Skocz do zawartości


Zdjęcie

2015-09-24 - Berlin, Germany - O2 World


  • Please log in to reply
487 replies to this topic

#21 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 05 grudnia 2014 - 12:36

Zastanawia mnie brak zaznaczonych tu specjalnych sektorów, jakoże ja ani na płytę ani na zwykłe trybuny nie mogę. Na generalnej mapce hali są, lecz tu widzę ich brak. Czyżby takie bilety nie będą w ogóle dostępne...?



There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#22 elemik

elemik

    Użytkownik

  • Members
  • 97 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 05 grudnia 2014 - 14:05

24-płyta, 25-trybuny.

o 10:00 od razu udało się kupić płytę na 24. jak dokończyłem finalizację zakupu, to płyty na 25 już nie było, wziąłem więc trybuny, ale o dziwo nie mogłem wybrać miejsca, zostało mi przypisane z automatu (wziąłem najtańsza opcję za €68).

Po zakupie trybuny na 25, zobaczyłem, że na 24 płyta nadal była dostępna. Podejrzewam, że na pierwszy rzut poszedł 25, bo to piątek, 1 dzień urlopu dla przejezdnych mniej :P

 

W opcji płyta bilet przychodzi SMSem, podczas finalizacji wybiera się model telefonu, jaki się ma: apple, htc, samsung, sony etc. Po chwili przychodzi SMS z linkiem do strony na której wyświetla się kod qr (czyli bilet).

W opcji na trybunę, można wybrać bilet kartonikowy (ale €30 za kuriera trzeba doliczyć), można też wybrać bilet drukowany albo też na telefon. Jeśli ma się iPhona, taki bilet zapisuje się w postaci passbooka.

 

Radzę korzystać z Eventimu, niż z Ticketmastera. Eventim ma łatwiejszy system rezerwacji i nie ma tej przeklętej captchy, która stosuje ticketmaster.

 

 

P.S. Byłem O2 World w Berlinie na dwóch różnych koncertach już w tym roku i naprawdę O2 World jest jedną z mniejszych aren w Europie. Nawet słabe miejsce będzie Wam gwarantować super widoczność i akustykę. Dlatego wcale nie płacze z powodu trybuny na 25, bo wiem, że super będzie zabawa.



#23 Redgar

Redgar

    Out Of Control

  • Members
  • 2 249 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 05 grudnia 2014 - 14:10

Dzięki za informację Elemik, a możesz zrobić screena z prezentacją hali i cenami?



#24 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 05 grudnia 2014 - 14:11

Super tipy elemik, w krótkich żołnierskich słowach!


"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#25 elemik

elemik

    Użytkownik

  • Members
  • 97 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 05 grudnia 2014 - 14:18

Dzięki za informację Elemik, a możesz zrobić screena z prezentacją hali i cenami?

 

Redgar, niestety mój pre-sale kod jest wykorzystany, więc system eventimu nie wpuszcza mnie już na stronę z biletami/widokiem sali.

Jak pisałem wcześniej (a kupowałem już na tej stronie bilety nie raz), podczas dzisiejszego zakupu trybun (kategoria 3, cena €68) nie było możliwości wyświetlenia planu sali, a system automatycznie przydzielił mi sektor, rząd i miejsce.



#26 U2 fanatic

U2 fanatic

    7

  • Members
  • 1 510 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Myszków

Napisano 05 grudnia 2014 - 14:43

Ile kosztują najtańsze trybuny w Berlinie, bo nie wiem czy się nie przewidziałem.. ?

El silencio se vuelve melodia


#27 elemik

elemik

    Użytkownik

  • Members
  • 97 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 05 grudnia 2014 - 14:45

Ile kosztują najtańsze trybuny w Berlinie, bo nie wiem czy się nie przewidziałem.. ?

 

Najtańsze trybuny w Berlinie są w cenie płyty= €68



#28 U2 fanatic

U2 fanatic

    7

  • Members
  • 1 510 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Myszków

Napisano 05 grudnia 2014 - 14:46

Co ?? Jakim cudem ? Przecież w innych miastach są po 36 €. Kolejny cios ? :(. A w Kolonii ?

El silencio se vuelve melodia


#29 elemik

elemik

    Użytkownik

  • Members
  • 97 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 05 grudnia 2014 - 15:01

Co ?? Jakim cudem ? Przecież w innych miastach są po 36 €. Kolejny cios ? :(. A w Kolonii ?

 

Serio wziąłem najtańszy jaki mi się wyświetlił i był po €68, dokładnie tyle samo, co płyta.



#30 U2 fanatic

U2 fanatic

    7

  • Members
  • 1 510 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Myszków

Napisano 05 grudnia 2014 - 15:06

Ja się kurwa zabiję.. Od początku jedno miasto, które mnie interesowało to był Berlin, chciałem płytę, okazało się, że bilety na smartphona, potem najtańsze trybuny, okazało się, że są 2 razy droższe niż myślałem. Pier***ę takie U2.

El silencio se vuelve melodia


#31 elemik

elemik

    Użytkownik

  • Members
  • 97 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 05 grudnia 2014 - 15:14

Może mi się przewidziało? Może niech ktoś, kto też kupił trybuny potwierdzi, że taka cena?

 

Ale serio w Polsce to nie jest standard, ale za granicą tak, że płyta zawsze jest tańsza, lub równa cenie najtańszej trybuny.

Ale muszę Ci powiedzieć, że te bilety serio są tańsze niż na inne koncerty światowych gwiazd, które w tym roku grały w O2 World i to kwestia nawet €20-€30.



#32 U2 fanatic

U2 fanatic

    7

  • Members
  • 1 510 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Myszków

Napisano 05 grudnia 2014 - 15:20

Właśnie, przydałoby się by ktoś potwierdził.

El silencio se vuelve melodia


#33 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 05 grudnia 2014 - 15:33

 

 

 

Ale muszę Ci powiedzieć, że te bilety serio są tańsze niż na inne koncerty światowych gwiazd, które w tym roku grały w O2 World i to kwestia nawet €20-€30.

Wystarczy popatrzeć na ceny na Robbiego Williamsa u nas albo na ceny na koncert emerytów i rencistów - Stinga wespół z Paulem Simonem (tam chyba najtańszy wjazd kosztuje 385 PLN czy coś koło tego).



#34 elemik

elemik

    Użytkownik

  • Members
  • 97 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 05 grudnia 2014 - 15:37

Jest otwarta sprzedaż bilet+członkowstwo w fc U2=€201,15  :rolleyes:

http://www.eventim.d...ue&x10=1&x11=u2



#35 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 05 grudnia 2014 - 15:50

Bilety dla wybranych, a dla reszty... crumbs from the table ;p



There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#36 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 05 grudnia 2014 - 15:51

W opcji płyta bilet przychodzi SMSem, podczas finalizacji wybiera się model telefonu, jaki się ma: apple, htc, samsung, sony etc. Po chwili przychodzi SMS z linkiem do strony na której wyświetla się kod qr (czyli bilet).

W opcji na trybunę, można wybrać bilet kartonikowy (ale €30 za kuriera trzeba doliczyć), można też wybrać bilet drukowany albo też na telefon. Jeśli ma się iPhona, taki bilet zapisuje się w postaci passbooka.

 

 

W jakim formacie jest ten QR-Code? Jeśli ktoś wybrał bilet w takiej postaci to lepiej nie zmieniać smartfon na inny, np z Androida na OS Blackberry, czy raczej jest szansa aby w razie W dało się zapisać ten kod np w przenośnej pamięci?



#37 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 05 grudnia 2014 - 15:56

Ktoś pisał, że można nawet zrobić "print-screen" kodu i zapisać w formie zdjęcia tak by nie łączyć się z netem przed wejściem co by roaming nie pożarł pieniędzy. Nie wiem czy tak można.



#38 elemik

elemik

    Użytkownik

  • Members
  • 97 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 05 grudnia 2014 - 15:57

W jakim formacie jest ten QR-Code? Jeśli ktoś wybrał bilet w takiej postaci to lepiej nie zmieniać smartfon na inny, np z Androida na OS Blackberry, czy raczej jest szansa aby w razie W dało się zapisać ten kod np w przenośnej pamięci?

 

jest opcja ponownej wysyłki kodu, więc możesz zmienić telefon etc. kod jest bardzo prosty :) (ten na płytę), ten do passboka, bardziej rozbudowany, ale pierwotnie dostajesz go w prostej formie, jak na płytę.

 

UWAGA! Kodu qr nie otrzymujesz Smsem! Smsem otrzymujesz link do strony, na której znajduje się kod, wieć w sumie telefon nie gra roli, byle był to smartfon z dostepem do internetu i z przeglądarką www zainstalowaną :)



#39 elemik

elemik

    Użytkownik

  • Members
  • 97 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 05 grudnia 2014 - 16:00

Ktoś pisał, że można nawet zrobić "print-screen" kodu i zapisać w formie zdjęcia tak by nie łączyć się z netem przed wejściem co by roaming nie pożarł pieniędzy. Nie wiem czy tak można.

ja tak napisałem i na pewno można tak zrobić i na pewno tak zrobię  z biletem na płytę, bilet na trybuny mam już w passbooku: http://instagram.com/p/wOLg9ID9Ll/ oczywiście na zdjęciu nie widać kodu qr :)



#40 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 05 grudnia 2014 - 16:03

Wystarczy popatrzeć na ceny na Robbiego Williamsa u nas albo na ceny na koncert emerytów i rencistów - Stinga wespół z Paulem Simonem (tam chyba najtańszy wjazd kosztuje 385 PLN czy coś koło tego).

Generalnie bilety na koncerty kosztują tyle, ile można wyciągnąć do fanów danego artysty i jak duży jest obiekt. :P

 

U nas Livenation pewnie stwierdził, że nie da rady wyciągnąć tyle, aby być na plus i postarają się o organizację dopiero w dalszej, stadionowej części trasy U2. Zresztą, LN Polska dość często podchodził zbyt optymistycznie do przewidywanej sprzedaży bo np bilety na płytę na wspomnianego wyżej R.Williamsa niezbyt im schodzą, podobnie z The Black Keys, przez co musieli przenieść koncert na dużo mniejszą halę w Torwarze, a nie jak to określili: z przyczyn produkcyjnych. :D






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych