Skocz do zawartości


Zdjęcie

DVD Multicam Chorzów 06.08.09


831 replies to this topic

#621 thomassoo

thomassoo

    Użytkownik

  • Members
  • 22 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:łódź

Napisano 02 maja 2011 - 20:45

Dziekuje bardzo za MOS, mi tam sie podoba. (Ciagle nie wiem czy Bono sie pomylil JP 23 czy tez "23 kawalek" to dla Ciebie)

Dzisiaj mamy swieto: "Dzien Flagi", NYD juz mamy, a lepszej flagi jaka stworzylismy w Chorzowie nie widzialem. Tylko ogladac :)

#622 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 02 maja 2011 - 20:49

Dziekuje bardzo za MOS, mi tam sie podoba. (Ciagle nie wiem czy Bono sie pomylil JP 23 czy tez "23 kawalek" to dla Ciebie)

Dzisiaj mamy swieto: "Dzien Flagi", NYD juz mamy, a lepszej flagi jaka stworzylismy w Chorzowie nie widzialem. Tylko ogladac :)

JP23 ..... For you.

Wiesz... tego moze nie bedzie dobrze widac po nagraniach (najciekawsze momenty musialem wyciac przez niestabilnosc), ale on naprawde sie wzruszyl podczas tego koncertu ... i na koncu sam nie wiedzial gdzie jest :P

#623 Waldek

Waldek

    Użytkownik

  • Members
  • 171 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Oława

Napisano 02 maja 2011 - 22:16

JP23 ..... For you.

Wiesz... tego moze nie będzie dobrze widac po nagraniach (najciekawsze momenty musialem wyciac przez niestabilnosc), ale on naprawde sie wzruszyl podczas tego koncertu ... i na koncu sam nie wiedzial gdzie jest :P


Nie sądzę, aby Bono się pomylił mówiąc w Polsce "Jan Paweł XXIII", w końcu sam osobiście go odwiedził... tak więc wie o kim mówił.
Wg mnie wyraźnie słychać: "John Paul, twenty three for you."
Nawet w języku angielskim nie mówi się "Jan Kowalski, dla Ciebie" tylko mówi się "Jan Kowalski, ten utwór (23.) (jest) dla Ciebie"
"John Paul, 23. for you".

#624 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Napisano 03 maja 2011 - 00:35

"John Paul, 23. for you".


Też wydaje mi się, że nieprawdopodobnym jest, by taka pomyłka cudownie zbiegła się z tym, że MoS to 23. kawałek. To po prostu niemożliwe. Bono niefortunnie skleił zdanie i tyle. :P

#625 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 03 maja 2011 - 07:36

Wiedzialem ze tak bedzie. No naprawde, nie moglem sie doczekac postow usprawiedliwiajacych wpadke Najwyzszego, bo przeciez jak to wypada, aby Bono na polskiej ziemi zaliczyl taka fatalna pomylke...no ludzie :wacko:

#626 Elessar

Elessar

    Użytkownik

  • Members
  • 778 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 03 maja 2011 - 08:58

Chociaż z drugiej strony, Mrówa, ciężko pomylić numerek 2 z 23. :)

#627 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 03 maja 2011 - 09:22

Sprawa jest prosta jak drut - mówi się John Paul The Second, a nie John Paul Two, więc Bono na 99% chodziło, że '23 is for you'.

#628 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 03 maja 2011 - 09:33

Sprawa jest prosta jak drut - mówi się John Paul The Second, a nie John Paul Two, więc Bono na 99% chodziło, że '23 is for you'.

Racja! Koniec offtopu :P

#629 votec

votec

    Użytkownik

  • Members
  • 36 Postów

Napisano 03 maja 2011 - 11:09

(trzecia jest obecna do ok. 3 minuty, później są dwie).

I tak baterie wytrzymały długo :)

#630 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 03 maja 2011 - 12:29

I tak baterie wytrzymały długo :)


Oj tak...

Ostatnio zacząłem doceniać operatorów kamer... mimo, że często nie trafiali w cele, zoomowali na potęgę albo mieli tyłek Adama jako jedyny dostępny obiekt zainteresowania... to i tak sam bym tego lepiej nie zrobił :P Respekt ;)

#631 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 03 maja 2011 - 14:27

I tak baterie wytrzymały długo :)

No fakt. Moje z aparatu (2 komplety) wysiadły gdzieś na początku Streets'ów... :( Bo zachciało mi się kręcić fragmenty Snow Patrol... <_<



A co do tekstu Bono, to też to było już rozważane przy okazji tworzenia transkryptu: http://u2forums.com/...809-transcript/
I pytanie czy transkrypt będzie uwzględniony w DVD jako napisy? Wiem, że tego jest dużo, ale byłby to fajny dodatek. Transkrypt chyba w dużej części jest gotowy. Na pewno przemowy Bono po angielsku i po polsku byłyby świetne (Czy w DVD z 2005 tak nie jest?) - zawsze ludziom spoza kręgu fanów łatwiej byłoby zrozumieć pewne niuanse jak np. te o JPII. ;)

#632 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 03 maja 2011 - 15:08

I pytanie czy transkrypt będzie uwzględniony w DVD jako napisy? Wiem, że tego jest dużo, ale byłby to fajny dodatek. Transkrypt chyba w dużej części jest gotowy. Na pewno przemowy Bono po angielsku i po polsku byłyby świetne (Czy w DVD z 2005 tak nie jest?) - zawsze ludziom spoza kręgu fanów łatwiej byłoby zrozumieć pewne niuanse jak np. te o JPII. ;)


Tak. Nie wchodziłem w szczegóły, ale transkrypt ma być częścią wydania ;)

Został mi jeden utwór do ostatecznego skończenia... najbardziej roztrzęsiony, najbardziej rozjechany i najważniejszy... co za życie :(

#633 Sams

Sams

    Użytkownik

  • Members
  • 52 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 03 maja 2011 - 20:28

Trzymamy kciuki, żeby ten można byłoby porządnie oglądnąć. Bo ja, powiem szczerze, że na piosence NYD, nie widziałem sceny, ani co się na niej działo. Więc nie dziwie się, że akurat ten fragment koncertu jest najtrudniejszy po prostu każdy, skakał, machał itd.

#634 Rodia

Rodia

    Użytkownik

  • Members
  • 1 869 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 05 maja 2011 - 00:13

Weźcie dajcie spokój z tym multicamem, ten zespół się skończył na Elevation Tour.

#635 drummer_lodz

drummer_lodz

    Użytkownik

  • Members
  • 33 Postów

Napisano 05 maja 2011 - 06:54

Weźcie dajcie spokój z tym multicamem, ten zespół się skończył na Elevation Tour.


Aha... Myślałem, że ten zespół skończył się na Kill 'Em All...

#636 zooshe

zooshe

    Użytkownik

  • Members
  • 768 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WAWA

Napisano 05 maja 2011 - 08:28

Weźcie dajcie spokój z tym multicamem, ten zespół się skończył na Elevation Tour.


Buuuuu Zespół może i już nie nagra drugiej AB ale koncerty zawsze miał i będzie mieć świetne.
Jędrzeju zasłużyłeś sobie na pomnik za to że podjąłeś się tej pracy.
"Basista umiera i idzie prosto do rock and rollowego nieba, u którego bram wita go Archanioł Gabriel. Tuż za nim widać w ożywionej rozmowie Jimiego Hendrixa, Johna Lennona, Elvisa Presleya, Janis Joplin i Keitha Moona.
Nieopodal mężczyzna w kowbojskim kapeluszu i skórzanej kurtce udziela instrukcji innym osobom. Zdumiony basista pyta archanioła: Czy, to Bono? Nie wiedziałem, że umarł. Gabriel odpowiada: Nie, to nie jest Bono. To Jezus Chrystus. Wydaje mu się tylko, że jest Bono."

#637 Piotrek_1986

Piotrek_1986

    Użytkownik

  • Members
  • 764 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Bydgoszcz

Napisano 05 maja 2011 - 12:28

Buuuuu Zespół może i już nie nagra drugiej AB ale koncerty zawsze miał i będzie mieć świetne.
Jędrzeju zasłużyłeś sobie na pomnik za to że podjąłeś się tej pracy.



Saitana
Oh sugar, don't you cry
Oh child, wipe the tears from your eyes
You know I need you to be strong
And the day is as dark as the night is long
Feel like trash, you make me feel clean
I'm in the black, can't see or be seen

#638 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 05 maja 2011 - 23:13

Weźcie dajcie spokój z tym multicamem, ten zespół się skończył na Elevation Tour.

:D :lol: Humorek na wieść o multicamie widać dopisuje! ;)

#639 Olenka

Olenka

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 2 648 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:3miasto

Napisano 07 maja 2011 - 17:03

zajrzyjcie na u2site i komentarz ney (czy to nie ta moderatorka z forum spidera) pod MoS...no po prostu nóż w kieszeni się otwiera, przynjmniej mi...


bo ja uważam, że krytykować ma prawo tylko ten kto może wnieść konstruktywne uwagi i pomóc w ich wprowadzeniu a tekst typu "przedstawiony materiał wygląda jak wstepny montać, czekam na końcowa produkcję" od osoby, która jest zafascynowana obrazem od lat jest poniżej pasa, o czemu osoba łaskawie nie pomoże komus kto jest w końcu tylko amatorem

#640 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 07 maja 2011 - 17:47

Faktycznie to takie krytykanctwo. Gdybym ja się na tym znał i mi się nie podobało, to bym nie pisał komentarzy, zwłaszcza takich, tylko napisał do Jędrzeja, że trzeba poprawić i ja wiem jak, więc chętnie pomogę. Jędrzej nie jest niczyim klientem, więc pisanie w stylu: "to chyba jakiś żart" jest cokolwiek dziwne, on to robi za darmo, więc najpierw się przede wszystkim ładnie dziękuje za przysługę, a potem się uprzejmie zaznacza, że się przeprasza, ale chciałoby się zasugerować zmienienie tego i owego. Albo, że samemu się to zrobi, bo się przecież "od lat zajmuje obrazem". Jak powstawał multicam z Chorzowa, to sam pytałem Manany, czemu w Electric Co. nie ma zbliżenia na Edge'a w trakcie solówki, skoro aż się prosi. I co miał odpowiedzieć - "chętnie bym je dał, ale takiego ujęcia po prostu nie ma". Nie wiem, czy te "książki", o których pisze Ney odnoszą się również do amatorskich multicamów, ale najwyraźniej nie zawierają rozdziału "Brakujące ujęcia". Szczerze mówiąc tak naprawdę w ogóle nie rozumiem tych wszystkich problemów ze "stabilizacją" itp. Chcecie stabilizacji, to przytaszczcie na koncert kamerę na statywie, będzie stabilnie. To samo ze wszystkim innym.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych