Skocz do zawartości


Zdjęcie

window in the skies, opinie o klipie


83 replies to this topic

Ankieta: Jak oceniasz klip do WITS? (65 użytkowników oddało głos)

  1. niesamowity (23 głosów [35.38%])

    Procent z głosów: 35.38%

  2. fajny (36 głosów [55.38%])

    Procent z głosów: 55.38%

  3. średni (3 głosów [4.62%])

    Procent z głosów: 4.62%

  4. raczej zawód (2 głosów [3.08%])

    Procent z głosów: 3.08%

  5. totalna porażka (1 głosów [1.54%])

    Procent z głosów: 1.54%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#41 Tyśka

Tyśka

    Użytkownik

  • Members
  • 311 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Legnica

Napisano 22 grudnia 2006 - 21:21

Oberzałam drugą wersję klipu do "Window".
I cóż ja mogę napisać.... :)
Przede wszystkim świetny montaż.
W dość ciekawy sposób wykorzystano stare fotki, co za tym
idzie- fajne ukazanie początków istnienia zespołu.

Klip ma swój klimat. 8)

No i moment pustyni z drzewami Joshuego. ajjjj :P

#42 zewlak

zewlak

    Użytkownik

  • Members
  • 541 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 22 grudnia 2006 - 23:15

Oba są świetne i ze sobą powiązane. Wędrówka przez życie, tak odebrałem ten teledysk po pierwszym obejrzeniu. No,no :) Jak na razie świetnie się spisują.

A tutaj niespodzianka i 1 styczeń nowa płyta :)

#43 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 22 grudnia 2006 - 23:56

Druga wersja lepsza od pierwszej w moim odczuciu.
Dobrze, że black & white, inaczej pachniałoby wioską.
Ale dlaczego tylko fotosy z 80's ??? Miało być przekrojowo chyba.
Z lat 90 po jednym obejrzeniu, kojarzę tylko słynne zdjęcie żołnierza na tle plakatów reklamujących koncert w Sarajevie.
Niepotrzebnie wrzucili te rodzinne fotografie. Trochę tym 'zwieśniaczyli' klip.
Ciekawe, która wersja będzie w TV puszczana częściej.

#44 zewlak

zewlak

    Użytkownik

  • Members
  • 541 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 23 grudnia 2006 - 00:04

Pewnie ta druga, bo są znane twarze dla każdej nastolatki i wyśle więcej sms-ów. Chociaż? Gorące trzynastki poznają U2 z lat '80? :) Zobaczymy

#45 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 23 grudnia 2006 - 14:41

Niepotrzebnie wrzucili te rodzinne fotografie. Trochę tym 'zwieśniaczyli' klip.
Ciekawe, która wersja będzie w TV puszczana częściej.


E tam, mi te fotki bardzo się podobają - szczególnie mały Egde. Skoro klip ma pokazywać początki to dobrze, że sięgneli aż tak daleko :wink: Nie rozumien zarzutu dotyczącego "zwieśniaczenia" - mógłbyś go trochę rozwinąć. Wieś budzi we mnie jedynie pozytwne emocje :lol:

A tutaj niespodzianka i 1 styczeń nowa płyta :)


Czyżbym w szale świątecznych zakupów coś przeoczył? :D Myślisz zapewne o nowym singlu? Trudno jest to jednak uznać za niespodziankę :)

#46 agrace

agrace

    Użytkownik

  • Members
  • 682 Postów

Napisano 23 grudnia 2006 - 14:45

Bardzo podoba mi się czarno-biała wersja tego klipu, tak samo jak wrzucenie rodzinnych fotek. Cała koncepcja z oknami, pustynią, drzewkiem Jozuego... Nie powiem więcej, bo jestem pod wrażeniem... :) I nie pytajcie mnie, czy bardziej podoba mi się pierwsza, czy druga wersja, bo obie mnie urzekły - z całkiem różnych powodów... :) Każda ma to "coś", czym mnie zauroczyła... :roll:

#47 Martita

Martita

    party girl

  • Members
  • 709 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Poznań

Napisano 23 grudnia 2006 - 16:17

tak, ten moment z pustynią i drzewami chyba miał wwołać piorunujący efekt - wizualnie rewelacyjna uczta, dobry pomysł tylko faktycznie troszeńke mnie osobiście szkoda, że klip jest jakby ilustracją do składanki, za to mnie najbardziej podoba się motyw okna - na ogół nie lubię "dosłowności", ale w tym przypadku sprawdza się doskonale, zwłaszcza, że to okno z tekstu jest chyba bardziej metaforyczne 8) ok, nieważne, po prostu - świetny teledysk!!
an ocean and a rock

#48 Fledge

Fledge

    Admin

  • Members
  • 1 019 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznan

Napisano 24 grudnia 2006 - 14:01

Oba teledyski zajebiste!!!
Najlepsze od czasu Beautiful Day chyba...
W pierwszym mamy posklejane archiwalne ujecia - gustuje w takich rzeczach wiec nie moze mi sie nie podobać. Do tego kawalki koncertów Elvisa, Bowiego i Clash....super!!!

W drugim duzy plus za kolor ( a raczej jego brak)...Pomysl ze zdjeciami z lat 80 tez trafiony. W koncu tego jeszcze w filmografii u2 nie było:)
Najlepsze ze wiekszosc z tych zdjec znam na pamiec wiec to dodatkowy smaczek...

Minusem obu wideoklipów jest kiepski podkład:) Uwazam ze WITS nie zasluguje na tak dobry material filmowy...
U2

#49 novia

novia

    Użytkownik

  • Members
  • 623 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:cool green valleys

Napisano 24 grudnia 2006 - 23:25

'U2 happen' :D

Oba teledyski przypadły mi do gustu, tzn pierwszy trochę mniej - co do niego miałam początkowo duże wątpliwości, może dlatego, że go pierwszy raz bez głosu obejrzałam i kompletnie mi się nie spodobał ;-), ale grunt to zaskoczenie.. w życiu bym się od nich czegoś takiego nie spodziewała.. klip w sumie sam w sobie nie jest powalający, ale jest inny i to chyba na +, podoba mi się w nim dopasowanie ruchu ust artystów do słów Window, jak już to ktoś zauważył i utożsamianie się chłopaków z fanami..

a drugi podoba mi się bardzo bardzo i bez gadania wchodzi do ścisłej czołówki moich ulubionych klipów.. Pomysł z okienkami, zdjęcia w trójwymiarze, podróż wśród pustynnych Drzewek Jozuego.. szkoda tylko, że taką jakość mam, bo ciekawi mnie np co jest napisane na tabliczkach np 02:16.. I nie dziwi mnie nawet skupienie się na latach 80., jak czytam tekst Window to niezwykle mi to pasuje.. Opowieść o tym, czego dokonali i co dalej robią dzięki miłości.. a wszystko ma korzenie właśnie w tym czasie, w latach 70. i 80. Jak dla mnie cały ten tekst to niezwykle silna gloryfikacja miłości, może też rodzaj jakiegoś podziękowania, docenienia tego, co im się przytrafiło i staranie się przekonać "every broken heart", że "love left a window in the skies", czyli to miłość daje jakieś tam wyjścia, możliwości, wskazuje drogę.. Ta miłość, którą Larry, Bono, Adam i Edge zostali obdarzeni, doprowadziła ich do tego co teraz mają.. dlatego też te zdjęcia z dzieciństwa i z młodości.. Czuć wielki sentyment ;-)

hmm, nie brzmi to patetycznie? :wink: ale póki co, tak właśnie ten kawałek odbieram, bardzo emocjonalnie..
Eating lemons can help strengthen bones, prevent bad breath and increase energy!

Your signature is more powerful than you think

#50 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 25 grudnia 2006 - 00:27

hmm, nie brzmi to patetycznie? :wink: ale póki co, tak właśnie ten kawałek odbieram, bardzo emocjonalnie..


Dobry patos nie jest zły, poza tym zawsze było go sporo w twórczości samego U2 :)
Własnie też szukałem jakiegoś klucza do układanki i wpadłem mniej więcej na to samo, co Ty. Koniec lat 80tych to był jak wiadomo trudny dla nich okres, trochę się zgubili, chyba zwłaszcza Bono - "did everything but murder you and I" - mówiło się nawet że to może być koniec zespołu, ale jednak wykorzystali jakąś szansę i trwali dalej - "but love left a window in the skies" - i ta szansa, to coś, ta miłość pozwala im być, tworzyć, dzielić się nią po dziś dzień, mimo przeciwności. To jest najważniejsze, to to samo co 'the goeal is soul' czy 'dream out loud', to jest 'and to love I rapsodize".
Tak to widzę. I to dopiero jest patetyczne :)

#51 novia

novia

    Użytkownik

  • Members
  • 623 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:cool green valleys

Napisano 25 grudnia 2006 - 02:09

 
Dobry patos nie jest zły, poza tym zawsze było go sporo w twórczości samego U2 :)


Racja Acr i teraz tak- klucz już mniej więcej mamy, ale teledysk posiada tak potężny ładunek symboliczny, że będziemy go jeszcze rozszyfrowywać przez 2 nastepne miesiące.. :wink:
Czekam na lepszą jakość, bo sądzę, że na tych kartkach są ważne informacje ;-)

Klip, jak pewnie zauważyliście, zaczyna się i kończy tak samo- ale tylko pozornie.. na początku widać postać kopiącą piłkę do nogi, a na końcu ta sama postać stoi z rozłożonymi ramionami, otwartymi na świat, gotowa do lotu tak jak te ptaki..
Całość składa się z jakichś tam elementów, które są powtarzane (btw zatrzymajcie sobie na 00:50- fajne zdjęcie ;-) i ), najpierw gdzieś lecimy a potem wracamy.. U2 zabiera nas w podróż do przeszłości- pokazuje jak to się zaczęło, dzięki czemu i co oni z tamtego okresu pamiętają..- urywki, pojedyncze wspomnienia, nie ma filmu, są zdjęcia, kartki, zapiski.. a powtórzenia niektórych urywków to znak, że to naprawdę bardzo ważne rzeczy, ważne momenty, które nie mogą ujść uwadze.. Wraz z powrotem do postaci z rozłożonymi do lotu ramionami klip się kończy, ale tak naprawdę wszystko się zaczyna kręcić.. i kręci się na bazie tego, co ogladaliśmy przez te 4 minuty..
Fajny jest też moment 01:32-01:34- widać Bono i Edga w TV, wychodzimy z tego telewizora a tam w domu odbywa się próba.. i to akurat w tym momencie, w którym zaczyna się "oh, can't you see what love has done", no właśnie, wiadomo co ta miłość zrobiła, gdzie ich zaprowadziła.. i od razu przejście do Drzewek Jozuego.. ;-)
Motyw schnącego prania też mi się bardzo podoba :lol:
02:23 I Will Follow? i co tam pod spodem jest napisane? :wink:

To tyle z analizy na dziś ;-) może za bardzo puściłam wodze fantazji, ale to nie moja wina- zostałam sprowokowana :wink: I kocham ten patos :)
Eating lemons can help strengthen bones, prevent bad breath and increase energy!

Your signature is more powerful than you think

#52 Bombel

Bombel

    Bieszczadzki anioł

  • Members
  • 746 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z lasu

Napisano 25 grudnia 2006 - 14:44

a mi się nie podoba... no nie podoba mi się ten 2 teledysk :? jakiś taki szarobury i taki noo... w ogóle mi nie pasuję do piosenki...

w pierwszym teledysku szalenie podobał mi się motyw ze zbożem i myślę że z tego zboża można by całkiem niezły klip zrobić... no ale nic wiem, że marudzę :wink:

#53 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 25 grudnia 2006 - 18:00

w pierwszym teledysku szalenie podobał mi się motyw ze zbożem i myślę że z tego zboża można by całkiem niezły klip zrobić... no ale nic wiem, że marudzę


Mogłoby powstać coś, ja wiem ? Neohippisowskiego ? :lol: Mogło, szkoda zmarnowanej szansy..

#54 Bombel

Bombel

    Bieszczadzki anioł

  • Members
  • 746 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z lasu

Napisano 25 grudnia 2006 - 18:06

w pierwszym teledysku szalenie podobał mi się motyw ze zbożem i myślę że z tego zboża można by całkiem niezły klip zrobić... no ale nic wiem, że marudzę


Mogłoby powstać coś, ja wiem ? Neohippisowskiego ? :lol: Mogło, szkoda zmarnowanej szansy..



no to by było takie ciepłe, optymistyczne, słoneczne... no ale nie ma co gdybać chyba, że jak zboże wyrośnie to pojdziemy sami zrobić teledysk do WITS :wink:

#55 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 26 grudnia 2006 - 14:22

no ale nie ma co gdybać chyba, że jak zboże wyrośnie to pojdziemy sami zrobić teledysk do WITS


Idea zrobienia przez nas fanowskiego teledysku do WITS podoba mi się niesamowicie ! :D Manana by wyreżyserował :D

#56 komandos

komandos

    Kawał cholery!

  • Members
  • 737 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Rybnik, Śląsk

Napisano 26 grudnia 2006 - 16:01

Właśnie na włoskim RTL 102.5 pierwsza wersja klipu do WITS :) się skończyła. :wink:
"U2's music lifts you up. It's big enough to do that. And in this turbulent year - where Hate has hit the headlines and Hope is in the small print - we've really needed it. Needed it all over the world."

Wielka, zielona, kosmata prawda, którą każdy ma swoją i nieustannie obrabia innym.

#57 BoomCha

BoomCha

    Użytkownik

  • Members
  • 215 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Mrągowo

Napisano 26 grudnia 2006 - 17:43

Mam ten kanał TV. Widziałam WITS już tam chyba z 10 razy, a pare nawet przed teledyskiem tzn. puścili WITS kiedy nie było teledysku :)

#58 pani jaga

pani jaga

    Użytkownik

  • Members
  • 94 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 26 grudnia 2006 - 19:15

Pierwsza wersja jakoś do mnie nie trafia, podoba mi sie końcówka, ale spodziewałam się czegoś innego. No a ta druga.... Pomysł fajny, tylko za bardzo - jak na mnie - się to wszystko kręci 8)

#59 Bombel

Bombel

    Bieszczadzki anioł

  • Members
  • 746 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z lasu

Napisano 26 grudnia 2006 - 21:02

no ale nie ma co gdybać chyba, że jak zboże wyrośnie to pojdziemy sami zrobić teledysk do WITS


Idea zrobienia przez nas fanowskiego teledysku do WITS podoba mi się niesamowicie ! :D Manana by wyreżyserował :D


zróbmy to!!! :mrgreen:

P.S. buszujący w zbożu :D czy ktoś wie kiedy zaczyna rosnąć zboze chyba tak do sierpnia musimy zaczekac. chyba,że zadowolimy się łąką :D

#60 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 26 grudnia 2006 - 21:58

zróbmy to!!!  

P.S. buszujący w zbożu  czy ktoś wie kiedy zaczyna rosnąć zboze chyba tak do sierpnia musimy zaczekac. chyba,że zadowolimy się łąką



Ja mam pomysł taki - kto żyw, posiada kamerę cyfrową, i jest z forum idzie w lecie i ze sprzętem grającym na jakies pole ze zbożem ( zresztą gdziekolwiek, ale coś ze zbożem musi być ! :D, zapuszcza WITS, i kręci swój klip ( robi co mu się podoba, bierze instrument i gra, śpiewa, tarza się, całuje z druga połową, cokolwiek ). Następnie wszyscy wysyłają to do Manany, który to, używając swojego geniuszu, ładnie montuje, dokłada do tego oryginalny podkład - i jest forumowy klip :D



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych