Skocz do zawartości


Zdjęcie

Depeche Mode


1697 replies to this topic

#1621 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 09 lutego 2018 - 11:29

 czyli w zasadzie każda piosenka jest osobnym bytem i opowieścią, ale nijak nie łaczy się w całość. 

 

Dlatego wzdycham tęskno za taką setlistą jak na Exciterze, gdzie wszystko tak świetnie zespajało się ze sobą, piosenki płynnie przechodziły jedna w drugą i nie miało się wrażenia owego oderwania jednej od drugiej, tylko wszystko brzmiało jak jedna wspólna opowieść. 



There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#1622 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 09 lutego 2018 - 14:38

Czy wiadomo coś jak z biletami imiennymi? Gdzies mi przemknęło, że komuś udało się zmienić... Koleżanka mi się totalnie rozchorowała i nie wiem, jak teraz ogarnąć sprawę jej biletu i w ogóle swojego bycia na koncercie. 



There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#1623 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 09 lutego 2018 - 14:45

Przed wejście do hali były stoliki do zmiany danych na bilecie, nie wiem jak to działało, ale cuś takiego stało.


"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#1624 Meg

Meg

    Użytkownik

  • Members
  • 541 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:faraway, so close

Napisano 09 lutego 2018 - 14:55

biorąc pod uwagę, że everything counts in large amounts, kupiłam przed chwilą bilet na GA1 w Łodzi :P (tiksy są cały czas dostępne jakby ktoś był zainteresowany)
generalnie tak trzeba żyć (podobno) :D

ktoś będzie?

po oczach widziałam, że jednak kupisz :D

I can't say where it is 
But I know I'm going.


#1625 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 09 lutego 2018 - 16:28

Towarzysz poszukiwany-poszukiwana ;) 



There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#1626 corso

corso

    Użytkownik

  • Members
  • 3 831 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Black Diamond Bay

Napisano 09 lutego 2018 - 22:19

http://www.youtube.c...qA3MQMZyOFp9glS

 

Cały koncert z Krakowa.

 

 

 

A w Łodzi zagrali I want You now


Użytkownik corso edytował ten post 09 lutego 2018 - 22:56


#1627 feedback

feedback

    Użytkownik

  • Members
  • 2 409 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:melancholy hill

Napisano 10 lutego 2018 - 00:29

Towarzysz poszukiwany-poszukiwana ;)

nie kuś! :P
cholera, niby w Łodzi prawie to samo co w Krakowie, ale.. no właśnie ALE :D ta jedna mała, malusieńka różnica w postaci I Want You Now <3 :D

Midnight is where the day begins.


#1628 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 10 lutego 2018 - 11:18

nie kuś! :P

 

:> ja tylko mówię... 



There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#1629 soulmate.

soulmate.

    Użytkownik

  • Members
  • 1 684 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:atomic idyll

Napisano 10 lutego 2018 - 11:27

generalnie tak trzeba żyć (podobno) :D

poniżej zdecydowane potwierdzenie :D

ALE :D ta jedna mała, malusieńka różnica w postaci I Want You Now <3 :D

ja też nie za bardzo analizowałam to, czy perkusja była za głośna czy za cicha. a krakowski koncert był ogólnie całkiem dobrze nagłośniony i z poziomu płyty słuchało się bardzo przyjemnie. może czasem Dejw krzyczał zamiast śpiewać, co mogło razić, ale też nie za bardzo. tak samo wizualizacje, dla mnie były okej, szczególnie do In Your Room, a ta do Enjoya ma swój urok ;) no i koncert z Meg i feedback na pokładzie to sama radość <3 wiadomo ;)

perełki, nie napisze inaczej: Cover Me i EC - pełna zgoda. no i kącik dedykowany Ultra, miód dla uszu :)

IrishGirl z u2.heh.pl


#1630 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 10 lutego 2018 - 16:32

No to nie ma bata - w Gdańsku Policy Of Truth i I Feel You muszą być!


Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#1631 feedback

feedback

    Użytkownik

  • Members
  • 2 409 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:melancholy hill

Napisano 10 lutego 2018 - 17:38

IFY mi akurat wcale nie brakowało. uwielbiam, ale w ostatnich latach jakoś mnie te wykony na żywo nie chwytają. a na Policy wczoraj po cichu liczyłam..

Midnight is where the day begins.


#1632 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 11 lutego 2018 - 08:43

Takie pytanie dla doświadczonych - czy zespół zwykle zaczyna punktualnie, czy lubi się spóźnić? Jest to dla mnie dość istotne.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#1633 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 11 lutego 2018 - 11:02

W Krakowie było puntkualnie


"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#1634 feedback

feedback

    Użytkownik

  • Members
  • 2 409 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:melancholy hill

Napisano 11 lutego 2018 - 13:50

w Łodzi też bez większych opóźnień

Midnight is where the day begins.


#1635 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 12 lutego 2018 - 00:35

Jak dla mnie świetny show, choć jednak niespodzianek w setliście nie było. Faktem jest, że muzycznie był to koncert bardzo zdecydowanie rockowy, takie łojenie jakie zapodali choćby w A Pain That I'm Used To zadowoliłoby największych ortodoksów. Wyobrażam sobie, że dla ludzi, którzy DM biorą od strony NEW ROMANTIC mogło to być kompletnie nie do zaakceptowania - ale dla mnie to było idealne. Z drugiej strony nagłośnienie faktycznie bywało różne, niektóre kawałki były za cicho (Stripped), w innych jakoś dziwnie schrzaniono wokal (Home), w każdym razie konsoleta była opanowana chyba przez "pijanego mistrza". Co do wizualizacji, to najlepsze były wtedy kiedy pokazywały zespół - DM najwyraźniej również nie rozumieją że my przychodzimy tam oglądać ich a nie wytwory coraz bardziej chyba sztachniętego umysłu Corbijna. Zwłaszcza że widoczność w Ergo Arenie jest fatalna, jeśli się nie jest pod samą sceną. Chyba tylko w Cover Me to doskonale ze sobą wspolgrało (co to jest za kawałek w ogóle!). Generalnie jednak, mimo pewnych minusów, było super.

BTW Oleńka też uważa że bębniarz jest zajebisty :P

BTW2: nie jestem wyjadaczem i rzadko chodzę na koncerty, ale na paru jednak byłem i nigdy jeszcze na żadnym (oczywiście na oko) średnia wieku publiki nie była tak wysoka. Nie widziałem nikogo, kto wyglądałby na mniej niż - w najlepszym razie! - 30+, a spora część wyglądała, jakby mogła być moimi rodzicami. Zapewne bliżej sceny było więcej młodszych, ale mimo wszystko było to zaskakujące. Czułem się jak na jakimś kurde Deep Purple. Na U2 nigdy takich wrażeń nie miałem.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#1636 TW97

TW97

    Użytkownik

  • Members
  • 17 Postów

Napisano 12 lutego 2018 - 15:48

BTW2: nie jestem wyjadaczem i rzadko chodzę na koncerty, ale na paru jednak byłem i nigdy jeszcze na żadnym (oczywiście na oko) średnia wieku publiki nie była tak wysoka. Nie widziałem nikogo, kto wyglądałby na mniej niż - w najlepszym razie! - 30+, a spora część wyglądała, jakby mogła być moimi rodzicami. Zapewne bliżej sceny było więcej młodszych, ale mimo wszystko było to zaskakujące. Czułem się jak na jakimś kurde Deep Purple. Na U2 nigdy takich wrażeń nie miałem.

To akurat nic dziwnego, bo chyba żaden inny zespół nie ma w Polsce tak dużej bazy fanowskiej, gdzie tzw. stara gwardia trzyma się mocno. Widać to po ilości imprez okołodepeszowych i koncertów w Polsce.

#1637 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 12 lutego 2018 - 21:45

Choć nie byłam na pozostałych dwóch, to czy tylko mi się wydaje, czy gdański koncert był najlepszym? ;) Publika naprawdę super, co przekładało się na energię zespołu, Dave często ładnie dziękował "thank you very much, this is very nice", co jak na niego jest już dość wylewne. No i "good evening... Gdann....sKK!"
Dźwięk na swoich trybunach miałam całkiem dobry, choć "Barrel of a gun" nadal akustycznie "ucieka" miejscami, a "In your room" brzmiało dość... dziwnie, nie wiem, czy to wina akustyki, mojego miejsca, czy po prostu taki aranż, ale aż pomyślałam, czy zespołowi się coś w sprzęcie trochę nie pokićkało. Reszta brzmiała dla mnie dobrze, choć czasem niektóre klawisze były za bardzo w tle i za mało słyszalne.
Co do wizualizacji, lubię antonowe pomysły, choć to prawda, że momentami trochę już odjeżdża. Chyba nie zrozumiem idei świnek, owiec i reszty zwierzyńca jako wizualnego tła Endżoja...
Generalnie klimat i energia bardzo na plus, Gahan nadal w formie (ach te zbliżenia na ekranie cieszące me kobiece oko). Rozbawiło mnie trochę, kiedy głównie to podczas Martinowych momentów niektórzy wyciągali telefony, by sprawdzić fejsa; zwłaszcza z trybun był na to dobry widok na płycie:P Swoją drogą, golden circle w Ergo Arenie kończyło się mniej więcej w połowie płyty, heh, domyślam się, że w pozostałych miastach było podobnie? ;)
Jednakże, mimo małych minusów, było super.

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#1638 star

star

    Użytkownik

  • Members
  • 651 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 12 lutego 2018 - 22:30

Zajebisty koncert. I do tego 5 kawałków z mojej ulubionej ultry. Szkoda tylko że ludzie na trybunach podchodzili pod barierki (często z wyższych rzędów) i zaslaniali widok na scenę. Doszło nawet do bójki 2 dziewczyn. Ale sam koncert petarda. Wybierałem się na depeszów od 17 lat, przynajmniej 3 razy i zawsze coś stawało na przeszkodzie. Musieli przyjechać do mojego miasta abym ich w końcu zobaczył na żywo. Szkoda że do Ergo święte krowy z u2 nie chcą przyjechać :-P
It's no secret that the stars are falling from the sky

#1639 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 12 lutego 2018 - 23:15

Szkoda że do Ergo święte krowy z u2 nie chcą przyjechać :-P

 

Nie ukrywam, że cały wieczór o tym myślałem i było to bardzo gówniane odczucie. Tak naprawdę dopiero wczoraj mnie to poważniej dotknęło. Nie chce mi się nawet specjalnie o tym pisać. W każdym razie, z uwagi na sytuację rodzinną musiałbym się bardzo uprzeć, żeby jechać na jakiś koncert w tym roku, ale szczerze mówiąc nie mam na to aktualnie najmniejszej ochoty. Niech się mizdrzą z tymi swoimi pieprzonymi ekranami do zachodniej publiki. Ten balonik naprawdę zasługuje na porządne przekłucie, które mam nadzieję niedługo nastąpi.


Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#1640 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 13 lutego 2018 - 00:44

Też miałam w trakcie podobne przemyślenie.

Tak poza tym, na razie żadnych wieści odnośnie DVD? Nie napotkałam jak dotąd żadnych informacji czy plotek, chyba, że coś przegapiłam.

There's always a chance as long as one can think
this is music : last



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych