z u2.heh.pl


#742 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 06 grudnia 2019 - 21:20

 

Zarówno w 2017 jak i 2019 nie pasowała mi kolejność albumowa w secie. Tym bardziej, że jak wiemy jest ona mocno przypadkowa (układała ją bodaj żona jakiegoś gościa z wytwórni płytowej).
 

 

Czyli konkretnie Kirsty MacColl, żona Steve'a Lillywhite'a :D Jeśli o mnie chodzi, to kolejność piosenek na albumie Joshua Tree mi bardzo odpowiada, natomiast od początku uważałem, że nie do końca jest ona odpowiednia na koncert. Z drugiej strony, jak już gramy album, to gramy album, taki jaki jest..  ze wszystkimi tego konsekwencjami. Jak coś nie pasuje, to nie robimy trasy w ogóle :P

 

I bardzo proszę, żadnych tam Achtung Baby Anniversary Tour ani niczego podobnego :P Było fajnie, ale raz wystarczy  :P Od dłuższego czasu mam takie marzenie/życzenie - jako że za wiele już im tego grania nie zostało, mogliby już powoli zacząć schodzić z tych stadionów i przestać budować kolejne największe ekrany w historii, czas już przestać być Największym Zespołem Na Świecie i wrócić do korzeni. Więcej takich Apollo Theater 2018 - tego bym sobie życzył.


Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#743 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 grudnia 2019 - 14:26

No niby tak, ale trasa klubowa oznacza jedno = walkę o bilety większą niż walkę o karpie w Lidlu w wigilijny poranek :D

#744 feedback

feedback

    Użytkownik

  • Members
  • 2 409 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:melancholy hill

Napisano 07 grudnia 2019 - 20:04

jest ryzyko jest zabawa :D

Midnight is where the day begins.


#745 corso

corso

    Użytkownik

  • Members
  • 3 831 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Black Diamond Bay

Napisano 07 grudnia 2019 - 22:23

Ja bym chciał AB Anniversary Tour

#746 devonukkk

devonukkk

    Użytkownik

  • Members
  • 476 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:soul love land

Napisano 08 grudnia 2019 - 19:29

Zoo tv 2022... Jestem tam

#747 evay

evay

    an accident waiting to happen

  • Moderatorzy
  • 2 213 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow

Napisano 09 grudnia 2019 - 10:41

jak nie zrobią tego AB to będę naprawdę smutna



#748 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 09 grudnia 2019 - 12:39

No właśnie, co by nie powiedzieć i jak bardzo by mi to nie odpowiadało, to nie da się ukryć, że jak już zrobili Joshua Tree Anniversary to głupio nie zrobić Achtung Baby Anniversary. Mają dwa ikoniczne albumy, a nie jeden, a dla całego mnóstwa ich fanów (zapewne co najmniej połowy), jak również dla reszty muzycznego świata, Achtung jest nie mniej ważny od JT, a może ważniejszy. Pytanie o AB Anniversary od teraz będzie nad nimi wisiało i myślę że zdają sobie z tego sprawę.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#749 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 grudnia 2019 - 13:08

Jeśliby kierowac się U2logic to pewnie przez mysl im nie przeszło aby taką trasę zrobić :D

Ja też nie jestem fanem tras rocznicowych, ale z drugiej strony aż się prosi by uczcić w ten sposób okrągłe urodziny AB. Myślę że dobrym wyjsciem byloby połączyć tę trase z promocją nowego albumu - pomieszać piosenki z AB z kawalkami z potencjalnego nowego krążka no i plus największe hity. Wtedy nie wyszli by na takich kompletnych starych dziadów co to tylko ogrzewać stare kotlety umieją.

A, i zapomnialem dodać że taka trasa ZooTV 2.0 (mogliby wystartować wiosną 2022 r. - w 30 rocznicę początku oryginalu) musialaby mieć rozmach co najmniej 360 Tour aby godnie uczcic pierwowzor. Tylko nie wiem czy są w stanie przebić Pająka - chyba, że... nie wiem.. latająca sceną :D

#750 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 09 grudnia 2019 - 16:36

Końcówka E+I to zrobiła, czyż nie? Czyż nie. Nie mam pojęcia co oni mogą sobie myśleć ale moim drobnym skromnym to mogło być właśnie to o czym piszesz Jacob. Przynajmniej będąc tam w wiele osób mieliśmy takie wrażenie. JT30 swoją drogą, z AB powrót do Berlina mocno, Acrobat, MacPhisto, Koniki, nawet Dirty Day po nowemu, że to właśnie tyle na ten temat.



#751 star

star

    Użytkownik

  • Members
  • 651 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 09 grudnia 2019 - 18:15

O czym Wy dyskutujecie? JT ma status kultowej w Hameryce, a AB już tak nie do końca. Dlatego U2 nie wyruszą w trasę rocznicową. Przecież 70% koncertów grają w USA a na AB tam nikt nie przyjdzie  B)


It's no secret that the stars are falling from the sky

#752 soulmate.

soulmate.

    Użytkownik

  • Members
  • 1 684 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:atomic idyll

Napisano 09 grudnia 2019 - 19:58

w Hameryce może nie, ale w Europie i owszem. Jak dla mnie mogą nie jechać z AB 30 do USA wcale, wystarczy Stary Kontynent :P


IrishGirl z u2.heh.pl


#753 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 09 grudnia 2019 - 21:14

To samo miałem powiedzieć. AB Anniversary może zwyczajnie nie być aż tak rozległą trasą. To byłoby nawet zupełnie naturalne, gdyby objęła wyłącznie Europę. A może nawet jeszcze węziej - są już w wieku, w którym inni grają "rezydencje". Może to w ogóle nie będzie trasa, tylko np. 20 koncertów w Berlinie (oczywiście wtedy stadion raczej nie wchodzi w grę, choć kto wie). W końcu nie mogą tak po prostu powtórzyć pomysłu z JT17.


Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#754 Yarpen

Yarpen

    Użytkownik

  • Members
  • 972 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 grudnia 2019 - 21:26

A może nawet jeszcze węziej - są już w wieku, w którym inni grają "rezydencje". Może to w ogóle nie będzie trasa, tylko np. 20 koncertów w Berlinie 

 

Hmmm.... Czy ktoś robił już taką rezydencję w Europie? 

Ameryka ma jednak wiele bardziej prestiżowy Broadway, a w samym Berlinie trudno będzie wynająć O2 Mercedez-benz arena na całe dwa tygodnie. 

MOŻE JAKIEŚ ZAADAPTOWANIE HANSA STUDIOS? 

 

Dla mnie brzmi to bardzo ciekawie, byłaby to też jakaś nowość w tzw. przemyśle koncertowym. Zresztą, natężenie AB na ostatnim koncercie w Berlinie było dla mnie czytelnym sygnałem, że myślą o takiej możliwości ;)


http://sit-and-wonder.blogspot.com/

#755 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 09 grudnia 2019 - 22:08

Hmmm.... Czy ktoś robił już taką rezydencję w Europie?

Nie mam pojęcia, ale nawet jeśli nie, to kto ma być pierwszy, jeśli nie U2? :rolleyes: To nie musi być zresztą jeden ciąg - można zrobić tydzień grania, potem przerwa na inne eventy, i znowu tydzień..  AB Anniversary w Berlinie trwająca pół roku? B) Ta idea pewnie ma wady, ale ma też jedną zaletę - czegoś takiego jeszcze nie robili. A z ich punktu widzenia to zaleta bardzo kusząca. Oczywiście, z naszego punktu widzenia ten pomysł też ma wiele zalet  :D No i pomyślcie, jak wtedy mogłaby wyglądać setlista - myślę, że nie daliby rady grać tego samego w tym samym miejscu przez tak długi czas. Wyobrażam to sobie tak, że byłby jakiś ustalony akt 1, potem Achtung Baby, a potem.. akt 3, w którym mogłoby się zdarzyć dosłownie wszystko (zaraz po Vertigo i Elevation oczywiście). Takie coś to ja bym propsował.


Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#756 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 grudnia 2019 - 22:23

Oj chyba przeceniasz naszych poczciwych Irlandczykow :D W 2015 grali 8 koncertów w NYC pod rząd i setlista różniła się tyle co nic :P

#757 feedback

feedback

    Użytkownik

  • Members
  • 2 409 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:melancholy hill

Napisano 09 grudnia 2019 - 23:07

jak ktoś mówi, że rocznicowa trasa JT to odgrzewany kotlet to ja serio nie wiem już co odpowiedzieć. dziady grają cały album od początku do końca, w tym utwór którego nie grali nigdy i szereg innych o których wszyscy myśleli, że już nie dane nam będzie doznać ich na żywo. mało tego, wychodzi im to naprawdę dobrze. rozumiem, że można byłoby się czepiać gdyby ostatnią płytę wydali miliard lat temu, ale oni wydają nowy materiał i też jeżdżą z nim w trasę.
AB anniversary tour biorę w ciemno, obojętne w jakiej formie.

Midnight is where the day begins.


#758 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 10 grudnia 2019 - 00:36

Ja wiem że ja znowu wyjdę na tego "pana NIE" (choć wcale nie narzekam tym razem :) ) ale jeśli chodzi o AB Anniversary jak pisałem wyżej - musimy przyjąć za możliwy również scenariusz że im się wydaje że już to zrobili i wystarczy. Szczerze też nie bardzo widzę żeby to przeszło, żeby Bono jeszcze kolejną trasę się przebierał za MacPhisto, mam takie mocne wrażenie że to, co chcieli z tym zrobić to już zrobili. Kontynuacja ZooTv następowała na każdej kolejnej trasie przecież też - grali i Zoo Station i Fly z wielkimi ekranami, te grafiki i rozwinięte idee zawsze były obecne, a ostatnio w ogóle zrobili taki ukłon w tamte czasy że hej. Jeszcze powtórzę, w ich główki nikt nie wejdzie i nigdy nie wiadomo, ale jeśli miałbym na coś stawiać w tej ruletce to na to. I wcale moim skromnym nie jest to wariant mało optymistyczny, nadal wolę nowy album z elementami powrotów do przeszłości, właśnie tak, jak na końcu E+I było na przykład. Już osobiście to totalnie oddałbym Acrobata czy setne One za jakiś powrót Mofo czy Last Nighta, skoro już sobie marzymy... Pop stuka 25 za dwa lata też, nie ;) I może to mało realnie wgląda dziś ale hej, kto wierzył w Dirty Day? A jednym tchem wymieniałem kiedyś z dwoma poprzednimi... ;)

 

Btw. chyba to już czas na wątek o dywagacjach o następnej trasie, wydzieli się jutro ;)



#759 corso

corso

    Użytkownik

  • Members
  • 3 831 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Black Diamond Bay

Napisano 10 grudnia 2019 - 09:25

Jeśli ktoś z Państwa dysponuje linkiem do video multicamu z 2017 (Vetri) to poproszę.

Chcę sobie na telewizorze pooglądać, a jakoś mi nie idzie ściąganie z YT. Tzn ściagnąłem, ale mi tv nie odczytuje pliku.



#760 evay

evay

    an accident waiting to happen

  • Moderatorzy
  • 2 213 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow

Napisano 10 grudnia 2019 - 11:11

Jeśli ktoś z Państwa dysponuje linkiem do video multicamu z 2017 (Vetri) to poproszę.

Chcę sobie na telewizorze pooglądać, a jakoś mi nie idzie ściąganie z YT. Tzn ściagnąłem, ale mi tv nie odczytuje pliku.

a Pan wie jakie pliki odczytuje Pański telewizor?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych