Skocz do zawartości


Zdjęcie

The Edge - ustawienia efektów


114 replies to this topic

#21 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 20 września 2010 - 15:27

Nie wiedzialem, gdzie to dac ale to chyba odpowiedni watek. Znalazlem wlasnie bardzo ciekawy wywiad z Dallasem (z pazdziernika 2009) na temat calego rigu The Edge'a na 360 tour.
Opowiada tam ogolnie o warunkach w trakcie pracy, o swoich obowiazkach czy chociazby o tym ze Explorer na ostatniej trasie to nie ten slynny, kupiony w NY. Na koniec mamy spis sprzetu uzywanego podczasu trasy.

http://www.musicrada...revealed-223342

I w koncu sie dowiedzialem, w jaki sposob zmienialy sie ustawienia efektow, kiedy Edek byl na wybiegu (np. BD, czy Go Crazy)

polecam

#22 olekcj111

olekcj111

    Użytkownik

  • Members
  • 644 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 28 grudnia 2010 - 21:40

Powiedzcie mi jakich strun Edge używa do Gibsona Les paul? Bo spis strun jest podany ale nie wiem jakie są konkretnie do LP. Wiem że do Explorera używa Ernie Ball 10 :P

#23 deedrz1990

deedrz1990

    Użytkownik

  • Members
  • 90 Postów

Napisano 28 grudnia 2010 - 22:17

Wydaje mi się, że też Ernie Balli. Gdzieś już tutaj sam o to pytałem, tylko chodziło mi o strata.
Dołączona grafika

#24 deedrz1990

deedrz1990

    Użytkownik

  • Members
  • 90 Postów

Napisano 28 grudnia 2010 - 22:55

Chociaż czytając artykuł od mrówy widać też dadario i martiny.
Dołączona grafika

#25 olekcj111

olekcj111

    Użytkownik

  • Members
  • 644 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 28 grudnia 2010 - 23:23

No właśnie i nie wiem które to by były z tych dwóch :P , bo mam Les paula i jestem ciekaw. Zresztą widać na moim awatarze ;)

#26 OneLazyBastard

OneLazyBastard

    Użytkownik

  • Members
  • 2 874 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warschau Bloody Warschau

Napisano 28 grudnia 2010 - 23:59

Bez jaj, Panowie, rozumiem, że chcecie brzmieć jak Di Edż, ale do uja pana, szukajcie własnego brzmienia, a nie kopiujecie czyjeś. Rozumiem ustawienia efektów pod konkretne piosenki, rozumiem guitar picki, ale krwa struny??? To już jest paranoja.

#27 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 grudnia 2010 - 09:11

Bartosz madrze mowi! Poza tym, warto sobie ograc kilka rodzajow strun w zaleznosci od rodzaju drewna (podstrunicy) i ksztaltu gryfu, tak by jak najwygodniej wam sie gralo :)


Ps. jesli chcecie brzmiec jak taki slynny gitarzysta jazzowy, Marcin Mrowka, to polecam Ernie Ball 9-42 :P

#28 olekcj111

olekcj111

    Użytkownik

  • Members
  • 644 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 29 grudnia 2010 - 10:59

Bez jaj, Panowie, rozumiem, że chcecie brzmieć jak Di Edż, ale do uja pana, szukajcie własnego brzmienia, a nie kopiujecie czyjeś. Rozumiem ustawienia efektów pod konkretne piosenki, rozumiem guitar picki, ale krwa struny??? To już jest paranoja.


Ustawienia efektów to tak samo jak i rodzaj strun. Bo przecież jeśli chcę konkretnie coverować to warto mieć struny też takie same, chociaż może nie zrobi to wielkiej różnicy - ale zawsze coś.

#29 deedrz1990

deedrz1990

    Użytkownik

  • Members
  • 90 Postów

Napisano 29 grudnia 2010 - 11:03

Bez jaj, Panowie, rozumiem, że chcecie brzmieć jak Di Edż, ale do uja pana, szukajcie własnego brzmienia, a nie kopiujecie czyjeś. Rozumiem ustawienia efektów pod konkretne piosenki, rozumiem guitar picki, ale krwa struny??? To już jest paranoja.

Błąd. Chcemy aby nasze covery brzmiały jak zagrane przez Edge'a. Oczywiście powszechnie wiadomo, że jest to niemożliwe. Sam grałem na różnych od dadario po dr'y ale ernie balle i tak mi najbardziej przypasowały ;]
Dołączona grafika

#30 OneLazyBastard

OneLazyBastard

    Użytkownik

  • Members
  • 2 874 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warschau Bloody Warschau

Napisano 02 stycznia 2011 - 01:12

Przede wszystkim - jeśli nie będziecie mieli Voxów AC30TB z roku bodajże '67 ani gitar, które mają taki mileage jak te Edżowe to...

YOU AIN'T GOING NOWHERE EVEN CLOSE.

Na pewno nie zrobicie żadnej różnicy in plus takimi samymi strunami jak te Edżowe bo, tak jak napisał słynny gitarzysta jazzowy Marcin Mrówka - struny dopasowuje się wg własnych preferencji, ale głównie pod konkretny model gitary, dopasowane do szerokości/długości gryfu, drewna podstrunicy, akcji strun, siły nacisku palców, siły uderzenia w struny, rodzaju przystawek, warunków atmosferycznych, i uj wie jeszcze czego. Najbardziej prawdopodobne jest, że osiągniecie efekt odwrotny do zamierzonego - nie dość, że struny Edża nie będą brzmiały wystarczająco Edżowo z Waszym młodym drewnem w prawie oryginalnych gitarach, to na dodatek okaże się, że struny zupełnie Wam nie leżą z osobistych powodów.

Powiem tak, i nie będę tego powtarzał, w nadziei, że albo dotrze to do Was, albo jak trochę podrośniecie, to sami to zrozumiecie - takim totalnym wzorowaniem się na jakimś stylu gitarowym robicie sobie tylko i wyłącznie krzywdę - sobie jako muzykom.

Jeśli natomiast uważacie, że jest inaczej niż mówi Mrówa, bo siebie jako kiepski gitarzysta jako przykład nie podaję, to jako ten kiepski gitarzysta powiem Wam - dowiedzcie się, jakie majtki nosi Edż, bo sądzę, że sprawa jego indywidualnego komfortu w gaciach też może mieć wpływ na Wasze edżowe brzmienie.

"gra na gitarze to nie jest pierdolona matematyka".


Dziękuję za uwagę.

#31 deedrz1990

deedrz1990

    Użytkownik

  • Members
  • 90 Postów

Napisano 02 stycznia 2011 - 11:47

Wybacz OLB ale uważam, że fakt iż kolega chce grać na takich strunach jak Edge nie jest znakiem, że chce kopiować jego styl. Podejrzewam, że ty też grasz na strunach, a na tychże strunach również gra jakiś bardziej znany gitarzysta. Moja wina, że preferuję Ernie Balle? To może Mrówa też źle robi bo gra na Ernie Ballach?
Dołączona grafika

#32 OneLazyBastard

OneLazyBastard

    Użytkownik

  • Members
  • 2 874 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warschau Bloody Warschau

Napisano 02 stycznia 2011 - 12:36

Tak, z pewnością dlatego zapytał, na jakich strunach gra The Edge w wątku o ustawieniach efektów Edge'a, gdzie wcześniej mówił m.in. o herdimach, a co więcej - pyta o konkretne struny do LP, czyli jego gitary.
Wybacz, ale zbyt dużo zbiegów okoliczności :).

A co do tego, że gram na takich strunach jak zapewne jakiś inny gitarzysta - nie sądzę, mam parę wymieszanych kompletów ;).

#33 deedrz1990

deedrz1990

    Użytkownik

  • Members
  • 90 Postów

Napisano 02 stycznia 2011 - 12:54

Nie każdy będzie mieszał struny tylko dlatego, żeby OLB nie posądził go o chęć bycia klonem Edge'a ;) btw natknąłem się dzisiaj na ciekawą stronę, możliwe, że już z ktoś z Was ją widział
http://soundliketheedge.com/ kojarzycie?
Dołączona grafika

#34 OneLazyBastard

OneLazyBastard

    Użytkownik

  • Members
  • 2 874 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warschau Bloody Warschau

Napisano 02 stycznia 2011 - 14:08

A Ty dalej obracasz kota ogonem. Ja tylko ganię pytanie o struny Edża w celu ich zakupu i przybliżenia się w brzmieniu do "mistrza".
A co do mieszanych strun u mnie - ja nie mieszam strun dlatego, żeby nie być posądzonym o klonowanie dźwięku Edża czy kogokolwiek - po prostu je pomieszałem, jak poprzednie pękały pojedynczo - bo nie lubię metalicznego brzmienia nowych kompletów.

A ten link, który dałeś - wow, strona, przynajmniej pod względem technicznym - robi wrażenie!

#35 deedrz1990

deedrz1990

    Użytkownik

  • Members
  • 90 Postów

Napisano 02 stycznia 2011 - 14:21

No i jak na mój gust facet zna się na tych dźwiękach, naprawdę fajne próbki tam ma.
Dołączona grafika

#36 OneLazyBastard

OneLazyBastard

    Użytkownik

  • Members
  • 2 874 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warschau Bloody Warschau

Napisano 02 stycznia 2011 - 22:42

Jak na mój gust, to nic ciekawego ;).

#37 deedrz1990

deedrz1990

    Użytkownik

  • Members
  • 90 Postów

Napisano 03 stycznia 2011 - 10:24

Oj już nie gadaj. Streetsy np fajnie mu wyszły. WOWY już mniej, ale parę ma naprawdę porządnych.
Dołączona grafika

#38 OneLazyBastard

OneLazyBastard

    Użytkownik

  • Members
  • 2 874 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warschau Bloody Warschau

Napisano 03 stycznia 2011 - 11:53

Ja mówiłem o tym ebooku - że nic tam nie ma ciekawego. Wielki hajp na stronie głównej, że brzmij jak di Edż on a budget, a odpalasz tego ebooka, a facet ma efektów za trochę kasy.

#39 deedrz1990

deedrz1990

    Użytkownik

  • Members
  • 90 Postów

Napisano 03 stycznia 2011 - 14:21

A, o to Ci chodzi. Zgadzam się. Ale przynajmniej settingi wszystkie są ładnie pokazane, można to jakoś jakby się chciało na swój gear przerobić.
Dołączona grafika

#40 deedrz1990

deedrz1990

    Użytkownik

  • Members
  • 90 Postów

Napisano 13 stycznia 2011 - 15:58

Problemik mam. Liczę na szybką odpowiedź. Od jakiegoś czasu nie mogę nic nagrać z gitarą gdyż podczas odwtarzania nagranej ścieżki jest opóźnienie.. Mam tak: gitara -> multiefekt -> złącze usb multi -> pc.. Nagrywam zarówno Cubase LE4, próbowałem też Audacity, i za każdym razem nagrywa się z milisekundowym opóźnieniem, przez co od razu słychać, że nie gra się w odpowiednim tempie i wychodzi jedno wiele gó**. Wie ktoś co z tym zrobić?
Dołączona grafika



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych