Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ordinary Love

u2 Ordinary Love Record Store Day Nowy singiel U2

  • Please log in to reply
714 replies to this topic

#41 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 17 października 2013 - 23:54

Szału nie ma, ale fajnie coś nowego usłyszeć. Ciekawe na ile to jest podobne do nowego albumu. :D Gitarka Edga jak zwykle mi się podoba, ale głos Bono na początku już nie koniecznie. Czyli mamy coś ala Winter - utwór z okolicy nowego albumu a zarazem utwór do filmu.

 

 

 

Tak przy okazji możemy sobie porównać, że niedawno byłą premiera filmu o Wałęsie i nawet nie było producentów stać na użycie NYD do filmu, a tu mamy film o Mandeli i nowy utwór U2. :rolleyes:



#42 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 17 października 2013 - 23:55

Słuchajta wszyscy:

 

https://soundcloud.c...-love-making-of


Dołączona grafika

#43 Lnx

Lnx

    Użyszkodnik

  • Members
  • 790 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Napisano 18 października 2013 - 00:04

Początek z pianinkiem nawet fajny, ale później to rzeczywiście jakby Chris Martin & Co. się do tergo dobrali. :P


- Ilu członków U2 potrzeba, by zmienić żarówkę?
- Jednego - Bono trzyma żarówkę, a świat kręci się wokół jego tyłka.


#44 Caroli

Caroli

    Użytkownik

  • Members
  • 577 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 18 października 2013 - 00:08

tutaj mozna posluchac:

 

https://soundcloud.c...-love-making-of



#45 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 18 października 2013 - 00:09

d*py nie urywa, taki jutowy hymnik, do filmu, piosenki o Mandeli w sumie pasuje. Jutro posłucham jeszcze raz, choć za wiele tego nie ma, ale bardziej na świeżo. Liczę, że albumu jednak nie przypomina:p

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#46 TomTom

TomTom

    Użytkownik

  • Members
  • 212 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ząbki

Napisano 18 października 2013 - 00:36

A mnie się podoba. Przesłuchałem już ze 20 razy i jest zajawka: :D



#47 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 18 października 2013 - 02:21

mi się podoba. czego Wy chcecie od U2? ;) ja chcę żeby nagrało znów porywające za serducho piosenki, serio, ni mniej ni więcej ;)



#48 bezet

bezet

    Użytkownik

  • Members
  • 321 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 października 2013 - 03:19

No to moje 3 grosze do dzisiejszego eventu ... http://www.youtube.c...h?v=6y02MY6hseU


Everything You Know Is Wrong


#49 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 18 października 2013 - 06:04

Trochę za krótki ten fragmencki, aby móc ocenić utwór. Raczej brzmi to bardzo klasycznie. Trudno było jednak się spodziewać, aby na potrzeby filmu decydowali się na wykorzystanie czegoś bardziej rewolucyjnego. Ciekawe czy nowy kawałek nosi jakiś pierwastek nowego albumu, ciekawe też czy pojawi się na płycie.

 

Dziewię się (ale właściwie można było się tego spodziewać), że nie wykorzystali wczorajszego olbrzymiego zainteresowania i nie ogłosili szczegółów nowej oferty dla subskrybentów. Jeśli jednak w jej ramach będzie coś związanego z nową płytą to może chcą maksymalnie przeciągnąć sprawę, do chwili kiedy album będzie ukończony.


Dołączona grafika

#50 pop

pop

    Użytkownik

  • Members
  • 262 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Szczecin

Napisano 18 października 2013 - 06:30

Udostępnienie fragmentu nowego kawałka jako fragment traileru i reklamowanie tego jako something special i exclusive to dramat. Ktoś w U2.com powinien beknąć za takie działania. Podobnie było z remixem Pride. 



#51 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 18 października 2013 - 06:55

Trzeba cieszyć się małymi rzeczami. W przypadku U2.com zawsze było ryzyko, że przeoczą premierę nowego utworu ;)


Dołączona grafika

#52 pop

pop

    Użytkownik

  • Members
  • 262 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Szczecin

Napisano 18 października 2013 - 07:45

Swoją drogą fragmenty tego kawałka wpadają w ucho, ale to wszystko brzmi tak popowo, tak słodko, tak jak tysiące innych kawałków...



#53 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 18 października 2013 - 08:10

W sumie jednak takie są zapewne oczekiwania co do kawałka promującego film. Dopóki nie poznamy tracklisty nowego albumu to niewiadomo czy taki będzie brzmienie na nowej płycie ;)  Ciekawe czy zdobędą nominację do Oskara.


Dołączona grafika

#54 bezet

bezet

    Użytkownik

  • Members
  • 321 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 października 2013 - 11:47

Moje 3 grosze do wczesniejszych 3 ...

Po pierwsze: 'dostalismy' zapowiedz tego ze cos robia (czy ktos wiedzial o tym [mowa o kawalku do trailera])?

Po drugie: kawalek jak na trailer zajefajny, bardzo do zapowiedzi filmu pasuje, ladnie wkomponowany. Rezyser wykorzystal jego mozliwosci, z pewnoscia wybiore sie do kina na ten film ergo spelnia swoja role.

Po trzecie: nowa plyta tuz tuz, jesli cos takiego ma sie znalezc na krazku to jestem bardzo z tego rad. Takie typowe U2, takie cos ... jutowe. Czego mamy od nich wymagac, ponownego wynalezienia kola?

Po czwarte: zamiast psioczyc i wrozyc z fusow, poczekajmy na premiere albumu, wysluchajmy go ... ale do tego trzeba poczekac :P Poczekac by moc z trolowska duma powiedziec ze U2 sie skonczylo i typowa komerche wala, by po cichaczu katowac krazek :P

 

Na chwile obecna duzy + za kawalek, na cuda wianki poczekajmy ...


Everything You Know Is Wrong


#55 soulmate.

soulmate.

    Użytkownik

  • Members
  • 1 684 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:atomic idyll

Napisano 18 października 2013 - 11:58

Dla mnie super. Typowy filmowy utwór jakich wiele, ale mimo to rozpoznawalny i 100% u2owy. Nie porównywałabym kompozycji do Coldplay (bo to raczej działa w drugą stronę;)). Oczywiście po fragmencie trudno cokolwiek więcej powiedzieć. Grunt, że nie wywołał reakcji 'wtf?!', wręcz przeciwnie. Nie oczekiwałam rewolucji, bo niby dlaczego miałabym. Nie sądzę też, aby 'ordinary love' pojawiło się na nowym albumie. Ale na pewno będzie na soundtracku z filmu.


IrishGirl z u2.heh.pl


#56 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 18 października 2013 - 12:17

Piosenka jako filmowa sprawdza się bardzo dobrze. Ale nie chciałbym albumu w tym tonie. Im bardziej brzmi jak U2 - tym gorzej moim zdaniem ;) 

 

To musi być zwrot. Mocny i zdecydowany. Inaczej kupa. 


"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#57 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Napisano 18 października 2013 - 13:48

No i wszystko w porządku i kawałek nie jest zły tylko niepotrzebnie robili taki szum, pisali o "main event" itd. jakby nie wiadomo co miało się wydarzyć. W takiej sytuacji rozczarowanie było naturalne. Niezbyt dobrze dobrali sposób promocji do promowanej treści i tyle.


See through in the sunlight


#58 The Fly

The Fly

    Użytkownik

  • Members
  • 2 153 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:się biorą dzieci?

Napisano 18 października 2013 - 14:59

Piosenka jako filmowa sprawdza się bardzo dobrze. Ale nie chciałbym albumu w tym tonie. Im bardziej brzmi jak U2 - tym gorzej moim zdaniem ;)

 

To musi być zwrot. Mocny i zdecydowany. Inaczej kupa. 

 

Otóż to, może troche przesadzili z tym something special, ale kawałek jest niezły. Teraz chce mocnego albumu, a ten film i piosenka będzie tylko smaczkiem w porównaniu z nowym long playem.

 

A tak btw, rozumiem, że tylko fragment jest? Całej piosenki nie udostępnił internet jeszcze? :)



#59 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 18 października 2013 - 17:39

Cóż, klasyczny koldplej, jako kawałek "na okazję" ujdzie, ale mam nadzieję, że nie ma nic wspólnego z albumem (a raczej nie ma). Niestety, Bono ciągle forsuje górne rejestry, po jaki ch***, jego głos brzmi w nich coraz gorzej, a już się zdawało, że Cedars Of Lebanon świadczy o jakiejś refleksji.. no ale, ponownie, to tylko feature song. Czekam na pełną wersję, na pewno jest w niej parę ślicznych, U2owych smaczków, a mniej koldpleja.


Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#60 lookas

lookas

    Użytkownik

  • Members
  • 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 października 2013 - 17:50

Z dużej chmury mały deszcz (mam na myśli akcję z "niespodzianką" i wielkim budowaniem napięcia wśród fanów). Natomiast nowy utwór wydaje się być fajny, z gatunku "lekki, łatwy i przyjemny", ale na pewno nie obciachowy. Przypuszczam, że to jednak był projekt zupełnie odrębny od nowej płyty i nie spodziewam się go na krążku.







Also tagged with one or more of these keywords: u2, Ordinary Love, Record Store Day, Nowy singiel U2

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych