Skocz do zawartości


Zdjęcie

Survivor 3 - How To Dismantle An Atomic Bomb


  • Please log in to reply
550 replies to this topic

#201 Sara

Sara

    hermit

  • Members
  • 1 856 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 01 kwietnia 2007 - 10:56

Myślę, że to byłby kolejny komplement :P.
"Long hair is an unpardonable offense which should be punishable by death."

#202 Lookost

Lookost

    Użytkownik

  • Members
  • 155 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Bydgoszcz

Napisano 01 kwietnia 2007 - 11:10

One Step Closer

#203 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 01 kwietnia 2007 - 11:58

Dla mnie Love And Peace nie tylko nie brzmi jak cokolwiek, co U2 wcześniej zrobili, ale też jak cokolwiek, co ktokolwiek wcześniej zrobił.. no bo co to jest ? Futuro-blues ? Choć może za mało muzyki słyszałem. Co nie zmienia faktu, że zaliczam ten utwór do słabszych na płycie.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#204 komandos

komandos

    Kawał cholery!

  • Members
  • 737 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Rybnik, Śląsk

Napisano 01 kwietnia 2007 - 15:11

One Step Closer

Jakoś nietrudno wybrać ;)
"U2's music lifts you up. It's big enough to do that. And in this turbulent year - where Hate has hit the headlines and Hope is in the small print - we've really needed it. Needed it all over the world."

Wielka, zielona, kosmata prawda, którą każdy ma swoją i nieustannie obrabia innym.

#205 methiu

methiu

    0118 999 881 999 119 7253

  • Members
  • 1 035 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ok.Oświęcimia

Napisano 01 kwietnia 2007 - 16:05

Bono będzie przykro jak się dowie...


..., że zagłosowałeś na Sometimes.
"Smell the flowers while you can" - David Wojnarowicz

#206 evay

evay

    an accident waiting to happen

  • Moderatorzy
  • 2 213 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow

Napisano 01 kwietnia 2007 - 19:24

One Step Closer
nigdy mi sie nie podobalo...

#207 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 02 kwietnia 2007 - 11:11

Od niedawna uważam One Step Closer za najlepszy utwór na płycie. Nie znalazłem żadnego powodu, dla którego miałbym go cenić niżej od takich Running To Stand Still czy The First Time.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#208 Scarlet

Scarlet

    Użytkownik

  • Members
  • 204 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Lublin

Napisano 02 kwietnia 2007 - 13:06

Konsekwentnie - Crumbs From Your Table

Prosicie o argumentację... Nie podam racjonalnych powodów, dla których ta piosenka działa mi nieco na nerwy (a działa :P ). Nie analizuję muzyki, nie oceniam walorów technicznych i nie zastanawiam się czy to świeże/wtórne, banalne/odkrywcze itp. W tym sensie nie znam sie na muzyce, ale i nie ubolewam nad tym faktem ;) Dla mnie jedynym kryterium są moje subiektywne odczucia. Mam jakieś poczucie estetyki, które kształtowało się przez dwadzieścia parę lat mojego życia, dlatego czuję coś albo nie i już. Nie dzielę muzyki na dobrą i złą, tylko taką, która mi sie podoba lub nie. I nie oznacza to, że uważam Wasze argumenacje za zbędne, wprost przeciwnie! Są interesujące, niektóre nawet do mnie trafiają :) Sama jednak żadnej nie wygeneruję.
Nie wiem czemu, ale Crumbs kojarzy mi sie trochę z Until The End Of The World, a tego też szczególnym sentymentem nie darzę.

#209 Marysieńka. love U2

Marysieńka. love U2

    Użytkownik

  • Members
  • 697 Postów
  • Skąd:wyspa skarbów

Napisano 02 kwietnia 2007 - 13:18

A mnie VERTIGO trochę drażni rzadko tego słucham.

#210 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 02 kwietnia 2007 - 13:41

Konsekwentnie - Crumbs From Your Table

Prosicie o argumentację... Nie podam racjonalnych powodów, dla których ta piosenka działa mi nieco na nerwy (a działa :P ). Nie analizuję muzyki, nie oceniam walorów technicznych i nie zastanawiam się czy to świeże/wtórne, banalne/odkrywcze itp. W tym sensie nie znam sie na muzyce, ale i nie ubolewam nad tym faktem ;) Dla mnie jedynym kryterium są moje subiektywne odczucia. Mam jakieś poczucie estetyki, które kształtowało się przez dwadzieścia parę lat mojego życia, dlatego czuję coś albo nie i już. Nie dzielę muzyki na dobrą i złą, tylko taką, która mi sie podoba lub nie. I nie oznacza to, że uważam Wasze argumenacje za zbędne, wprost przeciwnie! Są interesujące, niektóre nawet do mnie trafiają :) Sama jednak żadnej nie wygeneruję.
Nie wiem czemu, ale Crumbs kojarzy mi sie trochę z Until The End Of The World, a tego też szczególnym sentymentem nie darzę.


Chwila off-topicu. Until jest utworem podobnym do Bullet The Blue Sky. Pod jakim względem? A pod takim, że albo się podoba albo nie. Jest sporo utworów U2, które są dla wielu przeciętne, do słuchania, ujdą. Zarówno Until jak i Bullet charakteryzują się mocnym dźwiękami, niekoniecznie przyjemnymi dla ucha.
Pamiętam, że na początku mojej przygody z "jutu" Until był dla mnie ohydny. W momencie kiedy mi się spodobał, zagościł w odtwarzaczu mp3 na dwa bite tygodnie ;)

#211 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 02 kwietnia 2007 - 13:45

Chwila off-topicu.


Słucham w tej chwili bootlegów z 5th Leg VT, i odnoszę wrażenie, że panowie też są znudzeni Untilem. Kiedy to grają, napięcie siada całkowicie, podczas gdy przy zamiennie granym I Will Follow ( pomijając fakt, że I Will Follow jest lepszym utworem ) jest dokładnie odwrotnie.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#212 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 742 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 02 kwietnia 2007 - 15:16

Słucham w tej chwili bootlegów z 5th Leg VT, i odnoszę wrażenie, że panowie też są znudzeni Untilem. Kiedy to grają, napięcie siada całkowicie, podczas gdy przy zamiennie granym I Will Follow ( pomijając fakt, że I Will Follow jest lepszym utworem ) jest dokładnie odwrotnie.


Szkoda, bo ja bym chciał, żeby było odwrotnie.
I Will Follow słyszałem tylko raz na żywo, za to setki razy w róznych wersjach koncertowych i zwyczajnie mi się trochę przejadło. Szczerze wolałbym żeby na VT (czyli u nas, no dobra :D) i w ogóle grali 11 O'Clock Tick Tock i częściej Glorię, a Until na koncercie na którym jestem zawsze był moim wielkim marzeniem.

Co do One Step Closer, to się zgadzamy. Co ciekawe może, z Marysieńką chyba też się zgodzę co do Vertigo :D Nie pamiętam kiedy ostatni raz sobie włączyłem Vertigo, tak wersji studyjnej jak i jakiejkolwiek koncertowej. Bosz, chyba przy okazji wydania U218 gdy przypominałem sobie nagrania video z Mediolanu.. więc bardzo mozliwe że będzie ono moim kolejnym kandydatem to wypadnięcia.

Scarlet, masz trochę inne podejście, i bardzo możliwe, że zupełnie słuszne, ale ja już tak chyba bym nie potrafił (co nie znaczy oczywiście że w ogóle nie odbieram muzyki przez pryzmat gustu, poczucia estetyki i emocji, to zawsze jest podstawa) :)

#213 Scarlet

Scarlet

    Użytkownik

  • Members
  • 204 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Lublin

Napisano 02 kwietnia 2007 - 16:51

Scarlet, masz trochę inne podejście, i bardzo możliwe, że zupełnie słuszne, ale ja już tak chyba bym nie potrafił (co nie znaczy oczywiście że w ogóle nie odbieram muzyki przez pryzmat gustu, poczucia estetyki i emocji, to zawsze jest podstawa) :)


Moje podejście wynika z ignorancji :P Ja się po prostu nie znam na tych sprawach i nie czuję potrzeby, żeby sie poznać. Ale posłuchać sobie muzyki bardzo lubię :)

#214 novia

novia

    Użytkownik

  • Members
  • 623 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:cool green valleys

Napisano 02 kwietnia 2007 - 19:15

Się rozkręciło :D Mam nadzieję, że dobrze zliczyłam :)

Zostają
Love And Peace Or Else 2
City Of Blinding Lights 2
Yahweh 3
Sometimes You Can't Make it On Your Own 2
Orignal Of The Species 0
Miracle Drug 3
Crumbs From Your Table 4

___________________

A tu mamy dogrywkę, która potrwa do jutra, do godz. 20:00
One Step Closer 5
Vertigo 5

W związku z tym, że pojawia się tu coraz więcej głosów, proszę uprzejmie głosujących o pogrubianie swoich typów, bo to znacznie ułatwia liczenie :) Z góry dziękuję!

One Step Closer jest jak dla mnie genialne, ale ja nie chcę, żeby Vertigo odpadło! :( No ale trudno Vertigo
Eating lemons can help strengthen bones, prevent bad breath and increase energy!

Your signature is more powerful than you think

#215 agrace

agrace

    Użytkownik

  • Members
  • 682 Postów

Napisano 02 kwietnia 2007 - 19:16

Vertigo - konsekwentnie...

#216 Zigy Stardust

Zigy Stardust

    senior forumowy

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zigylandia

Napisano 02 kwietnia 2007 - 19:25

One step closer

#217 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 02 kwietnia 2007 - 19:26

Vertigo

#218 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 742 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 02 kwietnia 2007 - 19:26

Oczywiście, że Vertigo.
W sumie już napisałem dlaczego.

Dziwne, że Original nie ma żadnego głosu. Piękna to piosenka sama w sobie, ale wersja płytowa straszy swoją aranżacją.
Za to dużo na Crumbs i One Step Closer. A to chyba moi faworyci razem z Sometimes (jeśli bierzemy pod uwagę TYLKO wersje albumowe). Bywa ;]

#219 Daniel84

Daniel84

  • Members
  • 3 657 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 02 kwietnia 2007 - 19:37

One Step Closer

#220 felis_immanis

felis_immanis

    Odkrywca Wszechświata

  • Members
  • 814 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z kosmosu

Napisano 02 kwietnia 2007 - 19:43

Vertigo

Moi sąsiedzi z góry zalali moich sąsiadów z dołu. A mnie wszyscy ignorują..


Dołączona grafika





Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych