Skocz do zawartości


Zdjęcie

2015-05-14 - Vancouver, BC, Rogers Arena


  • Please log in to reply
296 replies to this topic

#221 Melon

Melon

    Użytkownik

  • Members
  • 715 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Bardziej z nikąd niz skądkolwiek

Napisano 15 maja 2015 - 12:29

A ja byłem tylko na 4 koncertach U2 i zadowolę się wszystkim co zagrają. Na koncert wybieram się z kolegą który będzie pierwszy raz i On po obejrzeniu setlisty z pierwszego koncertu powiedział:
"podoba mi się, że setlista jest długa, I są ulice bez nazwy. I Pride. I zakrwawiona niedziela." Myślę, że takich inz. Mamoniów którym podoba się to co już znają będzie dużo więcej.

Cieszmy się, że chłopaki (żeby nie napisać dziady) wzięli się za robienie tego co umieją najlepiej czyli koncertowanie (i przy okazji wkurzanie fanów z bardziej wysublimowanymi oczekiwaniami :D)


"Życie należy przeżyć tak aby nie wstydzić się lat przeżytych bez celu!"


#222 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 maja 2015 - 12:34

WOWY wymiata, świetna wersja, i publika znakomicie się tu spisała.



#223 stokrotka

stokrotka

    can't see or be seen

  • Members
  • 2 916 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 15 maja 2015 - 12:37

"podoba mi się, że setlista jest długa, I są ulice bez nazwy. I Pride. I zakrwawiona niedziela." Myślę, że takich inz. Mamoniów którym podoba się to co już znają będzie dużo więcej.

Buahahaha :D przepraszam za niepoważne zachowanie w poważnym wątku, ale nie mogę no xD


If I'm close to the music and you are close to the music, then we are close to each other


#224 BOYofWAR

BOYofWAR

    Użytkownik

  • Members
  • 123 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:wa-wa

Napisano 15 maja 2015 - 12:38

Przyznam szczerze, że ostatnio miałem lekki rozbrat z U2 generalnie, ale chyba wrócę do tematu, bo setlista mi się podoba. Brakuje jednak i to już chyba się nie zmieni (chociaż chciałbym się mylić) czegoś z "PoPa". Jeśli nie na tej trasie, to kiedy? Odprawienie tej płyty do lamusa jest strasznie smutne. Nie śledziłem prób za bardzo przed tourem, nie wiem czy próbowali jakieś "PoPowe" rzeczy. Jeśli tak to mnie poprawcie.

 

Masz przecieź snippecik mofo w iris ;)



#225 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 maja 2015 - 12:50

Hmm, do kompletu nagrań brakuje: Pride, całych Streetsów i I Stilla.



#226 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 15 maja 2015 - 12:57

Hmm, do kompletu nagrań brakuje: Pride, całych Streetsów i I Stilla.

 

 

Oraz Vertigo i Every Breaking Wave  w wersjach video (są tylko audio)


1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#227 The Fly

The Fly

    Użytkownik

  • Members
  • 2 153 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:się biorą dzieci?

Napisano 15 maja 2015 - 12:59

Pojawiły się pierwsze recenzje otwierającego koncertu:

 

http://www.independe...r-31224378.html

 

http://www.theprovin...6943/story.html

 

EDIT: Do tego jakieś protesty przed koncertami w Kanadzie mają się odbyć http://www.news1130....est-u2-concert/ bosze



#228 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 15 maja 2015 - 13:03

To be honest, the singer is looking more and more like Robert De Niro. It’s becoming uncanny.



:D

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#229 Gone

Gone

    Użytkownik

  • Members
  • 1 101 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Szczecin

Napisano 15 maja 2015 - 13:26

Jak usłyszałem tylko słowa Mother, am I still your son? przed Iris to po prostu odpłynąłem... :wub:


"I believe in the Kingdom Come.. Then all the colours will bleed into one, bleed into one.."

#230 stokrotka

stokrotka

    can't see or be seen

  • Members
  • 2 916 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 15 maja 2015 - 13:34

Ale tej akcji z pluciem wodą to ja trochę nie zrozumiałam :D

 

 

Jak usłyszałem tylko słowa Mother, am I still your son? przed Iris to po prostu odpłynąłem... :wub:

Ano. Ale już z samej Iris, to 'I've got your life inside of me' mnie rozkłada, na płycie nawet też ale na żywo to już w ogóle, ach.

Mogliby po tym jeszcze zagrać Crystal Ballroom. Dla mnie te dwie piosenki bardzo do siebie pasują. Ale nie kosztem Cedarwood bo to wyszło najlepiej na świecie :)


If I'm close to the music and you are close to the music, then we are close to each other


#231 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 15 maja 2015 - 13:46

Jak usłyszałem tylko słowa Mother, am I still your son? przed Iris to po prostu odpłynąłem... :wub:

Racja, ten snippet bardzo zacny, dobra chociaż ta odrobina Popa :D Samo Iris też piękne. podobało mi się też wykonanie WoWY, dobrze, że Bono nie poszedł w melorecytację, tylko postarał się. Bullet bardzo na plus, Even Better i Until też OK, Sweetest Thing bardzo sympatyczne. Invisible wypadło bardzo fajnie, szkoda że publika jakoś nie podchwyciła. Doceniłam nawet SfS, na żywo jakoś chwyta za serduszko, takie rzewne  :rolleyes: No i wizualizacja na ekranie bardzo dobra - chyba nikt nie wspominał, ale tam jest syn Bono, Eli, tak? Irish Times http://www.irishtime...-tour-1.2212372 o tym wspominał: 

 

 

Bono described the iNNOCENCE + EXPERIENCE tour as a “DNA mindfuck” with the song Cedarwood Road, named after the road in which he grew up, figuring prominently. His son Elijah will play the young Bono in a film accompanying the show, which will also feature his old bedroom.

He said the bedroom in 10 Cedarwood Wood represents the “incubator” that every teenage boy’s bedroom is. “You will see me as a teenage boy in that bedroom. It will look like me, but it will not be me. It will be my son Elijah.”

 

 

'confetti', które spadało podczas Untila to fragmenty Psalmów, Alicji w Krainie Czarów i Boskiej Komedii Dantego (niezłe zestawienie ;D):
CFB8PvdUgAAyUJD.jpg

 

 

A ja byłem tylko na 4 koncertach U2 i zadowolę się wszystkim co zagrają. Na koncert wybieram się z kolegą który będzie pierwszy raz i On po obejrzeniu setlisty z pierwszego koncertu powiedział:
"podoba mi się, że setlista jest długa, I są ulice bez nazwy. I Pride. I zakrwawiona niedziela." Myślę, że takich inz. Mamoniów którym podoba się to co już znają będzie dużo więcej.

O, wygląda na to, że będę takim Mamoniem też ;D


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#232 Gone

Gone

    Użytkownik

  • Members
  • 1 101 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Szczecin

Napisano 15 maja 2015 - 14:26

Ja sobie zebrałem z internetów co najlepsze i zaraz do TV... :D

17758338926625327891.png


"I believe in the Kingdom Come.. Then all the colours will bleed into one, bleed into one.."

#233 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 15 maja 2015 - 14:48

Rewelacyjny pomysł Bono by sparafrazować bulletowy rap na rozliczenie z sobą samym - nastolatkiem. "He pulls the dollars out of my hands.. ONE HUNDRED! ", "see those private planes.." - MIAZGA.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#234 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 15 maja 2015 - 15:25

Właśnie, jakąś transkrypcję, tekst, tego, co Bono rapował podczas Bulleta można gdzieś znaleźć?

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#235 stokrotka

stokrotka

    can't see or be seen

  • Members
  • 2 916 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 15 maja 2015 - 15:51

Tekstu to nie mam ;) ale tutaj bardzo wyraźnie słychać, lepiej niż na tym filmiku co był wrzucany wcześniej.

 

https://www.youtube.com/watch?v=eojuexNIkLs

 

o jezu jezu jakie to jest piękne <3


If I'm close to the music and you are close to the music, then we are close to each other


#236 Ceasar_Of_Rome_Forrever

Ceasar_Of_Rome_Forrever

    Mr Spock

  • Members
  • 3 170 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:City of Blinding Lights Śrem

Napisano 15 maja 2015 - 16:22

Set na papierze "dupy nie urywa", ale w głośnikach jest bardzo dobrze. Oby w następnym było One.
Zaskoczeniem  jest "The hands..." i "the Sweetest thing"

NvK mądrze wcześniej napisał. Przed monitorem to bystrzaki z niektórych, bo znowu to City, ile razy, a żywo by portki mieli mokre.
Mimo trwającego koncertu zajebiście się dziś pracowało, byle do przerwy żeby set sprawdzić  :D


Dołączona grafika
Max Biaggi Ceasar Trade List

#237 margo

margo

    Użytkownik

  • Members
  • 4 358 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:zielone wzgórze

Napisano 15 maja 2015 - 16:46

a jest jakieś audio w całości? Tak by sobie na słuchawki wrzucić i się delektować? Gdyby coś takiego było, to proszę wstawiajcie tak jak to było na poprzednich, do PIERWSZEGO posta i tak samo, czy można Setlistę też w pierwszym poście? Założyciele tematów, moderatorzy nie spać.


Music can change the world, because it can change people.
 


#238 U2 fanatic

U2 fanatic

    7

  • Members
  • 1 510 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Myszków

Napisano 15 maja 2015 - 18:26

Tak oglądam teraz na spokojnie.. Muzycznie super, reszta nie podoba mi się i to bardzo. Te animacje jak podczas np. Cedarwood fatalne. Raz jedni widzą zespół, raz nie. Wszystko to budzi niesmak u mnie. Może się przyzwyczaję.

El silencio se vuelve melodia


#239 Yarpen

Yarpen

    Użytkownik

  • Members
  • 973 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 maja 2015 - 18:35

To będzie świetna trasa.

Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że koncepcja trasy okaże się tak przemyślana i celna. Te opowieści o dorastaniu są bezpośrednim przedłużeniem tematów z Songs of Innocence - jak openerowa para Miracle / Out of control, czy dopowiadania w Bullecie, o których pisał Johnny. Najważniejsze jest, że każdy bajer jest faktycznie po coś, przykładem wybieg z "ulicą" Ceadarwood Road. Takich smaczków na pewno jest więcej, a każdy z nich ma swoją rolę w całej historii. Są concept albumy - teraz jest concept tour? Genialna inicjatywa. 

 

Wyraźnie widać zmianę skali w porównaniu do poprzedniej trasy. "Pająk" miał być największy, miał górować nad stadionem i być... nie wiem, z kosmosu. Ale dopiero w drugiej połowie trasy wykorzystali wszystkie jego bajery. Chłopaki dużo mówią o jakości dźwięku - wydaje mi się, że to im jest ona bardziej potrzebna, bo Bono faktycznie chodzi po całej hali, są czasem po przeciwnych stronach wybiegu, jak w WOWY. Na stadionie często było to niemożliwe z powodów czysto technicznych jak wiatr, który zwiewał fonię i musieli i tak trzymać się blisko. Teraz ta koncepcja "bycia bliżej" wreszcie ma szansę na spełnienie (pamiętam mój zawód, że w Chorzowie wyszyli na wybieg tylko z dwa razy).

 

 Iris jest cudowne, najmocniejszy punkt setu, zarówno muzycznie jak i emocjonalnie. Rozczuliło mnie The Sweetest Things - jak widać Bono musi zagrać na czymś tak bardzo, że nauczył się całkiem nowej (live) piosenki :P  Świetny pomysł z "camera girl". Widać jak dziewczyna chciała wyjąć swój telefon, a Bono jej dopiero uświadomił, że ten obraz ma być na wielkim ekranie. Bardzo sprytne! Wiemy, że cały czas trzymacie komórki zamiast oglądać koncert, więc proszę bardzo, kręć ile się da. U2 vs rozwój technologiczny, 1:0.

 

Jak rano zobaczyłem setlistę, pomyślałem "eee słabo, same stare rzeczy". Ale tak jak mówiliście, nie mieli najłatwiejszych przygotowań do startu trasy. Będą siedzieć w tych halach z rozstawionym sprzętem czasem tydzień w jednym miejscu, więc potraktują to pewnie jak normalną salę prób. Na pewno dostaniemy coś nowego, bo mają naprawdę komfortowe warunki do ćwiczeń. Czekajmy na dzisiejszy set, sam jestem ciekawy co się wydarzy.

Może za wcześnie o tym mówić, ale zaczynam wierzyć, że może być tak bardzo super jak na Elevation Tour - mojej ulubionej trasie. Trudno mi wymyślić lepszy komplement :)


http://sit-and-wonder.blogspot.com/

#240 One_U2 - fan 30

One_U2 - fan 30

    FLY

  • Members
  • 867 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 15 maja 2015 - 18:45

https://www.youtube.com/watch?v=QZRMotlVRj0






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych