Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zestawy perkusyjne Larry'ego


97 replies to this topic

#61 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 20 października 2007 - 23:46

Co do dziwnego sprzętu na ręce Larry'ego, o którym była niedawno mowa - to jest dość nowa, z tego co widać po przeróżnych sportowcach - dość wygodna, forma radzenia sobie z urazami. Z naciągnięciami mięśni dokładnie. U rzeczonych sportowców chyba najczęściej widoczna na czworogłowym uda :)
Lawrence sobie pewnie coś nadwyrężył i sztab medyków mu rękę "zatejpował", z kręgosłupem bym tego nie wiązał ;)
Czyli że Mac był najbliżej :D Ale gdybyśmy mówili o zerwaniu, a nie naciągnięciu, to o machaniu grabiami nad perkusją nie ma mowy - toteż owa kontuzja na pewno nie była niczym poważnym.

#62 eveglider

eveglider

    she travels outside of karma

  • Moderatorzy
  • 930 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:'out of this world'

Napisano 22 października 2007 - 19:16

Słyszałem i dalej będę sie upierał, że to jeden z najtrudniejszych kawałków perkusyjnych. Moze ktoś wrzuci własną wersję?


Tak jak obiecałam wrzucam, ale w odpowiednim topicu ;)
http://u2forums.com/...amp;#entry34600

wszystko co genialne jest proste
heartland
szukam sponsora do wystrzelenia mnie w kosmos!..


#63 Fledge

Fledge

    Admin

  • Members
  • 1 019 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznan

Napisano 23 października 2007 - 17:44

OK, wszystko jasne.
Cienki jestem po prostu i tyle. Jeszcze kilka miechów muszę potrenować :)
Fajne wykonanie tak na marginesie.
U2

#64 eveglider

eveglider

    she travels outside of karma

  • Moderatorzy
  • 930 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:'out of this world'

Napisano 23 października 2007 - 21:03

Dziękuję. A Ty wcale nie jesteś cienki :) tylko trudno od siebie wymagać zagrania czegoś takiego po ledwie 4-miesięcznym obcowaniu z perkusją po prostu ;) Życzę powodzenia :)

a na deser
czasy ZooTv
Dołączona grafika
i przerwa w kręceniu Vertigo
Dołączona grafika

wszystko co genialne jest proste
heartland
szukam sponsora do wystrzelenia mnie w kosmos!..


#65 Fledge

Fledge

    Admin

  • Members
  • 1 019 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznan

Napisano 02 listopada 2007 - 19:59

Wkurza mnie ten motyw noga/werbel/noga/noga - ciężko mi to płynnie zagrać.
U2

#66 eveglider

eveglider

    she travels outside of karma

  • Moderatorzy
  • 930 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:'out of this world'

Napisano 03 listopada 2007 - 15:21

Najpierw spróbuj zagrać ósemkowo na hi-hacie i w wolniejszym tempie (powiedzmy 110 bpm) i postaraj się o jak najdokładniejsze pokrycie uderzeń w hh z resztą. Jak to pójdzie to wtedy zagraj szesnastkowo czyli tak jak w oryginale One Tree Hill ale na początku też powoli - to naprawdę dużo daje. I jak te uderzenia też się pokryją to wtedy możesz dawać czadu na 125 bpm ;) Powodzenia. A jak jakieś kłopoty jeszcze będą to kolejnym razem napisz w innym topicu bo troszkę offtopicowo się robi ;)

wszystko co genialne jest proste
heartland
szukam sponsora do wystrzelenia mnie w kosmos!..


#67 //The Fly//

//The Fly//

    Użytkownik

  • Members
  • 1 013 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 04 maja 2008 - 09:52

http://www.youtube.c...feature=related

Larry nagrywa w studio. Coś nowego - zamiast Paiste Cymbals jest Zildjan... Szykuje się jakaś zmiana w zestawie Larry'ego na nową trasę... ? :o

#68 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 04 maja 2008 - 13:14

O LOL
Takiej zmiany się nie spodziewałem. Zmiana ustawień talerzy, nie ma chyba floor toma po lewej, inne naciągi, a co najważniejsze - zmiana marki! Larry zawsze kojarzył mi się z Paiste, a teraz nagle Zildjany, zonk ;-)

Użytkownik conr4d edytował ten post 04 maja 2008 - 13:16


#69 //The Fly//

//The Fly//

    Użytkownik

  • Members
  • 1 013 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 04 maja 2008 - 13:37

Talerze jak talerze - zniosę. Ale oby Larry nie zmieniał Yamahy na nic innego! Ciężko będzie się przyzwyczaić. Chociaż z drugiej strony jakaś swieżość i innowacja byłaby ciekawa, ale niech Yamaha pozostanie Yamahą! :P

#70 foxon

foxon

    Użytkownik

  • Members
  • 13 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Tomaszów Lubelski

Napisano 10 maja 2008 - 19:00

No tak, naciągi też się zmieniły. Wcześniej były zdaje się remo clear pinstripe, a teraz mamy nie dość, że powlekane, to jeszcze nie wiadomo co... Co do rozmiaru zestawu - do nagrania tej partii nie potrzebował większego, więc po co miał rozstawiać wszystkie graty? Ale za to zildjanami mnie zaskoczył :blink: Ciekawe czy to tylko set studyjny, czy weźmie to w trasę, a jeśli tak, to jak na tym zabrzmią stare numery :rolleyes:

#71 Michał

Michał

    Edziomaniak

  • Members
  • 934 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Napisano 10 maja 2008 - 20:33

Talerze jak talerze - zniosę. Ale oby Larry nie zmieniał Yamahy na nic innego! Ciężko będzie się przyzwyczaić. Chociaż z drugiej strony jakaś swieżość i innowacja byłaby ciekawa, ale niech Yamaha pozostanie Yamahą! :P

Pięknie to powiedziałeś. Yamaha jest najlepsza. W każdej kategorii.

Dołączona grafika


#72 //The Fly//

//The Fly//

    Użytkownik

  • Members
  • 1 013 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 maja 2008 - 20:42

Pięknie to powiedziałeś. Yamaha jest najlepsza. W każdej kategorii.


I nadchodzi trasa koncertowa 2009 a tu Larry Mullen Jr. gra na... (np...)... Pearl....

Chyba bym sie na sznurówkach na klamce powiesił :P

#73 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 10 maja 2008 - 20:43

W sumie nie rozumiem tego szumu. Czy to ważne jakiej marki są bębny? (no fakt brzmienie może bedzie inne ale nikt z Was nie powiedział, że gorsze), czy to ważne czy Edge zagra na zółtej czy na różowej gitarze? Ważna jest muzyka :) A co do wyglądu scenicznego to panowie czasami szokowali, ale w sumie nigdy w złą stronę, więc skoro i brzmienie i wygląd nowej perki jest ok, z czego robić sensacje? :)

#74 //The Fly//

//The Fly//

    Użytkownik

  • Members
  • 1 013 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 maja 2008 - 20:45

W sumie nie rozumiem tego szumu. Czy to ważne jakiej marki są bębny? (no fakt brzmienie może bedzie inne ale nikt z Was nie powiedział, że gorsze), czy to ważne czy Edge zagra na zółtej czy na różowej gitarze? Ważna jest muzyka :) A co do wyglądu scenicznego to panowie czasami szokowali, ale w sumie nigdy w złą stronę, więc skoro i brzmienie i wygląd nowej perki jest ok, z czego robić sensacje? :)


Kwestia przyzwyczajenia. Larry od początku używał Yamahy, a teraz takie brutalne przestawienie sie na coś innego? Ciężko by było. Ale po części masz racje.

#75 eveglider

eveglider

    she travels outside of karma

  • Moderatorzy
  • 930 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:'out of this world'

Napisano 20 stycznia 2009 - 19:36

chyba wygląda na to, że Larry jednak zostanie przy Yamaszce i Paiste!!(?) jupajej :D
tak wnioskuję po występie na zaprzysiężeniu Obamy.
Co o tym myślicie? Konrad?! powiedz, że mam rację... ;)

wszystko co genialne jest proste
heartland
szukam sponsora do wystrzelenia mnie w kosmos!..


#76 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 20 stycznia 2009 - 20:00

Przykro mi Ewelino ale paiste i zildjany to przeciez kupa gowna, za przeproszeniem ;)

yamaha jeszcze daje rade, ale ogolnie to tez niezly shit

#77 Michał

Michał

    Edziomaniak

  • Members
  • 934 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Napisano 20 stycznia 2009 - 20:11

Get On Your Boots, wydaje mi się było nagrywane na Zildjanach :D

A Yamaha jest the best ;p

Dołączona grafika


#78 eveglider

eveglider

    she travels outside of karma

  • Moderatorzy
  • 930 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:'out of this world'

Napisano 20 stycznia 2009 - 20:12

dziękuję Marcinie za tą dawkę humoru! :D

wszystko co genialne jest proste
heartland
szukam sponsora do wystrzelenia mnie w kosmos!..


#79 Guest_Mac_*

Guest_Mac_*
  • Guests

Napisano 20 stycznia 2009 - 20:15

yamaha jeszcze daje rade, ale ogolnie to tez niezly shit


E tam. Larry z tego co wiem nie ma jakiś standardowych bębnów Yamahy, co chodzą po 4 tys. zł, tylko coś lepszego. Zresztą tu już nawet nie chodzi o firme, co o brzmienie i pewnie w tych kategoriach dokonuje wyboru ; )

#80 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 20 stycznia 2009 - 20:16

przykro mi, nie znacie sie :D no serio.



Moze z tymi paiste to jeszcze nie do konca, bo ta najwyzsza seria to jako tako daje rade, ale zildjany sa ogolnie smieszne :P
Przedstawcie jakies rzeczowe argumenty, wylaczajac to ze Larry na tym gra ; )


Get on your boots ma swietny groove perkusyjny, ale gdyby bylo zagrane np. na sabianach to by brzmialo o niebo lepiej :D


E tam. Larry z tego co wiem nie ma jakiś standardowych bębnów Yamahy, co chodzą po 4 tys. zł, tylko coś lepszego. Zresztą tu już nawet nie chodzi o firme, co o brzmienie i pewnie w tych kategoriach dokonuje wyboru ; )


tzn. yamaha to jest firma od wszystkiego i zarazem nei robi niczego jakiegos wysmienitego, owszem robi fajne bebny ale nic szczegolnego.
Ale z tym brzmieniem to moze byc prawda, moze po prostu pewne bebny yamahy maja takie unikatowe brzmienie, ktore akurat Larry'emu odpowiada, no ale kto go tam wie ;)



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych