Skocz do zawartości


Gitara Elektryczna


411 replies to this topic

#1 Guest_MacPhisto18_*

Guest_MacPhisto18_*
  • Guests

Napisano 21 kwietnia 2007 - 11:49

Planuje zakup gitary elektrycznej :) Chciałbym sie zapoznać z waszymi opiniami na temat jaka jest najlepsza i jaką najbardziej warto kupić. Oczywiście gitara nie może kosztowac majątku. No więc co polecacie??

#2 Fledge

Fledge

    Admin

  • Members
  • 1 019 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznan

Napisano 21 kwietnia 2007 - 11:55

To zalezy ile masz kasy.
U2

#3 Guest_MacPhisto18_*

Guest_MacPhisto18_*
  • Guests

Napisano 21 kwietnia 2007 - 11:58

Na razie chce tylko wiedzieć jaką warto kupić.

#4 Fledge

Fledge

    Admin

  • Members
  • 1 019 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznan

Napisano 21 kwietnia 2007 - 12:21

Fender Stratocaster. Za jakieś 2 tys. dostaniesz używaną.

Edit: Dostaniesz za 1500
U2

#5 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 21 kwietnia 2007 - 12:47

Fender Stratocaster. Za jakieś 2 tys. dostaniesz używaną.

Edit: Dostaniesz za 1500


Warto dodać, że ta gitara brzmi, nie to co widzimy w przypadku gitar za 500 zł ;-D

#6 Fledge

Fledge

    Admin

  • Members
  • 1 019 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznan

Napisano 21 kwietnia 2007 - 12:53

Niby tak, ale ja za każdym razem powtarzam ze jakbym zagrał byle mądrzącemu sie kmiotkowi na Stracocasterze i Squierze to nie wskazałby mi co jest droższe. Jesli ktos ma ponizej 500 zl to wlasnie Squier Fendera - początkujący i tak różnicy nie zauważy, a komfort grania nie jest o wiele mniejszy...
U2

#7 Guest_MacPhisto18_*

Guest_MacPhisto18_*
  • Guests

Napisano 21 kwietnia 2007 - 16:50

Hmm co prawda to prawda na Stratocastera mnie nie stać :(

#8 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 23 kwietnia 2007 - 14:58

Ja moge polecić najlepiej gitary Epiphone, produkowane na licencji Gibsona, i tu nie ma takiej różnicy jak przy zestawieniu Fender-Squeier.

Dostaniesz dobrego Epiphona np. Les Paul czy SG do 1000 zł.

Za taką cenę masz napewno świetne brzmienie, bo masz 2 humbuckery, stały mostek O-Tune, gryf zapewne klon, i klucze długo zapewne trzymają strój ;-)


Jeszcze do tego doliczyć cene kabli (50 zł) i Wzmacniacz (nie kupuj jakiegoś byle czego, tylko jakiś lepszych firm: Peavay, Marshall od około 400 zł)


to chyba tyle :P

#9 Guest_MacPhisto18_*

Guest_MacPhisto18_*
  • Guests

Napisano 23 kwietnia 2007 - 15:40

THX Mrówa napewno rozważe i wezme to pod uwage :)

#10 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 23 kwietnia 2007 - 15:52

stały mostek O-Tune,



Chodziło mi oczywiście o mostek Tune O-Matic :PP


Btw. sam mam epiphone'a i jestem z tego zakupu niezmiernie zadowolony :P

#11 Guest_MacPhisto18_*

Guest_MacPhisto18_*
  • Guests

Napisano 23 kwietnia 2007 - 15:55

A co myślisz o Washburnach lub coś ze stajni Yamaha??

#12 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 23 kwietnia 2007 - 16:11

Washburny są same w sobie dobre, ale trzeba wiedzieć co trafiasz, raczej te lepsze (czyt. droższe)...Za tą cenę możesz mieć dobrego Corta X-12 albo X-6, i te Washburny i Corty są raczej dla zawodowców z "chudym portfelem"...Te gitary mają najcudowniejszy mostek o jakim może marzyć gitarzysta- Floyd Rose, ale zarazem żeby móc ustawić menzurę i akcję strun trzeba być obeznanym z elektrycznym wiosłem już kilka lat.

Czyli Washburny i Corty z Dwustronnym mostkiem Floyd Rose odpadają

tu masz zdjęcie floyd rose Dołączona grafika


Yamahy mogę polecić, bo to solidna firma, ale tylko te ze stałym mostkiem, nie żeby inne były gorsze, ale sytuacja ta sama co we Floydach B)


Teraz gitary których na pewno nie możesz kupić:
-Sky Way'a i Ever Play'a i wszelakie inne które wyglądają podejrzanie :P
-Tanie podróbki Stratocastera (tak wygląda stratocaster --> Dołączona grafika )
- Gitary z jednostronnym mostkiem ruchomym (tzw. Vintage Tremolo --> Dołączona grafika

ten jednostronny mostek, to tak naprawdę pic na wode i nic nie daje, tylko gitare rostraja i menzure psuje (a fe :P)

i nie kupuj przez internet (chyba że takie drobne sprawy jak pasek, pokrowiec czy kable)

Powinieneś iść do sklepu (tylko nie do riffu, tam strasznie kase zdzierają) i poprosić o pomoc przy wyborze, posprawdzać wszystkie interesujące gitary, najlepiej iść ze znajomym który się na tym zna :)


a tutaj masz zdjęcie takiego stałego mostku Tune o-matic --> Dołączona grafika

#13 Guest_MacPhisto18_*

Guest_MacPhisto18_*
  • Guests

Napisano 23 kwietnia 2007 - 16:18

ŁOHOHOH dzięki Mrówa aleś mi to wytłumaczył :D :D :D Te gitarki Sky Way'a i Ever Play'a są rzeczywiście podejrzane i można sie chyba tylko podjarać wyglądem, no ale wiadomo że na Stratocastera czy Telecastera mnie nie stać :( No ale jak kupie to dam znać co wybrałem :) jeszcze raz THX :)

#14 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 23 kwietnia 2007 - 16:31

na Stratocastera czy Telecastera mnie nie stać



tzn. stratocastera nie kupuj żadnego (chyba że fendera B) )

a telecastera mógłbyś wziąść firmy squeier ew. (tak do 1000 zł) ale naprawde ciężko go znaleźć....

#15 Fledge

Fledge

    Admin

  • Members
  • 1 019 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznan

Napisano 23 kwietnia 2007 - 19:38

i nie kupuj przez internet (chyba że takie drobne sprawy jak pasek, pokrowiec czy kable)

Ja bym kupił na allegro. W sklepie pewnie Cię wycyckają, jak zobaczą ze sie nie znasz. Nie mówiąc o cenach ktore sa zbyt duze w porównaniu do uzywek. Ale to tylko moja sugestia.

tzn. stratocastera nie kupuj żadnego (chyba że fendera)


Jest duzo znakomitych, kopi. Zreszta ja mam i nie narzekam. Trzeba tylko trochę poprzebierać. Przynajmniej mi sie tak wydaje.


a telecastera mógłbyś wziąść firmy squeier ew


Szukałem w necie i nie znalazlem takowej firmy. Moze chodzi o Squier'a? Chociaz pewnie nie bo to raczej model gitary, a nie firma.Napisz cos wiecej.

Edit: A co do ruchomego mostka. ja tam tego nie uzywam. Edge chyba tez nie. To juz raczej do jakis tam akrobacji....

A tu art na temat Squierów: http://www.gitara.pl/squier_strat.html
U2

#16 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 24 kwietnia 2007 - 09:41

Taka rada ode mnie.

Jak masz długie paluchy jak ja, to raczej nie kupuj gitar typu fender, gdzie struny na pierwszych progach są bardzo blisko siebie.
Jeśli dopiero będziesz się uczył grać to spraw sobie gitarę, której struny są raczej w większej odległości.

No chyba , że już wymiatasz jak satriani :D

Ja mam podróbę Fendera Stratocastera i gorzej mi się gra w porównaniu z gitarą klasyczną, gdzie gryf jest dużo szerszy.

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#17 Guest_MacPhisto18_*

Guest_MacPhisto18_*
  • Guests

Napisano 24 kwietnia 2007 - 10:30

Taka rada ode mnie.

Jak masz długie paluchy jak ja, to raczej nie kupuj gitar typu fender, gdzie struny na pierwszych progach są bardzo blisko siebie.
Jeśli dopiero będziesz się uczył grać to spraw sobie gitarę, której struny są raczej w większej odległości.

No chyba , że już wymiatasz jak satriani :D

Ja mam podróbę Fendera Stratocastera i gorzej mi się gra w porównaniu z gitarą klasyczną, gdzie gryf jest dużo szerszy.



Paluchy mam dość małe, i raczej nie wymiatam....no ale chciałbym :D Popatrze...na allegro to chyba strach bo kto wie co oni mi przyslą :/:/ Żadnych podróbek nie będe raczej kupywał i ruchomy mostek też mi do szczęścia nie potrzebny :)

#18 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 24 kwietnia 2007 - 14:56

Ale z kolei życie z przekonaniem, że wszystko co się kupi przyjdzie wadliwe...od tego są przecież komentarze. Sprawdzić przed kupnem ile komentarzy się ma i jakich aukcji dotyczyły. Czy breloczków po 5 zł czy też czegoś bardziej konkretnego.

#19 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 24 kwietnia 2007 - 15:15

Ja bym kupił na allegro. W sklepie pewnie Cię wycyckają, jak zobaczą ze sie nie znasz.


dlatego mu napisałem, żeby poszedł z kimś doświadczonym :)


Jest duzo znakomitych, kopi. Zreszta ja mam i nie narzekam. Trzeba tylko trochę poprzebierać. Przynajmniej mi sie tak wydaje.

nie ma dobrych kopii stratocastera, bo mają badziewne pickup'y i niepotrzebne syczenie i takie tam jest...pozatym jak już pisałem mają jednostronny mostek vintage tremolo...najgorsze co może być


Szukałem w necie i nie znalazlem takowej firmy. Moze chodzi o Squier'a? Chociaz pewnie nie bo to raczej model gitary, a nie firma.Napisz cos wiecej.


chodziło mi o FIRMĘ Squier która tworzy gitary na licencji fendera ;)



macphist~ jeżeli będziesz zamawiał przez internet to najlepiej na bigbeacie, ja tam kupowałem efekty do gitary, i jest szybka obsługa ;)


na tej stronie znalazłem też gitarę która może cie satysfakcjonować, i to chyba najlepszy wybór do 1000 zł.-

http://bigbeat.pl/pr...roducts_id=2006


zresztą chyba znasz tą gitarkę skądś :P

#20 Guest_MacPhisto18_*

Guest_MacPhisto18_*
  • Guests

Napisano 24 kwietnia 2007 - 15:49

Hmm......gitarka super nie ma co, ale nie wiem konkretnie o co ci codzi z tym ostatnim :D Domyślam sie ale może jest coś o czym nie wiem ??

Edit: Już wiem....;] Zoo Station, One hehehe zwiększył sie mój apetyt na ta gitarke :D



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych