Jump to content


Photo

Survivor 3 - How To Dismantle An Atomic Bomb


  • Please log in to reply
550 replies to this topic

#221 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 02 kwietnia 2007 - 19:44

One Step Closer

#222 grusia

grusia

    Użyszkodnik.

  • Members
  • 2 254 posts
  • Płeć:Kobieta

Posted 02 kwietnia 2007 - 19:54

Vertigo, ło.

#223 Lookost

Lookost

    Użytkownik

  • Members
  • 155 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Bydgoszcz

Posted 02 kwietnia 2007 - 20:19

Oczywiście, że nie Vertigo

One Step Closer

Trochę dziwią mnie niektóre głosy i argumentacje, bo jak można głosować na jakąś piosenkę albo mówić ze jest najlepsza na płycie, BO AKURAT OSTATNIO SIĘ DO NIEJ PRZEKONAŁEM/-AM I SŁUCHAM BEZ PRZERWY albo GŁOSUJĘ NA xXXxXXxX, BO JUŻ MI SIĘ ZNUDZIŁO.

Może nie bezpośrednio tak wyglądają te argumentacje, ale coś w ten deseń.

#224 grusia

grusia

    Użyszkodnik.

  • Members
  • 2 254 posts
  • Płeć:Kobieta

Posted 02 kwietnia 2007 - 20:25

Każda ocena jest subiektywna :P Kwiestią jest tylko, jak bardzo. To, że za "Vertigo" przepadam raczej średnio jest "czynnikiem wywalającym", bo nie chodzi o głosowanie na piosenki "obiektywnie złe", tylko te, które lubimy mniej niż inne i tyle :P

#225 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Posted 02 kwietnia 2007 - 20:34

Mój głos wędruje na Vertigo.

GŁOSUJĘ NA xXXxXXxX, BO JUŻ MI SIĘ ZNUDZIŁO.

Może nie bezpośrednio tak wyglądają te argumentacje, ale coś w ten deseń.


Czuję się zobowiązany do odpowiedzi, gdyż sam powołałem się na taką agumentację. "Znudzenie się" danym utworem jest ważnym czynnikiem - pokazuje bowiem czy utwór wytrzymuje próbę czasu, ma w sobie pierwiastek "nieśmietelności". Takie "Sunday Bloody Sunday", "Where The Street", "One" słuchałem już po milon razy i żadne objawy "znudzenia" nigdy się nie pojawiły :D

Dotychczasowe wyniki głosowania świadczą o jakości "Bomby". O czymś to świadczy, że już na tym etapie zagrożony wypadnięciem jest największy hit zespołu w ostatnich latach, kawałek naprawdę znakomity B)
Dołączona grafika

#226 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 742 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 02 kwietnia 2007 - 20:35

Trochę dziwią mnie niektóre głosy i argumentacje, bo jak można głosować na jakąś piosenkę albo mówić ze jest najlepsza na płycie, BO AKURAT OSTATNIO SIĘ DO NIEJ PRZEKONAŁEM/-AM I SŁUCHAM BEZ PRZERWY albo GŁOSUJĘ NA xXXxXXxX, BO JUŻ MI SIĘ ZNUDZIŁO.


Podobało mi się, ale przestało, proste. Doszło to do mnie jakoś. To wcale nie jest wielki kawałek, ani nawet świetny, w sumie. Jedyne co w nim świetnego, to to, że jest zajefajnisty na koncertach, na których się jest i można dać czadu, gdy zespół daje czadu, bo słucha mi się tego już średnio, a to, jak Mario napisał, też jest ważne.
Ani on oryginalny (oryginalny jedynie jak na U2, a na U2 muzyka się nie kończy), ani nie rusza mnie jakoś bardziej, niż podobne tracki innych kapel, ani nic.

Nie chce mi się dalej argumentować, dziś powiem, że nie i już, i co mi zrobicie? :P
Może jutro ;)

A czemu One Step Closer nie?

#227 Lookost

Lookost

    Użytkownik

  • Members
  • 155 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Bydgoszcz

Posted 02 kwietnia 2007 - 20:37

@Grusia, ale zawsze tak było :)? Czy głosujesz na piosenkę którą na przestrzeni 3 lat od wydania HTDAAB najmniej lubiłaś (biorąc pod uwagę cały ten okres!) czy na piosenkę, która w tym momencie Ci sie najmniej podoba (możliwe, że z powodu nadmiernego jej słuchania)?

Wg. mnie taki Survivor ma na celu wyłonienie tej najlepszej nie w danym momencie, bo jeśli tak możnaby Survivor robić co 3 miesiące, bo być może już któraś piosenka spadła na niższe miejsce z powodu przesycenia nią. Ja tak to rozumiem, ale oczywiście każdy wybór szanuję i o nic nie oskarżam czy temu podobne.

Podobało mi się, ale przestało, proste. Doszło to do mnie jakoś. To wcale nie jest wielki kawałek, ani nawet świetny, w sumie. Jedyne co w nim świetnego, to to, że jest zajefajnisty na koncertach, na których się jest i można dać czadu, gdy zespół daje czadu, bo słucha mi się tego już średnio, a to, jak Mario napisał, też jest ważne.
Ani on oryginalny (oryginalny jedynie jak na U2, a na U2 muzyka się nie kończy), ani nie rusza mnie jakoś bardziej, niż podobne tracki innych kapel, ani nic.

Nie chce mi się dalej argumentować, dziś powiem, że nie i już, i co mi zrobicie? tongue.gif
Może jutro wink.gif

A czemu One Step Closer nie?


Dziś mi się nie podoba, może jutro zmienię zdanie, zróbcie nowy survivor jutro to zagłosuje inaczej...
Na tym to polega?

#228 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 742 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 02 kwietnia 2007 - 20:44

Wg. mnie taki Survivor ma na celu wyłonienie tej najlepszej nie w danym momencie, bo jeśli tak możnaby Survivor robić co 3 miesiące, bo być może już któraś piosenka spadła na niższe miejsce z powodu przesycenia nią. Ja tak to rozumiem, ale oczywiście każdy wybór szanuję i o nic nie oskarżam czy temu podobne.

Myślę że u mnie, to jest jednak w miarę miarodajne jeśli o to chodzi.
Czasem mi się coś osłuchuje i postrzegam to już inaczej, właśnie bardziej obiektywnie. Na przykłądzie Vertigo, nie znaczy że go nie lubię, lubię bardzo, ale po zachłyśnięciu się przyszła chwila refleksji. I jak do tej pory, powroty takich kawałków na szczyty się u mnie nie zdarzały, więc wszystko nakazuje sądzić, że to będzie moja stanowisko przez długi jeszcze czas.

#229 Lookost

Lookost

    Użytkownik

  • Members
  • 155 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Bydgoszcz

Posted 02 kwietnia 2007 - 20:48

Myślę że u mnie, to jest jednak w miarę miarodajne jeśli o to chodzi.
Czasem mi się coś osłuchuje i postrzegam to już inaczej, właśnie bardziej obiektywnie. Na przykłądzie Vertigo, nie znaczy że go nie lubię, lubię bardzo, ale po zachłyśnięciu się przyszła chwila refleksji. I jak do tej pory, powroty takich kawałków na szczyty się u mnie nie zdarzały, więc wszystko nakazuje sądzić, że to będzie moja stanowisko przez długi jeszcze czas.


Rozumiem. W takim razie to nie o Tobie mowa w moim poście, ale chyba zgodzisz się ze mną, że czasem piosenka może wpaść w ucho na jakiś okres i uznaje się ją za genialną przez krótki czas. Chodzi mi głownie o to, żeby nie ulegać takiemu chwilowemu zachwytowi i głosować obiektywnie analizując dłuższy okres czasu.

@Atomic Mario, rozumiem także Twój punkt widzenia :)

#230 agrace

agrace

    Użytkownik

  • Members
  • 682 posts

Posted 02 kwietnia 2007 - 20:51

Rozumiem. W takim razie to nie o Tobie mowa w moim poście, ale chyba zgodzisz się ze mną, że czasem piosenka może wpaść w ucho na jakiś okres i uznaje się ją za genialną przez krótki czas. Chodzi mi głownie o to, żeby nie ulegać takiemu chwilowemu zachwytowi i głosować obiektywnie analizując dłuższy okres czasu.


Właśnie w taki sposób podchodzę do tego głosowania. :)

#231 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 742 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 02 kwietnia 2007 - 21:26

Rozumiem. W takim razie to nie o Tobie mowa w moim poście, ale chyba zgodzisz się ze mną, że czasem piosenka może wpaść w ucho na jakiś okres i uznaje się ją za genialną przez krótki czas.


Owszem, zgodze się, o tym właśnie pisałem. Często mi się zdarza. Z Vertigo tak miałem gdy wyszło.

#232 methiu

methiu

    0118 999 881 999 119 7253

  • Members
  • 1 035 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ok.Oświęcimia

Posted 02 kwietnia 2007 - 21:29

One step closer
"Smell the flowers while you can" - David Wojnarowicz

#233 Tyśka

Tyśka

    Użytkownik

  • Members
  • 311 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Legnica

Posted 02 kwietnia 2007 - 21:34

one step closer.

#234 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Posted 02 kwietnia 2007 - 21:42

Vertigo

#235 Guest_MacPhisto18_*

Guest_MacPhisto18_*
  • Guests

Posted 02 kwietnia 2007 - 22:12

Vertigo

#236 grusia

grusia

    Użyszkodnik.

  • Members
  • 2 254 posts
  • Płeć:Kobieta

Posted 02 kwietnia 2007 - 22:17

Nie jestem stoikiem, nie podchodzę do piosenek "bez chwilowego zachwytu" lub "tymczasowego znudzenia totalnego" piosenką. Czuję, że wolę "One Step Closer" z tych dwóch utwórów. Jak pisał Adaś Mickiewicz [tego też wolę, jeśli mam wybierać między nim a Słowackim, choć obaj piękną poezję pisali... a tak w ogóle to Norwid rządzi! ;P]: "Miej serce i patrzaj w serce", czyli kieruję się własnym obecnym odczuciem do tej piosenki. Kiedyś mi się taki jeden chłopak podobał - dlaczego miałabym cały czas mówić o nim pięknie, wyrażać uwielbienie, skoro mi "przeszło"? Nie rozumiem, dlaczego miałabym się silić na jakiś obiektywizm, który byłby z mojej strony fałszywy, wymuszony i kompletnie nienaturalny? I kto powiedział, że "Vertigo" obiektywnie jest lepsze?

#237 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 02 kwietnia 2007 - 22:27

E tam, w cholerę z tymi wieszczami :)
Wciska się licealistom brednie o romantyźmie i Konradach, a potem co trzeci ma dysleksję, a co drugi nie umie pisać :)

#238 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 742 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 02 kwietnia 2007 - 22:35

E tam, w cholerę z tymi wieszczami :)
Wciska się licealistom brednie o romantyźmie i Konradach, a potem co trzeci ma dysleksję, a co drugi nie umie pisać :)


Romantyzm sromantyzm, ale że Norwid wymiatał, faktem jest :D

A teraz uwaga: oficjalnie ogłaszam Koniec Tego Off Topa.

#239 ania_;)

ania_;)

    Użytkownik

  • Members
  • 113 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:gdańsk

Posted 02 kwietnia 2007 - 22:50

Vertigo

#240 Janick

Janick

    Użytkownik

  • Members
  • 7 posts

Posted 02 kwietnia 2007 - 23:45

One Step Closer




4 user(s) are reading this topic

0 members, 4 guests, 0 anonymous users