Skocz do zawartości


Zdjęcie

"U2 360° At The Rose Bowl"


1279 replies to this topic

#521 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 595 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 07 stycznia 2010 - 22:08

No ale przecież przez gorszy dźwięk te liczące się detale jak dźwięki brzdękania Edka, wokal Bono czy nawet sam klimat, nie są dostrzegalne w takim stopniu, w jakim byłyby jeśli koncert szedłby do radia.

Dokładnie, porównywać można by było różne koncerty, ale w podobnych jakościach. Mnie fragmentami Sheffield powala, ale podejrzewam, że to sprawa jakości. Przykład Crazy przecież to w ogóle inaczej brzmi z konsolety a inaczej z publiki! Raz słychać Larry'ego na "bębenku" raz nie. Raz bas Adama mocniejszy, a raz flaki z olejem.

Polecam ściągnąć sobie wersję 3 IEM + AUD z Pasadeny i tego posłuchać. Praktycznie SBD! Kawał dobrej roboty ktoś odwalił. Jest też wersja wideo z YT z podłożonym tym dźwiękiem, od razu inaczej się słucha. A nie tam jakieś pogłosy ;P

Jak dla mnie Sheffield nie nadawał się do kręcenia, z jednego powodu - tam było cholernie jasno na początku koncertu! I przez dłuższy czas jeszcze. <_< Na tej trasie scena jest bardzo ważna. Gra świateł odgrywa dużą rolę - i jak tu Breahe zrobić, aby tylko Larry'ego widać było na początku?? Jeśli już coś ma wyjść na DVD z 360 to wypadałoby aby było ciemno...

Ale sama Pasadena mi się nie podoba. Niestety nie podzielam zachwytów nad stadionem... Rozlazły i tyle.. Jeśli to pod scenę to pytam czemu na płaskim terenie równie dobrze by nie można nagrać??? :huh:
Wolałem "ciaśniejsze" stadiony, za to takie, na których trybunach było dobrze widać efekty świetlne i bawiącą się publikę. Owszem może i to wina technicznych podczas Pasadeny - np. Crazy - na trybunach było prawie ciągle czerwono <_< podczas refrenów też... A na innych stadionach widzę to dużo lepiej. Czy Streets - światła z iglicy słabiej oświetlały taki rozlazły stadion i efekt też gorszy.

Co do realizacji to brakuje mi więcej szerokokątnych ujęć, ja widzę tylko obrazy z jednej kamery, gdzieś na szczycie stadionu i to takie raczej kiepski, może coś z tym zrobią?? Mnie helikoptera brakowało - z niego ujęcia były by świetne... :(

Patrzcie na EPK-ę z Barcelony czy Chicago (przy okazji polecam najlepsze wersje, bo obraz całkiem niezły - szkoda, że takie krótkie fragmenty):
http://www.mhp3.com/u2_barcelona/
http://www.mhp3.com/u2_chicago/ (6:05 - polska flaga :P ; a także przykład jak Crazy może źle brzmieć nawet z SBDu No, ale kto do EPK-i będzie cuda robił...)
http://www.youtube.c...h?v=PHACfAozOqw
ujęcia z helikoptera nieocenione, czemu tu nie było?!? Mam nadzieję, że po prostu nie transmitowali :unsure:


Co do dodatków...hmmm jak ostatnio dorwałem w ręce 2DVD z Chicago to się lekko załamałem, dno w Bonusach aż huczy, te nieszczęsne spikselowane i kręcone w podczerwieni ujęcia to jakoś ratują, ale to raczej porażka.
Chciałbym też podwójne wydawnictwo z bonusami, ale niech tam do cholery dadzą kilka chociaż utworów z trasy!!! Mają Barcelonę i Chicago całkiem fajnie nagrane :( Litości czy to problem dać coś fajnego dla fanów. "Zwykłe" Crazy z Barcy II, Party Girl, debiut Electrical Storm, czy nawet słaby YBR z Chicago II, czy Bad, a nawet miejsce dla Pride, by tam było ;)
No i fajnie było by NYD z Chorzowa zobaczyć. W Pasadenie nie grali to tym bardziej w Bonusach mogłoby się znaleźć - nie było by dyblowania utworów. Ale jakoś nie bardzo wierzę...

O ile nie potną jakoś tego koncertu, nie wyrzucą jakiś utworów, czy snnipetów (ciekawe czy Stand By Me się ostanie?), nie dodadzą do SoA, ale dadzą porządną bonusową płytę i na nowo to zmontują to może być OK.


PS Czy chodzi o to, że podczas Elevation z Chicago, słychać pono jak robi uuuuuuu, a widać, że nie śpiewa?? Ciekawe, czy błąd montowania - np. obraz był z jednego dnia, audio z innego. Czy może dźwięk uuuuu z podkładu??? :blink:
I o co chodzi z tymi kamerami od Milanu?? Bez przesady, mogli jeszcze parę kawałków dodać, a nie 10. Na trailerze (preview) widać nawet fragment Streets (jak dla mnie lepiej brzmi na stadionie niż te z Chicago) fragment Pride i przejście z LAPOE do SBS i to wszystko zmontowane. Nie mówiąc o Vertigo Bis.
Jak dla mnie koncert był zmontowany już cały, ale Chicago już wyszło, później U23D w planach, to walnęli bonusa do kiepskiego U218 :( Szkoda....

Co ciekawe strona już jest:
http://www.u2livefrompasadena.com/
Czytamy:
Filmed on October 25th, 2009, U2 Live from Pasadena DVD will be released in 2010.
Copyright © 2009 Live from Pasadena Fan Site, All Rights Reserved.
A na deser, prawie niewidoczne:
This fan site is not affiliated with U2
Czyli rozumiem, że fanowski projekt :/

#522 morfeusz

morfeusz

    Użytkownik

  • Members
  • 1 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 stycznia 2010 - 18:32

ma ktoś namiar na przeróbke torrent hd na dvd format?

#523 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 10 stycznia 2010 - 18:49

Ale ten torrent HD to pic na wodę, nie zaprzątaj sobie nim głowy;)

#524 morfeusz

morfeusz

    Użytkownik

  • Members
  • 1 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 stycznia 2010 - 19:37

ale chodziło mi nie o cały koncert tylko o te pare kawałkówi hd z youtube? też lipa po przeróbce na dvd? bo mi w kompie pięknie to gra ale nie umiem przerobić na dvd a chiałbym na tv to ogladać w kompie nie lubie.

#525 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 10 stycznia 2010 - 19:45

Aaaa.... nie zrozumieliśmy się. Jeśli chodzi o filmiki z YT w HD to faktycznie, gra jest warta świeczki.

#526 Guest_piotrek85_*

Guest_piotrek85_*
  • Guests

Napisano 12 lutego 2010 - 14:02

Zdaje się, że DVD z Pasadeny zostanie wydane na początku kwietnia. info

#527 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 12 lutego 2010 - 14:19

Zdaje się, że DVD z Pasadeny zostanie wydane na początku kwietnia. info


Być może są to informacje już nieaktualne - podobno ostatnio jakiś oddział Universala stwierdził, że na razie nie ma planów wydania tego DVD.

A jeśli jesteśmy już przy tym koncercie, oto kilka znanych osób której pojawiło się na tym koncercie:

http://www.plejada.p...leria_duze.html
Dołączona grafika

#528 One_U2 - fan

One_U2 - fan

    Użytkownik

  • Members
  • 2 857 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 12 lutego 2010 - 19:46

to trzeba odkładać forsę. :rolleyes:
Dołączona grafika

#529 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 595 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 01 marca 2010 - 00:55

Zdaje się, że DVD z Pasadeny zostanie wydane na początku kwietnia. info


Przeglądałem strony w poszukiwaniu czegoś na temat i:
http://www.cdunivers...asp?pid=8141960

Studio Universal CD Universe Part number 8141960 Catalog number UIBI-1027 Discs 1 Release Date New 360 Tour-Live At Pasadena Rose Bowl DVD release date Mar 31, 2010


Jest numer katalogowy już podany - to zawsze coś więcej, czyli Universal ma jednak plany wydania tego DVD.
A co więcej "nowa" data niejako pokrywa się z tą z fan.pl - bynajmniej te okolice ;P
Czyli dodając jeszcze z jakiś miesiąc opóźnień - możemy w maju dostać DVD, a najlepiej jakieś Deluxe z 2 DVD :D

Cieszy to, że plany jak na razie idą w kierunku wydania osobnego DVD, a nie do dokoptowania tego do "prawdopodobnej" przyszłej płyty. :)

Edit:
Z tego co znalazłem to ten nr katalogowy jest z japońskiego wydania. Co więcej jest już cena $45.39 (za jap. wyd.) no i dalej szperając znalazłem drugi nr katalogowy: UIBI-9024
A z nim info (http://hamaraji.com/...entries/72.html):

3/31??
U2/360° ??? ??? ??? ???? ??? ????DX ??????
=UIBI-9024/5?2DVD ?4500?

NEW ?????????? ?? ? ????????????10????????? ???????LIVE???
????????????? ???????????????????? ?????????????

:P z czego najważniejsze jest 2DVD :P
Po tłumaczeniu (Google):

3 / 31 Release
Live at the Rose Bowl in Pasadena U2/360° DX Edition
= UIBI-9024 / 5 (2DVD ? 4500)
NEW ?album No Line On The Horizon In addition to California in the Rose Bowl czar Mon 10 LIVE will release a deluxe limited edition special package with more documentary footage recorded.

Mam tylko nadzieję, że to "more documentary" okaże się w większości nagraniami z koncertów (Barcelona, Chicago).

#530 chrapcio

chrapcio

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 1 938 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Pleszew

Napisano 11 marca 2010 - 12:09

Wg Interference, anonimowe źródło z hiszpańskiego oddziału Universala donosi, iż DVD 360° Tour ukaże się jeszcze przed wakacjami. Najprawdopodobniej będzie to koncert zarejestrowany w Pasadenie.

ciuch ciuch!

Chrapcio7 on Last.FM


#531 Paweł =

Paweł =

    Użytkownik

  • Members
  • 1 151 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:CHORZÓW

Napisano 13 marca 2010 - 16:17

Jeśli na Dvd wyjdzie koncert z Pasadeny,to będzie to najgorsze wydawnictwo koncertowe U2.
Już wolałbym po piosence z innego miasta,jak całość z Pasadeny.
W ogóle zdziwiłbym się bardzo gdyby nie nagrali jeszcze jakiegoś koncertu.
Z Pop Martu to mamy tyle profesjonalnych nagrań jak z Sao Paulo,Chile czy Johannesburga.
Vertigo z Milanu też nie wydali w całości,nie wiedząc czemu,skoro nagrywali cały koncert.
Nie wierze że było to tak okropne że aż nie do wydania.
A Chicago nie podoba mi się jako cały koncert,są fajne momenty typu Electric Co i An Cat Dubh-Into The Heart.Ale koncert jak dla mnie słaby.
Oby wiadomości na temat Pasadeny były nieprawdziwe.

Moje Konto Youtube - http://www.youtube.c...iew=0&flow=grid

 

 

 


#532 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 13 marca 2010 - 16:30

Jeśli na Dvd wyjdzie koncert z Pasadeny,to będzie to najgorsze wydawnictwo koncertowe U2.


a niby dlaczego?:)


Vertigo z Milanu też nie wydali w całości,nie wiedząc czemu,skoro nagrywali cały koncert.



Sprawa była wałkowana setki razy - ekipa miała problemy techniczne ze sprzętem/zasilaniem.

#533 Paweł =

Paweł =

    Użytkownik

  • Members
  • 1 151 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:CHORZÓW

Napisano 13 marca 2010 - 21:35

a niby dlaczego?:)





Po prostu porównując inne koncerty z trasy,wypadają o wiele lepiej.
Głos Bono jest jakiś trochę inny,a muzyka jakby zagłuszona,ale to może też być kwestia przekazu.
To już całkiem pierwszy koncert z Barcelony podoba mi się wiele bardziej.
A Crazy Tonight (Remix) jedno z lepszych wykonań,chodzi mi o te przekrzykiwanie w środku piosenki Bono z Edgem - Crazy Tonight!!.
Koncert z Pasadeny nie przypadł mi do gustu,i tyle.

Użytkownik acr edytował ten post 13 marca 2010 - 21:36
popr. cytat

Moje Konto Youtube - http://www.youtube.c...iew=0&flow=grid

 

 

 


#534 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 595 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 14 marca 2010 - 02:03

Sprawa była wałkowana setki razy - ekipa miała problemy techniczne ze sprzętem/zasilaniem.


Eee coś nie chce mi się wierzyć, jest to gdzieś napisane oficjalnie lub chociaż z potwierdzonych źródeł? Aż na 2 koncertach pod rząd mieli problemy?? :huh: I o dziwo wydano głównie te utwory, których to nie ma na koncercie z Chicago lub są inaczej wykonane (chyba tylko 4 utwory się powtarzają, a i tak np. COBL czy Vertigo różni się od tego halowego).
Raczej wydali to tak, aby nie dublowało Chicago. Mimo wszystko mogli wydać całość, bo jak widzę zwiastun z fragmentem Streets to ciary przechodzą (efekt na stadionie 100 razy lepszy od hali!) ;).




Co do Pasadeny i 360, to oczywiście, że nagrali inne koncerty, chociażby Barcelonę i Chicago, ale zapewne nie tak profesjonalnie jak Pasadenę. Chciałbym kilka utworów z tych koncertów zobaczyć na 2. DVD :rolleyes:.
Może i Pasadena nie jest najtrafniejsza - mnie osobiście zawodzi na tym koncercie realizacja efektów świetlnych na trybunach! Na Crazy ktoś pomotał nieźle sprawę, poza tym rozlazły stadion i słabo efekty są widoczne. Brak ujęć z helikoptera (może są, ale na YT nie pokazywali - oby!) i ujęcia szerokokątne też słabiutkie.
Ale mimo zastrzeżeń wolę aby teraz go wydali, a może za rok/dwa do czegoś dorzucili jakiś koncert z reszty trasy, z nowymi utworami, niż pozostać przy słabej jakości broadcast'cie z YT. Z ET i VT mamy po 2 wydania koncertowe, czemu tu by nie miało być podobnie? Jak wydadzą SoA to pewnych utworów mogą już nie wykonywać i Pasadena to będzie ich najlepsze wydanie. :rolleyes:
Ja liczę przede wszystkim na porządne dodatki na 2. DVD, na miarę PopMartu z Meksyku.

#535 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 14 marca 2010 - 07:29

Po prostu porównując inne koncerty z trasy,wypadają o wiele lepiej.


Te inne koncerty z trasy, mam rozumieć, że widziałeś na Youtubie;)


Głos Bono jest jakiś trochę inny,a muzyka jakby zagłuszona,ale to może też być kwestia przekazu.


To jest to, czyli przekaz. Nie powinniśmy wyciągać zbyt pochopnych wniosków na podstawie marnej transmisji przez Youtube'a.


Eee coś nie chce mi się wierzyć, jest to gdzieś napisane oficjalnie lub chociaż z potwierdzonych źródeł?


Myślisz, że zespół oficjalnie przyznałby się do takiego niepowodzenia? Sprawę śledziłem dość uważnie, jak znajdę linki to oczywiście podrzucę.



Raczej wydali to tak, aby nie dublowało Chicago.


To czemu nie wydali całości? Odpowiedź - bo 'skopane' mięli nagranie.




Co do Pasadeny i 360, to oczywiście, że nagrali inne koncerty, chociażby Barcelonę i Chicago, ale zapewne nie tak profesjonalnie jak Pasadenę.


Generalnie to wszystkie koncerty są nagrywane, ale przez te kamery techników, z których obraz widzimy na telebimie. Czegoś takiego nie da się wydać.
Do sieci przedostał się bootleg DVD z Edmonton '97, gdzie większość obrazu to Larry, który był kręcony przez jednego gościa (widać ujęcia zza perki, z tyłu sceny, z boku perki, itp.)

mnie osobiście zawodzi na tym koncercie realizacja efektów świetlnych na trybunach!


Jak już wspomniałem, nie ma co tak wierzyć transmisji z YT, która była mega zaciemniona. Oczywiście DVD z tak ciemnym obrazem nie wypuszczą. Polecam zarzucić amatorskie filmiki z tego wydarzenia: http://www.youtube.c...h?v=AFJ3YtfnYbs Ja tutaj niedoświetlonych trybun nie widzę, wszystko jest w błękicie, tudzież w innych pięknych kolorach.

#536 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 14 marca 2010 - 07:48

Ja bym nawet podejrzewał, że transmisja z youtube celowo była gorsza niż mogła być w granicach możliwości serwisu - po to, by potem ludzie nie mieli wątpliwości typu "po co teraz płacić za to samo". Było też o tym, że na potrzeby kręcenia wszystkie światła były nieco mniej intensywne niż normalnie ( w Mediolanie było tak samo ), co mogło wyjść w transmisji, a rzecz jasna nie będzie widoczne na DVD. Dam głowę, że jak zobaczymy DVD nikt nie uwierzy, że to ten sam koncert.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#537 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 14 marca 2010 - 09:27

Ja bym nawet podejrzewał, że transmisja z youtube celowo była gorsza niż mogła być w granicach możliwości serwisu - po to, by potem ludzie nie mieli wątpliwości typu "po co teraz płacić za to samo".


A ja bym nawet stwierdził, że na tak było na 100 %.

Jeśli Pasadena zostanie wydana to będzie to oznaczało, że zespół jest bardzo zadowolony z poziomu, technicznego i muzycznego, tego nagrania. Gdyby było inaczej to nie zdecydowaliby się na wydanie tego DVD, mając przed sobą kolejną część trasy. Zresztą w jednym z wywiadów, bodajże Bono, stwierdził, że koncert w Pasadenie wyszedł im świetnie.

Mam cichą nadzieję, że wydanie DVD z Pasadeny będzie oznaczać również to, że kolejne legi będą znacznie się różnić, szczególnie pod względem setlisty, od tego co już zobaczyliśmy i usłyszeliśmy w 2009r.
Dołączona grafika

#538 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 14 marca 2010 - 09:50

Jest jeszcze jeden argument, nie wiem czy słuszny ale wydaje mi się, że tak. Przemawia on za wydaniem Pasadeny. Próżno szukać na Youtube któregokolwiek z fragmentów transmisji - zarówno na kanale oficjalnym jak i u prywatnych użytkowników. A jeszcze jakiś czas temu nie było z tym najmniejszych problemów. Pozostała tylko krótka zapowiedź z podkładem "Beautiful Day"

Wiadomo, że koncerny mocno dbają o prawa autorskie ale w tym przypadku dość mocno się postarano przy tym czyszczeniu.

#539 Zigy Stardust

Zigy Stardust

    senior forumowy

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zigylandia

Napisano 14 marca 2010 - 10:02

też wydaje mi się że nawet jeśli dvd z pasadeny zostanie wydane to po zakończeniu trasy ukaże się jeszcze jedno dvd z ostatniego bądż przed ostatniego legu z nowymi utworami z Soa(jeżeli zostanie wydane w czerwcu tego roku...) i nowymi wersjami utworów z NLOTH( pod koniec trasy utwory przeważnie mocno ewoluują od początkowych wersji live a co ważniejsze w dobrą stronę:)) a co do samej pasadeny to napewno samo dvd będzie się różniło od broadcastu z yt, chodzi mi nie tylko o różnicę w jakości samego obrazu i dżwięku ale też o inne ujęcia, poprostu inaczej będzie zmontowane to dvd niż widzieliśmy to na yt to dla mnie jest oczywiste więc nie ma co na zapas narzekać.

#540 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14 marca 2010 - 10:11

Nie jestem uwaznym czytaczem i nie wiem, czy padlo wczesniej to stwierdzenie, ale jak sprawa sie ma z tym poglosem nalozonym praktycznie na wszystkie sciezki?

Przyznam, ze nie sciagalem wersji torrent i nie wiem jak to tam wyglada, ale to echo ktore slyszalem kiedys na YTB cholernie irytuje. Na DVD na pewno by tego nie bylo, ale jak wyglada sprawa u tych, ktorzy sciagali plik z torrentow?



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych