Skocz do zawartości


Zdjęcie

Songs Of Experience - nowy album


  • Please log in to reply
2334 replies to this topic

#841 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 maja 2017 - 10:41

Ale już 2x pod rząd zagrali Little Things. Coś się ruszyło! Szaleją jak nigdy. 



#842 VideoDunkey

VideoDunkey

    Użytkownik

  • Members
  • 316 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Krk

Napisano 16 maja 2017 - 11:00

Widzę że wszyscy wyparli jednoznaczne stwierdzenie Bono, że w tym roku nie będzie żadnego SOE ani nawet pierwszego singla z SOE: p

 

Skoro ciągle mówili że zaraz, już za chwilę będzie i nie było, to może jak mówią że nie będzie, to będzie :lol:


<p>To ja Mac, byłem.

#843 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 16 maja 2017 - 18:46

Bo Smile i Flower Child to kochamy ale Wild Honey to już nie? Nie ogarnę nigdy ;)

 

W jakimś równoległym świecie Little Wigs wydali na reedycji drzewka zamiast Wave of Sorrow, a to z kolei było nową piosenką of experience. Wszyscy piszczeli że czemu nie grają Wigs a jakąś banalną falę smutku, łzawe to, banalne, meh. Tak by było. Zanotujcie że jaramy się tak strasznie be-stronami a jak nagrają coś takiego na album to już meh. Zawsze tak jest cholera i to nie że się Was wyżej czepiam bo sam się na tym właśnie złapałem też ;)

Pomijając fakt, że Smile to odrzut z HTDAAB :P rzeczywiście zdarzało się, że b-sidey cieszyły się większym sentymentem niż utwory albumowe. Ale takie Wild Honey, jest chociażby dużo bardziej dopracowane niż dwa pozostałe tu wspomniane utwory, a to robi różnicę. Smile uwielbiam od pierwszego usłyszenia, ale widać, że wymagał czasu, którego, jak zwykle już nie mieli.

 

Trzeba dodać, że jest trochę utworów, które trafiły na płytę w ostatniej chwili, w innych przypadkach musieli coś na siłę odrzucić -> jak przy TJT. Czasem to loteria, więc nie wiem, czy jest co na siłę rozróżniać. ;)

 

A Little Things coraz bardziej wpada w ucho, może być niezły w wersji studyjnej, takiej dopracowanej, niech jakiegoś dobrego producenta tylko wezmą. No i można pewnie liczyć, że głos Bono w studio zabrzmi jeszcze lepiej.

 

 

 

Swoją drogą z chęcią usłyszałbym Wild Honey na tej trasie, pasowałby.  :P 

 

Widzę że wszyscy wyparli jednoznaczne stwierdzenie Bono, że w tym roku nie będzie żadnego SOE ani nawet pierwszego singla z SOE: p

Wszyscy chowają to głęboko w podświadomości, aby czasem nie okazało się prawdą. Nikt teraz tym się nie martwi, bo trwa trasa, a po trasie się zobaczy.... :rolleyes: Z drugiej strony, trasa I+e Tour w połowie przerwana, dostajemy próbkę w postaci nowego utworu plus ta okłądka na koniec, jakby miało to być płynne przejście do c.d. trasy.  :P 

 

Skoro ciągle mówili że zaraz, już za chwilę będzie i nie było, to może jak mówią że nie będzie, to będzie :lol:

Celna uwaga! :P U nich to możliwe, a nawet prawdopodobne...



#844 Redgar

Redgar

    Out Of Control

  • Members
  • 2 249 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 16 maja 2017 - 22:57

trochę tak.. ogólnie Bono znowu wspomniał coś o nowym albumie, coś tam się dowiedzieliśmy, ale tak naprawdę nie wiemy nic.. czyli wszystko po staremu :P

Mi odpowiada na chwilę obecną ta atmosfera niedopowiedzenia :P Moim zdaniem wysłali czytelny sygnał tą okładką, że wszystko gotowe za pięć dwunasta - mogę poczekać a towarzystwa będą dotrzymywać mi nowe aranżacje Exit, ASoH, God's Country, RTSS - piękne czasy :P

 

Little Things That Give You Away - Ahh zakochałem się w tym kawałku :D Piękne jest to, że koncert się zaczyna w zupełnie innej atmosferze niż kończy - zapowiadając nowe czasy U2 Experience.

 

"And All My Innocence Has Died" - Pasuje znakomicie na sam początek nowej płyty, choć pierwszy kawałek ma się nazywać Morning After Innocence więc to nie może być to/ 



#845 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 18 maja 2017 - 20:54

Little Things mogą wyewoluować w coś dobrego, a nawet bardzo dobrego, a już teraz są całkiem, całkiem. O ile podczas streamu niezbyt podeszła mi ta nowa piosenka, to jak parę razy przesłuchałam nagrania z yt, to jednak chwyta za serduszko (zwłaszcza jak Bono mniej więcej w połowie zaczyna 'sometimes..', ojej. A tekst też potrafi trafić.

 

The Little Things That Give You Away

 

The night gave you song
A light had been turned on
You walked out in the world
Like you belong there

As easy as a breeze
Each heart was yours to please
Is it only me who sees
There’s something wrong there

Oh, I’m not a ghost there
I can see you
You need to see me

It’s the little things that give you away
The words you cannot say
Your big mouth in the way
It’s the little things that tease and betray
As the hunted I become the prey
It’s the little things
The little things that give you away


I saw you on the stairs
You didn’t notice I was there
That’s ‘cause you were talking at me
Not to me


You were high above the storm
A hurricane being born
What was freedom
It might cost you your liberty

It’s the little things that give you away
The words you cannot say
Your big mouth in the way
It’s the little things that tease and betray
As the hunted I become the prey
It’s the little things
The little things that give you away

Sometimes
I can’t believe my existence
See myself on a distance
I can’t get back inside
Sometimes
The air is so anxious
All my tasks are so thankless
And all of my innocence has died
Sometimes
I wake at four in the morning
Where all the doubt is swarming
And it covers me in fear
Sometimes, sometimes, sometimes
Sometimes, sometimes, sometimes
Sometimes
Full of anger and grieving
So far away from believing
That any song will reappear
Sometimes
The end is not dawning
It’s not coming
The end is here
Sometimes, sometimes, sometimes
Sometimes, sometimes
I’m full of anger and grieving
So far away from believing
That any song will reappear
Sometimes
The end isn’t coming
It’s not coming
The end is here
Sometimes

za atu2.com


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#846 alexdescend

alexdescend

    Użytkownik

  • Members
  • 884 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Beautiful Beaches

Napisano 24 maja 2017 - 09:08

https://www.youtube.com/watch?v=pudh-Ntpyq0

wiem że już w innym wątku była mowa, ale skoro ten jest stricte o nowym albumie, to dla porządku tu też się to nagranie przyda.

 

Także ten.

Ktoś wspomniał, że Every Breaking Wave przeszło sporą ewolucję od 360 do SOI i że z Little Things może być podobnie...

no ale z drugiej strony chyba panowie są dość zdecydowani skoro grają już w telewizorach (czasy kiedy grali niepewne kawałki z niewydanego albumu już chyba dawno minęły), bo przecież nikogo by nie zdziwiło gdyby o nowym albumie nic nie powiedzieli i zagrali dwie piosenki z Drzewka.

Więc tegoroczny termin nie jest chyba nierealny - nawet kiedy Invisible miało być tylko "piosenką z nadchodzącego albumu" (pamiętamy jak to się skończyło) to tenże album wyszedł po nieco ponad pół roku. 

 

[Edit]: znalazłem jakiś inny link z YT


When the lights go out
And you throw yourself about in the darkness where you learn to see

---

24/09/2015//Berlin

12/07/2017//Berlin

31/08/2018//Berlin

29/09/2018//Kopenhaga

10/11/2018//Dublin

13/12/2023//Las Vegas


#847 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 24 maja 2017 - 12:16

No Edek w końcówce popieścił uszy shimmerem i jak zawsze + 10 do epickości. No ale reszta kawałka , no ok , typowy jutowy song nadal gorszy jeśli chodzi o piano competition od cudownego So Cruel :3 a no i ładnie basikiem pracuje Adaś.
Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#848 Zigy Stardust

Zigy Stardust

    senior forumowy

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zigylandia

Napisano 24 maja 2017 - 15:25

Strasznie mi się podoba klimat tego kawałka, jedyna wada- za krótko! chciałoby się jeszcze i jeszcze ale z drugiej strony chyba o to chodzi, co nie? B)



#849 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 24 maja 2017 - 15:35

W tej wersji brzmi lepiej. Ten kawałek po prostu słabo pasuje na stadiony. No i nadal jest niedorobiony. Po tej drugiej części powinna albo z powrotem wejść pierwsza, albo jakaś trzecia.


Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#850 Zod

Zod

    Użytkownik

  • Members
  • 602 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24 maja 2017 - 16:22

Ten utwór jest genialny! Nie słuchałem ich z taką przyjemnością od czasu Moment Of Surrender & Cedars Of Lebanon. Takie U2 to moje U2.



#851 star

star

    Użytkownik

  • Members
  • 651 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 24 maja 2017 - 18:06

Rośnie z każdym kolejnym przesłuchaniem. Nie pamiętam kiedy ich utwór tak pięknie się rozwijał, kiedy emocje w taki sposób rosły w trakcie trwania piosenki. Możemy sobie życzyc tylko tego, aby to był pierwszy singiel a nie kolejny rocker w stylu the miracle of vertigo boots  <_<


It's no secret that the stars are falling from the sky

#852 Gone

Gone

    Użytkownik

  • Members
  • 1 101 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Szczecin

Napisano 24 maja 2017 - 18:20

Ciekawostka. Kawałek "Little Things" został usunięty z oficjalnego konta Jimmy Kimmel Live. Przed chwilą dodali "full interview" i.. występ został wycięty. Jest tylko ajstyl.


"I believe in the Kingdom Come.. Then all the colours will bleed into one, bleed into one.."

#853 star

star

    Użytkownik

  • Members
  • 651 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 24 maja 2017 - 18:43

oo, a to ci. Ciekawe czemu. Grają kawałek, a nie chcą, aby internety go poznały...? Na szczęście nie czekałem aż usuną...  B)

 

Edit: Ale zniknęło tylko oficjalne video. Jest kilka nagrań udostępnionych przez innych użytkowników. Ciekawe, czy będą usuwać wszystkie jak leci...


It's no secret that the stars are falling from the sky

#854 Kike

Kike

    Użytkownik

  • Members
  • 1 322 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24 maja 2017 - 19:06

Strasznie mi się podoba klimat tego kawałka, jedyna wada- za krótko!

Dla mnie właśnie za długo.
Od kiedy się zaczyna to "sometimes..." to ciągnie się to i ciągnie. A jakiejś klamry brak, czegoś tam brakuje.

#855 Zigy Stardust

Zigy Stardust

    senior forumowy

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zigylandia

Napisano 24 maja 2017 - 19:16

Dla mnie właśnie za długo.
Od kiedy się zaczyna to "sometimes..." to ciągnie się to i ciągnie. A jakiejś klamry brak, czegoś tam brakuje.

Absolutnie niezgoda!

#856 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24 maja 2017 - 19:43

Jak zawsze wszystko subiektywne. Dla mnie właśnie zdecydowanie za długi jest spokojny wstęp, a część od sometimes z iskrzącą gitarą Edka za krótka :D no cóż, nie dogodzi się nam :D

 

 

A to że usunęli to bardzo, bardzo zły znak. Pewnie nie są zadowoleni z występu i uznali, że muszą jeszcze popracować nad tą piosenką. 



#857 Yarpen

Yarpen

    Użytkownik

  • Members
  • 973 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24 maja 2017 - 22:02

Dla mnie właśnie za długo.
Od kiedy się zaczyna to "sometimes..." to ciągnie się to i ciągnie. A jakiejś klamry brak, czegoś tam brakuje.

 

O, tak, pełna zgoda. 

Zbyt Jutowe to jest, takie "Bonowacenie", które znamy z tak wielu ich piosenek. 

 

A usunięcie wcale mnie nie dziwi, bo to nie jest nawet pół-oficjalna piosenka, sami pewnie nie wiedzą jak to traktować. 

Dobrze, że ją w ogóle zagrali, może chcieli sprawdzić ją w innym klimacie, w mniejszej sali. Ciekawe...


http://sit-and-wonder.blogspot.com/

#858 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 24 maja 2017 - 23:05

True that. Końcówka jest przeraźliwie nudna. Kawałek fajnie się buduje i mógłby fajnie kończyć album dobrym "niedosytem" tylko niech się tam coś zadzieje ciekawszego, na miłość Bonia.

 

A, ale tekst ma całkiem mocny.



#859 stokrotka

stokrotka

    can't see or be seen

  • Members
  • 2 916 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 25 maja 2017 - 11:46

dopracowana, czy jeszcze nie - obudzili mnie tą piosenką z całkiem długiego niesłuchania! (...i trochę z focha za paskudztwa popełnione przy Red Hill). za bardzo się jeszcze jaram żeby mi się coś tu dłużyło ;) ta przydługa dla niektórych z Was końcówka rozpuściła mnie jak masełko na patelni.


If I'm close to the music and you are close to the music, then we are close to each other


#860 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 25 maja 2017 - 12:48

Mnie jakoś muzycznie ani ziębi, ani grzeje, przyznam.



There's always a chance as long as one can think
this is music : last




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych