Skocz do zawartości


Zdjęcie

DVD / Multicam z Chorzowa '09 / Trailer


274 replies to this topic

#121 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 12 października 2009 - 16:52

jesli ktos uwaza że zrobi to lepiej to niech zacznie tworzyc ten koncert po swojemu i sie tym pochwali


O Boże, znowu się zaczynają takie durne teksty. Tzw. klasyczna pierdziszewska sztuka argumentacji :rolleyes:

#122 Guest_Mac_*

Guest_Mac_*
  • Guests

Napisano 12 października 2009 - 16:53

Ok, jest post Depe. I co więcej? Zacytuj jakieś narzekanie na trailer Konrada - to nie boli (pomiń słowa Depe bo o nich już wiemy).


Parokrotnie obejrzałem i wsłuchałem się w "trailer" i poza ujęciem najazdu z kosmosu (od którego moim zdnaiem powinien zaczynać się filmik) - całość nie położyła mnie na łopatki.
Ujęcia są poskładane niepłynnie, brak synchronizacji muzyki z obrazem.
Zamysł literacki fajny, ale moim zdaniem graficznie niespójny.



żadnych fajerwerków (efekty posklejane)

dobrze ktoś podsumował dźwięk jak ze studni



#123 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 12 października 2009 - 16:54

Jeśli uważasz, że chociażby post Cezara nie był konstruktywną krytyką, a "typowo polskim narzekaniem", to coś z Tobą nie tak.

#124 Guest_Mac_*

Guest_Mac_*
  • Guests

Napisano 12 października 2009 - 16:56

Jeśli uważasz, że chociażby post Cezara nie był konstruktywną krytyką, a "typowo polskim narzekaniem", to coś z Tobą nie tak.


Wcale tak nie uważam, mówiłem o postach onemomenta i depe. A Max chciał krytyke, to dałem też cezara.

#125 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 12 października 2009 - 16:59

I post Cezara jest według Ciebie typowo polskim narzekaniem??? Jak tak, to znowu lol.

A wypowiedź użytkownika 'onemoment' zapewne powinna znaleźć się w temacie z multicamem - dam głowę, że pomylił wątki, gdyż właśnie na DVD oszusta naparzaliśmy pisząc o beznadziejnym montażu i stłumionym dźwięku.

Śmieszne jest to rozdmuchiwanie sprawy do typowo polskiej 'afery narzekaniowej', po zaledwie jednym takim poście.

#126 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 12 października 2009 - 17:01

Przecież te wskazane przez Ciebie posty dają Konradowi 10x więcej, niż wszystkie piania z zachwytu razem wzięte.
Wydaje mi się mocno, że to akurat Ty dość ostro narzekasz nie wiadomo na co i po co, próbując przy okazji walczyć z tym typowo polskim nawykiem.

#127 darekby

darekby

    Użytkownik

  • Members
  • 168 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Katowice

Napisano 12 października 2009 - 17:02

Ale Cezar powiedział dokładnie co go boli i co mu nie pasuje, czyli dodał swoje uwagi tak żeby conr4d wiedział co można by poprawić. Natomiast depe poprostu krytykuje i to jeszcze beznadziejnie: ..... to jest do dupy bo mi się nie podoba, dlatego że jest nie tak jak bym chciał... Tego typu charakter ma wypowiedź depe.
http://www.imprezy.katowice.eu/
http://www.2016katowice.pl/

#128 cysio

cysio

    Użytkownik

  • Members
  • 44 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:twardogóra

Napisano 12 października 2009 - 17:31

Trailer to trailer - bardziej reklama, a nie już zmontowany film, pożyjemy zobaczymy, trzymam kciuki za dobry materiał. Depe a oprócz krytykowania, masz może jakieś spostrzeżenia, uwagi ?
Powodzenia Konrad!

#129 Guest_piotrek85_*

Guest_piotrek85_*
  • Guests

Napisano 12 października 2009 - 17:40

Cysio nie wywołuj wilka z lasu. :D Widzę, że oczekiwania co niektórych są tak wysokie, że jedynie oficjalne dvd z Chorzowa byłoby w stanie ich zadowolić. Pamiętajcie, że to tylko bootleg.

#130 bezet

bezet

    Użytkownik

  • Members
  • 321 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 12 października 2009 - 18:04

Pamiętajcie, że to tylko bootleg.

Dokladnie, dla mnie daje rade! Zakonczcie ta juz jalowa dyskusje...

A tak by rozladowac sytuacje, to wiecie ze CLAW U2 to plagiat ? Popatrzcie na scenografie 'Jaka to melodia ...' Skas ja znacie ?

Everything You Know Is Wrong


#131 Rafal.S

Rafal.S

    Użytkownik

  • Members
  • 80 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 12 października 2009 - 19:54

Z drobiazgów: jeśli jest np najazd na Edga grającego "coś tam" to drażni mnie bardzo, że nie gra to z podkładem muzycznym (podobnie np z Larrym).
(...)
Mam nadzieję, że przyjmiecie to jako konstruktywną przyjacielską krytykę!
Sercem jestem z Wami!

Konstruktywna krytyka nie jest zła! ;) Mi trailer się na prawdę podoba (i zdaję sobie sprawę, że sam koncert będzie miał mniej tych "fajerwerków") - conr4d postawił na efekty komputerowe i powstało coś innego. Nie jest to zlepek zwykłych ujęć z koncertu, ale wiadomo - nie jest to też szczyt profesjonalizmu (bo zresztą nie o to chodzi), głównie ze względu na ograniczony materiał video. Do przedstawienia członków zespołu zostały wykorzystane ujęcia wysokiej jakości, stabilne, gdzie są oni dobrze widoczni, wypełniają dobrze kadr. Zapewne nie było takich ujęć dużo, więc wymaganie zgrania z podkładem muzycznym (albo żeby byli w neutralnych pozach) jest troszkę na wyrost. ;)

Bardzo fajnie wyszedł ten zegar nałożony na pierwszy plan w czasie intra, gdy w tle jest cała scena (mam cichą nadzieję że to będzie w multicamie ;)), ujęcia z falą (zwolnienie w dobrym momencie + najazd na niebo), ujęcie z kosmosu i te napisy przedstawiające zespół. I dźwięk jest świetnej jakości!

Co mi nie pasuje? Ujęcie z kosmosu dałbym gdzieś bardziej na początku (tu się zgadzam z cezarem), a scenę z gasnącymi światłami (niesamowicie to wygląda :)) na końcu. Hmm... To chyba tyle... :) Dodam, że to same pierdoły. :P

I również (jak cezar) mam nadzieję że przyjmiecie to jako konstruktywną krytykę i sercem jestem z Wami! ;)

#132 jadzik

jadzik

    Użytkownik

  • Members
  • 500 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 12 października 2009 - 21:26

skoro mają być przedstawieni osobno członkowie U2 to moim zdaniem powinno to być w takiej kolejności: 1. Bono, 2. The Edge, 3. Adam Clayton, 4. Larry Mullen jr., a nie odwrotnie jak w prezentowanym trailerze.
jeszcze jedna uwaga, fajnie by było jak by w czasie montażu uwzględniono wizualną otoczkę całego koncertu i w kluczowych momentach (''wybuch'' świateł na Streets... czy No line on the.... ) pokazać jakieś szerokie plany, oczywiście jeśli pozwolą na to zebrane materiały.
jeśli chodzi o gasnące światłe one muszą lecieć od początku, a sam właściwy koncert zaczynać się już od Davida Bowiego.

#133 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 12 października 2009 - 21:38

skoro mają być przedstawieni osobno członkowie U2 to moim zdaniem powinno to być w takiej kolejności: 1. Bono, 2. The Edge, 3. Adam Clayton, 4. Larry Mullen jr., a nie odwrotnie jak w prezentowanym trailerze.



Przyznam, ze nie rozumiem.

#134 arrrow

arrrow

    Użytkownik

  • Members
  • 87 Postów

Napisano 12 października 2009 - 21:46

Nikt nie powiedział, że może powstać tylko i wyłącznie jeden multicam. Także droga wolna, jak komuś się nie podoba zamysł Konrada niech zrobi swój. Poza tym narazie zobaczyliśmy zapowiedź, a nie fragment koncertu, więc skąd wiecie jak będzie on przedstawiony?
Konrad, nie zwracaj uwagi na tych, którym się nie podoba to i owo, rób swoje! Powodzenia:)

#135 martino20025

martino20025

    Użytkownik

  • Members
  • 33 Postów

Napisano 12 października 2009 - 21:58

Przyznam, ze nie rozumiem.


Ja również. Oj szkoda czytać te wszystkie posty nawet. pierdolenie o niczym, wybaczcie. kto ma jakieś konstruktywne krytyki i uwagi niech pisze prosto do Konrada czy tam nie wiem kogo kto jeszcze robi bootleg. Czasem mi się wydaję jak czytam to forum, że średnia wieku wypowiadających się to 16lat - gówniarze, którzy z nudów podkreślają swoją obecność na forum i "pasję" do U2 pisząc byle pierdoły by coś tylko napisać. Ludzie oczekujący jakiegoś Matrixa a nie koncertu z amatorskich materiałów. Ja mam tylko nadzieję, że Konrada i resztę nie dopadnie któregoś dnia wk...wienie od czytania tych pierdół i narzekania i nie rzuci tego w cholerę i projekt nie stanie. Pozdrowionka. Autorom życzę owocnej pracy :)

#136 merckx

merckx

    Użytkownik

  • Members
  • 99 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:W-wa

Napisano 12 października 2009 - 23:01

Ja powiem krótko.
jestem pełen szacunku i padam na kolana przed człowiekiem/ ludźmi którzy poswiecaja swoj czas zeby zmontowac jakis porzadny bootleg dvd z koncertu zespolu ktory kocham w moim kraju.
a Ci ktorzy krytykuja moga sami pokazac co potrafia i zrobic to lepiej, jesli czuja sie na silach.
Conrad szacunek. fall to my knees before You ;)

#137 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Napisano 12 października 2009 - 23:39

Czasem mi się wydaję jak czytam to forum, że średnia wieku wypowiadających się to 16lat - gówniarze, którzy z nudów podkreślają swoją obecność na forum i "pasję" do U2 pisząc byle pierdoły by coś tylko napisać.

Sprecyzuj o kogo ci chodzi jeśli możesz, bo to się kupy nie trzyma. Bo nie wiem czy mam się czuć obrażony czy nie. Z jednej strony piszesz że ci co napadają na Konrada to gówniarze (chociaż to właśnie starzy wyjadacze), potem piszesz że ludzie chcą większego matrixa, chociaż zarzuty są dokładnie odwrotne. Więc się zdecyduj, i jak nazywasz kogoś gówniarzem, to pisz kogo.

Co do krytyki że trailer jest przegięty z efektami - właśnie na tym polega trailer - ma wzbudzić emocje, zachwycić. Konrad sam pisał, że zrobił go po to, żeby ludzie więcej materiałów zaczęli słać. To nie ma nic wspólnego z ostatecznym produktem, więc się nie podniecajmy. Trailer jest świetny, spełnił swoją rolę w 100%, a tylko o to chodzi.

Ocenianie filmu po trailerze to tak jak ocenianie U2 po beautiful day. Czyli zupełnie irracjonalne i krzywdzące. Czy BD jest najlepszym kawałkiem, duszą ATYCLB? Oczywiście ze nie, ale ma przyciągnąć masy. Tak jak trailer - ma przyciągnąć masy. Ale całościowy projekt nie ma z nim wiele wspólnego.
Więc zupełnie nie rozumiem tej krytyki, także "konstruktywnej".. że Larry nie uderza w perkusję w synchronizacji z dźwiękiem kingdom? A niby jak ma jeśli nie grał tej piosenki? Ależ wy się czepiacie.. Ja za każdym razem jak oglądam trailer, gdzie jest fala a potem droga mleczna, to ciary jak nie wiem mam. I o to chodzi, a nie o jakieś wdawanie się w szczegóły, których nikt poza czepialskimi nie widzi.

Max, sam mówiłeś, że się przypluwałeś do oprawy ultraviolet na 360 tur, że mnóstwo świecidełek itd, a teraz zmieniłeś zdanie. Nie myślisz że z tym trailerem jest podobnie? Że rażą te wszystkie efekty "bo to efekty i one zawsze rażą bo tak po prostu ma być i jak ci się podobają to jesteś dzieciak". A potem sam stwierdzisz że wbija w fotel. :) Nie piszę konkretnie do Ciebie, ale w kontekście tego UV.

Chodzi mi o to że jesteśmy często zbyt sceptyczni do podkręcania rzeczywistości, przeginając z kolei w drugą stronę. Trailer jest czymś, gdzie to jest potrzebne. Suchymi ujęciami Konrad by mało kogo zainteresował.

Poza tym cieszę się, że to nie będzie multicam jeden z tysięcy, tylko z pewną koncepcją. I wierzę że Konrad nie przesadzi z efektami, bo zwyczajnie do tej pory z niczym nie nawalił. Więc nie ma co go atakować ani demotywować na przyszłość.

Pozdro :)

#138 Koziol

Koziol

    Użytkownik

  • Members
  • 375 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 13 października 2009 - 07:32

Przyznam, ze nie rozumiem.


chyba dlatego ma być taka kolejność...

http://www.youtube.c...h?v=hhHjqmjeZww

mi się podoba tak jak jest :)

#139 jadzik

jadzik

    Użytkownik

  • Members
  • 500 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 13 października 2009 - 09:08

chyba dlatego ma być taka kolejność...

ano dlatego, ale jak będzie inaczej nie obrażę się i przy okazji nie zmieszam z błotem połowy forum...

#140 cezar

cezar

    Użytkownik

  • Members
  • 695 Postów

Napisano 13 października 2009 - 09:21

Więc zupełnie nie rozumiem tej krytyki, także "konstruktywnej".. że Larry nie uderza w perkusję w synchronizacji z dźwiękiem kingdom? A niby jak ma jeśli nie grał tej piosenki? Ależ wy się czepiacie..


Skoro do mojej wypowiedzi się odniosłeś, to pozwalam sobie przytoczyć jej fragment, z prośbą o dokładniejsze doczytanie:

Z drobiazgów: jeśli jest np najazd na Edga grającego "coś tam" to drażni mnie bardzo, że nie gra to z podkładem muzycznym (podobnie np z Larrym).
Jeśli taka idea prezentacji członków zespołu została przyjęta to może lepiej byłoby pokazać ich w neutralnych ujęciach ...


Nie miałem zamiaru "czepiać się", przedstawiłem po prostu swoją opinię, podobnie jak zrobili to wszyscy inni.
Nie polemizowałem przy tym osobowo z Nikim, zapewniam również, że szanuję zdanie pozostałych.

Oczywiście mogłem zaniechać wypowiadania się na temat trailera - tak, aby pozostawić czystą atmosferę wokół multicamu.
Rozumiem, że wszyscy się tym "jaramy" i być może dlatego z lekka krytyczna opinia tak źle jest odbierana, burząc niejako podniosłą atmosferę forumowego happeningu.
Zapewniam, że podobnie jak Wam, mi również zależy na powstaniu multicamu i na tym, aby wyszedł super.
I może właśnie dlatego warto konstruktywnie dyskutować, nikt nie jest tu chyba profesjonalistą w przedmiotowym temacie, wierzę że wszystkie opinie pomogą Konradowi i Wszystkim mniej lub bardziej bezimiennym twórcom tego dzieła, zrobić multicam najlepiej jak potrafią ku ogólnej uciesze.


p.s. i jeszcze jedno - uważam, że niektórzy pojechali tym razem po Depe niejako z założenia. Nie zrobił nic innego, jak tylko wyraził swoją opinię. Nie zauważyłem, żeby kogoś ( tym razem ;) ) obraził swoim postem. To była wypowiedź równoznaczna z tekstami: "zajebisty", "po prostu bomba", "coś niesamowitego" ... i wówczas nie raziło Was to, że nie jest to merytoryczne.




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych