Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ordinary Love

u2 Ordinary Love Record Store Day Nowy singiel U2

  • Please log in to reply
714 replies to this topic

#61 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 18 października 2013 - 18:04

Niestety, Bono ciągle forsuje górne rejestry, po jaki ch***, jego głos brzmi w nich coraz gorzej, a już się zdawało, że Cedars Of Lebanon świadczy o jakiejś refleksji..


[2]

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#62 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 października 2013 - 18:24

Ordinary bardzo spoko, już zaskoczyła, jest gen U2 i o to chodzi.

 

Górne rejestry Bono mi osobiście się nadal podobają, może nie są to już takie brzmienia jak podczas Zoo TV czy czy ET ale i tak nadal pięknie wyciąga.

 

No i mogliby wpuścić już do sieci całość, bo słuchanie krótkiego fragmentu z głosem lektora w tle robi się frustrujące :D Chyba, że to dopiero kiedy wydany zostanie OST do ego filmu, oby nie...



#63 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 18 października 2013 - 19:11

Mnie nie chodzi o to, że nie wyciąga, tylko o to, że barwa jego głosu coraz bardziej drażni, a on jakby na przekór, do góry, do góry, i znowu. Jakby się nie dało inaczej.


Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#64 Martyna

Martyna

    Użytkownik

  • Members
  • 797 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 18 października 2013 - 19:36

Piosenka jako filmowa sprawdza się bardzo dobrze. Ale nie chciałbym albumu w tym tonie. Im bardziej brzmi jak U2 - tym gorzej moim zdaniem ;)

 

To musi być zwrot. Mocny i zdecydowany. Inaczej kupa. 

Dokładnie tak samo uważam! Jakbyś czytał mi w myślach ;)

 

Przyznam, że zniechęciły mnie te porównania do Coldplaya, ale przełamałam się w końcu, przesłuchałam i... jak na piosenkę do filmu, jest ok. Właściwie to spodziewałam się czegoś bardziej słodziachnego, więc nie jest źle. Całkiem przyjemny kawałek. Jednak nową płytę wyobrażałam sobie inaczej, marzy mi się właśnie coś totalnie niejutowego albo przynajmniej z niejutowymi elementami. Nie chodzi może o wynalezienie koła na nowo, ale, jak Owłos napisał, o pewien zwrot w twórczości. Tym bardziej, że osobiście w U2 najbardziej lubię to, co najmniej jutowe ;)



#65 sunsfan

sunsfan

    Użytkownik

  • Members
  • 112 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Jastrzębie-Zdrój

Napisano 18 października 2013 - 20:40

Nie wiem ile trwa ta piosenka, ale po1:14 ocenić ? Utwór przypomina mi trochę  The hands that built America i The Ground Beneath Her Feet zmiksowane. Nie wierzę, że w tym wieku członków zespołu można nagrać odkrywczą płytę.



#66 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 18 października 2013 - 21:05

Też mam właśnie wrażenie, że to taka standardowa "filmowa" piosenka U2. Z ostateczną oceną się jednak wstrzymam do pełnej wersji. O ile taką dostaniemy (pojawiło się już North Star z Transformersów, tak a propos?).


Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#67 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 18 października 2013 - 21:24

Jest to jednak pewien słyszalny skręt w stylu po NLOTH. I Mercy i North Star i inny grany materiał, łącznie ze Spidermanem, ewoluował w stronę bardziej popowej wersji stuffu z NLOTH właśnie jeśli o brzmienie, koncepcje chodzi. Tu mamy intro prawie jak w Cedars, reszta koresponduje z upopowionym Mercy, zwłaszcza te klawisze, ale ale ale. Przed NLOTH wierzyliśmy w nagrania z Eze - wiecie, The Moment Of You, Window In The Skies a jednak. Dla mnie to takie właśnie Okienko przed NLOTH. Fajowe, skrajnie U2owe i melodyjne, w sam raz filmowe, ale nie mówi za dużo o albumie.



#68 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 18 października 2013 - 23:21

No a to pasuje, Hold Me Kill'em All było popową wersją Zooropy przed Popem który wcale taki popowy (ważcie wielkość liter) nie był ;)



#69 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 18 października 2013 - 23:28

Dla mnie to takie właśnie Okienko przed NLOTH. Fajowe, skrajnie U2owe i melodyjne, w sam raz filmowe, ale nie mówi za dużo o albumie.

 

Tyle, że można doszukiwać się analogii do "Winter", To też kawałek filmowy, ale był bliski tego aby się znaleźć na albumie. W wydaniu "Q" z grudnia 2008r., zawierającym specjalną relację z końcowych prac nad NLOTH, "Winter" był wymieniany jako utwór który znajdzie się na albumie. Co więcej z tego powodu znalazł się również w "Linear". Z tracklisty wypadł, bo zespół zdedydował się jednak na White As Snow, które klimatycznie jest bardzo zbliżone. Teoretycznie z "Ordinary Love" może być podobnie. 


Dołączona grafika

#70 Yarpen

Yarpen

    Użytkownik

  • Members
  • 973 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 października 2013 - 01:08

Słychać wreszcie rękę Danger Mouse'a, smuga klawisza i rytm wzięty z Broken Bells, chociażby z zapowiedzi ich nowego albumu. No i kombinują z bębnami - motyw bardzo na czasie, bo nowe Arcade Fire na tym oparło swoją nową płytę. Jak dla mnie to dobry kierunek. 


http://sit-and-wonder.blogspot.com/

#71 kade

kade

    Użytkownik

  • Members
  • 2 826 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 20 października 2013 - 18:57

Mam taką refleksję co do Ordinary Love - za szybko w ucho wpada, bo wpada;)

A ja nie ufam takim kawałkom, cholerka..



#72 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 20 października 2013 - 21:11

Mam taką refleksję co do Ordinary Love - za szybko w ucho wpada, bo wpada;)

A ja nie ufam takim kawałkom, cholerka..

Mi wpadła za czwartym odsłuchem więc wolniej niż np.... WOWY. Inna sprawa, że teraz doznaję za każdym odsłuchem i nie chce puścić wcale. Ciekawe jak u reszty.



#73 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 21 października 2013 - 21:33

Z tym MoS to też nie wierzmy tak w tę legendę. Ten kawałek jest wręcz przeprodukowany, musieli nad tym siedzieć straszliwie długo jak już nagrali. Samo nagranie to jeszcze nic. Tu mogą mieć nawet podobny problem. No albo sto innych. Ja rozumiem to tłumaczenie troszkę, to znaczy że im naprawdę zależy żeby wydać coś najlepszego co mogą. Miałem okazję brać udział w wyborze miksu, w wyborze wersji mastera potem jednej piosenki pewnego zespołu, to idzie tak ciężko jeśli naprawdę autorom zależy. U2 to nie Pearl Jam że wydadzą album nagrany prawie że na sete, trochę wygładzony w post-produkcji żeby brzmiał jak oni brzmią zawsze i lecą w trasę. U2 naprawdę zawsze próbuje czegoś nowego i najczęściej przez większość czasu bardzo niepewnie, czasem słusznie, czasem nie. Tym razem mam nadzieję że Danger Mouse ich naprawdę wziął za mordy jak kiedyś potrafili Enois i dadzą radę. Keep the faith ;)



#74 AlanSTA

AlanSTA

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 823 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 23 października 2013 - 18:25

A tymczasem, jak donosi Irish Times, "Ordinary Love" będzie dostępny w całości na U2.com oraz Youtube od 30 października br.
http://www.irishtime...iopic-1.1569554

Powinni pełny utwór już zaprezentować , kiedy zorganizowali nam wszystkim to oczekiwanie na coś "specjalnego" , wtedy miałoby to rację bytu. -_-



#75 Moz

Moz

    Użytkownik

  • Members
  • 226 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 23 października 2013 - 21:46

Ordinary Love...... tyle czekania, tyle kombinacji... i wychodzi takie badziewie ? :(



#76 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 23 października 2013 - 22:38

Jakie badziewie? Jesteś w stanie tak stwierdzić odsłuchując zagłuszany dźwiękami filmu kilkudziesięciosekundowy fragment utworu?

Pora ogolić wąsa.



#77 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 23 października 2013 - 23:15

Ja mogę powiedzieć - melodia i produkcja świetne. Czekam z chęcią na całość, mimo że to na 95% NIE JEST brzmienie nowego albumu, fajowa piosenka.



#78 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 24 października 2013 - 08:49

 

Tak, jestem w stanie tak stwierdzić.
 

 

 

 W takim razie przydałoby się jakoś uzasadnić swoje stwierdzenie, szczególnie że jak do tej pory jest jedyny tak krytyczny głos ^_^


Dołączona grafika

#79 margo

margo

    Użytkownik

  • Members
  • 4 358 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:zielone wzgórze

Napisano 24 października 2013 - 20:09

Fajnie zapowiadająca się piosenka. Taka... normalna (ordinary) ? Codziennie słucham tego krótkiego fragmentu i za każdym razem się uśmiecham jak go słyszę. 

A teraz jak patrzę na to "okładkowe" zdjęcie, to znowu mi przychodzi na myśl ta normalność. A nie coś na siłę, co może wyjść czymś sztucznym. 

Mieliśmy już na okładce samolot, to teraz czas na budę z piwem, tfu, tfu z lodami :P


Music can change the world, because it can change people.
 


#80 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 25 października 2013 - 07:26

Soundtrack "The Mandela: Long Walk To Freedom" ma mieć premierę 25 listopada b.r. Na razie brak jest informacji o trackliście.


Dołączona grafika





Also tagged with one or more of these keywords: u2, Ordinary Love, Record Store Day, Nowy singiel U2

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych