Jump to content


Photo

window in the skies, opinie o klipie


83 replies to this topic

Poll: Jak oceniasz klip do WITS? (65 member(s) have cast votes)

  1. niesamowity (23 votes [35.38%])

    Percentage of vote: 35.38%

  2. fajny (36 votes [55.38%])

    Percentage of vote: 55.38%

  3. średni (3 votes [4.62%])

    Percentage of vote: 4.62%

  4. raczej zawód (2 votes [3.08%])

    Percentage of vote: 3.08%

  5. totalna porażka (1 votes [1.54%])

    Percentage of vote: 1.54%

Vote Guests cannot vote

#21 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Posted 20 grudnia 2006 - 12:18

Zaznaczyłem '' raczej zawód ''. Może mi się kiedyś spodoba, ale zawiedziony i tak będę, bo generalnie lubię klipy zupełnie innego rodzaju.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#22 tanathos

tanathos

    Użytkownik

  • Members
  • 81 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Taminaris - Miasto Tańczącej Kropli

Posted 20 grudnia 2006 - 15:45

Powiem w ten sposób - szkoda, ze tak fajny, oryginalny teledysk powstał dla takiego gniota jakim jest WITS :twisted:

#23 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Posted 20 grudnia 2006 - 16:05

Szkoda, że potencjału jaki drzemie w tej piosence nie wykorzystano na stworzenie prawdziwie genialnego klipu :twisted: :twisted:

#24 komandos

komandos

    Kawał cholery!

  • Members
  • 737 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Rybnik, Śląsk

Posted 20 grudnia 2006 - 18:36

http://muzyka.onet.p...3662,newsy.html

David Bowie z Bono

David Bowie pojawi się w nowym klipie U2.
Artystę będzie można zobaczyć w teledysku do "Windows in the Skies". Bono i jego koledzy wykorzystają do realizacji wideo archiwalne nagrania różnych wykonawców, w tym Davida Bowie.

Numer promuje kompilację singli Irlandczyków. Krążek "18" ukazał się w listopadzie 2006 roku.

muzyka.onet.pl
"U2's music lifts you up. It's big enough to do that. And in this turbulent year - where Hate has hit the headlines and Hope is in the small print - we've really needed it. Needed it all over the world."

Wielka, zielona, kosmata prawda, którą każdy ma swoją i nieustannie obrabia innym.

#25 janek

janek

    Użytkownik

  • Members
  • 3 posts
  • Skąd:3miasto/Gdynia

Posted 20 grudnia 2006 - 21:59

Mnie się podoba, to chyba dobrze, że klip jest trochę inny. Moim zdaniem wyróżnia się spośród pozostałych klipów U2 ostatnich lat jak najbardziej na plus.
V-V-V-V kliknij V-V-V-V
Posted Image

#26 Bombel

Bombel

    Bieszczadzki anioł

  • Members
  • 746 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z lasu

Posted 21 grudnia 2006 - 01:06

a ja już wiem że mi się podoba :)) zwłaszcza ta ręka w zbożu :D
całkiem ciekawy i zupełnie inny od reszty klip no i Elvisa dużo :wink:

#27 Martita

Martita

    party girl

  • Members
  • 709 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Poznań

Posted 21 grudnia 2006 - 01:18

a ja już wiem że mi się podoba :)) zwłaszcza ta ręka w zbożu  :D  
całkiem ciekawy i zupełnie inny od reszty klip no i Elvisa dużo :wink:


aaa no właśnie, dobrze żeś zwróciła na to uwagę!! przecież ten klip to nie tylko montaż, są właśnie te ujęcia "w zbożu" i animacje z krwiobiegiem, które też mi pasowały do koncepcji w stylu "one love, one blood" :wink: no i jest jeszcze "cofający się" atomowy grzyb i całujące się pary, czyli generalnie "all you need is love" 8)

późno już, więc nie traktujcie tego całkiem serio
an ocean and a rock

#28 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Posted 21 grudnia 2006 - 10:38

są właśnie te ujęcia "w zbożu" i animacje z krwiobiegiem, które też mi pasowały do koncepcji w stylu "one love, one blood"  :wink: no i jest jeszcze "cofający się" atomowy grzyb i całujące się pary, czyli generalnie "all you need is love"  8)


No i to wszystko jest bardzo ładne i aż się prosi o rozwinięcie, więc po co tam te wszystkie ujęcia z Elvisem i Bowiem ?? Na mnie ten klip sprawia takie wrażenie, jakby ktoś ( np. użytkownik YouTube ) wziął zwykły teledysk U2, i władował tam parę ujęć z Elvisem i Sinatrą, ot tak, różne rzeczy ludzie robią. Coś podobnego można by zrobić też np. w Original Of The Species. Ale w oficjalnym teledysku ? Nie chciało się pomyśleć i wymyślić jakąś fajną fabułę ? Cóż..

#29 BoomCha

BoomCha

    Użytkownik

  • Members
  • 215 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Mrągowo

Posted 21 grudnia 2006 - 17:39

mnie tez teledysk sie bardzo podoba! niby prosty ale bardzo efektowny...w sumie fajny pomysl...od razu przypomnial mi sie Bush jak "spiewa" SBS :P


Dokładnie :) Bardzo podaba mi się też efekt historii muzyki. Od tych eleganckich panów:P(np. Franka Sinatry) do Jay Z :). Super jest też, że U2 są na widowni, bo jak to oni kiedyś się żalili, że nie byli nigdy na koncercie U2 to teraz jakby coś w przenośni (bynajmniej tak mi się wydaje :P), że są na koncercie U2 na którym U2 gra WITS :) Nie wiem... może to jakoś sobie wymyśliłam,ale tak mi się zdaje :)

#30 Irish

Irish

    użytkowniczka

  • Members
  • 1 574 posts
  • Płeć:Kobieta

Posted 21 grudnia 2006 - 18:10

Chyba mogę powiedzieć, że teledysk mnie zachwycił :wink: Strasznie podobają mi się sceny "retro" :D A zwłaszcza końcowa :wink: No i świetną zabawą było szukanie wszystkich członków U2 :P Naprawdę pomysłowe...

#31 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 742 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 21 grudnia 2006 - 18:13

No i to wszystko jest bardzo ładne i aż się prosi o rozwinięcie, więc po co tam te wszystkie ujęcia z Elvisem i Bowiem ?

Już pare osób napisało co widzi w tym teledysku, domnienaną ideę jaka przyświecała twórcom i zespołowi również opisano. Ja też napisałem, to się nie będę powtarzał.

Nie chciało się pomyśleć i wymyślić jakąś fajną fabułę ? Cóż..

Pamiętasz jak kiedyś dyskutowaliśmy o tym czy konieczna jest konkretna fabuła w klipie? Ja się wtedy uparłem że niekoniecznie, że wystarczy czasem sekwencja obrazów pasujących do nastroju utworu, podkreślających nastrój, klimat, otwierających nowe możliwości interpretacji, nadających jakieś inne znaczenie utworowi, poszczególnym linijkom etc.
Podtrzymuję.

#32 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Posted 22 grudnia 2006 - 09:43


Nie chciało się pomyśleć i wymyślić jakąś fajną fabułę ? Cóż..

Pamiętasz jak kiedyś dyskutowaliśmy o tym czy konieczna jest konkretna fabuła w klipie? Ja się wtedy uparłem że niekoniecznie, że wystarczy czasem sekwencja obrazów pasujących do nastroju utworu, podkreślających nastrój, klimat, otwierających nowe możliwości interpretacji, nadających jakieś inne znaczenie utworowi, poszczególnym linijkom etc.
Podtrzymuję.


W pełni się z Tobą zgadzam Acr. Akurat "Window" jest jednym z tym kawałków przy których nie widzę potrzeby tworzenia jakieś fabuły. Taka może bowiem powstać wtedy, gdy sama piosenka jest muzycznym obrazem jakiejś historii. Same "Window" jest dla mnie pewnym zbiorem myśli, skojarzeń, wspomnień, chwil... Ciężko do tego byłoby wymyślić jakąś fabułę :)

#33 zewlak

zewlak

    Użytkownik

  • Members
  • 541 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Posted 22 grudnia 2006 - 09:58

Zgadzam się, zresztą te posklejane kawałki również tworzą na swój spobób fabułę. Ktoś to nazwał historią Rocka i coś w tym jest.

#34 lucas007

lucas007

    Użytkownik

  • Members
  • 392 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Woodche

Posted 22 grudnia 2006 - 19:34

tymczasem pojawił się drugi klip do WITS

http://www.youtube.c...h?v=6F_F4zroP-E

po jednym obejrzeniu mam mieszane odczucia, idea fajna, wykorzystanie rodzinnych fotografii z dziecinstwa, poczatków kariery itd ale jakos nie kompouje mi sie to z tym utworem...

oceńcie sami.

#35 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 742 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 22 grudnia 2006 - 19:57

Świetny klip. Zdecydowanie lepszy niż poprzedni, jak przenieśliśmy się na pustynię z Drzewkami Jozuego odpadłem. Tylko jakie tu odniesienie do tekstu? Zaraz coś wymyślę ;)

#36 Maya

Maya

    aaa <ziew>

  • Members
  • 588 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:..heartland...

Posted 22 grudnia 2006 - 20:13

Mnie się pierwszy klip podoba..:) (zaznaczyłam fajny :P ) Ale drugi chyba bardziej do mnie przemawia.. to jakby ( w moim rozumowaniu :P ) podsumowanie ich dotychczasowej tworczosci... to drzewko Jozuego itd...:P noo i oczywiście tytułowe okna ;) ogólnie bardzo mi się podoba:))
..let's see colours that have never been seen
let's go to places no one else has been..

#37 evay

evay

    an accident waiting to happen

  • Moderatorzy
  • 2 213 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow

Posted 22 grudnia 2006 - 20:38

Świetny klip. Zdecydowanie lepszy niż poprzedni, jak przenieśliśmy się na pustynię z Drzewkami Jozuego odpadłem. Tylko jakie tu odniesienie do tekstu? Zaraz coś wymyślę ;)


popieram!
O wiele bardziej podoba mi się od poprzedniego (chociaż tamten też był całkiem dobry!), a drzewka .... mhmmmm... odlot! Bardzo mi się podoba!

#38 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Posted 22 grudnia 2006 - 20:38

Ale niespodzianka! :D :D :D To chyba taki gwiazdkowy prezent dla zespołu dla fanów. :D :D Teledysk jak dla mnie rewelacyjny. Klip pasuje bardzo do utworu mającego promować składankę największych hitów zespołu. Wszystko jednak zostało zrobione w sposób niebanalny i oryginalny. Świetny montaż, pięknie wykorzystano stare fotki. I mnóstwo jutowych symboli. Bardzo się cieszę, że ten teledysk powstał. To co pisaliśmy przy poprzedniej wersji - znikomy udział chłopaków w video miał znaczenie. Ta wersja promuje zespół już w pełni tych słów znaczeniu. Super, że powstało z tego coś oryginalnego i nie ograniczyli się do "posklejania" starych klipów i fragmentów koncertów (jak zrobiło to chociażby Depeche Mode) :D :D :D

#39 velvetova

velvetova

    Użytkownik

  • Members
  • 85 posts
  • Skąd:Gliwice

Posted 22 grudnia 2006 - 20:47

kurde jak jest ten moment "przefruniecia" przez te pustynie i drzewka to az sie czuje jakby sie tam czlowiek znalazl! ja rowniez twierdze ze jest lepszy od 1 wersji...ma swoj klimat i urok :)
"Choć nienawiść jest bogiem i milość jest bezdzietna, a zdrada pada wszędzie: WALCZMY O ŚWIAT!!! "

#40 BoomCha

BoomCha

    Użytkownik

  • Members
  • 215 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Mrągowo

Posted 22 grudnia 2006 - 20:56

Mi też się bardzo podoba 2-ga wersja. Uważam, że nawet lepsza od "historycznej" wersji :)



Reply to this topic



  


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users