Skocz do zawartości


Zdjęcie

Songs Of Experience - nowy album


  • Please log in to reply
2334 replies to this topic

#1441 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 11 października 2017 - 23:01

Pamięta może ktoś wywiad lub słowo Bono mówiące o tym, iż piosenka rozpoczynająca SOE będzie się nazywać Morning After Innocence. 

Też to pamiętam. Według atu2 ten utwór znamy dziś jako Little Things... Choć to dość zabawne (jeśli to prawda), że z otwieracza wyewoluował w zamykacza płyty :)



#1442 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 12 października 2017 - 00:22

Nie no, porównać można wszystko i nikt nikomu nie broni a dobre Coldplay jest dobre tak samo jak złe U2 będzie złe, tyle ;) Chciałem zaznaczyć tylko że wbrew pozorom role wcale się nie odwróciły - U2 nie chce być teraz nowym Coldplayem, zupełnie mnie nie kupuje to porównanie akurat po prostu ;)
 
Czy U2 rockowe jest? No bywa. Ale to musimy ustalić co oznacza rockowość. To pojęcie się tak rozmydliło przez lata że nie wiadomo już naprawdę. W kategorii the goal is soul na pewno zawsze ten rockndrollowy duch połączony ze zbawczą dla świata mistyką jest. Ale stricte muzycznie to oni grali post-punka, cold-wave, ambient, bluesa, nawet misz masz hip hopu z soulem etc. - słowem - to cholernie eklektyczny zespół jest przez lata, poza jedną szufladką estetyczną jednak.

Jasne, że rockowość się rozmyła przez lata i nie chodzi tu mi w 100% hard rockowy zespół rodem z lat 70/80-tych, ale to nie znaczy, że nie można wskazać u nich tej rockowej części utworów, wykonań, itp. która jest jednak większa niż wspomnianych ambientowych, bluesowych, czy hip-hopowych. No i najzwyczajniej chętnie bym jeszcze takie coś od nich usłyszał. To, że grali w stylach od sasa do lasa to nie zaprzeczam, a nawet zaliczam do zalet. ;) Dzięki temu mamy takie cudeńka, jak np. Bad, czy WOWY, które dość trudno w ogóle zaszufladkować.
 

A kiedy mieli dopieszczone? No, ostatnio tak myśleli chyba z NLOTH, z SoI. Dopieszczone płyty, strategie promo. Efektu nie osiągnęły zakładanego niestety.

No tak, w ich przypadku to było "dopieszczone", choć na NLOTH EBW w ostatniej chwili wyleciało, a z kolei ponoć na tydzień przed wydaniem SOI Bono zastanawiał się, czy nie wywalić Iris z płyty, więc to wszystko takie grząskie. Przy SoI mieli nóż na gardle w postaci Apple, które narzuciło termin i tutaj rzeczywiście musieli się wpasować, ale efekt marketingowy rzeczywiście był słaby.
 

I dupa. I nie ma Mercy.

I raczej już nie będzie. Jedyna szansa to chyba za jakieś kilkanaście/kilkadziesiąt lat reedycja HTDAAB... :unsure: No chyba, że wrócą do konceptu SoA, tyle, ze nie pamiętam, by kiedykolwiek sięgnęli po tak stary utwór na nowa płytę. Sweetest Thing zdarzyło im się odkopać, ale tylko na składankę.
 

No i 12 utworów

I to byłoby miłe zaskoczenie, bo co takiego jest zaporowego w tych 11 utworach, by się tego trzymać. Jak mają 13 dobrych utworów, to po co 2 z nich chować po szufladach?

 

---------------

 

Co do Get Out On Your Own Way jeszcze - to trzeba przyznać, że poszli po rozum do głowy i kręcą teledysk przed wydaniem singla. :P To już dobry znak.



#1443 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 12 października 2017 - 00:31

A Streetsy to rock? A Ajstyl? A U.Fire? A Stuck? Co to w ogóle jest ten rock no ;) Rozumiem że chcecie muzyki stricte gitarowej po prostu, ok. To też takich piosenek ilość wg. U2 można policzyć na palcach dostępnych. 20 jest, 21 jak ktoś się uprze :P

 

Ja bym się nie skupiał na ilości utworów w ogóle ale na tym że ta płyta ma trwać ponad godzinę, 1h14min, dobrze kojarzę? To bardzo długo jak na 12 piosenek nawet.



#1444 Zooobaby

Zooobaby

    Użytkownik

  • Members
  • 425 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 12 października 2017 - 06:11

Gdzieś czytałem że to miałabyć nowa Zooropa i War a na razie sie nie zapowiada :/

#1445 Zooobaby

Zooobaby

    Użytkownik

  • Members
  • 425 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 16 października 2017 - 22:20

Już można kupować :D
https://www.gandalf....qwaAkmREALw_wcB

#1446 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 października 2017 - 22:29

To nie należy gdzieś zgłosić? Jawne nabieranie ludzi. I ta cena - skąd niby ją sobie wymyślili? Płyta prawdopodobnie jeszcze nie ma nawet ostatecznej tracklisty, a gandalf twierdzi, że ją ma w magazynie.  



#1447 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 16 października 2017 - 23:23

Bo pewnie ją dostanie koło 1.12 i wtedy będzie rozsyłał. Ale żeby być pierwszy zbiera zamówienia już teraz. Jak album wyjdzie wtedy a wszystko na to wskazuje naiwne baranki pomyślą że wszystko jest legit. No przekręcioch jak sie paczy ;)

 

To jak ja bym powiedział że już mam ten album i odsprzedam ale dopiero w grudniu dojdzie :P



#1448 feedback

feedback

    Użytkownik

  • Members
  • 2 409 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:melancholy hill

Napisano 17 października 2017 - 08:04

przybliżona data wydania: 01.12.2017

nie ma co. są ostrożni :D

 

a, i ta okładka jakaś znajoma.. o już wiem :P

Spoiler

Midnight is where the day begins.


#1449 pop

pop

    Użytkownik

  • Members
  • 262 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Szczecin

Napisano 17 października 2017 - 17:47

Bez U2 na Black Friday: 

https://s3.amazonaws...IDAY_PUBLIC.pdf



#1450 Zooobaby

Zooobaby

    Użytkownik

  • Members
  • 425 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 17 października 2017 - 18:36

nie ma co. są ostrożni :D

 

a, i ta okładka jakaś znajoma.. o już wiem :P

Spoiler

 

Ta niby SOE ładniejsza :D



#1451 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 18 października 2017 - 01:18

Czy ja dobrze widzę że jest czcionka ze Star Treka? Przypomnijcie całość bo konfudująca jest ta miniaturka.



#1452 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 18 października 2017 - 23:58

Bez U2 na Black Friday: 

https://s3.amazonaws...IDAY_PUBLIC.pdf

 

I dobrze, niech wydadzą normalnego singla a nie jakieś pseudo rarytasowe wersje, nie wiadomo czemu mające służyć. Z tymi winylami to mocno naciągane w dzisiejszych czasach, zrobił się niezły interes. Chodzą słuchy, że kasety magnetofonowe wracają..... :unsure: :( Tylko po cholerę wymyślać technologie CD, DVD, BD, 4K.... aby wrócić do technologii sprzed kilkudziesięciu lat?  :ph34r: 



#1453 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 19 października 2017 - 05:34

Wczoraj U2 nagrali swój wywiad - i występ - dla brazylijskiej telewizji. Zostanie on wyemitowany w niedzielę, ale z wrzuconego na tt klipu wynika, że zapewne była to akustyczna wersja JEBTAM, zagrana na dachu wieżowca w Sao Paulo.


Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#1454 depe

depe

    The Legend

  • Members
  • 4 654 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Strawberry Fields

Napisano 19 października 2017 - 09:02

Najlepszy news z wczorajszego wywiadu z Bono jest taki, iż będzie wersja deluxe SOE zawierająca bonusowy kawałek The Book of Your Heart

 

http://www.u2songs.c...tten_in_my_soul

https://www.atu2.com/newalbum/

 

DMe1QafX4AASc_t.jpg



#1455 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 października 2017 - 15:08

Wczoraj U2 nagrali swój wywiad - i występ - dla brazylijskiej telewizji. Zostanie on wyemitowany w niedzielę, ale z wrzuconego na tt klipu wynika, że zapewne była to akustyczna wersja JEBTAM, zagrana na dachu wieżowca w Sao Paulo.

Ech, a oni dalej swoje. Już jednego super singla spieprzyli przez taką politykę "akustycznego brzdąkania". Oczywiście JEBTAM jest dużo gorsze niż EBW, ale jednak - nikogo nie porwie taka wersja, po prostu. Może nas-fanów, ale chyba promocja singla nie polega na tym, żeby przekonywać przekonanych, ale poszerzać swój tzw. target odbiorców. 



#1456 AlanSTA

AlanSTA

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 823 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 października 2017 - 17:25

Podobno wyemitowany dzisiaj został 45 sekundowy kawałek studyjnej wersji The BlackOut podczas wywiadu z Billem Flanagan. Wie ktoś czy zostało to gdzieś nagrane?

Za U2Blog



#1457 Miracle Man

Miracle Man

    Użytkownik

  • Members
  • 130 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 października 2017 - 20:40

Rzeczony fragment:

 

https://www.dropbox....Track3.mp3?dl=0



#1458 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 października 2017 - 21:47

Hmm, brzmi gorzej niż wersja z facebooka. No ale poczekajmy na całość. 



#1459 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 19 października 2017 - 21:50

Wejścia Edża mi się tylko nie podobają, takie Glastonburyowe, poza tym fajny groove ma. Ciekawe czy za godzinę będę pamiętał że to słyszałem, though ;)



#1460 Zooobaby

Zooobaby

    Użytkownik

  • Members
  • 425 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 19 października 2017 - 22:06

Takie trochę DM mrocznawe takie ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych