Skocz do zawartości


Zdjęcie

U2forums & Berlin


  • Please log in to reply
82 replies to this topic

#1 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 04 września 2015 - 07:07

 

yo, może wydzielmy jakiś temat dot. pobytu w Berlinie? Do umawiania się, organizowania, ew. robienia banerów czy coś.

 

nazwę można zmienić, nie miałam pomysłu na coś innego.


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#2 Redgar

Redgar

    Out Of Control

  • Members
  • 2 249 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 04 września 2015 - 07:27

Stawiam piwko w Berlinie, kto chce się ze mną napić :)

Pozdro Redgar



#3 Melon

Melon

    Użytkownik

  • Members
  • 715 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Bardziej z nikąd niz skądkolwiek

Napisano 04 września 2015 - 13:03

hihihi, ja chętnie ale z tego co wiem to się mijamy.

Ja mam w planach:

1 Hansa Studio (zobaczyć z zewnątrz)

2. Hard Rock Cafe gdzie jest trabant z czasów ZOOTV

3. ZooStation

4. Metro U2

5 Check Point Charlie (to nie związane z koncertem i U2)


"Życie należy przeżyć tak aby nie wstydzić się lat przeżytych bez celu!"


#4 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 04 września 2015 - 13:39

Już sobie wyobrażam kolejkę 30-40 forumowiczów przy barze mówiących pani/panu nalewającemu "Redgar bezahlt!" :P


"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#5 Redgar

Redgar

    Out Of Control

  • Members
  • 2 249 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 04 września 2015 - 13:41

Redgar nich fesztejen :P



#6 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 04 września 2015 - 13:42

Też bym chciała na pewno zahaczyć o Hansę i HRC. 29 mam przeznaczony na zwiedzanie, nie wiem, czy ktoś jeszcze? ;)

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#7 feedback

feedback

    Użytkownik

  • Members
  • 2 409 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:melancholy hill

Napisano 04 września 2015 - 13:49

Ja się zjawię 29 z samego rana i też planuję pozwiedzać :) (ewentualnie zapolować na jakiś autograf :P)


Midnight is where the day begins.


#8 margo

margo

    Użytkownik

  • Members
  • 4 358 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:zielone wzgórze

Napisano 04 września 2015 - 15:19

Ja cholerka nie wiem czy będę mieć nawet czas by pochodzić po Berlinie śladami Jutowymi, z chęcią bym z Wami połaziła, ale mam na głowie jeszcze parę rzeczy do zrobienia, które muszę zrobić poza weekendem. A na weekend najprawdopodobniej będę zmykać do Szczecina, ale może mi się uda coś wykombinować, bo sobie obiecałam już,że na Siegesaule ponownie wejść muszę :)

 

A śladami U2 to polecam się udać według tej rozpiski: u2tour.de/travelguide/en/Berlin.html 


Music can change the world, because it can change people.
 


#9 Martyna

Martyna

    Użytkownik

  • Members
  • 797 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 04 września 2015 - 15:31

Ja liczę na to, że uda mi się wbić do Hansa Studio do środka, bo z zewnątrz już widziałam.

#10 margo

margo

    Użytkownik

  • Members
  • 4 358 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:zielone wzgórze

Napisano 04 września 2015 - 15:42

Czasami się udaje, przy okazji koncertów może będzie udostępniona :) Albo chłopaki wpadną w odwiedziny.


Music can change the world, because it can change people.
 


#11 soulmate.

soulmate.

    Użytkownik

  • Members
  • 1 684 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:atomic idyll

Napisano 05 września 2015 - 17:07

Zwiedzanie Berlina zawsze fajne :). Planowo melduje się 29. rano, ale być może uda się przyjechać 28., więc gdyby ktoś chciał wspólnie się poszwędać po mieście, to zapraszam :) Na polowanie na autografy również :) Jesli chodzi o Hansę, to w 2013r. przy okazji właśnie koncertów Depeche Mode można było ją zwiedzić i posłuchać opowieści stricte dotyczących tego zespołu. Ja załapałam się tylko na wejście do głównego holu i podziwianie z zewnątrz. W Hard Rock Cafe nie byłam, więc pozycja obowiązkowa do nadrobienia. Gdyby zorganizowała się jakaś forumowa grupka z podobnymi planami na pobyt, to byłoby bardzo miło :)


IrishGirl z u2.heh.pl


#12 Mars_2000

Mars_2000

    Użytkownik

  • Members
  • 804 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:3city

Napisano 05 września 2015 - 21:24

do listy "must see in Berlin" dodam zwiedzanie Reistagu, a dokładniej jego przeszklonej kopuły.

Wejście jest za darmo :-)

Ale...jak ktoś jest zainteresowany, to koniecznie musi dokonać wcześniejszej rejestracji na stronie:

https://visite.bunde...est.jsf?lang=en

 

gdzie podaje się dane osobowe, adres, datę urodzenia i wybiera się godzinę wejścia.

 

Fajnym miejscem jest też słynna wieża telewizyjna, ale wjazd na górę jest dość drogi...

szczegóły tutaj:

https://www.tv-turm.de/en/



#13 Kłapouchy

Kłapouchy

    Iga

  • Members
  • 1 763 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:nie z Poznania

Napisano 06 września 2015 - 08:58

do listy "must see in Berlin" dodam zwiedzanie Reistagu, a dokładniej jego przeszklonej kopuły.

Wejście jest za darmo :-)

Ale...jak ktoś jest zainteresowany, to koniecznie musi dokonać wcześniejszej rejestracji na stronie:

https://visite.bunde...est.jsf?lang=en

 

Kolejki bywają długie, ale warto. Najlepiej wybrać się tam o zmierzchu, tak samo jak na wieżę telewizyjną. Najlepiej pod wieczór, kiedy jest jasno i zapada zmrok i miasto przybiera barwy nocne. Kiedyś były w kasach po 11 euro. 


last blog fb

 

 


#14 Mars_2000

Mars_2000

    Użytkownik

  • Members
  • 804 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:3city

Napisano 06 września 2015 - 22:39

Najlepiej wybrać się tam o zmierzchu, tak samo jak na wieżę telewizyjną. Najlepiej pod wieczór, kiedy jest jasno i zapada zmrok i miasto przybiera barwy nocne.

 

A z tym się w pełni zgadzam :-)   Hmmm... od razu przypomniały mi się spędzone 3 godziny na górnym piętrze w Shanghai World Financial Center i tak właśnie oglądane miasto zarówno w blasku słońca i następnie po zmierzchu... :rolleyes:  



#15 margo

margo

    Użytkownik

  • Members
  • 4 358 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:zielone wzgórze

Napisano 07 września 2015 - 01:53

Ok, jako to, że Berlin jest mi bliski, z racji tego, że tam trochę pomieszkałam i się trochę orientuję i też z tego względu, że kilka osób mnie się pytało co i jak pozwiedzać i jak dojechać pod hale itp., to mogę podać Wam kilka wskazówek (tak jak ja bym dojechała itp. )

 

Dojazd.

Ci, co mają Polskiego Busa i wysiadają na Lotnisku Schönefeld, to zaraz niedaleko przystanku i samego lotniska jest stacja szybkiej kolejki (S) tam wsiadacie w kolejkę nr 9  i wysiadacie na przystanku OSTKREUZ, a następnie wsiadacie w jakikolwiek S (S5, i S7) i jedziecie jeden przystanek na WARSCHAUER STRAßE, a to już przy samej Hali. Według strony http://www.bvg.de/en czas przejazdu to ok 25 - 30 min.

 

Ci co wysiadają na ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof)

idą na przystanek  U Kaiserdamm (metro) i wsiadają w U12 jadące w kierunku  WARSCHAUER STRAßE i wysiadacie na Warschauer Straße. To jest OSTATNIA stacje, więc nie ma szans, żeby się zgubić :)

 

  Ja jak byłam ostatni raz w Berlinie to tej trasy (U12) jeszcze nie było w całości (zawsze było U2 i przesiadka na Alexanderplatz, którego nie polecam do szybkiego przesiadania) więc sama o niej nie wiedziałam, ale Czesio29 w innym wątku pisze, że już można nią jeździć, więc chyba jest dostępna.

 

I z tego co mi wiadomo, to w PBusie nie ma większego znaczenia czy się wysiada/wsiada na SXF czy na ZOB. Kiedyś miałam tixa z Lotniska a wsiadałam na ZOB i nie było problemu.

 

Przyjezdni  PKP albo wyldują na HauptBahnhof albo na Ostbahnhof, Z Hbf droga jest prosta, wysiadacie z Pociągu iidziecie w budynku dworca w kierunku peronów Ski i wsiadacie w S5 lub S7 i bezpośrednio na Warschauer. Ostbahnhof to już w zasadzie okolice hali, więc nie ma sensu brać komunikacji, z buta :)

 

Jeśli chodzi o bilety na komunikację miejską to normalny kosztuje 2,70 lub z lotniska 3,30 i jest on ważny w jednym kierunku (możliwości wielokrotnych przesiadek) i ważny przez 2 h od momentu skasowania. Jeśli chcecie się więcej poruszać to bardziej się opłaca kupić Tageskarte, czyli bilet dzienny (on jest ważny odmomentu skasowania do godz 3:00 w nocy dnia następnego) a jeśli jesteście w grupie (max 5 osó B) poruszającej się wspólnie to najbardziej się opłaca wziąć Tagesticket fur Kleingruppen, on kosztuje ok 17 Euro za całość. Są jeszcze 24 i 72 godzinne tzw. Citytour i Welcometour, odpowiednio droższe, ale na nich są jeszcze zniżki na niektóre muzea. Cała rozpiska na stronie bvg.de

Jak już traficie na lotnisko lub ZOB polecam wziąć sobie darmową roziskę sieci komunikacyjnej :)

 

Wątek samochodowy już gdzieś był. Można przekleić. Ja tylko od siebie dodam, że w berlinie jest ok 300 Parkingów Park&Ride.

 

Co pozwiedzać.

 

Oprócz miejsc związanych z U2, linka do opisu miejsc dałam gdzieś wyżej

 

To polecam trasę Dworzec Główny - Reichstag z wejściem na szklaną kopułę, Dom Kanclerski i całą dzielnicę rządową ( do Reichstagu trzeba się wcześniej zameldować na konkretną godzinę, Formularze tutaj https://visite.bunde...est.jsf?lang=en

 

z Reichstagu jest parę metrów na Bramę Brandenburską, warto jeszcze przejść parę metrów z Bramą żeby zobaczyć ciekawy pomnik pomordowanych Żydów Europy (polecam pod wieczór dla atmosfery)

Na Bramie jest hotel Adlon, gdzie zazwyczaj śpi U2, i tu pewnie szansa na autografy.

z Bramy spacerkiem ulicą/deptakiem  Unten den Linden (btw. ciekawe czy jeszcze rozkopana) po drodze ambasady, opera, budynek uniwerku, pomnik nieznanego żołnierza (Neue Wache) całkiem niezłe Muzeum DDRu,  Katedra (Deutscher Dom, czyba była płatna) aż na Wschodni Berlin czyli Alexanderplatz (tutaj wspomniana Wieża Telewizyjna obracającą się kulą, Zegar Światowy i ogólnie fajnie jest poczuć klimat tego placu.

 

Po drodze jest jeszcze Wyspa Muzeów z Pergamonem i Galerią Mistrzów na czele, ale to wiadomo, jeśli się maczas :)

 

Spacer tak na ok. 3,4 godzin

 

Przejście graniczne Checkpoint Charlie. Słynne przejście pomiędzy Wschodem i Zachodem

 

Potsdamer Platz - i najlepiej po zmroku, wtedy widać tę feerię barw. To jest rzut beretem od Hansa Studios. Na samym Potsdamer jest całkiem fajne muzeum Kinematografii.

 

East Side Gallery. Niedaleko samej hali. Pozostałości Muru w formie galerii na powietrzu.

Przy samej Warschauer jest fajna otwarta stara zajezdnia kolejowa, z kilkoma fajnymi klimatycznymi knajpkami.

 

polecam też przejść się do Muzeum Żydowskiego, serio warto :)

 

Może KuDamm ? Jedna z najbardziej exclusiv ulic Berlina? Właściwie na niej lub przy niej jest Hard Rock Cafe, więc i tak będziecie :P Niedaleko KuDamm jest fajny, dwupiętrowy store z czasem tańszymi płytami, plakatami, vinylami itp. City Music się zwie

 

dla fanów Bowiego to Haupstrasse 155 na dzielnicy Schöneberg, tam gdzie mieszkał z Popem i tworzył, zaraz za kamienicami Neues Ufer, gdyzie przesiadywali po nocach,nie wiem co zostało o słynnej "Dschungel" na Nurnbergstrasse, można sprawdzić.

 

Z większych alternatyw polecam połazić po Kreuzbergu/Friedrishein (dobre żarcie, dobry kebab :)

 

Ja jeśli będę się wybierać na jakiś spacer, to może znów śladami jakichś graffitti i streat&artu czyli właściwie szwędaczka po mieście bo graffy są tu Wszędzie. Najwięcej opisano na tej stronie

http://www.streetartbln.com/

 

Jak coś jeszcze to pytać :)


Music can change the world, because it can change people.
 


#16 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Napisano 07 września 2015 - 08:37

Dzięki wielkie Margo! Szczena mi z rana opadła, cudowna jesteś!

 

Muzeum Żydowskie też na pewno muszę zobaczyć, można by jakoś zsynchronizować nasze wycieczki. Jeszcze nie zrobiłem swojej listy, ale sporo tego będzie.

 

Mam jeszcze pytanie o komunikację, jaki bilet jest najkorzystniejszy na 7-dniowy pobyt?

 

I tak ogólnie do wszystkich, planuje ktoś jakieś transparenty na koncerty czy coś?



#17 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 07 września 2015 - 08:56

Z większych alternatyw polecam połazić po Kreuzbergu/Friedrishein (dobre żarcie, dobry kebab :)

 

i to jest konkret! :P

 

Dzięki margo za ten ołwerwju.

 

@Bremo: OLB pewnie odkurza swoje "Life on a Distant Planet" :P

 

Strzelam, że na 7 dniowy pobyt najlepszy jest "7-day ticket" :P


"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#18 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Napisano 07 września 2015 - 10:28

Strzelam, że na 7 dniowy pobyt najlepszy jest "7-day ticket" :P

myślisz? Czekaj.. 7 dni.. 7-dniowy.. hmm.. JEZU, RZECZYWIŚCIE :D o ile taki jest, w wawie chyba nie ma, dlatego pytam :P



#19 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 07 września 2015 - 10:36

Dobra, to jeszcze jeden spoiler.

 

Berlin =/= Warszawa :D Uważaj zwłaszcza na metro, bo jest trochę więcej linii niż 1,2. 


"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#20 Kłapouchy

Kłapouchy

    Iga

  • Members
  • 1 763 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:nie z Poznania

Napisano 07 września 2015 - 10:47

Dobra, to jeszcze jeden spoiler.

 

Berlin =/= Warszawa :D Uważaj zwłaszcza na metro, bo jest trochę więcej linii niż 1,2. 

 

I jeszcze jest Sbahn (olaboga!)


last blog fb

 

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych