Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hip-hop


166 replies to this topic

#21 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 05 maja 2009 - 20:19

a co do Stylowej Spółki Społem - mogłabym prosić o linka?


leci na PM'a. Powtórzę się jeszcze raz - kawałek 'szlugi' jest kosmiczny, coś w stylu AfroK, mega jajcarski :D Oprócz tego instrumental "skreczopowieść" też jest godny uwagi, przycinki Dj Domela na adapterach zacne.


a do Ostrego się jakoś zniechęciłam na Open'erze, prawdę mówiąc. rzucał jakieś pseudozabawne teksty ze sceny, a później podobno (wyszłam przed końcem) zaprosił na scenę Alę Janosz. :P


Tu się niestety zgodzę, niektóre gadki ma żenujące i mógłby czasem ich oszczędzić na koncercie. Nie wszystkich interesują perypetie rodzinne państwa Ostrowskich, o których zwykł mówić gdzieś od narodzin syna.

#22 Mirbalman

Mirbalman

    Pan Tamburyn

  • Members
  • 1 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 maja 2009 - 20:20

leci na PM'a. Powtórzę się jeszcze raz - kawałek 'szlugi' jest kosmiczny, coś w stylu AfroK, mega jajcarski :D

Ja w takim razie również poproszę ;)

#23 chrapcio

chrapcio

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 1 938 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Pleszew

Napisano 05 maja 2009 - 21:13

Ja też poproszę

ciuch ciuch!

Chrapcio7 on Last.FM


#24 Weronika

Weronika

    Użytkownik

  • Members
  • 2 927 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 05 maja 2009 - 21:34

kurczę, zapomniałam wspomnieć o tym: http://www.youtube.c...h?v=XDac6MKzZPg kocham, uwielbiam, czczę od pierwszego przesłuchania, cytat pojawił się gdzieś wyżej :D

#25 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 05 maja 2009 - 21:43

Ostatnia solowa płyta Abradaba "Ostatni poziom kontroli" jest kozacka.
Chociażby 'raz dwa, raz dwa' z Gutkiem na featuringu (tak, tym Gutkiem, który zasłynął z kolaboracją z Paktofoniką - "ja to ja"): http://www.youtube.c...h?v=Cuk9vA9j5gE czy dżungla: http://www.youtube.c...feature=related

Tak się składa, że jutro gra w Kraku za friko, więc się pewnie wybiorę.

#26 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 03 listopada 2009 - 18:41

W sumie nie wiem czy wrzucamy tu tylko Asfalt Records, czy jest to generalnie wątek rapu ale zapodaję tutaj.

Tak jakoś mnie naszło i odświeżyłem sobie trochę twórczości Gang Starr'a. Kurczaki, bity DJ'a Premiera nic się nie starzeją, są nieśmiertelne:

You Know My Steez i Full Clip

Moc!

#27 Weronika

Weronika

    Użytkownik

  • Members
  • 2 927 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 03 listopada 2009 - 19:47

generalnie z tego, co pamietam, jest gdzieś wątek hiphopowy, ale chyba się nie przyjął aż tak, jak ten;p

#28 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 03 listopada 2009 - 19:53

Oooo, faktycznie - dzięki:).

Już się przenoszę.

#29 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 06 listopada 2009 - 15:59

Warto obejrzeć finał Wielkiej Bitwy Warszawskiej (freestyle), gdzie zmierzył się Duże Pe z TeTrisem.
Wygrał ten pierwszy, później się okazało, że to było jedyne jego zwycięstwo - został członkiem jury w takich bitwach.
W pierwszej rundzie Duże Pe wylosował temat nawijki 'jako niespodzianka' a TeTris 'czarny ciągnik' :D

http://www.youtube.c...h?v=3MRKnwimyVU

#30 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 08 listopada 2009 - 21:38

O zajściu na koncercie Rycha Peji już każdy słyszał, ale o aktualnie toczących się dissach związanych z tą sprawą wspomnianego rapera z Tedem - chyba nie wszyscy, a warto, warto...
W tym celu polecam czytnąć relację z tej małej wojenki z porcysa:

http://porcys.com/Porcast.aspx?id=256

#31 Weronika

Weronika

    Użytkownik

  • Members
  • 2 927 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 08 listopada 2009 - 22:20

a propos Tedego - w Machinie entuzjastyczna recenzja 'Powrócifszy' WFD. słuchał ktoś? jak wrażenia?

#32 Mirbalman

Mirbalman

    Pan Tamburyn

  • Members
  • 1 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 listopada 2009 - 20:15

słyszał ktoś nowego Jay - Z "Blueprint 3"? Podobno nie dorasta do pięt pozostałej dwójce.

#33 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 18 listopada 2009 - 01:06

W związku z 35-leciem kultury Hip-hop u Hirka w trójkowej audycji przegląd polskiej i zagranicznej klasyki. Zapodał m.in. materiał ze składanki Smak B.E.A.T Records, która pewnie dzisiaj stoi na Allegro za grubą kasę.

Świetna audycja.

pss. Czarna Noc trwa do 2 więc jak ktoś ma ochotę to zapraszam.

#34 smoke

smoke

    Użytkownik

  • Members
  • 1 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 18 listopada 2009 - 10:25

W związku z 35-leciem kultury Hip-hop u Hirka w trójkowej audycji przegląd polskiej i zagranicznej klasyki. Zapodał m.in. materiał ze składanki Smak B.E.A.T Records, która pewnie dzisiaj stoi na Allegro za grubą kasę.

Świetna audycja.

pss. Czarna Noc trwa do 2 więc jak ktoś ma ochotę to zapraszam.



Smak B.E.A.T Records...
klasyka...
Druga połowa lat 90 - tych...
ehh... wspomnienia...
:-)

edit: A propos TDF'a - dobry diss w stronę PEJI:

http://www.youtube.c...h?v=3Wpb6x-cO1s

Najlepszy wers kwitujący zdarzenie w Zielonej Górze:

("wiedz to ? wszyscy mamy przejebane przez to ? dałeś tym kolesiom napierdolić dziecko"...)
12.08.2010-AWD Arena-Hannover/Germany
Never, ever, to be forgotten...
The best birthday in my life...

#35 Drwall

Drwall

    Użytkownik

  • Members
  • 763 Postów

Napisano 18 listopada 2009 - 13:45

Generalnie wg. mnie pierwsza czesc najfajniejsza, choc druga tez daje rade.
Dołączona grafika

#36 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 22 listopada 2009 - 21:46

Udało mi się dorwać pokaźną kolekcję instrumentali DJ'a Premiera. Gdyby ktoś reflektował to zapraszam na PM. Jutro mogę wrzucić w ciągu dnia.

Dołączona grafika

Generalnie naprawdę warto sięgnąć po produkcje tego pana. Ma w swoim dorobku bity dla Notorious'a, Jay'a-Z i oczywiście swojej macierzystej formacji Gang Starr.

INFO:

W najbliższą środę gościem Hirka Wrony w trójkowej audycji "Czarna Noc" będzie TeDeeF. Jako, że Hirek Wrona doskonale orientuje się w temacie, liczę, że zostanie poruszona sprawa beefu Tede - Peja. Może dowiemy się czegoś nowego.

Audycja startuje kilka minut po północy i trwa do drugiej.

#37 smoke

smoke

    Użytkownik

  • Members
  • 1 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 22 listopada 2009 - 22:54

A ja chyba jak wrócę do domu to wynajdę gdzieć demówkę TRZYCHA - WWA i sobie załączę :-) 1996 - klasyk
...idealne demo :-)
i świetne teksty TDF'a

np.:
"Jestem ścierwem w znaczeniu globalnym ale w znaczeniu lokalnym jestem kimś specjalnym" :-)

"Raz Tas do CeU raz CeU do Tas'a - jeszcze usłyszysz TRZYCHA - napisze o nas prasa" ... i pisze... :-)

Dla niewtajemniczonych:
Tas to Tede - Tas to skrót od TDF (Tas De Fleya)
CeU to CeUB - odszedł z TRZYCHA przed wydaniem "Nastukafszy"

A skoro przy klasyce jesteśmy:
WYP3 / WFD - Ja Mam to co ty

Dla wszystkich miast...

http://www.youtube.c...h?v=bdfCFyJP3qM

Robiłem sobie ostatnio sam dla siebie TOP 10 najlepszych albumów Polskiego Rapu i wyszło mi takie coś: (kolejność przypadkowa)

01. Kaliber 44 - Księga Tajemnicza Prolog
02. Trzycha - Warszafski Deczcz - Nastukafszy
03. WYP3 - Ja Mam To Co Ty
04. Grammatik - Światła Miasta
05. Zip Skład - Chleb Powszedni
06. W Witrynach Odbicia - MasZ I Pomyśl
07. Paktofonika - Kinematografia
08. Płomień 81 - Nasze Dni
09. Molesta - Skandal
10. Smak B.E.A.T. Records

Uważam, że każdy, kto słucha PL rapu powinien mieć te albumy w swoim dorobku, a Ci, którzy dopiero zaczynaja powinni się z nimi zapoznać.
12.08.2010-AWD Arena-Hannover/Germany
Never, ever, to be forgotten...
The best birthday in my life...

#38 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 05 grudnia 2009 - 11:25

Moi mili, chyba ukazał się album roku w Polsce w tejże kategorii hip-hopowej:D


Zeus - Album Zeusa

Dołączona grafika

Rzecz fantastyczna. Sporo funkowych podkładów, beatów, fortepianinek. Jest to drugi album łódzkiego rapera. Najbardziej 'rzuca się' w uszy bardzo bujający flow, śmieszne teksty. Stwierdzam, że jego największą zaletą jest kapitalna dykcja, wszystko ładnie, wyraźnie zaśpiewane.

No i chyba też mamy singiel roku - Wracam tu, bo nagrałem drugi album

Ależ tam hula funkowy sampel "I'll Keep My Light In My Window" ! moc po trzykroć. Dawno nie słyszałem tak kapitalnego refrenu, wpada w ucho i buja łepetyną! Przesłuchajta koniecznie: http://www.youtube.c...h?v=QBLd6VEmpbc

dziś możesz nagrać debiut gdzie jest mniej twoich zwrotek niż zwrotek kolegów - ale to prawdziwe, lol.


i rzecz również ciekawa - w piosence "tylko to jest prawdziwe (???)" pojechał po Ostrym. W sumie pierwszy odważny raper w Polsce, który to uczynił. Generalnie goście mieli tam jakieś kwasy, Ostry obiecał pomóc Zeusowi w wydaniu pierwszej płyty, nie odezwał się, wcześniej jeszcze nie umieścił żadnego info na okładce albumu o tym, że bit do piosenki "Więcej decybeli..." zrobił mu właśnie Zeus. Jakieś w sumie zgrzyty.
Anyway, cieszmy się tą zacną produkcją!
Jakby ktoś chciał linczka to Pi-eMik.



Singiel po długiej przerwie wydał również Pablo CHudini pt. "83 200" Gość znany ze współpracy z Fiszem - m.in. Pablo Chudini przy mikrofonie, Warszafka płonie, czy wokale na koncertówce "na żywo w mózgu" (zwrotka w 'języku wszechświata') czy wokale na 'piątku 13'.

#39 anchois

anchois

    Użytkownik

  • Members
  • 399 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 08 grudnia 2009 - 18:31

plakacik zaobserwowany na uczelni. taka ciekawostka, może jakieś ziomusie z Wro będą zainteresowane:

10 grudnia w Centrum Kultury Zamek gościem w 'Strefie Rozmowy' będzie O.S.T.R. 'rozmawiać będziemy "O różnych drogach" prowadzących do samorealizacji, satysfakcji z własnej pracy i sukcesu. '

może się zjawię, w sumie nie mam aż tak daleko na Leśnicę. ^_^

#40 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 08 grudnia 2009 - 18:43

Fajna sprawa, szkoda, że nie ma czegoś takiego w Krakowie (może będzie?). Można iść, pewnie będzie się dało pogadać na spokoju, co nieco dowiedzieć no i jeszcze w dodatku za friko ;)

Kiedyś w Łodzi na uniwerku było z Ostrym spotkanie, można je obejrzeć tutaj:

http://www.youtube.c...r..._type=&aq=f


może weźmie beat maszynę?:)



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych