Skocz do zawartości


Zdjęcie

Survivor vol. 3.


  • Please log in to reply
422 replies to this topic

#41 U2 fanatic

U2 fanatic

    7

  • Members
  • 1 510 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Myszków

Napisano 24 marca 2014 - 11:17

ano, jeśli już, to po zakończeniu obecnego. tylko zastanawiam się nad tym podziałem na grupy - ja wiem, że wydaje się logiczny, bo chronologiczny, ale jakoś mi zgrzyta np. Pop z Walizką w jednej grupie.

To jest też coś co można dopiero ustalić


El silencio se vuelve melodia


#42 U2 fanatic

U2 fanatic

    7

  • Members
  • 1 510 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Myszków

Napisano 24 marca 2014 - 14:00

Rzeczywiście tamte grupy nie są najlepiej przemyślane.Lepsze będą te:

Grupa A;Boy, The Unforgettable Fire, Achtung Baby, All That You Can't Leave Behind

Grupa B:October, The Joshua Tree, Zooropa,How To Dismantle An Atomic Bomb

Grupa C:War,Rattle And Hum, Pop,No Line On The Horizon


El silencio se vuelve melodia


#43 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 24 marca 2014 - 16:43

rozumiem, że w tym przypadku podziałała metoda 'odlicz do trzech!' :P


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#44 Szczotecz-kal

Szczotecz-kal

    FlowerPower

  • Moderatorzy
  • 2 544 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kalisz

Napisano 24 marca 2014 - 17:00

Oj, znów podział na grupy, będzie dużo przeciwników pomysłu, ale nie zniechęcaj się ;) Jak to w życiu bywa zawsze głośniejsi będą Ci przeciwni, od tych którym się będzie podobało ;) Dla mnie fajny pomysł, jedynym mankamentem jest długość trwania. Jak dobrze zrozumiałem i dobrze policzyłem, to będziemy mieli:
Grupa A: 22 rundy
Grupa B: 23 rundy
Grupa C: 18 rund
Faza finałowa: 29 rund.
Łącznie daje nam to 93 rundy, a przyjmując tradycyjny okres trwania jednej rundy - 2 dni, po prostym mnożeniu wychodzi nam 186 dni, czyli PÓŁ ROKU!
Survivor singli znudzi wam się za jakieś 2-3 tygodnie (zobaczycie ;) ) i będzie trzeba wysyłać wiadomości na facebookach, gg, pw itd., a co jeśli miałby trwać dwa razy tyle? :)

Nie mniej pomysł jakiś jest, trzeba go będzie jakoś dopracować i może być interesująco ;)



#45 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 24 marca 2014 - 17:10

(...) będzie trzeba wysyłać wiadomości na facebookach, gg, pw itd. (...)

właściwości integracyjne survivora B)

 

co do grup, to ja bym zrobiła tak:

1. - Boy, October, War;

2. - TUF, TJT, R&H;

3. - Achtung Baby, Zooropa, Pop;

4. - ATYCLB, HTDAAB, NLOTH.

 

bardziej spójnie, think so.


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#46 U2 fanatic

U2 fanatic

    7

  • Members
  • 1 510 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Myszków

Napisano 25 marca 2014 - 12:19

rozumiem, że w tym przypadku podziałała metoda 'odlicz do trzech!' :P

Geniusz tkwi w prostocie! Głównie chodziło o to aby oddzielić AB od TJT i myślę,że te grupy są dużo lepsze.

 

Oj, znów podział na grupy, będzie dużo przeciwników pomysłu, ale nie zniechęcaj się ;) Jak to w życiu bywa zawsze głośniejsi będą Ci przeciwni, od tych którym się będzie podobało ;) Dla mnie fajny pomysł, jedynym mankamentem jest długość trwania. Jak dobrze zrozumiałem i dobrze policzyłem, to będziemy mieli:
Grupa A: 22 rundy
Grupa B: 23 rundy
Grupa C: 18 rund
Faza finałowa: 29 rund.
Łącznie daje nam to 93 rundy, a przyjmując tradycyjny okres trwania jednej rundy - 2 dni, po prostym mnożeniu wychodzi nam 186 dni, czyli PÓŁ ROKU!
Survivor singli znudzi wam się za jakieś 2-3 tygodnie (zobaczycie ;) ) i będzie trzeba wysyłać wiadomości na facebookach, gg, pw itd., a co jeśli miałby trwać dwa razy tyle? :)

Nie mniej pomysł jakiś jest, trzeba go będzie jakoś dopracować i może być interesująco ;)

No właśnie. Długość trwania najbardziej mnie martwi ale jak piszesz pół roku to zróbmy to w terminie pażdziernik 2014-marzec 2015,przynajmniej zima szybciej zleci  :) .Albo można by zrobić rozgrywki grupowe,potem np.2 miesiące przerwy i dopiero finał, kolejna opcja to rozegranie wszystkich grup naraz ale to dopiero byłoby zamieszanie.

Na pewno się nie zniechęcę przynajmniej nie w kwestii U2-idę prosto,nie biorę jeńców żadnych,idę prosto dopóki nie padnę!!! ^_^  Tym bardziej,że pomysł naprawdę mi się podoba.

 

właściwości integracyjne survivora B)

 

co do grup, to ja bym zrobiła tak:

1. - Boy, October, War;

2. - TUF, TJT, R&H;

3. - Achtung Baby, Zooropa, Pop;

4. - ATYCLB, HTDAAB, NLOTH.

 

bardziej spójnie, think so.

4 grupy? Mogłoby być w sumie. Z tym,że trzeba by zmienić zasady np. do finału weszłoby po 8 utworów z każdej grupy.

Tak czy inaczej pomysł do rozbudowania po zakończeniu obecnego survivora .


El silencio se vuelve melodia


#47 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 25 marca 2014 - 16:46

do zasad się nie mieszam, nie znam się. a cztery grupy wynikają z prostego kryterium, które przyjęłam, a mianowicie podobieństwa płyt ;) ale to tylko luźna propozycja.


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#48 U2 fanatic

U2 fanatic

    7

  • Members
  • 1 510 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Myszków

Napisano 26 marca 2014 - 12:12

do zasad się nie mieszam, nie znam się. a cztery grupy wynikają z prostego kryterium, które przyjęłam, a mianowicie podobieństwa płyt ;) ale to tylko luźna propozycja.

To bardzo dobre grupy.Myślę,że wszystko jest już w miarę wyjaśnione.

Jeśli przeprowadzimy takiego survivora to na tych zasadach byłoby najlepiej:

4 grupy-takie jak podała Andie.Z każdej grupy po 8 utworow wchodzi do finału.W finale 32 utwory.


El silencio se vuelve melodia


#49 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 26 marca 2014 - 14:17

no to pewnie po zakończeniu obecnego survivora można przeprowadzić ten. zatem wtedy proponuję wrócić do tematu :)


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#50 U2 fanatic

U2 fanatic

    7

  • Members
  • 1 510 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Myszków

Napisano 21 lipca 2014 - 08:30

No to można wrócić do tematu :). Bo zasady już są. Grupy takie jak podała andie w poście 45 (i tylko takie), z każdej po 8 najlepszych niesingli wchodzi do finału, w finale 32 utwory i zasady takie jak we wczoraj zakończonym survivorze singli. I jak dla mnie to już jest git i kwestia tylko kiedy by to przeprowadzić. Bo z tym czekaniem na nowy album U2 to może być zdradliwe, wiecie :D. No i ktoś musiałby to poprowadzić bo ja niemógłbym. Aha, jeśli chodzi o czas trwania to można uniknąć tasiemca robiąc sobie przerwy, np. Grupa A, dwa tyg. przerwy; Grupa B; dwa tyg. przerwy, itd. Tak by uniknąć znudzenia zabawą. Warto to przeprowadzić bo ciekawy jestem jakie forum tu miałoby gusta. Już jestem ciekaw jak poradziłyby sobie Running To Stand Still, Tomorrow, Unknown Caller. Jakby głosowała taka liczba jak w s. singli to mogłoby być. Pomyślcie :)

El silencio se vuelve melodia


#51 Martyna

Martyna

    Użytkownik

  • Members
  • 797 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 21 lipca 2014 - 09:35

Są wakacje, płyty nie ma, w związku z czym aktywność na forum jest niewielka. Poza tym survivor singli trwał ponad 4 miesiące i być może forumowicze są już lekko znudzeni zabawą. Była też, zdaje się, mowa o tym, żeby po zakończeniu singli wystartować z albumami. W takiej sytuacji Twój survivor musiałby poczekać. A jeśli nie wystartujemy z albumami, i tak proponuję zaczekać. Może nie do wydania płyty, ale przynajmniej do września ;)

#52 U2 fanatic

U2 fanatic

    7

  • Members
  • 1 510 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Myszków

Napisano 21 lipca 2014 - 20:05

No. Wrzesień jest OK, zresztą większość zdecyduje, np. surv. albumów można by też przeprowadzić pomiędzy rozgrywkami grupowymi w s.niesingli. Tak czy siak pomysły są :)

El silencio se vuelve melodia


#53 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 22 lipca 2014 - 23:47

 

(...) kwestia tylko kiedy by to przeprowadzić. 

 

myślę, że nie teraz. Martine słusznie stwierdziła, że ludzie są nieco zmęczeni dopiero co zakończonym survivorem singli. no i jest lato, a wtedy zazwyczaj aktywność jest mniejsza, więc nie ma co liczyć obecnie na wysoką frekwencję. a jeszcze ten surv toczyłby się bardzo długo z racji na sporą ilość piosenek; więc moim zdaniem spokojnie można poczekać nawet kilka miesięcy.
 

Aha, jeśli chodzi o czas trwania to można uniknąć tasiemca robiąc sobie przerwy, np. Grupa A, dwa tyg. przerwy; Grupa B; dwa tyg. przerwy, itd. Tak by uniknąć znudzenia zabawą. 

ach, no w ten sposób to by dopiero powstała brazylijska telenowela :D nie no, to by się nie sprawdziło raczej, ciągnęłoby się i ciągnęło jak 'Moda na sukces'. no i z czystego pragmatyzmu - niektórzy mogliby zapomnieć, że akurat skończyła się przerwa i jest kolejna runda. nie każdy śledzi forum codziennie, zwłaszcza jeśli za dużo się na nim nie dzieje.

 

 Była też, zdaje się, mowa o tym, żeby po zakończeniu singli wystartować z albumami. 

ano, racja. dzisiaj nawet rozmawialiśmy ze Szczotkiem i pojawił się pomysł survivora teledysków - myślę, że ciekawy pomysł :) takiego głosowania jeszcze nie było, można by liczyć na interesujące wyniki. poza tym jest jeszcze ten pomysł Owłosa: http://u2forums.com/...stowy/?p=253795 który również jest wart zrealizowania.

 

 np. surv. albumów można by też przeprowadzić pomiędzy rozgrywkami grupowymi w s.niesingli. 

 

hm. myślę, że spowodowałoby to nadmierne zamieszanie.

 

tak czy inaczej, teraz należy odpocząć ;)


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#54 U2 fanatic

U2 fanatic

    7

  • Members
  • 1 510 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Myszków

Napisano 23 lipca 2014 - 09:40

No odpoczywamy, odpoczywamy :). Rzecz w tym, że mi to wisi kiedy to przeprowadzić (s.niesingli), ale nie chcę żeby ten pomysł umarł bo tu często dobre pomysły umierają. A to myślę, że jest naprawdę dobry (nawet jak wam się wydaje, że nie :)). Czas trwania to największy problem. Pojechałem z tymi przerwami :D. Ale lepszy pomysł chyba jest taki żeby ten survivor podzielić na 2 części: eliminacje (czyli 4 grupy, jedna po drugiej bez przerwy), wtedy przerwa i finał (32 utwory).

El silencio se vuelve melodia


#55 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Napisano 23 lipca 2014 - 11:34

Ja bym z tym zaczekał nie tyle przez to, że wakacje, tylko po prostu żeby zachować pewien cykl - jeśli dopiero się zakończył survivor singli to dajmy mu trochę pobrylować w świetle reflektorów, co by było gdyby mundial był co 2 miesiące? :P Straciłby całkowicie na prestiżu i zainteresowaniu. Więc ja byłbym najpierw za albumami, niesinglami, a może nawet koncertówkami - wiadomo, trzeba by było zdefiniować jakiś krąg branych pod uwagę - na przykład z oficjalnych wydawnictw/ i transmisji. Chyba wszyscy kochamy się w lajwach, więc mogłoby być ciekawie :)



#56 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 23 lipca 2014 - 19:46

Rzecz w tym, że mi to wisi kiedy to przeprowadzić (s.niesingli), ale nie chcę żeby ten pomysł umarł bo tu często dobre pomysły umierają. 

 

bo cisnąć trzeba! pomysły umierają, bo pomysłodawca traci zapał i mu się odechciewa, inni nie przypominają albo im średnio zależy. jak się ustali zasady (oczywiście po pewnej konsultacji z uczestnikami), założy temat to jakoś się to kręci. najczęściej.

 

Więc ja byłbym najpierw za albumami, niesinglami, a może nawet koncertówkami - wiadomo, trzeba by było zdefiniować jakiś krąg branych pod uwagę - na przykład z oficjalnych wydawnictw/ i transmisji. Chyba wszyscy kochamy się w lajwach, więc mogłoby być ciekawie :)

no i było swego czasu :D http://u2forums.com/...koncertowy-dvd/ survivory z koncertówek zakończyły się jakieś półtora roku temu (względnie niedawno :P)

 

jeśli już chodzi o jakąś kolejność potencjalnych survivorów to jak dla mnie tak by było OK:

 

1) głosowanie na setlistę,

2) survivor klipów,

3) survivor niesingli,

4) typowy survivor albumowy.

 

ale wszystko to pieśń przyszłości.


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#57 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 23 lipca 2014 - 19:50

A kiedy będzie survivor członków zespołu? Jest to bardzo szybka forma, bo wymaga tylko trzech rund a frajdy jest co niemiara :D



#58 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 23 lipca 2014 - 20:21

uu, ryzykowny pomysł, przewiduję zamieszki na forum poszczególnych frakcji :P


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#59 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 23 lipca 2014 - 20:36

zróbmy survivor pomysłów na survivory - szach mat.



#60 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 25 lipca 2014 - 13:38

A potem survivor dotychczasowych survivorów.


Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych