Skocz do zawartości


Zdjęcie

Różne mniej istotne newsy o U2


1068 replies to this topic

#861 autek

autek

    Użytkownik

  • Members
  • 72 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań

Napisano 16 stycznia 2019 - 07:34

Jeśli to jest bootleg, to znaczy że w 97 byłem na "bootlegowym koncercie" bo była podobna obsługa dzwiękowa ;) Warsała, warsała.... :)



#862 Indian Summer

Indian Summer

    Użytkownik

  • Members
  • 948 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 17 stycznia 2019 - 20:57

Przy okazji czy ktoś ma HMTMKMKM audio ? Takie wiecie hq? :P bo chciałem posłuchać A na YT szału nie ma

Przesyłam link udostępniony przez twitterowego fana z LA:

 

https://mega.nz/#F!k...4-mq2Ze6Drj7kJg

 

Jest flac i mp3


So wind blow through to my heart, so wind blow through my soul


#863 star

star

    Użytkownik

  • Members
  • 651 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 31 stycznia 2019 - 17:48

Brytyjczycy przygotowali listę artystów, którzy przynajmniej 20 razy znaleźli się w top 10 UK chart. Na pierwszym miejscu z 76 utworami w dziesiątce znalazł się Elvis. Najlepszym zespołem (33 single w top 10, w sumie 6 miejsce wśród wszystkich artystów) zajął pewien kwartet z Irlandii wyprzedzając takie zespoły jak Beatles (miejsce 10 w całej stawce z 28 singlami w top 10) czy Queen (25 singli w dziesiątce, 12 miejsce). Czy ktoś o tych Irlandczykach słyszał? Nazywają się U2...  B)

 

https://www.official...-the-uk__25400/

 

Swoją drogą trochę dziwi mnie miejsce 5..


It's no secret that the stars are falling from the sky

#864 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 03 lutego 2019 - 01:09

Brytyjczycy przygotowali listę artystów, którzy przynajmniej 20 razy znaleźli się w top 10 UK chart. Na pierwszym miejscu z 76 utworami w dziesiątce znalazł się Elvis. Najlepszym zespołem (33 single w top 10, w sumie 6 miejsce wśród wszystkich artystów) zajął pewien kwartet z Irlandii wyprzedzając takie zespoły jak Beatles (miejsce 10 w całej stawce z 28 singlami w top 10) czy Queen (25 singli w dziesiątce, 12 miejsce). Czy ktoś o tych Irlandczykach słyszał? Nazywają się U2...  B)

 

https://www.official...-the-uk__25400/

 

Swoją drogą trochę dziwi mnie miejsce 5..

 

Ciekawe, że U2 wyprzedzili co poniektórych. Ale w tym zestawianiu są jakieś błędy w numeracji pozycji - Eminem błędnie też na 6., natomiast Rhianna jest tak na prawdę na 10., a The Beatles na 11. miejscu no i wszyscy dalej są blednie numerowani.



#865 Wiercioch

Wiercioch

    Użytkownik

  • Members
  • 1 027 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:generalnie to z W-cha

Napisano 03 lutego 2019 - 01:57

6!

 

To jest news majacy juz z 2-3 dni...

Dotychczas u2.com wyswietlalo 'dziendobry' z uzyciem logina. A od 2-3 dni wyswietal z uzyciem imienia.

Przez co doprowadza mnie do pasji; wrecz szewskiej; zawstydzenia, wstretu i refluksu.

 

pozdro, Wiercioch


"The right to appear ridiculous is something I hold dear"

#866 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 08 lipca 2019 - 17:15

AtU2 chwali się dotarciem do (legendarnego) nagrania z występu U2 w Dandelion Market 11 sierpnia 1979 r. Zdaje się, że do tej pory nie była znana nawet jego pełna setlista. Od dawna wiadomo było, że cały koncert został nagrany przez Pete'a McCluskeya - członka zespołu, który wtedy "supportował" U2. Facet trzymał nagranie przez te wszystkie lata, by w 2011 r. udostępnić na Youtube jedynie Out Of Control:

 

https://www.youtube.com/watch?v=dL7THzBa1Ic

 

Teraz team ATU2 pisze, że udało im się dotrzeć do gościa i kasety:

 

Excalibur.jpg

 

Przy okazji - niejako na dowód - udostępnili dwa fragmenty, zawierające jedyne znane nagrania piosenek In Your Hand i Concentration Cramp:

 

https://youtu.be/4c_566aSb_I

 

https://youtu.be/JB4vEO2zZTg

 

Oczywiście, pojawił się temat, czy/kiedy reszta świata Jutowego będzie mogła usłyszeć całość. Nic na ten temat nie wiadomo. Z dyskusji na forum wynika, że na razie takich planów nie ma; pojawiła się również sugestia, że McCluskey udostępnił taśmę - oględnie mówiąc - nie za darmo. On sam miał ponadto sugerować, że zgłosił się już do niego ktoś od zespołu, jako rzekomo zainteresowanego nagraniem. Nie może jednak raczej być mowy o żadnym oficjalnym wydaniu - jakość nagrania to wyklucza. Nie pozostaje nic innego jak czekać i liczyć na dobrą wolę.

 

Tracklista kasety wygląda tak - jest to od teraz najwcześniejsza znana pełna setlista koncertu U2:

 

  1. Out of Control
  2. The Speed of Life
  3. In Your Hand
  4. The Fool
  5. Concentration Cramp
  6. Another Time, Another Place
  7. Stories for Boys
  8. Shadows and Tall Trees
  9. Cartoon World
  10. Alone In The Light
  11. Street Mission
  12. Life on a Distant Planet
  13. Boy-Girl

  14. encore(s):

  15. Out of Control
  16. Glad To See You Go

Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#867 soulmate.

soulmate.

    Użytkownik

  • Members
  • 1 684 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:atomic idyll

Napisano 09 lipca 2019 - 00:01

czyli klasyczne "słuchajcie mamy, ale nie damy". i teraz ktoś to będzie trzymał na zasadzie złotego jajka? myślałam, że osoby prowadzące atu2 są ponad takie rzeczy..


IrishGirl z u2.heh.pl


#868 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 09 lipca 2019 - 18:46

czyli klasyczne "słuchajcie mamy, ale nie damy". i teraz ktoś to będzie trzymał na zasadzie złotego jajka? myślałam, że osoby prowadzące atu2 są ponad takie rzeczy..

 

Albo jakaś grubsza sprawa i tylko informacyjnie podają, a może za 50 lat akta zostaną odtajnione, albo chcą "popracować" nad jak najlepszym zgraniem tego nagrania i może jakąś poprawą jakości? Bo jak wypuszczą tak, jak leci to zaraz będzie 10 wersji "masterowanych".

 

Jeśli natomiast chodzi o kasę, to ciekawe ile musieli wyłożyć, penie nie mało osób chętnie by się złożyło, aby zrekompensować im wydatek i móc upublicznić to wyjątkowe nagranie, ale nie wiem, czy to by nie rozochociło kolejnych posiadaczy do zarobienia na tym.



#869 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 10 lipca 2019 - 08:37

A nie było informacji, że ten koleś odda taśmę do muzeum U2, które ma powstać w Dublinie? Na początku była mowa o jakichś kwotach rzędu 30k funtów, ale gdzieś czytałem, że typ odda za friko do muzeum.



#870 soulmate.

soulmate.

    Użytkownik

  • Members
  • 1 684 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:atomic idyll

Napisano 10 lipca 2019 - 10:45

Na początku była mowa o jakichś kwotach rzędu 30k funtów.

:o  :o  :o

 

No to chyba została wybrana opcja pieniężna... Ale ja się serio zastanawiam nad sensem trzymania takich rzeczy jak już się je w końcu wyrwie i ma szanse upublicznić. Nawet jakby atu2 puściło nagranie po prostu w internety, to jest szereg osób, która by to wzięła i zrobiła jakiś spoko master totalnie bezinteresownie. Druga kwestia to taka, że sam zespół ma w brut zaszufladkowanych nagrań, które mogliby też bezinteresownie puścić w świat, dla fanów ;) 


IrishGirl z u2.heh.pl


#871 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 10 lipca 2019 - 12:18

A nie było informacji, że ten koleś odda taśmę do muzeum U2, które ma powstać w Dublinie? Na początku była mowa o jakichś kwotach rzędu 30k funtów, ale gdzieś czytałem, że typ odda za friko do muzeum.


Mam pewne wątpliwości, czy jest to rzecz wartościowa dla tego typu muzeum. Ostatecznie jest to nic więcej niż czyjeś prywatne nagranie koncertu U2, którego sam zespół dotąd nawet nie widział. Owszem, jak już jest, to pewnie dałoby się to gdzieś upchnąć w ekspozycji, ale na miejscu ew.kuratora muzeum U2 nie przykładałbym do takiego eksponatu większej wagi.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#872 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 lipca 2019 - 12:34

Nagranie jak nagranie, ale chodzi o datę nagrania :P Przecież to najstarszy w całości zarejestrowany występ U2 w historii, pod tym względem jest to absolutny rarytas. To tak jakby muzeum Joyce'a nie było zainteresowane jego zachowaną w całości nowela napisaną gdy był nastolatkiem :P

#873 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 11 lipca 2019 - 21:40

No nie wiem.. rękopis pewnie tak. Ale ta kaseta nie jest rękopisem, bo zespół nigdy nie miał jej w ręku, nie miał nic wspólnego z jej nagraniem i nigdy jej nawet nie widział. Bardziej mi to pasuje do jakiegoś muzeum fandomu U2. W muzeum U2 oczekiwałbym rzeczy, z którymi zespół jednak jakoś się zetknął. Choć w sumie jakiś osobny dział na radosną (od)twórczość fanów może by się przydał.


Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#874 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 13 lipca 2019 - 23:24

Akurat różnie bywa z takimi rzeczami - jeśli zespół sam nie posiada własnych nagrań z tak wczesnego okresu, albo danego koncertu to już się to robi ważne. Tyle, że mniej dla muzeum, a bardziej w ramach jakiejś archiwizacji, albo ewentualnego wydania?

 

Na miejscu zespołu kupiłbym tą kasetę, wyciągnął co się da z tego nagrania i wrzucił dla subskrybentów na u2.com za free, bo obawiam się, że jakość jest nieakceptowalna jeśli chodzi o wydanie oficjalne.

 

Swego czasu pamiętam, że Genesis chyba wydał jeden z bootlegów jako oficjalne wydawnictwo, bo nie mieli oficjalnego nagrania.

Tu z kolei informacja, że oficjalnie interesowali się bootlegami, bo najwidoczniej nie mieli własnych kopii: https://www.billboar...oncert-releases

 

 

The company has already "identified over 200 concert bootlegs of the band and the solo projects available on the Internet -- and, if they are of suitable quality, we are hopeful that we can develop a release schedule in the coming months."

 

:rolleyes: U2 też czerpało np. z winyla i Twilight (Demo) przy reedycji Boy'a, bo oryginalne taśmy się zagubiły.



#875 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 sierpnia 2019 - 10:44

Smutne wieści, po 8 latach koniec ery panowania 360 Tour: 

 

https://www.cgm.pl/n...odowa-w-histori

 

Swoją drogą nie mogę pojąć fenomenu tego całego Sherana, ale myślę, że nie jestem jedyny. 

Liczę, że - znając megalomanię U2 - ta dyslokacja zachęci ich aby za dwa lata wyruszyć z wielką, ogólnoświatową trasą ZOO TV 2.0 i pobić rekord ponownie :D 



#876 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 05 sierpnia 2019 - 10:59

Może Bono powinien przefarbować włosy na rudo? :P 



There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#877 feedback

feedback

    Użytkownik

  • Members
  • 2 409 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:melancholy hill

Napisano 05 sierpnia 2019 - 12:15

te niektóre odcienie blondu wyglądały jak rude ;p
co do Sheerana..ja też nie chwytam jego fenomenu, ale to tylko kwestia gustu. tak samo inni nie chwytają zachwytów nad dziadami ;)
myślę, że warto zwrócić uwagę na to, że dużą rolę w tym jak bardzo dochodowa jest trasa odgrywa ilość zagranych koncertów, a na tym polu Ed już dawno dziadów przegonił (grubo ponad 200 koncertów przy 100 z hakiem U2). to co zrobił jest bez wątpienia sporym osiągnięciem, ale ciekawe czy będzie w stanie ściągnąć tyle osób na taką liczbę koncertów za jakieś 20 lat..dziadom się to wciąż udaje przez kolejne dekady ;)

Midnight is where the day begins.


#878 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 05 sierpnia 2019 - 12:21

 ale ciekawe czy będzie w stanie ściągnąć tyle osób na taką liczbę koncertów za jakieś 20 lat..dziadom się to wciąż udaje przez kolejne dekady ;)

 

No i myślę, że to jest clue ;) 



There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#879 evay

evay

    an accident waiting to happen

  • Moderatorzy
  • 2 213 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow

Napisano 08 sierpnia 2019 - 18:28

The ultimate Jeb się



#880 feedback

feedback

    Użytkownik

  • Members
  • 2 409 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:melancholy hill

Napisano 08 sierpnia 2019 - 19:21

The ultimate Jeb się

Edek w punkt.

Midnight is where the day begins.




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych