Skocz do zawartości


Zdjęcie

window in the skies, opinie o klipie


83 replies to this topic

Ankieta: Jak oceniasz klip do WITS? (65 użytkowników oddało głos)

  1. niesamowity (23 głosów [35.38%])

    Procent z głosów: 35.38%

  2. fajny (36 głosów [55.38%])

    Procent z głosów: 55.38%

  3. średni (3 głosów [4.62%])

    Procent z głosów: 4.62%

  4. raczej zawód (2 głosów [3.08%])

    Procent z głosów: 3.08%

  5. totalna porażka (1 głosów [1.54%])

    Procent z głosów: 1.54%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 lucas007

lucas007

    Użytkownik

  • Members
  • 392 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Woodche

Napisano 19 grudnia 2006 - 16:28

jak oceniacie nowy teledysk?
jak dla mnie swietny pomysł z refleksją w przeszlosc na swoja tworczosc i inspiracje.
cieszy mnie obecność morrisseya, johnnego casha, panów z the clash, je je jes becka i arcade fire.


http://www.youtube.c...h?v=VskbxuehP3I

#2 agrace

agrace

    Użytkownik

  • Members
  • 682 Postów

Napisano 19 grudnia 2006 - 19:52

Przyznam, że na początku miałam dziwne odczucie, które w miarę oglądania bardzo pozytywnie się rozkręcało. Podoba mi się ten klip, bo jest inny - jak dla mnie duży kawałek historii muzyki w pigułce... No i genialnie wmontowani nasi czterej panowie... :D :D

#3 absta

absta

    Użytkownik

  • Members
  • 98 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:3-city

Napisano 19 grudnia 2006 - 20:35

No właśnie, tak genialnie wmontowani, że początkowo ich nie zauważyłam :oops: :roll:

#4 pigol

pigol

    akinori gensai

  • Members
  • 556 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:miasto świętej wieży ...

Napisano 19 grudnia 2006 - 20:50

moze mi ktos podeslac ten teledysk (gdzies umiescic !) ???
bede wdzieczny za mozliwosc sicagniecia !!!
to co zapodala olive na u2@pl - ciagle zajete



pozdrawiam

#5 aps

aps

    Użytkownik

  • Members
  • 304 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:sosnowiec / krakówek

Napisano 19 grudnia 2006 - 20:55

moze mi ktos podeslac ten teledysk (gdzies umiescic !) ???
bede wdzieczny za mozliwosc sicagniecia !!!
to co zapodala olive na u2@pl  - ciagle zajete



pozdrawiam


to jest link do youtube
http://www.youtube.c...h?v=VskbxuehP3I

mozesz skorzystac z www.savevid.com i sciagnac go sobie a jak nie to, to ew. moge wyslac gdzies :)

poza tym uwazam ze klip jest super i dawno u2 nie mialo tak fajnego teledysku! jak dla mnie.... bomba!!
Dołączona grafika

#6 komandos

komandos

    Kawał cholery!

  • Members
  • 737 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Rybnik, Śląsk

Napisano 19 grudnia 2006 - 21:05

A mnie się klip... hmm... nie podoba.
To na pewno nie jest klip, który mógłby ich promować, np. w stacjach telewizyjnych.
A przesłanie? 'ooo chcieliśmy pokazać, że my też jesteśmy fanami, że też budujemy swoją muzykę, czerpią inspiracje z dokonań innych łohoho...'. Nie trafia do mnie. A szkoda, bo pieśń bardzo mi się podoba.
"U2's music lifts you up. It's big enough to do that. And in this turbulent year - where Hate has hit the headlines and Hope is in the small print - we've really needed it. Needed it all over the world."

Wielka, zielona, kosmata prawda, którą każdy ma swoją i nieustannie obrabia innym.

#7 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 19 grudnia 2006 - 21:13

A mnie się klip... hmm... nie podoba.  
To na pewno nie jest klip, który mógłby ich promować, np. w stacjach telewizyjnych.  
A przesłanie? 'ooo chcieliśmy pokazać, że my też jesteśmy fanami, że też budujemy swoją muzykę, czerpią inspiracje z dokonań innych łohoho...'. Nie trafia do mnie. A szkoda, bo pieśń bardzo mi się podoba.


Ale nie chcesz przez to powiedzieć, że się nie podoba, bo nie będzie dobrze promował zespołu? W sumie to nie o to zupełnie chodzi. Gdyby był świetny z komercyjnego punktu widzenia klipem pewnie robiono by z tego zarzut. Często tak ostatnio bywa, niewiedzieć czemu. Mi się podoba, ładnie zmontowany, pare pozytywnych zaskoków personalnych. Artyści nie byli dobierani przypadkowo, oj nie byli, wszyscy tam pokazani przewijali się w historii U2, niektórzy, jesli nie wszyscy, byli dla nich pewnym źródłem inspiracji. Fajny klip, pasuje do kontekstu 30tej rocznicy zespołu, taki hołd dla ich mistrzów i ludzi dzięki którym się rozwijali.

I piękne sceny na łące, własnie z takimi mi się kojarzyło brzmienie utworu. Dobry klip, podoba się. Zaznaczyłem "fajny".

#8 aps

aps

    Użytkownik

  • Members
  • 304 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:sosnowiec / krakówek

Napisano 19 grudnia 2006 - 21:15

A przesłanie? 'ooo chcieliśmy pokazać, że my też jesteśmy fanami, że też budujemy swoją muzykę, czerpią inspiracje z dokonań innych łohoho...'. Nie trafia do mnie. A szkoda, bo pieśń bardzo mi się podoba.


hmm... a ja jakos zupelnie inaczej to odebralam :) dla mnie to raczej jakby słowa i obraz były wielką mozaiką, której elementy w zależności od konfiguracji mogą dawać bardzo różne efekty.
Dołączona grafika

#9 komandos

komandos

    Kawał cholery!

  • Members
  • 737 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Rybnik, Śląsk

Napisano 19 grudnia 2006 - 21:34

A mnie się klip... hmm... nie podoba.  
To na pewno nie jest klip, który mógłby ich promować, np. w stacjach telewizyjnych.  
A przesłanie? 'ooo chcieliśmy pokazać, że my też jesteśmy fanami, że też budujemy swoją muzykę, czerpią inspiracje z dokonań innych łohoho...'. Nie trafia do mnie. A szkoda, bo pieśń bardzo mi się podoba.


Ale nie chcesz przez to powiedzieć, że się nie podoba, bo nie będzie dobrze promował zespołu? .


Nie, oczywiście, że nie. :)
Montaż bez zarzutu, ładnie, estetycznie, ale... jak dla mnie, za mało U2 w klipie U2. W zasadzie nie potrafię tego określić - to chyba tak jak z przedmiotami - albo się podoba, albo nie. Mimo ukrytych przekazów.
"U2's music lifts you up. It's big enough to do that. And in this turbulent year - where Hate has hit the headlines and Hope is in the small print - we've really needed it. Needed it all over the world."

Wielka, zielona, kosmata prawda, którą każdy ma swoją i nieustannie obrabia innym.

#10 Yukiyo

Yukiyo

    Użytkownik

  • Members
  • 7 Postów
  • Skąd:Częstochowa

Napisano 19 grudnia 2006 - 21:45

Mnie się tam ten nowy teledysk podoba :D
Fajnie jest zrobiony :).

#11 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 19 grudnia 2006 - 21:49

Hmm...
Klip jak dla mnie rewelacyjny nie jest, więc padło na "średni"
Pisałem już o nim na u2@pl, więc sobie oszczędze. Może i dobrze.
Rewela to 'wyciągający' Elvis !

#12 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 19 grudnia 2006 - 21:50

A ja jestem nowym klipem zachwycony. A najpiękniejsze jest to, że zespół zadał cios tym wszystkim, którzy w związku z wydaniem 18 Singles stwierdzili, że to już koniec zespołu i całkowite oddanie się szponom komercji. Tymczasem nowy teledysk jest zupełnie niekomercyjny. Bo jakież może mieć znaczenie promocyjne odsunięcie się zespołu w cień i pokazywanie na ekranie starych dinozaurów, których publiczność MTV czy VIVY nawet nie kojarzy. :)

Sam klip pasuje mi do klimatu utwory. Wspaniałym zabiegiem jest odsunięcie się zespołu na dalszy plan i oddanie hołdu muzyce i jej wielkim przedstawicielom. Przesłanie klipu jest dla mnie bardzo czytelne i jak najbardziej trafia do mnie :D

#13 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 19 grudnia 2006 - 21:59

A ja jestem nowym klipem zachwycony. A najpiękniejsze jest to, że zespół zadał cios tym wszystkim, którzy w związku z wydaniem 18 Singles stwierdzili, że to już koniec zespołu i całkowite oddanie się szponom komercji.


Różnie ludzie na to patrzą. Paru moich znajomych, po obejrzeniu klipu, stwierdzili, że zespół poszedł ścieżką łatwego, prostego zarobku, przy najmniejszym nakładzie sił. Jest promocja besta przez klip, pieniążki są, wszyscy z uśmiechem.
Jak tu sprytnie paru użytkowników zauważyło, sceny muzyczne do klipu nie są wzięte 'z głupa' Kontrargumentów więcej się znajdzie, ale i tak dla mnie klip jest średni.
Pozatym, totrzeba zmienić znajomych chyba.

#14 pigol

pigol

    akinori gensai

  • Members
  • 556 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:miasto świętej wieży ...

Napisano 19 grudnia 2006 - 22:30

moze mi ktos podeslac ten teledysk (gdzies umiescic !) ???
bede wdzieczny za mozliwosc sicagniecia !!!
to co zapodala olive na u2@pl  - ciagle zajete



pozdrawiam


to jest link do youtube
http://www.youtube.c...h?v=VskbxuehP3I

mozesz skorzystac z www.savevid.com i sciagnac go sobie a jak nie to, to ew. moge wyslac gdzies :)

poza tym uwazam ze klip jest super i dawno u2 nie mialo tak fajnego teledysku! jak dla mnie.... bomba!!



mnie sie tez okrutnie podoba !!!
wlasnie obejrzalem ponownie !

ale jesli moge prosic o wsrzucenie gdzies - to bede wdzieczny !
jakos nie moge sobie poradzic z tymi stronkami ....

pozdrawiam

#15 velvetova

velvetova

    Użytkownik

  • Members
  • 85 Postów
  • Skąd:Gliwice

Napisano 19 grudnia 2006 - 22:38

mnie tez teledysk sie bardzo podoba! niby prosty ale bardzo efektowny...w sumie fajny pomysl...od razu przypomnial mi sie Bush jak "spiewa" SBS :P
"Choć nienawiść jest bogiem i milość jest bezdzietna, a zdrada pada wszędzie: WALCZMY O ŚWIAT!!! "

#16 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 19 grudnia 2006 - 22:47

Różnie ludzie na to patrzą. Paru moich znajomych, po obejrzeniu klipu, stwierdzili, że zespół poszedł ścieżką łatwego, prostego zarobku, przy najmniejszym nakładzie sił. Jest promocja besta przez klip, pieniążki są, wszyscy z uśmiechem.


Można przecież było zrobić klip poskładany z teledysków z przebogatego dorobku zespołu, okraszonego scenami z koncertów (tak jak zrobili to Depeche Mode przy swoim "debeście"). U2 zrobili coś wręcz przeciwnego - zeszli na dalszy plan a muzykę promują... samą muzykę. 18 Singles ma trafić raczej do młodego pokolenia. Naprawdę nie sądzę aby kręciło je szczególnie widok Elvisa :)

#17 cezar

cezar

    Użytkownik

  • Members
  • 695 Postów

Napisano 19 grudnia 2006 - 23:06

Klip ładnie poskładany. Prawie jakby Bartek to robił! :wink:
Nie umiem ocenić go w kategoriach komercyjnych, szczerze to niechętnie wdaję się w dyskusje czy coś powstało dla kasy czy nie, bo to absurdalne dywagacje. Skoro bowiem powstaje klip to zawsze ktoś na tym zarabia.
Bardziej intryguje mnie zamysł artystyczny lub nawet ideowy tego teledysku. A wierzę, że taki był!
Może wejdę w śliski temat, ale wydaje mi się, że zespół powoli zaczyna dokonywać rozliczeń z samym sobą. Z historią, gdy kiedyś stali wśród tłumu pod sceną, z fascynacjami, z własną drogą i celem tej drogi. Ja to dostrzegłem w klipie!
Sam teledysk może się podobać lub nie, ale jak widać po wypowiedziach naszych, wielu z nas coś w nim odkrywa! A może szukamy tego na siłę?
A może właśnie to dobrze?

#18 matri

matri

    Użytkownik

  • Members
  • 249 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdynia

Napisano 19 grudnia 2006 - 23:14

Może nie jest jakimś rewelacyjnym, szczególnie pasjonującym i niepowtarzalnym klipem na miarę "Ever better..." , "Numb" czy "Electrical storm" , ale nie jest też kiepskim pójściem na łatwiznę.

Podoba mi się pomysł - jest oryginalny i pasuje do klimatu tego utworu. Ogólnie bardzo przyjemnie mi się ogląda, ale równocześnie nie porywa w szczególny sposób. Jest fajny, ale nie niesamowity (tak jak electrical :D ).
I Still Haven't Found What I'm Looking For

#19 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 19 grudnia 2006 - 23:29

Dokładnie Czarek, dokładnie. Popatrzmy tylko na zestaw artystów, prawie wszystkich znamy jako ich muzycznych bohaterów. Czy to rozliczanie z przeszłością, czy swego rodzaju hołd, czy podkreslenie inspiracji? Może wszystko, w każdym razie za to klip ma plusa. Może sam w sobie wyjątkowy nie jest, ale kiedy przyjmiemy taki kontekst to jego forma nabiera nowego znaczenia. I to jest piękne, bym powiedział :)

#20 Martita

Martita

    party girl

  • Members
  • 709 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Poznań

Napisano 20 grudnia 2006 - 00:29

A przesłanie? 'ooo chcieliśmy pokazać, że my też jesteśmy fanami, że też budujemy swoją muzykę, czerpią inspiracje z dokonań innych łohoho...'. Nie trafia do mnie. A szkoda, bo pieśń bardzo mi się podoba.


hmm... a ja jakos zupelnie inaczej to odebralam :) dla mnie to raczej jakby słowa i obraz były wielką mozaiką, której elementy w zależności od konfiguracji mogą dawać bardzo różne efekty.


mam podobne wrażeni odnośnie tej mozaiki, chociaż inną interpretację ;) dla mnie to tak jakby z tych różnych fragmentów - a w szerszym rozumieniu z różnych stylów, konfiguracji i autorów, powstaje właściwie ten sam przekaz, który może czasem umyka pod warstwą mejkapu, efektów komputerowych itp. - oh can't you see what our love has done? what it's doing to me

ale może to nadinterpretacja 8)

generalnie co do klipu jestem na tak, ale chyba zaznaczę 'fajny'
an ocean and a rock



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych