Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ostatnio nam się spodobało/nie spodobało


1568 replies to this topic

#101 agrace

agrace

    Użytkownik

  • Members
  • 682 Postów

Napisano 26 lutego 2007 - 22:21

Band Of Horses - " Everything All The Time " ( 2006 )


Johnny - Tobie bardzo dziękuję za polecenie tej płyty, do której pewnie sama nigdy bym nie dotarła.
Bee - jak zwykle - za wrzut, za poświęcenie, za czas, za chęci... :rolleyes:

#102 grusia

grusia

    Użyszkodnik.

  • Members
  • 2 254 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 26 lutego 2007 - 22:21

A co to znaczy "zią"?


Ziom. Ziomek [nawet Mickiewicz tego używał, tak na marginesie :D].

#103 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 27 lutego 2007 - 09:43

Kiedyś na gg strasznie pana Brown'a diss'owałeś.

Strasznie ? Eeee tam. Stone Roses nawet lubię, ale dla mnie to przehajpowany zespół. Solowy Brown mnie nie interesuje, ale nie przypominam sobie, żebym jakoś strasznie dissował. A już na pewno nie czepiałem się jego wokalu.

Debiutem roku i jednym z ważniejszych debiutów tych lat i tak pozostaje dla mnie Guillemots.


Sprawdzę ich w najbliższym czasie.

Poznałem też przy okazji Kings Of Convinience, dwie plyty. Pierwsza myśl - o, nasłuchali się Simon & Garfubkel, fajnie.


Poznawałem ich w okresie fascynacji Simonem & Garfunkelem, i na początku faktycznie mi to trochę przeszkadzało. Ale obiekcje mi przeszły kiedy się zorientowałem, że młodsza wersja nie jest wcale wiele gorsza od oryginału. To tacy S&G XXI wieku.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#104 komandos

komandos

    Kawał cholery!

  • Members
  • 737 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Rybnik, Śląsk

Napisano 27 lutego 2007 - 20:12

Spodobało się:

Good Charlotte, Keep Your hands off my girl.

Do GC mam bardzo sentymentalny stosunek, kojarzą mi się z pewną miłą dziewczyną ;) A sam singiel? No cóż, na pewno nie umieściłabym go na żadnym z poprzednich albumów GC, ma w sobie coś... hmm... innego? Nowego? Ogólnie na plus. :)

I litości, ale początek trochę z Zoo Station mi się kojarzy ;)
"U2's music lifts you up. It's big enough to do that. And in this turbulent year - where Hate has hit the headlines and Hope is in the small print - we've really needed it. Needed it all over the world."

Wielka, zielona, kosmata prawda, którą każdy ma swoją i nieustannie obrabia innym.

#105 felis_immanis

felis_immanis

    Odkrywca Wszechświata

  • Members
  • 814 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z kosmosu

Napisano 27 lutego 2007 - 21:33

a mi sie skojarzylo z "dziewięciocalowymi gwoździami".. :rolleyes:
tez mi sie to podoba :)

Moi sąsiedzi z góry zalali moich sąsiadów z dołu. A mnie wszyscy ignorują..


Dołączona grafika


#106 Marysieńka. love U2

Marysieńka. love U2

    Użytkownik

  • Members
  • 697 Postów
  • Skąd:wyspa skarbów

Napisano 27 lutego 2007 - 22:01

o nie! apeluję do wszystkich! nie wrzucajcie nic Pink Floyd! Nie możemy stracić Mary! :(
Greg, czy ja też mogę się załapać na Bass Communion?



uuuu wrzucie.Obiecuje nie stracicie mnie. Nadal kocham U2 .Pink Floyd to pewnie nie to samo.Ale jak cios macie to plisseee

#107 methiu

methiu

    0118 999 881 999 119 7253

  • Members
  • 1 035 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ok.Oświęcimia

Napisano 27 lutego 2007 - 22:26

a mi sie skojarzylo z "dziewięciocalowymi gwoździami".. :rolleyes:
tez mi sie to podoba :)


jak tam nowe gwoździe? podobają się? :P
"Smell the flowers while you can" - David Wojnarowicz

#108 felis_immanis

felis_immanis

    Odkrywca Wszechświata

  • Members
  • 814 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z kosmosu

Napisano 27 lutego 2007 - 22:29

ee, jeszcze nie przestudiowalam... zacofana jestem <_< napisze tylko tego wstępa do mgr i nadrobie!

Moi sąsiedzi z góry zalali moich sąsiadów z dołu. A mnie wszyscy ignorują..


Dołączona grafika


#109 eveglider

eveglider

    she travels outside of karma

  • Moderatorzy
  • 930 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:'out of this world'

Napisano 28 lutego 2007 - 22:44

Czy mogłabym skromnie prosić o Band of horses? :)

Ostatnio spodobało mi się kilka kawałków stąd
http://www.myspace.com/hammockmusic
http://www.myspace.c...odisanastronaut ( http://superadmusic.com/god )

wszystko co genialne jest proste
heartland
szukam sponsora do wystrzelenia mnie w kosmos!..


#110 felis_immanis

felis_immanis

    Odkrywca Wszechświata

  • Members
  • 814 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z kosmosu

Napisano 28 lutego 2007 - 22:46

kurcze, musze o tym napisac.. własnie leci w tle a ja znow nie moge powstrzymac lez..
w sumie utwor dosc "stary" ale ja dopiero teraz zwrocilam na niego uwage - Moja ulubiona pora roku awansowala na moja ulubioną piosenkę z repertuaru Edyty Bartosiewicz.. i chyba w ogole.
zresztą, polecam cały album "Dziecko" - jest idealny... szkoda, ze tak pozno sie zabralam ze jego poznawanie... choc pewnie wczesniej bym go nie zrozumiala.
(Dziękuje, Jaś :* )

Moi sąsiedzi z góry zalali moich sąsiadów z dołu. A mnie wszyscy ignorują..


Dołączona grafika


#111 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 01 marca 2007 - 14:49

(Dziękuje, Jaś :* )


Nie ma za co Betty :) Zgadzam się z Twoją opinią nt. " Dziecka ". Ostatnio, pod wpływem Waszych wpisów, wróciłem do Edyty, i znów mnie zachwyciła.. Bardzo szkoda, że się nie odzywa - mało kto teraz chyba o niej pamięta, a przecież ( przynajmniej dla mnie ) w latach 90 była, obok Kasi Nosowskiej, najważniejszą damą polskiego rocka.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#112 komandos

komandos

    Kawał cholery!

  • Members
  • 737 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Rybnik, Śląsk

Napisano 01 marca 2007 - 18:15

Tak zachwalacie Edytę, a ja raptem kilka piosenek znam... :unsure:
Może... Ktoś wrzuciłby coś dla mnie? ;)
"U2's music lifts you up. It's big enough to do that. And in this turbulent year - where Hate has hit the headlines and Hope is in the small print - we've really needed it. Needed it all over the world."

Wielka, zielona, kosmata prawda, którą każdy ma swoją i nieustannie obrabia innym.

#113 felis_immanis

felis_immanis

    Odkrywca Wszechświata

  • Members
  • 814 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z kosmosu

Napisano 01 marca 2007 - 22:47

kurcze, Ania, bardzo bym chciala, niestety moj komputer jeszcze (a moze juz;) )nie wspolpracuje z tasmami magnetofonowymi :(
m.in. mając Ciebie na względzie dzis szukalam jej plyt w 2 empikach, ale nie ma <_<

Moi sąsiedzi z góry zalali moich sąsiadów z dołu. A mnie wszyscy ignorują..


Dołączona grafika


#114 Marysieńka. love U2

Marysieńka. love U2

    Użytkownik

  • Members
  • 697 Postów
  • Skąd:wyspa skarbów

Napisano 02 marca 2007 - 21:38

Cześć ludziska. Kto uwielbia / lubi z Was zespół THE CORRS. ;) ;) ;) ;) ;)
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: NIEZŁY ZESPÓŁ

#115 grusia

grusia

    Użyszkodnik.

  • Members
  • 2 254 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 02 marca 2007 - 22:41

Nie ten temat, robaczku.

Hity ostatniego tygodnia:

A Girl Called Eddy - Tears all over town
Magnetic Fields - I thought you were my boyfriend
Happysad - Od kiedy ropą
Madonna - Nothing really matters

#116 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 02 marca 2007 - 22:49

Mi się ostatnimi czasy spodobało Sigur Ros...uspokaja i to bardzo B)

tak pozatym to bez zmian :P

#117 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 02 marca 2007 - 23:36

Co sądzicie o nowym Kaiser Chiefs ?

Dla mnie ten album po pierwszym przesłuchaniu to zabójczy początek (kilka pierwszych utworów), dość przeciętna strefa piosenek w środku albumu oraz fajne 2 końcowe utwory.

Kaiser Chiefs jak zwykle grają swego radosnego rocka, i dobrze! Takie kapele też sę potrzebne.

Mam tylko nadzieję, że po nieuniknionym sukcesie singla "Ruby", zespół nie będzie nieustanną gwiazdą pism typu Bravo i słuchanie Kaiser Chiefs stanie sie obciachem.

Jak w przypadku Linkin Park, gdzie pierwsze single "One Step Closer" i "Crawling" były (wg. mnie) super, jednak komercyjny sukces "In the End" zrobił z tego zespołu, kapele dla dziewczynek i trwa to do dziś.

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#118 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 03 marca 2007 - 12:21

Jak w przypadku Linkin Park, gdzie pierwsze single "One Step Closer" i "Crawling" były (wg. mnie) super, jednak komercyjny sukces "In the End" zrobił z tego zespołu, kapele dla dziewczynek i trwa to do dziś.


Niezrozumiała dla mnie teoria. Czymże początki Linkin Park różniły się od środka, a środek od końcówki ?? Dla mnie cały czas grali tak samo, a druga płyta niczym nie różni się od pierwszej. Podobno nowa ma przynieść jakieś zmiany, zobaczymy.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#119 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 03 marca 2007 - 12:49

A Girl Called Eddy - Tears all over town
Magnetic Fields - I thought you were my boyfriend


O jak miło że Ci się spodobało na tyle by zostać hitami tygodnia, cieszy mię to:)

Mrówa, co znasz Sigur Ros? A i jeszcze, doznałeś już geniuszu gitarowego na płytach tegoż zespołu? :D

Co do LP to własnie mię Johnny wyprzedził. Podoba mi się zdanie "Kaiser Chiefs jak zwykle grają swego radosnego rocka, i dobrze! Takie kapele też sę potrzebne." - zabrzmiało to tak: jak już muszą, to niech sobie będą od biedy. najs ;] nie no, czepiam się przecież.

#120 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 03 marca 2007 - 12:50

Niezrozumiała dla mnie teoria. Czymże początki Linkin Park różniły się od środka, a środek od końcówki ?? Dla mnie cały czas grali tak samo, a druga płyta niczym nie różni się od pierwszej. Podobno nowa ma przynieść jakieś zmiany, zobaczymy.



W kwestii Linkin Park wolę sie nie zagłebiać, bo fachowcem w tym temacie to nie jestem.
Wydaje mi sie tylko (ale upierać sie nie będę), że przed wydaniem singla "In the End" zespół postrzegany był jako nu-metalowy na równi powiedzmy z Limp Bizkit. Po "In the End" nagle pełno ich było wszędzie, a niekoniecznie wszystkim dotychczasowym fanow sie to pobobało. Zespół stacił wielu fanów, ale zyskał jeszcze więcej (głównie czytelników Bravo). W środowisku rockowym Linkin Park stał sie zespołem obciachowym o czym mogą nawet świadczyć komentarze na tym forum, jak okazało sie, że Linkin Park maja supportować Pearl Jam.

Podkreślam tylko, że to ja tak to odbieram i jesli sie myle to chętnie dam sie wyprowadzic z błędu.

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych