Skocz do zawartości


Zdjęcie

Heineken Open'er Festival


147 replies to this topic

#121 lucas007

lucas007

    Użytkownik

  • Members
  • 392 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Woodche

Napisano 03 lipca 2007 - 11:24

Jesteś w stanie podać cały set , który zagrali?
A co pałeczki, to niezły czad!

zaczęli od 1 utworu z weekendu- song for clay, pozniej seria utworów z 1 plyty (zagrali większość):like eating glass, positive tension, banquet, she's hearing voices, this modern love, the pioneers, po czym przeszli do 2 plyty:hunting for witches, waiting for 7.18, prayer, uniform, i still remember i sunday na dwie perkusje. koncert zakonczyli znakomitym helikopterem. cos moglem pomylic ale na pewno 90% setlista wygladala tak, kolejnosci nie jestem pewien.

#122 waz

waz

    "Simona..." ;)

  • Members
  • 1 324 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Krk

Napisano 03 lipca 2007 - 11:58

Ma ktos jakieś nagrania Bjork lub Muse?

#123 anchois

anchois

    Użytkownik

  • Members
  • 399 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 03 lipca 2007 - 12:23

mam nadzieję, że nie będzie jak na Glastonbury... :rolleyes:

no i chyba wykrakałam... :rolleyes:

nie mam jeszcze siły pisać jakiejś wiekszej relacji, ale słów choć kilka...

piątek:
TCIOF - fajne, ale jakoś mnie nie powalili
SY - nie znałam, ale byłam ze względu na 'legendarność' i jakoś mnie nie zachwycili
The Roots - to było dla mnie duże zaskoczenie. miałam ich za zwykły hiphopowy band, ale grali naprawdę świetnie. świetny kontakt z publicznościć, wymiatający basista, no i ta tuba! :D jedno z moich ołpenerowych odkryć.
Laurent Garnier - byłam tylko jakieś początkowe pół godziny, bo byłam wykończona po 9 godzinach jazdy na korytarzu w pociągu. ale wizualizacje niczego sobie.

sobota:
Out Of Tune - przyjemny 'disco punk', fajoskie spodnie wokalisy ;)
Groove Armada - to nie moje klimaty, ale trzeba było przeczekać na Muse. będą kojarzyć mi się raczej nieprzyjemnie, bo właśnie podczas ich koncertu jakiś latający fan podbił mi oko piętą. na szczęście nic nie widać już.
Beastie Boys - byłam jakieś 4 rzędy od przedniej barierki więc zostałam stratowana przez fanów tegoż zespołu. bardzo żywiołowi starsi panowie i świetny kontakt z publicznością.
Muse - z jednej strony pompatyczność i nadęcie Matt'a Bellamy, a z drugiej... nie da się ukryć, jestem zachwycona, Muse na żywo po prostu wymiata! niesamowite wizualizacje i 'Knights Of Cydonia' i 'Hysteria' .. i ... :D

niedziela:
Gentelman! - od strony instrumentalnej całkiem całkiem, ale ten wokal... no i teksty w stylu: 'mozemy być kim chcemy/ jeśli wcześniej nie zginiemy', 'Anna i jej koraliki'.. niewypał
Andy - całkiem fajne dziewczyny, wzbudzające jakieś niezdrowe emocje wśród męskiej części widowni. były chyba nieco stremowane, co niestety było słychać, zwłaszcza po perkusistce. ale ogólnie: in plus.
Indios Bravos - Tomek Lipiński? Ala Janosz? Dziun? dość dużo gości zaprosili, ale generalnie wszystko zlało mi się w jedno - jak to reggae ;).
Bloc Party - no...! :D wokalista chyba sam był zaskoczony tak ciepłym przyjęciem, byli naprawdę rozczulający. bardzo dobry, energetyczny koncert i świetny kontakt z publiką, i ci zdezorientowani ochroniarze podczas zejścia Kele do publiki.. :D szkoda tylko, ze grali większość kawałków z nowej płyty. jeden z lepszych koncertów na festiwalów, imho.
Bjork - niesamowita oprawa, i ten chór, ale... wizualizacje były raczej kiepskie, dużo zepsuła też praca kamer. nie jestem jakąś wielką fanką Bjork (właściwie to w ogóle nią nie jestem ;) ), więc z czasem trochę zaczęłam się nudzić, ale 'Declare Independence' na koniec mnie powaliło.
'Raise your flag!' ....

podsumowując: jestem zachwycona i czekam na Open'era '08. B)

Ma ktos jakieś nagrania Bjork lub Muse?


jest już coś na youtube:
All is Full Of Love
Jóga
Take A Bow
New Born

#124 waz

waz

    "Simona..." ;)

  • Members
  • 1 324 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Krk

Napisano 03 lipca 2007 - 12:37

podsumowując: jestem zachwycona i czekam na Open'era '08. B)
jest już coś na youtube:
All is Full Of Love
Jóga
Take A Bow
New Born


Te nagrania juz widziałem, szukam więcej i w lepszej jakości, ale dzieki za linki :)

#125 absta

absta

    Użytkownik

  • Members
  • 98 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:3-city

Napisano 05 lipca 2007 - 21:16

Znalazłam Bjork w całkiem dobrej jakości (fragmenty Earth Intruders, Hunter, Joga, Army of me, Hyperballad i Declaire Independance zmontowane w jeden klip):

http://www.brightcov...=...4&lineup=-1

:)

#126 waz

waz

    "Simona..." ;)

  • Members
  • 1 324 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Krk

Napisano 05 lipca 2007 - 21:19

@ Absta super, dzieki wielkie za Bjork :) Jakość nagrania jest super, dźwieku już mniej ale dzięki :) :)

#127 Tyśka

Tyśka

    Użytkownik

  • Members
  • 311 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Legnica

Napisano 05 lipca 2007 - 22:51

No to może ja coć o tegorocznym openerze napiszę ;)
Pomimo tego okropnego deszczu w sobotę, a co za tym idzie
smakowitego błotka zmieszanego z plastikiem - imprezę bedę
wspominać bardzo dobrze. Co prawda nie miałam okazji spotkać się
z forumowiczami z U2- site (choć miałam wrażenie, że w piatek
widziałam acra stojacego obok kilometrowej kolejki 'namiotowej')
to poznałam paru bardzo fajnych ludzi: korzenia, ludzi z forum coldplay
i ich znajomych ;).

Co do samych koncertów. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie Bjork.
Nie sadziłam, że tak rewelacyjnie spiewa na żywo ;).
W Bloc Party podobało mi się, że jako jedyny zespół, miał chyba
najlepszy kontakt z publicznoscia, co u Muse tego zabrakło- ale
nie zmienia to faktu, że według mnie dali najlepszy koncert. B)
Żałuję , że nie byłam na kombajnie, podobno zagrali wysmienicie :D,ale
akurat w tym czasie próbowałam się przedostać z szarego końca do sceny głównej.
I udało się! Trzeci rzad B) . Pozdrawiam Anglika, z którym mocno wydzierałam się przy
"Knights of Cydonia" i tfenk you za wspólne zatańczone 'labado' :lol: .
Na The Car is on Fire prawie bym złapała lotkę <_< :lol: . A The Strike Boys mieli
tyle energii, że grali chyba do 5 ( jak nie lepiej) w namiocie. :D

Co tu pisać, tam po prostu trzeba byc o.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#128 anchois

anchois

    Użytkownik

  • Members
  • 399 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 06 lipca 2007 - 00:12

Dołączona grafika



Dołączona grafika


jeśli to ty pstryknęłaś te zdjęcia tych, to stałaś jakieś 3-4 osoby za mną. ten kawałeczek rudych, krótkich włosów to moja towarzyszka, a ja stałam za nią, przy barierce.
....

#129 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 06 lipca 2007 - 16:27

Na Heinekenie nie byłem, ale pozwolę wkleić sobie tutaj malutki fragment relacji z innego forum, co do którego mam dość dużo podobnych opinii, na podstawie moich obserwacji.


Ja zacznę od tego co mi się nie podobało.
Przede wszystkim za dużo ludzi, chyba dwa razy więcej niż poprzednio, co niestety dało się odczuć i co gorsza nieco zepsuło uroczą i serdeczną atmosferę, która urzekła mnie rok temu. Zrobiło się tłoczno, pojawiły się kolejki, ludzie zaczęli tracić cierpliwość. Pamiętam, że w zeszłym roku wszelkie (nieliczne) niedogodności po prostu obracano w żart, teraz było z tym różnie. Z przykrością stwierdzam również, że Opener powoli zaczyna zamieniać się w spęd owiec, coraz więcej ludzi przyjeżdża tylko w celach lansersko-towarzyskich, a nie ze względu na muzykę ( Sonic Youth to był ten hip-hop?


I proszę ja was, patrząc na opisy moich znajomych na GG, rozmowę z nimi o artystach występujących, potwierdzam co napisała ta koleżanka. Generalnie masa moich znajomych pojechała tak sobie, bo podobno jest fajnie, lans, że to muzyczny festival no i że nad morze taki wypadzik mały. Jak pytałem o występy, artystów, jakie kawałki grali: ani me, ani be. Po prostu coś tam grali, fajnie się bawiło, no i Max, lasek tyle, że hoho! musisz być za rok!
Także powoli, nie którzy traktują ten festival jak lepsze wydanie Woodstocku.

#130 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 06 lipca 2007 - 16:39

Indeed.

Dużo ludzi znikąd, że tak powiem delikatnie. Za dużo ludzi, za mało sanitariów, punktów sprzedaży czegokolwiek, czyli tyle ile w tamtym roku dla połowy tej ludności. Np. kolejka na pole namiotowa mi uniemozliwiła doznanie Afro Kolektywu. Ale spoko, dało się. W sumie to jest mały problem, w tym roku najgorsza była tragiczna pogoda, zimno, deszcz i błoto. Nie chciało mi się iść na pare koncertów na które miałem ść coby coś poznać, albo się przekonać. Trudno. Line-up też średni mi się wydał, w tym roku nie trafili zbyt w mój gust.

Chwalicie tak Bloc Party, a nas ze Stellą strasznie wynudziło.. nie wiem. Wyszliśmy na chwile, wróciliśmy i zastanawialiśmy się czy grają znów ten sam kawałek, czy wszystko brzmi tak samo. Może ja się nie znam, ale ignorantem muzycznym który nie odróznia tracków się zdecydowanie nie czuje i naprawdę nie rozumiem tego całego jarania się BP. Nawet największe hiciory, Helicopter choćby, który plytowo całkiem lubię, mnie jakoś zawiódł lajw.

Ale Sonic Youth zmiażdżyło, więc jest git.

#131 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 06 lipca 2007 - 17:33

Także powoli, nie którzy traktują ten festival jak lepsze wydanie Woodstocku.


No ale jednak Woodstock jest za darmo. Kiedy słucham takich opowieści, zawsze się dziwię - nie szkoda im kasy na takie bezproduktywne lansowanie się ? A może wzrost gospodarczy sprawił, że także w Polsce ludzie zaczynają mieć za dużo pieniędzy ?
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#132 Weronika

Weronika

    Użytkownik

  • Members
  • 2 927 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 06 lipca 2007 - 21:43

ten lans to pierwsze, co nam się z koleżankami rzuciło w oczy, gdy 28. przybyłyśmy na miejsce..

nie no, spoko, ja rozumiem, prezentować się dobrze, ale wygląda to dość smiesznie, gdy podczas deszczu, ktoś zasuwa przez błoto z okularkami na głowie, gubiąc później w błocie jedną balerinkę i rozpaczliwie jej szukając..;P

#133 Martita

Martita

    party girl

  • Members
  • 709 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Poznań

Napisano 06 lipca 2007 - 21:48

No ale jednak Woodstock jest za darmo. Kiedy słucham takich opowieści, zawsze się dziwię - nie szkoda im kasy na takie bezproduktywne lansowanie się ? A może wzrost gospodarczy sprawił, że także w Polsce ludzie zaczynają mieć za dużo pieniędzy ?


lansowanie chyba generalnie jest nieco bezmyślnym i bezproduktywnym trwonieniem kasy...

a i z drugiej strony festiwale mają to do siebie, że jedzie się tam też "towarzysko" i chyba tak pozostanie, za wyjątkiem przypadków, gdy jedną z gwiazd jest wykonawca mający silne środowisko fańskie, plus dużą grupę odbiorców mniej sfanowanych, ale powiedzmy "świadomych" - tak chyba było w zeszłym roku z Placebo, Bjork, czy Muse tegoroczne to jednak inny rodzaj popularności i inna publika
an ocean and a rock

#134 Tyśka

Tyśka

    Użytkownik

  • Members
  • 311 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Legnica

Napisano 13 lipca 2007 - 01:56

http://www.sendspace...le/b6qlh0<br />
Muse - Feeling Good..
(w pewnych momentach
słychać jak sobie śpiewam..
no ale, wiecie.. emocje.. ;) :rolleyes: )

#135 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 13 lipca 2007 - 17:31

A macie może coś Sonic'ów albo LCD, czego nie ma na jutjubie?

EDIT:

http://gigblog.pl/20...-gdynia/#more-7
Bootleg z SY, a jest jeszcze pare innych.

O, a te dwa większe skaczące cienie przed wysięgnikiem co widać w okolicach 0:35, to chyba ja i znajomy :)
http://pl.youtube.co...&...ted&search=
(początek Reeny)

#136 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 20 lipca 2007 - 21:47

szanowne ziomy, szanowne ziomice:

tutaj groove armada, the roots i bloc party: jakość nawet dobra popimo tego, że nagrywane chyba jakimś mp3 playerem.

http://www.divshare....oad/1303644-495

#137 Weronika

Weronika

    Użytkownik

  • Members
  • 2 927 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 19 września 2007 - 20:24

proszę państwa, znana jest już data kolejnego Open'era: 4-6 VII 2008 :)
pokrywa się to z terminem festiwalu w Roskilde akurat.
a bilety w sprzedaży już od października [taniej do któregośtam lutego] - droższe niż w tym roku.

#138 Guest_Panna Anna_*

Guest_Panna Anna_*
  • Guests

Napisano 19 września 2007 - 20:55

pokrywa się to z terminem festiwalu w Roskilde akurat.

Znając możliwości finansowo-logistyczne większości z nas tutaj to chyba akurat nie jest największy problem ;)

#139 Weronika

Weronika

    Użytkownik

  • Members
  • 2 927 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 19 września 2007 - 21:00

tak podejrzewam, acz warto wspomnieć. ;)

#140 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 19 września 2007 - 21:09

To o tyle nie dobrze, że wszystkie bendy się będą pchały na Roskilde, a co zostanie na skromny Ołpener?



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych