Skocz do zawartości


Zdjęcie

U2forums & Berlin


  • Please log in to reply
82 replies to this topic

#21 Redgar

Redgar

    Out Of Control

  • Members
  • 2 249 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 07 września 2015 - 11:08

Margo jakie dokładne informacje, możemy napisać jutowo-forumowy przewodnik dla podróżników do Berlina :P

Właściwie już go mamy :P



#22 BOYofWAR

BOYofWAR

    Użytkownik

  • Members
  • 123 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:wa-wa

Napisano 07 września 2015 - 11:17

... a kto zamieszkuje sunflower w czwartek i piatek? :)



#23 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 07 września 2015 - 11:48

Ja się zjawiam 27 i planowo chciałbym odwiedzić Hansa Studios , Bramę no i może Raistag. Zobaczymy jak to wyjdzie bo najpierw trzeba priorytetowo obczaić dojazd pod halę :D A jak starczy czasu i się tu jakoś zgadamy to forumowe berlińskie piwko bardzo mile widziane bo ostatnie zjazdy Warszawskie absolutnie mi nie wychodziły i zawsze akurat musiałem być gdzieś indziej :P


Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#24 margo

margo

    Użytkownik

  • Members
  • 4 358 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:zielone wzgórze

Napisano 07 września 2015 - 12:01

Bremo, tak, najlepiej 7 dniowy i on jest wtedy ważny przz 24 h, a nie tylko do 3:00 nad ranem oczywiście x 7

 

Z żarcia to jak będziecie po koncertach a nie zależy Wam na czasie a na na naprawdę zajebistym BURGERZE to po drugiej stronie mostu Oberbaumbrucke (tego wielkiego) zaraz przy ulicy jest kebabownia aw zasadzie burgerownia BURGERMEISTER się zwie. Poznacie po gigant kolejce do niej, ale żarcie jest obłędne :) Inne żarciowe to jest mnóstwo kebsów, tylko uważać, nie dać się nabierać, bo potrafią mniej wydać niż powinni. burgerowni też sporo. Ja zaglądam często do indyjskich knajp, czasem do jakiegoś sushi baru, bo nie jest aż taak mega drogo.

A no i być w Berlinie i nie zjeść Wursta? czy Currywursta? A najlepiej w okolicach Muzeum Currywurst (tak, jest coś takiego) a to zaraz obok CheckPoint Charlie jeest. a samo muzeum chyba za friko było :P

A i koniecznie kawka i jakieś fajne śniadanko na mieście. W hostelach to różniecenowo  i nie pamiętam jak w Sunflower było, ale chyba po 5 Euro, a na mieście wiadomo rochę drożej.

 

Co do komunikacji to jest Ubahn metro, Sbahn, szybka kolej, tramwaje Nkii, metrobusy M i jeszcze zwykłe autobusy a wszystko w cenie biletu :) Ale to wszystko jest dosyć łatwe do ogarnięcia, weźcie tylk mapki sobie a potem np. na Alexanderplatz chodźcie według kolorów na wskazówkach.


Music can change the world, because it can change people.
 


#25 Mars_2000

Mars_2000

    Użytkownik

  • Members
  • 804 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:3city

Napisano 07 września 2015 - 15:06

Wielkie dzięki za ten przewodnik po mieście. Bombowy!

#26 margo

margo

    Użytkownik

  • Members
  • 4 358 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:zielone wzgórze

Napisano 07 września 2015 - 19:41

Jeszcze jedna fajna rzecz. Kto zostaje na weekend i lubi szperać po starociach, alternatywych rzeczach, to w niedziele w parku Mauerpark jest największy w Berlinie pchli targ. Ja jeśli nie zjadę do Szczecina to będę tam buszować. A potem w Mauerpark, który jest jest jednym najchętniej odwiedzanych miejsc spotkaniowych dla Berlińczyków to można się tam spotkać i piwko wypić,


Music can change the world, because it can change people.
 


#27 soulmate.

soulmate.

    Użytkownik

  • Members
  • 1 684 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:atomic idyll

Napisano 07 września 2015 - 19:55

Margo, super tekst! Mi przyda się na pewno, szczególnie w sprawie konsumpcji burgerów ;) I ważna to informacja, że można już dojechać metrem w okolice hali. Jeżeli ktoś lubi graficzne przedstawienie sprawy, to jako drobny dodatek dorzucam mapki, z których swego czasu korzystałam przy zwiedzaniu. Może komuś się przydadzą i umożliwią sprawne poruszanie się śladem berlińskich must see. Choć teraz zapewne wystarczy dobra aplikacja w telefonie ;)

https://www.sendspac...vTUhevZR8yyUc4w


IrishGirl z u2.heh.pl


#28 Yarpen

Yarpen

    Użytkownik

  • Members
  • 972 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08 września 2015 - 21:01

Jakieś plany co do U2forums after-party? Dużo osób będzie na ostatnim koncercie i nie ogarniam jakiś miejsc do spania w Berlinie, a wracałbym dopiero rano...

Ktoś by tak szalał na mieście? ;)


http://sit-and-wonder.blogspot.com/

#29 feedback

feedback

    Użytkownik

  • Members
  • 2 409 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:melancholy hill

Napisano 08 września 2015 - 21:06

Ja noclegu też nie mam, a bus powrotny dopiero o 10.25 w środę :P


Midnight is where the day begins.


#30 vertigo93

vertigo93

    Użytkownik

  • Members
  • 126 Postów

Napisano 08 września 2015 - 21:25

Ja też nie mam noclegu po koncercie a powrót dopiero o 6:30 w środę

#31 torus27

torus27

    Użytkownik

  • Members
  • 67 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Piotrków Trybunalski

Napisano 09 września 2015 - 08:42

Margo wielkie dzięki:* Pewnie i tak będę trząsł portkami:) W moim mieście jest mniej linii autobusowych niż w Berlinie linii metra:) Rozumiem, że kupiony bilet jest na metro, kolejkę, autobusy i tramwaje? Ja kupięchyba ten bilet na 72h. Zjawiam się w Berlinie 23.09 PB z wysiadką na ZOB, powrót 25 również z ZOB.

Najbardziej obawiam się wejścia na halę. Mam tylko sms z malutkim kodem (mam nadzieję, że na dwie osoby), a z moim świetnym angielskim i jeszcze lepszym niemieckim to się na pewno nie dogadam jak się okaże, że trzeba mieć jakąś aplikację w smartfonie.

Idę do sklepu po mapę:)



#32 margo

margo

    Użytkownik

  • Members
  • 4 358 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:zielone wzgórze

Napisano 09 września 2015 - 11:42

Torus27, tak, bilet komunikacyjny masz na wszystko.

 

A i mam myśle, że ważne info. Na terenie Mercedes Arena i w okolicach jest wi-fi :) więc z wywołaniem biletu przez neta nie powinno być problemu :)


Music can change the world, because it can change people.
 


#33 Kłapouchy

Kłapouchy

    Iga

  • Members
  • 1 763 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:nie z Poznania

Napisano 10 września 2015 - 07:55

Jakieś plany co do U2forums after-party? Dużo osób będzie na ostatnim koncercie i nie ogarniam jakiś miejsc do spania w Berlinie, a wracałbym dopiero rano...

Ktoś by tak szalał na mieście? ;)

 

Niech cię ręka boża chroni przed pomysłem szukania piwa w centrum. Lepiej zostać na Kreuzbergu. Margo potwierdzi ;)


last blog fb

 

 


#34 meHau

meHau

    Użytkownik

  • Members
  • 468 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zielona Góra

Napisano 10 września 2015 - 08:00

 

A i mam myśle, że ważne info. Na terenie Mercedes Arena i w okolicach jest wi-fi :) więc z wywołaniem biletu przez neta nie powinno być problemu :)

 

Nie żebym straszył, ale...

W sobotę nie działało :/ koledze także.

 

A przy poprzednim nazewnictwie - O2 - logowanie polegało na wpisaniu hasła otrzymanego sms-em - takowego nie otrzymałem.

 

Ale może na koncertach zadziała :)

 

ps. Aplikacja na bilety jest pomocna! ale nie jest konieczna! 

A w razie czego z Internetem - jak ktoś ma T-Mobile - można wykupić pakiet 20 MB na 1 dzień za 10 zł - wystarczy na wyświetlenie kodu i wrzucenie kilka fotek na Fejsbuczka :D


All I want is...U2!!!

#35 Aguszka81

Aguszka81

    Użytkownik

  • Members
  • 168 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Grudziądz

Napisano 10 września 2015 - 08:19

Mehehu a Ty bedizesz nocował w Berlinie? czy dojeżdżasz? no i od kiedy bedziesz? trza się spotkać nie tylko koncertowo :)



#36 meHau

meHau

    Użytkownik

  • Members
  • 468 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zielona Góra

Napisano 10 września 2015 - 08:58

Okupujemy Sunflower hostel przez tydzień - ja na wszystkie 4 koncerty! :) co prawda z Zielonej Góry do Berlina 2-2,5 h jazdy, ale jeździć każdorazowo - to by mnie zrujnowało i fizycznie i finansowo :P

 

Na pewno się zgadamy! :)


All I want is...U2!!!

#37 Fortunate Son

Fortunate Son

    Użytkownik

  • Members
  • 125 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków || BB

Napisano 11 września 2015 - 21:56

Drodzy,

 

powracam na forum po latach przerwy, wracając pamięcią do niezapomnianych zlotów. :'-)

 

Posiadam bilet na 25.09, na płytę. Planuję pojawić się w Berlinie około 24 i wyjechać w okolicach 28, aby na spokojnie pozwiedzać miasto, które odwiedzam pierwszy raz.

W ciągu najbliższych dni chciałbym załatwić wszystkie kwestie organizacyjne, w tym nocleg. Niestety, towarzyszka podróży u mnie odpadła, więc chciałbym się uśmiechnąć do Was. Czy ktoś wybiera się na koncert 25-tego pod scenę, zakłada podobne ramy czasowe pobytu i wybiera się (dowolnym środkiem transportu) z Bielska-Białej, Katowic, Krakowa lub okolic tych miast? Jeżeli tak, zapraszam do kontaktu. :) 



#38 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 11 września 2015 - 22:18

No dawno Cię nie było :) Dobrze :) 24 będę to może się spotkamy. A 29 mam uro więc bez jakiegoś piwera sobie go nie wyobrażam, z Karolem już rozmawiałem że coś da radę zrobić ;)



#39 Fortunate Son

Fortunate Son

    Użytkownik

  • Members
  • 125 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków || BB

Napisano 11 września 2015 - 22:21

Sehr gut, jesteśmy w stałym kontakcie!



#40 Meg

Meg

    Użytkownik

  • Members
  • 541 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:faraway, so close

Napisano 11 września 2015 - 23:08

po zagranicach u2forumsy sie wożo  B)  wyślij mi ktoś kartkę, ej..


I can't say where it is 
But I know I'm going.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych