Jump to content


Photo

2010-08-12 - AWD Stadium - Hannover, Niemcy


  • Please log in to reply
783 replies to this topic

#701 justine

justine

    Użytkownik

  • Members
  • 1 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Poznań/Gorzów Wlkp.

Posted 15 sierpnia 2010 - 12:41

Nie ma to jak mieć losowe dwa miejsca na trybunach i z 49 tysięcy ludzi trafić akurat na miejsca obok Polaków + z Twojego miasta + z osiedla 5 minut obok Ciebie. xDDD

Mam nadzieję, że chłopaki zaplanują coś na Poznań w 2011 ;) mieć 5 minut pieszo na koncert byłoby magicznie xD


Część galerii pod:
TYM adresem ;)


Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
I'm hanging on your words, living on your breath, feeling with your skin, I'll always be here.

#702 marti

marti

    Użytkownik

  • Members
  • 264 posts
  • Płeć:Kobieta

Posted 15 sierpnia 2010 - 17:52

Kilka moich fotek:

Darth Vader ;)
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#703 irsus

irsus

    Użytkownik

  • Members
  • 5 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Posted 15 sierpnia 2010 - 18:47

łoooo... Marta mega fotki, jednak ten Twój sprzęt niby taki niepozorny ale daje radę, nie to co mój różowy shit <_<
no i miejscówkę miałaś całkiem niezłą.
a fotkami to się możesz podzielić, mój adres wysłałem Ci kiedyś na priv.
Pozdrawiam.

#704 kade

kade

    Użytkownik

  • Members
  • 2 826 posts
  • Płeć:Nie powiem

Posted 15 sierpnia 2010 - 19:03

OLB - troche z tym spinaniem Edka masz racje, ale... wali mnie to ;)
I tak go kocham. A te momenty, kiedy tylko ja i on nade/przede mną... :rolleyes:
Ja chce tak znowu (hlip, hlip)

#705 Rodia

Rodia

    Użytkownik

  • Members
  • 1 869 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Posted 15 sierpnia 2010 - 19:15

Bardzo się Rodii spodobała (chyba 9/10 Jej dał, albo mocne 8). No. I tyle.

Już nie przesadzajmy, ale do 8ki miała szansę dociągnąć ;)

- Antek vel "aaale urrrwał!" ;) - W Chorzowie zachwyciła mnie młodzież w osobach Mrówy i Chrapcia, a teraz ten młodzieniec. Młody, świetnie, że U2 ma takich fanów!!!!;

Właśnie!! Anton, byłeś mega, dzięki za spotkanie!!! "IDĘ!! ALBO NIE IDĘ!! NA WESELE NIE PÓJDĘ!!"
"BONOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!"

- Marcin WWL aka "kurwa, Twoje xenony napierdalają tak, że jedź przodem" - za to, że Cię poznałem, bo jesteś przekozak! ;) "ja pierdolę, grają Party Girl!!!".

Podpisuję się pod powyższym, super było Cię poznać :)


moja kuzynka stwierdzila po wszystkim, ze impreze rozkrecali tam polacy i no coz - cos w tym jest.

W Hanowerze też Polacy rozkręcali imprezę. Problem w tym, że stanowili 10% populacji stadionowej, a nikomu innemu się już nie chciało :D

nie rozumiem natomiast narzekan na kasabian, ktorzy byli bardzo energiczni i probowali jakos rozkrecic publicznosc, a ze bezskutecznie, to juz inna sprawa.

Niby racja, ale wiesz, za próby rozkręcenia publiki to każdemu można gratulować. Ja też mogłem wejść na scenę i zacząć skakać i wrzeszczeć :P A te ich wszystkie piosenki szczerze mówiąc zlały mi się w jedną, były tak podobne.

#706 Weronika

Weronika

    Użytkownik

  • Members
  • 2 927 posts
  • Płeć:Kobieta

Posted 15 sierpnia 2010 - 19:58

W Hanowerze też Polacy rozkręcali imprezę. Problem w tym, że stanowili 10% populacji stadionowej, a nikomu innemu się już nie chciało :D


no wlasnie mialam na mysli Hanower, tylko cos mi skladnia siadla

#707 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 15 sierpnia 2010 - 20:28

Ależ rockowy szołs to był! Co truizmem nie jest, a efektem jak się domyślam srogiej popijawy w ekipie dźwiękowców którzy wyostrzyli co trzeba i schowali co trzeba jakby to miał Slayer grać a nie U2 (no dobrze, TROSZKĘ przesadzam ;)). To się rzucało w uszka, metaliczność solówek, riffów, w mocnych kawałkach jak najbardziej dobrze, bo i pierdolnięcie się liczyło (wejście Glaston, hell yeah!) ale ogólnie tylko nieprzenikalna magia koncertu U2, epickość eventu której nawet czołgiem kroić by nie można, powstrzymała mnie przed narzekaniem na tenże drobiażdżek. Drobiażdżek, tak.

Co można napisać o koncercie U2, heloł? Wiecie, 20 godzin podróży, ileś tam czekania, kolejkowania, wchodzimy na stadion - oh my god, it's full of... the claw, parafrazując Odyseję Kosmiczną która swoją drogą występuje tu nieprzypadkowo, jako że KOSMOS odmieniony przez wszystkie przypadki i podniesiony do kosmicznych potęg to jest właśnie to słowo, którym należałoby się w opisie posłużyć. In so many words - KOSMOS.

Co poza oczywistościami powyższymi i że jesteście debeściak komitecie kolejkowy (big up dla polskiegop getta, wooooo!!! <konkretne oklaski>)?
Wiecie, trzeci koncert U2 w życiu to jeszcze nie jest ten, który można sensownie opisać, aczkolwiek parę spostrzeżeń na tematy różne, na forum, przed, po koncercie na miejscu etc. poruszanych postaram się wyłożyć, przebarwiając spojrzeniem swoim subiektywnym, wybaczcie.

Dla wielbicieli intra:
Zależy co wolicie. Czy epickość, rosnące napięcie, kiedy po Space Oddity wchodzi Kingdom i już lecicie, gładko jak we śnie through the clouds above i wyżej by potem po chwili lewitacji odpalić dopalacze Breathe i odlecieć poza ramy wszechświata (ja wolę) czy pierdolnięcie jakby przypadkiem zaniosło was na cape canaveral, nieco za blisko wyrzutni złomu w kosmos, silników na paliwo stałe i płynne które nagle miażdżą i spalają otoczenie w pył. To drugie, mocne jak skurwysyn, zdaje mi się jednak trochę bez sensu wpasowane w tę trasę. Jakoś tak za szybko, za dziwnie, Majora Toma zassało do środka wspomnianej rakiety i przez to przez jakiś czas w ogóle nie ogarnia się 'what the fuck is goin' on here?!'. Krótko mówiąc - Kingdom > Stingray.

Dla koneserów piosenek otwierających:
O ile Beautiful Day na Elevation Suoth Bend = wykrv kosmosu, o tyle na 360Tour = kolejne WTF? i głównie chodzi mi o to dwukrotne łamanie nastroju, najpierw Stingrayem, potem ciszą i wejściem B.Day, jakby zupełnie od czapy, a i wykonawczo nie jest to mistrzostwo świata, bo wykonawczo dość... minimalistycznie, wiecie, bez ozdobników, podkładów, bez snippetów. Treść i owszem, tekst ładny na początek, bjutiful dej, bjutiful pipul, bjutiful jutu - ale też - jak to się ma do Stingray? No nie wiem, a dodatkowo też i taki nieco zamęt, bo przyzwyczajenie że B.Day jednak się nie zaczyna, a tu sru i jest. Zdecydowanie bardziej ułożone to było wcześniej.

Dla układających idealną kolejność w setlistach:
Początek jest nie do końca wporzo, napisane wyżej. Generalnie rozbity jest bardzo ładny poprzednio porządek szołsu i jak sam jestem zazwyczaj zwolennikiem takiego kombinowania, to jednak tutaj kombinowali i wykombinowali trochę źle, zaburzając pewną naturalną ciągłość setu. O ile takie rzeczy uchodziły powiedzmy na kameralnym Elevation Tour, tutaj skala przedsięwzięcia moim skromnym wymaga nieco lepszego scenariusza rozwalania publiki kolejnymi kilerami.

Dla lubiących zmienność tytułów w setlistach:
Gdzie jest Breathe? Gdzie jest NLOTH? Gdzie jest Anka? Gdzie jest Ultraviolet? Gdzie jest Krzyż?
Wiadomo że zmiany być musiały, częściowo to usprawiedliwione, ale brak zwłaszcza Breathe, NLOTH i UV bolesny jest nadzwyczaj.
Z nowości to tak - Glastonbury miażdży wejściem, oj tak, z tym że zaraz potem aż razi faktem niedopracowania ewidentnego i nie wiem czy coś się z tym da zrobić, musieliby przearanżować zwrotki i refreny. Bo widzicie, poza mega-wejściami wszelkich dostępnych na scenie instrumentów na raz, ogólnie to takie trochę All Because Of You - grać aby grać cokolwiek szybkiego.
Z nowości w secie a nie premier: Hold Me Fuck Me Rape Me Kick Me - intro zarządziło i zmiotło wszystko, sam kawałek bardzo dobrze, ale czy była miazga? Trochę była, ale na UV była większa, a co. Tak krytykuję, to może i pochwalę - combo Little While > Miss Sarajevo > Until - przeepickie, z tymi przejściami, a i wykonawczo znakomicie. Wiecie - zobaczyć Bono z niewielkiej odległości na żywo jak śpiewa 'opera part' w Miss Sarajevo - dam się za to kroić i wbić na pal. Never ever forget. Nowe intro MoS bardzo ładne (i tu zaraz wrócimy do nagłośnienia też, bo mało słyszalne) ale jednak te Hammondy takie cieplejsze, bardziej kameralne, a mimo że to kiler stadionów, jak to grają tylko oni czterej na scenie i the claw jakby znika, takie ciepło organów moim skromnym pasowało lepiej, bardziej.

Dla audiofili:
Najlepiej brzmiące koncerty na jakich byłem to U2 w Chorzowie '09 i Sigur Rós w W-wie '08. Na tamtych można było ustawić dobry sprzęt, nagrać płytę i nie trzeba by jej poprawiać ani czyścić. Gdyby dać im 10/10, Hannover oceniłbym na jakieś 7.5. Generalnie metaliczność brzmienia nie tylko gitary, ale i klawiszy wszelakich a także głosu (efekt nie metaliczności a zbyt 'wysokiej' barwy) i tak dalej nieco kuła delikatne acrowe uszka :P, poza tym przy nieco nadprogramowo głośnej i mocnej gitarze ginęły w tle wszystkie smaczki typu klawisze w Little While (piękne!) czy smyczkowe intro Hold Me (takie rozmazane, nieco zepsute się zdawało). Na bootlegu też to trochę słychać.

Dla tych co interesują ich niuansiki wykonawcze:
Zmiana brzmienia gitary w Untilu na nieco 'łagodniejsze' się tu nie powiodła przez dźwięk o którym w akapicie wyżej - w każdym razie mięso było, był czad i była głębia której czasami wcześniej mogło brakować. Teraz gitara w żadnym miejscu nie rozbijała się już o niewidzialną taflę ograniczeń efektów, za to rozpruwała i szyła od nowa wszystkie organy z sercem na czele (znów Little While - <3). Poza tym, czepiać się wiele nie można, chwalić można niemal bezbłędność (olejmy niuansiki) i docenić błąd - już tłumaczę - 'zbyt wczesne' wejście intra Streets (przy którym też znalazł się dowód na problem dźwiękowców z ogarnianiem, przyciszali, przygłaśniali...) okazało się idealne i dzięki temu doczekaliśmy się cudownego płynnego przejścia z Amazing Grace do rzeczonych Uliczek Bez Tabliczek ( co ja napisałem? :P ). I co... oj, nie wiem, idę po piwo, potem dokończę :P

#708 zbo

zbo

    Użytkownik

  • Members
  • 336 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Posted 15 sierpnia 2010 - 22:11

Cześć tu zbo vel MarcinWWL :)

Już trochę ochłonąłem, więc czas coś napisac...

Dla mnie koncert w Hannowerze był przede wszystkim spełnieniem marzenia o zobaczeniu U2 gdzieś poza naszym pięknym krajem. Taki wyjazd wiąże się zawsze z przygodą i totalnym oderwaniem się od rzeczywistości, bo przecież U2 to nie tylko muzyka, to sposób na życie ;)

Dzięki U2 tym razem udało mi się spotkać kilku wspaniałych ludzi: OLB - driver najszybszego U2mobila na świecie i super kompan :) Karolina - ...nawet Adam miał do niej słabość :) Rodia - świetny znawca U2towych tematów, krytyczny do bólu...i tak trzymaj chłopaku :) Wercyk - dziewczyna, co na każdą porę roku ma inną płytę U2 (dzięki za wspólny powrót i arcyciekawe rozmowy na tematy jutowe i nie tylko). Jestem mega szczęśliwy, że byłem tam z Wami i bardzo serdecznie Wam Dziękuję !!!

Pozdrawiam również BOY'a OF WAR (może następnym razem uda nam się pojechać razem) i ekipę z Kutna.

Co do samego koncertu, to chyba wszystko już zostało napisane...chłopaki wymiatali na maxa !!! Muszę powiedzieć, że z perspektywy trybun czułem się dumny, patrząc na te wszystkie flagi na dole i na górze, a flaga na scenie wprawiła mnie w ...te uczucie :)

Byłem chyba jedynym członkiem forum na beforce w Capitolu. Niemiecki tribut band Achtung Baby naprawdę daje radę. Zagrali nawet Party Girl :) i Van Diemens Land (śpiewał gitarzysta w kowbojskim kapeluszu ;) Na końcu oczywiście było 40 zaśpiewane w kółku z niemieckim fanami.

Moja droga na ten koncert nie była prosta ale się udało ! Co dalej...? miał już być koniec, ale rozważam jeszcze po cichu Paryż (a co tam, marzenia są za darmo :)

#709 numb

numb

    I feel numb!

  • Members
  • 1 698 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Brzeg Dolny/ Wrocław

Posted 16 sierpnia 2010 - 00:54

W sumie to nie mam nic nowego do napisania poza tym co zostało powiedziane, set przyzwoity nawet, trochę za głośno może ale najważniejsza jest ekipa ;) a NAS było widać :D Dzięki wszystkim za umilanie czasu w kolejce i użyczanie miejsc na karimatach. No i oczywiście ukłony w kierunku ekipy, z którą miałam przyjemność jechać :)


na koniec kilka moich fotek, nie najlepszej jakości zresztą :D

I was looking for the Spirit
And I found alcohol
I was looking for The Soul
And I bought some style
I wanted to meet God
And they sold me religion...


I still haven't found what I'm looking for...


#710 kade

kade

    Użytkownik

  • Members
  • 2 826 posts
  • Płeć:Nie powiem

Posted 16 sierpnia 2010 - 07:53

Jak sobie oglądałam fotki Numb, to przypomniało mi sie, że to właśnie nasza ekipa odkryła WC-ty. A ja osobiście, używając prawie niemieckiego, spowodowałam ich otwarcie ;)
W sumie, nieźle je ukryli, bo w ogóle nie było kolejek. Na początku był mały zonk - gdzie są toitoie? Przeklinałam brak solidarności męskiej części ekipy, która poszła za potrzebą w krzaki. Ale na szczęście odkrycia dokonaliśmy w miarę szybko. W sumie, miałam wrazenie, ze z tych toalet korzystają głównie Polacy :) To była jedna z pilniej strzeżonych informacji :D

O cholera, cały post o kiblach:D No, ale Ci, co stali kiedyś pod stadionem od 5.30 rano wiedzą, że to kluczowe zagadnienie w tych okolicznościach;)

#711 olive

olive

    Zooming in, zooming out

  • Members
  • 3 377 posts
  • Płeć:Kobieta

Posted 16 sierpnia 2010 - 08:07

Dzisiaj o 19:30 w Radio Merkury Zbych będzie się medialnie udzielał w relacji z koncertów we Frankfurcie i Hanoverze [koniec cytatu :)]

#712 zooshe

zooshe

    Użytkownik

  • Members
  • 768 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WAWA

Posted 16 sierpnia 2010 - 08:31

Jak sobie oglądałam fotki Numb, to przypomniało mi sie, że to właśnie nasza ekipa odkryła WC-ty. A ja osobiście, używając prawie niemieckiego, spowodowałam ich otwarcie ;)
W sumie, nieźle je ukryli, bo w ogóle nie było kolejek. Na początku był mały zonk - gdzie są toitoie? Przeklinałam brak solidarności męskiej części ekipy, która poszła za potrzebą w krzaki. Ale na szczęście odkrycia dokonaliśmy w miarę szybko. W sumie, miałam wrazenie, ze z tych toalet korzystają głównie Polacy :) To była jedna z pilniej strzeżonych informacji :D

O cholera, cały post o kiblach:D No, ale Ci, co stali kiedyś pod stadionem od 5.30 rano wiedzą, że to kluczowe zagadnienie w tych okolicznościach;)


Ba ja nawet bylam w kiblach u gory na basenie, dzięki bonu ze nie musielismy przechodzic koło roznaglizowanych starszych panów by sie do nich dostac.
"Basista umiera i idzie prosto do rock and rollowego nieba, u którego bram wita go Archanioł Gabriel. Tuż za nim widać w ożywionej rozmowie Jimiego Hendrixa, Johna Lennona, Elvisa Presleya, Janis Joplin i Keitha Moona.
Nieopodal mężczyzna w kowbojskim kapeluszu i skórzanej kurtce udziela instrukcji innym osobom. Zdumiony basista pyta archanioła: Czy, to Bono? Nie wiedziałem, że umarł. Gabriel odpowiada: Nie, to nie jest Bono. To Jezus Chrystus. Wydaje mu się tylko, że jest Bono."

#713 smoke

smoke

    Użytkownik

  • Members
  • 1 593 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Posted 16 sierpnia 2010 - 11:57

Hello!!!!! Hello!!!! :D

Poniżej macie link do 1 części fotek. Foty z dnia 11/08/2010, czyli dzień przed koncertem. Na fotach Hannover, ale warto je ściągnąć, chciażby dla kilkunastu zdjęć sprzed AWD ARENA na jakieś 26 godzin przed wyjściem U2 na scenę, kiedy to byliśmy na rozpoznaniu :D

Foty z 12/08/2010, czyli z kolejkowania oraz z show wrzucę dziś w czasie show w Hosens, kiedy to będziemy na forum śledzić setlistę :D

Różniaca polega na tym, że foty z 11/08 są robione cyfrówką, a z dnia koncertu moją komórką, ale i tak nie najgorzej wyszły.

Enjoy & pzdr!!! :D

http://www.sendspace...0e59ba4dfa13a90

Edit: 20:45

Kolejne 3 fotki - last seconds in Poland :-) - stacja benzynowa w Świecku :-)

http://www.sendspace...9d06090222587cd

P.S. Reszta jutro, bo buuurza nad Łodzią szaleje... ;-(
Miłego setlistowania :-)
12.08.2010-AWD Arena-Hannover/Germany
Never, ever, to be forgotten...
The best birthday in my life...

#714 zooshe

zooshe

    Użytkownik

  • Members
  • 768 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WAWA

Posted 16 sierpnia 2010 - 22:16

I kolejne fotki:
http://picasaweb.goo...CKS-sJuMqPjDLw#
"Basista umiera i idzie prosto do rock and rollowego nieba, u którego bram wita go Archanioł Gabriel. Tuż za nim widać w ożywionej rozmowie Jimiego Hendrixa, Johna Lennona, Elvisa Presleya, Janis Joplin i Keitha Moona.
Nieopodal mężczyzna w kowbojskim kapeluszu i skórzanej kurtce udziela instrukcji innym osobom. Zdumiony basista pyta archanioła: Czy, to Bono? Nie wiedziałem, że umarł. Gabriel odpowiada: Nie, to nie jest Bono. To Jezus Chrystus. Wydaje mu się tylko, że jest Bono."

#715 smoke

smoke

    Użytkownik

  • Members
  • 1 593 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Posted 17 sierpnia 2010 - 08:25

Hello!!! Hello!!!!

Tak jak wczoraj obiecałem dzisiaj 3 i ostatnia już część fotek z Hannoveru z 12/08 (U2 show day :-)
Dużo fotek z kolejkowania, trochę z koncertu (te z koncertu niestety w nienajlepszej jakości - moja komórka nie wyrabiała na oświetleniu sceny, a poza tym ręce mi się trzęśły bo miałem ponad dwugodzinny orgazm :D

http://www.sendspace...2903a9829a23f85

Enjoy!!!!
12.08.2010-AWD Arena-Hannover/Germany
Never, ever, to be forgotten...
The best birthday in my life...

#716 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Posted 20 sierpnia 2010 - 19:13

Po poprawnych Turynie i Frankfurcie tym razem koncert "zwałek" - niemal w każdym numerze coś pochrzanili.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#717 bob

bob

    Użytkownik

  • Members
  • 717 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 21 sierpnia 2010 - 10:02

Po poprawnych Turynie i Frankfurcie tym razem koncert "zwałek" - niemal w każdym numerze coś pochrzanili.


Frankfurt był poprawny??? :P Jeśli tak to ja jestem Adolf Hitler... Chyba nie słyszałeś New Year's Day chyba najgorzej wykonanego w historii zespołu... Nie słyszałem jeszcze,żeby się kiedykolwiek tak rozjechali...

#718 kade

kade

    Użytkownik

  • Members
  • 2 826 posts
  • Płeć:Nie powiem

Posted 21 sierpnia 2010 - 10:23

Mam to w głębokim poważaniu, że coś pochrzanili. Oczywiście, jak ktoś przesłuchuje wszystkie bootlegi i sie tym jara - ok. Tyle, że to nie bardzo ma cokolwiek wspólnego z rzeczywistością

#719 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Posted 21 sierpnia 2010 - 10:27

Frankfurt był poprawny??? :P Jeśli tak to ja jestem Adolf Hitler... Chyba nie słyszałeś New Year's Day chyba najgorzej wykonanego w historii zespołu... Nie słyszałem jeszcze,żeby się kiedykolwiek tak rozjechali...


Bardziej rozjechane NYD można zobaczyć nawet na pewnym bardzo popularnym bootlegu video. Zwracam też uwagę, że "poprawny" nie oznacza "idealnie doskonały". Tylu pomyłek co w Hannoverze jeszcze na tym legu nie było.

Tyle, że to nie bardzo ma cokolwiek wspólnego z rzeczywistością


Nie rozumiem. Pomyłka ma tyle wspólnego z rzeczywistością, że jeżeli się wydarza, to jest rzeczywista..
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#720 olive

olive

    Zooming in, zooming out

  • Members
  • 3 377 posts
  • Płeć:Kobieta

Posted 21 sierpnia 2010 - 10:35

kade chyba chodziło o to jak się przeżywa i odczuwa koncert kiedy jest się tam na miejscu. pomyłki są na każdym koncercie, czasem mniejsze, czasem duże, ale w trakcie, kiedy się jest pod sceną to nie za bardzo przeszkadza w odbiorze...




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users