Skocz do zawartości


Zdjęcie

Songs Of Experience - nowy album


  • Please log in to reply
2334 replies to this topic

#1321 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 11 września 2017 - 23:22

No dobra, też mieli tam momenty, ale to już bardziej w narracji u2-soul-and-spirit niż klasycznym rockowym zadziorem ;)

 

Momenty? No chyba trochę długie. :P Jak sobie przypomnę wersje Bulleta, The Fly, Untila, OOC, Elevation to tak nawet na LoveTown nie grali. Edge chyba na pełnym gazie wtedy. Oczywiście klimat robiły też takie utwory, jak IALW. Tak, czy owak chcę powtórki. ;)

 

 

Janie drogi, ja tylko siłowo już walczę z podłą propagandą że U2 to zespół rockowy w znaczeniu konwencji Teraz Rockowego pismactwa no ;) Po prostu szufladka im nie służy w odbiorze i trzeba ją może zmienić ;) Bo jak już przy szufladkach... U2-rock to co innego przecież ;)

 

No nie jest to na pewno rock w stylu klasyków, długich solówek i najlepiej rozwalania gitar na scenie. Ale nie można też powiedzieć, że całkowicie są nie związani z tego typu graniem i najlepiej w ogóle się od tego odciąć.

 

Osobiście chciałbym jeszcze usłyszeć od nich kilka rockowych utworów (choć może się okazać, że Blackout na SOE to wszystko ;) ) i inie widzę w tym nic szkodliwego dla nich. Zazwyczaj raczą nas dość szerokim spektrum utworów, więc pewnie każdy znajdzie coś dla siebie.

A niby konwencja popowo-soulowo-spiritowa będzie im lepiej służyć? :rolleyes: Im już chyba tak zostanie, że kto lubi, to do końca będzie, a kto nie lubi, to już raczej się nie przekona. Co najwyżej zostają nowi słuchacze.
 



#1322 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 742 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 12 września 2017 - 00:11

Po SoE napiszę co myślę, jak kurz opadnie. YEBTAM to jest 100% U2 w U2. Blekałta już nie pamiętam, a eee, ta na żywo to robi, ale zrobiłaby dobrze na płycie jak SLABT, nie wiem czy live to był dobry pomysł. Pamiętajmy że U2 nawety jak mają zajebiste piosenki to czasem zupełnie nie potrafią ich zagrać.



#1323 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 12 września 2017 - 11:14

Już wiem co wkurwia mnie w YEBTAM. Gitara. A dokładnie ta sekwencja akordów która przewija się przez cały numer z tym boleśnie nieciekawy brzmieniem. Edge is not on fire with this one. Mimo to przyznaje że jak poleci w radiu to nóżka skacze. Mimo wszystko , w tej wersji powinni to.porzucić na koncertach , a polecieć z jakąś mocno dance wersją. Czekam na BlackOut live , nadal brzmi dla mnie o niebo lepiej.
Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#1324 Yarpen

Yarpen

    Użytkownik

  • Members
  • 973 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 12 września 2017 - 12:10

Właśnie nie zgodzę się z opinią na temat brzmienia. Okej, obiektywnie może wydać się komuś średnie, ale założę się, że to jest dokładnie to czego szukał zespół i są bardzo zadowoleni z tego elementu utworu. 

 

Pojedyncze akordy Edża to naturalne rozwinięcie patentu z Miracle (of Joey Ramone), kiedy jednak przesadzili z tym fuzzem. Pamiętajmy, że właśnie "wczesna demówka" (pewnie z samymi czystymi akordami) skłoniła Edża do zmiany miksu singla w ostatniej chwili.  W JEBTAM przesterowany jest bas Adama i to jest ten poziom równowagi pomiędzy "prawdziwą gitarą" a jakimś brudem jaki najbardziej pasuje chłopakom. I myślę, że też jest akceptowany w radiu, czy dla szerszej publiczności. 

 

Mocny początek ze zdecydowanymi akordami ("jak za dawnych lat") razem z marszowym rytmem Larry'ego, później subtelne zwolnienie z ładnym wejściem nowego rytmu i refren to już klasyczne delaye Edża  - przestrzenne, jak w B-day. Bardziej typowo dla U2 już być nie może, ale (według mnie) dzięki tym wszystkim kombinacjom produkcyjnym fajnie urozmaicili ten klasyczny styl zespołu. 


http://sit-and-wonder.blogspot.com/

#1325 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 12 września 2017 - 16:46

Tylko co biedaki zrobią, jak ten ich w ostatniej chwili zmiksowany utwór nie wypali w radiu? Edge jeszcze gotowy wstrzymać wydanie SoE. :D

 

Owszem - ta wersja albumowa jest bardzo U2-owa, ale obawiam się, że będzie ciężko o sukces, nawet na koncertach. Sam sobie się dziwię, że to piszę, ale w wersji remiksowej by się to lepiej sprzedało. :ph34r:

 

Blekałta już nie pamiętam, a eee, ta na żywo to robi,[...]

Mam podobnie i dlatego (choć czekam na ich mocniejsze utwory) na singla Blackout w takiej wersji się nie nadaje.

 

Udało im się przy Vertigo z mocniejszym utworem, ale było SZYBCIEJ, KRÓCEJ i ZWIĘŹLEJ. Bono zbytnio nie przeciągał. Wtedy jeszcze radio to łyknie.



#1326 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 742 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 13 września 2017 - 01:54

A to już na przyszłość, dla fanów Teraz Rocka etc. Jak się album już ukaże, żebyście wiedzieli co pisać ;*

 

udana recepta na dobrą recenzję płytową. weź:
3 x rock
7 x gitara
min. 1 x CZAD
2 x perkusja
min. 1 x solówka
wymieszaj w kolejności dowolnej.

UWAGA!!! jeśli na płycie są gitara i perkusja, ale brakuje trochę czadu i solówek, prawdopodobnie masz do czynienia z jakąś formą alternatywy. wtedy możesz dodać słowa: "punk", "Sonic" i "Youth" 1f609.png



#1327 Yarpen

Yarpen

    Użytkownik

  • Members
  • 973 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 września 2017 - 08:56

Czyli co, jeszcze nie doczekaliśmy się daty premiery? 

 

Czy wiadomo już kiedy wyjdzie nowa płyta U2?


http://sit-and-wonder.blogspot.com/

#1328 Indian Summer

Indian Summer

    Użytkownik

  • Members
  • 948 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 18 września 2017 - 20:22

http://www.rollingst...rtality-w503246

Wywiad z The Edgem w którym mówi min o SOE ( min że w sumie jest skończona ale może tu i ówdzie będą polerować - ja prdl), przyszłorocznej trasie czy o tym że proponował na trasie w 2015 by zagrali The Playboy Mansion Warto poczytać

So wind blow through to my heart, so wind blow through my soul


#1329 Zigy Stardust

Zigy Stardust

    senior forumowy

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zigylandia

Napisano 18 września 2017 - 21:42

Wreszcie jakieś ciekawe pytania padły np odnośnie Pop czy Drowning man. Dobrze wiedzieć że chociaż Edge lubi ten album. Szkoda jedynie że nie potrafi przekonać reszty do grania live chociażby niektórych kawałków.



#1330 Yarpen

Yarpen

    Użytkownik

  • Members
  • 973 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 września 2017 - 21:53

 min że w sumie jest skończona ale może tu i ówdzie będą polerować - ja prdl

 

założę się, że nie ma jeszcze ostatecznej tracklisty 


http://sit-and-wonder.blogspot.com/

#1331 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 września 2017 - 21:58

Naprawdę świetny wywiad. Widać że robiony przez dziennikarza-fana, a nie dziennikarzynę, którego wiedza o U2 kończy się na tym, że nagrali kiedyś Joshua Tree. Nawet pytanie o Lady With the Spinning Head padło :D 



#1332 Zooobaby

Zooobaby

    Użytkownik

  • Members
  • 425 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 21 września 2017 - 11:38

https://m.facebook.c...id=112086840830 moze bylo nie wiem ;)

#1333 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 21 września 2017 - 13:41

Wygląda nawet wiarygodnie, ale kto ich tam wie... Jeśli Edge mówi że jeszcze będzie "polerował" ten album to ja obawiam się że premiera może się "lekko" obsunąć :P

 

Już widzę te nocne telefony do Bono:

- Ej, słuchaj, przesłuchałem nasz nowy album i jest do dupy! Trzeba wstrzymać premierę! Ale spokojnie, już wymyśliłem 30 nowych melodii. Przyjeżdżaj!   



#1334 Zooobaby

Zooobaby

    Użytkownik

  • Members
  • 425 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 21 września 2017 - 14:53

Pamiętam w jednym z wywiadów z 2016 Adam chyba przyznał że za bardzo dopieścili SOI, po co chcą znowu tego samego :D

#1335 Przemo26

Przemo26

    Użytkownik

  • Members
  • 94 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 września 2017 - 12:13

A czemu w tym temacie taka tu cisza?:)

Przecież 1 grudnia blisko już.

5 dni przed Mikołajkami hehe. :P


Śmiech jest dowodem wolności.


#1336 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 września 2017 - 12:33

Problem w tym, że ten 1 grudnia to cały czas taki półoficjalny :P Niby wiele osób o tym mówi wprost, ale oficjalnego info na U2.com wciąż nie ma :P I cały czas wisi groźba kolejnej obsuwy z czego ten zespół słynie. 



#1337 soulmate.

soulmate.

    Użytkownik

  • Members
  • 1 684 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:atomic idyll

Napisano 29 września 2017 - 12:35

Właśnie, do grudnia sporo czasu, wszystko może się zmienić :P


IrishGirl z u2.heh.pl


#1338 depe

depe

    The Legend

  • Members
  • 4 654 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Strawberry Fields

Napisano 06 października 2017 - 13:32

La Reforma reports U2 have filmed the clip for “Get Out On Your Own Way” yesterday in Mexico City.

 

 

DLc4XDmWAAEpnJA.jpg

 

https://twitter.com/...270392003751936



#1339 Zigy Stardust

Zigy Stardust

    senior forumowy

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zigylandia

Napisano 06 października 2017 - 15:04

Fajnie!

#1340 alexdescend

alexdescend

    Użytkownik

  • Members
  • 884 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Beautiful Beaches

Napisano 06 października 2017 - 15:48

La Reforma reports U2 have filmed the clip for “Get Out On Your Own Way” yesterday in Mexico City.

 

tak samo jak w Amsterdamie nagrywali do ytbam? :P


When the lights go out
And you throw yourself about in the darkness where you learn to see

---

24/09/2015//Berlin

12/07/2017//Berlin

31/08/2018//Berlin

29/09/2018//Kopenhaga

10/11/2018//Dublin

13/12/2023//Las Vegas





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych