Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ostatnio nam się spodobało/nie spodobało


1568 replies to this topic

#61 anchois

anchois

    Użytkownik

  • Members
  • 399 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 18 lutego 2007 - 12:24

Na razie nie wiem, co myśleć:

Wyjebani W Dobrej Wierze ( moderatorzy proszę nie cenzurować, ten zespół naprawdę się tak nazywa ): nie wiem za bardzo, o co chodzi z tym zespołem. Czy to ma być alternatywa ? To w takim razie dlaczego raz brzmią jak kiepska wersja Perfectu, raz jak Big Day, a innym razem jak Sami ( było kiedyś coś takiego, wsławiło się głównie piosenką o słońcu, które świeci nad nami ). A jeśli to nie ma być alternatywa, to co to ma być ? Żart ? Nie śmieszy mnie. Na poważnie ? To w takim razie byłaby to tragedia. Ale z drugiej strony - piosenki w sumie chwytliwe.. Poczekamy na pełen materiał, na razie jestem bardziej na nie, niż na tak. Nazwy nie skomentuje, niektórzy mają dziwne podejście do życia i twórczości.


ależ to żart, proszę Pana, jest!
pozwolę sobie skopiować z porcysa..

Zespół Wyjebani w Dobrej Wierze powstał w 2006 roku. Skład Krystyna Jonkisz – śpiew, tamburino, gitara basowa, Stefan Jabłoński – śpiew, gitara akustyczna, Stefan Zieliński – śpiew, gitara prowadząca – gwarantuje szeroką gamę estetycznych wrażeń. Wyjebani W Dobrej Wierze to antidotum na współczesną piosenkę niezależną, która każe swoim słuchaczom dystansować się do tego, do czego naprawdę tęsknią – miłości, wewnętrznego światła, dobra, piękna, harmonii oraz klasycznego gitarowego solo. Nasze skromne piosenki słuchacz może zanucić przy ognisku bądź w towarzystwie przyjaciół trakcie której przypomnimy sobie, jacy naprawdę jesteśmy. Piosenki WWDW takie jak „Dobre Rady“, „Wielki Cud Naszych Emocji“, czy, co –mamy nadzieję – finalnie przywróci zapomnianą tradycję wspólnego muzykowania.
W XXI wieku, gdy większość z nas czuje się przytłoczona współczesnością, dobrze pozowlić sobie na chwilę oddechu – chwilę w „Miłość“ odwołują się do tej wrażliwszej strony każdego z nas, która chciałaby hasać po niewinnych polach dzieciństwa, bądź po prostu trzymać się z dziewczyną za rękę. Natomiast utwór „Twoja Twarz“ czy też nasza wersja przeboju Natalii Kukulskiej „Światło“ – „Matko, wyłącz światło“ odwołują się do stresu dnia codziennego, gdy brutalna rzeczywistość powoduje, że tragedie współczesnego człowieka mają wymiar jednostkowy i egzystencjalny.
Jesteśmy dopiero na początku naszej drogi, jednak ciepłe przyjęcie na naszym pierwszym koncercie otwierającym Tydzień Muzyki Chrześcijańskiej, pokazało nam, że droga ta jest słuszna, świetlista i potrzebna młodzieży, zagubionej w swiecie niezrozumiałych dla niej dźwięków. Mamy dwa cele – po pierwsze chcemy wzbudzać emocje, po drugie – chcemy żeby były one dobre. Kochani, kochamy was. Jesteście najukochańsi.


Małgorzata Halber (Krystyna Jonkisz),
Maciek Cieślak (Stefan Zieliński),
Marcin Zagański (Stefan Jabłoński)


i to ;) :blink:

#62 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 18 lutego 2007 - 12:30

To z youtube widziałem. Ale co w tym żarcie jest śmiesznego ?
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#63 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 18 lutego 2007 - 12:38

To z youtube widziałem. Ale co w tym żarcie jest śmiesznego ?


Może to jest żart alternatywny, czyli taki który nie jest śmieszny :wacko:
Dołączona grafika

#64 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 18 lutego 2007 - 12:51

Może to jest żart alternatywny, czyli taki który nie jest śmieszny :wacko:


Tego rodzaju żarty są dla mnie raczej żałosne.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#65 Sara

Sara

    hermit

  • Members
  • 1 856 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 18 lutego 2007 - 20:56

To prawda, te numery są bardzo podobne. Ale " U+Ur Hand " jest lepsze :) Lepsza perkusja, dużo lepszy wokal, lepszy riff, lepsze brzmienie itd. Poza tym w 4ever nie ma tak fajnych wersów jak: " midnight, I'm drunk, I don't give a fuck " B)


Hmm... :P
No cóż, co do tego, który utwór lepszy jest to subiektywna sprawa... :P
A co do tych "fajnych wersów" :P, to tak samo jak do prawie nagiej ( bądź gdyby ktoś się zraził tymi słowami, to bodaj że ma czarny strój prześwitujący) Pink leżącej na tym łożu, rzeczywiście, tam w 4ever videos są te dwie czarne girls i o ręcach i dłoniach nie śpiewają...:P
A może... zaraz, zaraz... coraz bardziej zatracam swoje dawne zdanie o tych piosenkach... indoktrynacja? łeeee :P
Dla mnie plagiat :P
"Long hair is an unpardonable offense which should be punishable by death."

#66 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 19 lutego 2007 - 10:22

Do wszystkich co nie słuchają jedynie U2:

Czy ktoś może wie co to za zespół i piosenka???


Nagrałem fragment z Eski Rock:
http://rapidshare.co.../fm001.wav.html

lub


fm001.wav


.

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#67 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 19 lutego 2007 - 10:24

Pablos wrzuć na wyślijto.pl na rapidzie fucy o takie samo ip i trzeba czekać.

#68 bee

bee

    saw things so much clearer

  • Moderatorzy
  • 2 109 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:in-between

Napisano 19 lutego 2007 - 11:33

Do wszystkich co nie słuchają jedynie U2:

Czy ktoś może wie co to za zespół i piosenka???
Nagrałem fragment z Eski Rock:
http://rapidshare.co.../fm001.wav.html


to jest Ruby Kaiser Chiefs - pierwszy singiel z ich drugiego albumu, który ukaże się w przyszłym tygodniu

#69 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 19 lutego 2007 - 12:50

to jest Ruby Kaiser Chiefs - pierwszy singiel z ich drugiego albumu, który ukaże się w przyszłym tygodniu



O żesz ty! rzeczywiście!

Zapowiada sie niezły album!

Dzięki bee! :D

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#70 pigol

pigol

    akinori gensai

  • Members
  • 556 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:miasto świętej wieży ...

Napisano 20 lutego 2007 - 22:51

kochani !!!
moze wy bedziecie wiedzieli .. wiecie wszystko ....

chodzi za mna uporczywie fragment nagrania z reklamy Saaba 9-5 - spiewajaca kobieta ????
taka reklama z wielka tama na rzece ??? ...
niech mi ktos pomoze kto to ????
i czy nagral cos , jakas plyte !??
glos fenomelnalny ze nie moge sie od niego uwolnic !!!!

dzieki z gory
 

koszulki dla fanów::

 logo.jpg

oraz autorskie projekty:

maska02.jpg

 

 
 

#71 bee

bee

    saw things so much clearer

  • Moderatorzy
  • 2 109 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:in-between

Napisano 21 lutego 2007 - 01:05

chodzi za mna uporczywie fragment nagrania z reklamy Saaba 9-5 - spiewajaca kobieta ????


też nie mogę się uwolnić od tej piosenki :D, dlatego trochę poszperałam, zespół nazywa się Laura Sweden, ten utwór został napisany specjalnie do tej reklamy, a zespół jest w trakcie nagrywania pierwszej płyty, dwóch utworów można posłuchać na myspace http://www.myspace.com/laurasweden

pzdr :)

#72 waz

waz

    "Simona..." ;)

  • Members
  • 1 324 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Krk

Napisano 21 lutego 2007 - 17:52

Mnie ostatnio spodobał się rosyjski zespół TOKiO :) Grają oni raczej rock, a śpiewają w języku rosyjskim (raczej oczywiste ;p) ale mnie się podoba :) Ostatnio też zaczynam odkrywać cały urok LadyThron. Zespołu z gatunku muzyki elektronicznej. Również polecam :)

#73 Sara

Sara

    hermit

  • Members
  • 1 856 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 21 lutego 2007 - 19:43

Ja znalazłam ostatnio album YAZOO "You And Me Both". I to mi się spodobało.
"Long hair is an unpardonable offense which should be punishable by death."

#74 komandos

komandos

    Kawał cholery!

  • Members
  • 737 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Rybnik, Śląsk

Napisano 21 lutego 2007 - 19:47

Ja przesłuchałam ostatnio album Jamesa Morrisona 'Undiscovered' [dziękuję!!!]. I spodobał mi się. ;)
"U2's music lifts you up. It's big enough to do that. And in this turbulent year - where Hate has hit the headlines and Hope is in the small print - we've really needed it. Needed it all over the world."

Wielka, zielona, kosmata prawda, którą każdy ma swoją i nieustannie obrabia innym.

#75 blue

blue

    Użytkownik

  • Members
  • 35 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:ul. lawendowa, mał/opolskie

Napisano 24 lutego 2007 - 00:51

O trwającym już parę dni zafascynowaniu J. Buckley'em nie wspomnę..

A dzisiaj (wczoraj właściwie) dorwałam "Jonny Greenwood Is The Controller" - zbiór wyselekcjonowanych przez gitarzystę Radiohead kompozycji reggae..

Hmmm, całkiem przyjemnie się słucha. Chociaż w sprawie reggae niewiele mam do powiedzenia. Ktoś może? (;

#76 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 24 lutego 2007 - 14:26

Zachwyt:

Band Of Horses - " Everything All The Time " ( 2006 )

Dołączona grafika

Jak dla mnie - najlepszy debiut ubiegłego roku. Można zarzucić nudę. Można monotonię, brak jakichkolwiek urozmaiceń. Dziesięć utworów, każdy zaaranżowany na klasyczny, rockowy skład ( perkusja, bas, gitara, wokal ), i każdy brzmiący właściwie tak samo, czasem tylko gitara akustyczna zastępuje elektryczną ( jedno, stałe brzmienie - lekki, " indyjski " przester ). Raz szybko ( bez przesady jednak ), raz wolno. Zwrotki, mostki, refreny. O co więc chodzi ? O to, co najważniejsze. O piosenki !! Już wiele razy pisałem, że dla mnie dobra piosenka to absolutna podstawa. Mogę wybaczyć wszystko, jeżeli są dobre piosenki. I na odwrót - płyta bez dobrych piosenek ląduje w koszu, choćby cała aż błyszczała od innych zalet. A na " Everything All The Time " kompozycje po prostu porażają. Podniosłe, kapitalne melodie, każda z zadatkiem na " hymn pokolenia ". Chris Martin dałby pewnie za nie każde pieniądze. Bo trochę z Coldplayem mi się kojarzą te " elektryczne " ( na allmusic odwołują to do Neila Younga, ja się tam go za bardzo nie dosłuchałem ). Te akustyczne natomiast przywołują na myśl mistrzów z Kings Of Convenience ( harmonie wokalne ! motywy ! ), przy czym ( wiem, że ciężko w to uwierzyć, ale to prawda ) jest to dokładnie ten sam poziom. Klasa najwyższa. Jedyną łyżką dziegciu jest tu trochę banalny utwór " Monsters " - który zresztą na takim " X&Y " i tak by pewnie błyszczał.. Zaś najlepszy, jak dla mnie, utwór to " The Great Salt Lake ", którego " główna " melodia wyciska łzy z oczu z siłą, której autentycznie ciężko się oprzeć.. Kawał arcydzieła.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#77 corso

corso

    Użytkownik

  • Members
  • 3 831 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Black Diamond Bay

Napisano 24 lutego 2007 - 14:39

A mógłbyś tą płytkę gdzieś wrzucić?

#78 agrace

agrace

    Użytkownik

  • Members
  • 682 Postów

Napisano 24 lutego 2007 - 15:00

Ja też bym była chętna na tę płytkę, Jasiu... :rolleyes:

#79 komandos

komandos

    Kawał cholery!

  • Members
  • 737 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Rybnik, Śląsk

Napisano 24 lutego 2007 - 15:20

I ja! I ja! Sama nazwa bandu mnie intryguje :P
"U2's music lifts you up. It's big enough to do that. And in this turbulent year - where Hate has hit the headlines and Hope is in the small print - we've really needed it. Needed it all over the world."

Wielka, zielona, kosmata prawda, którą każdy ma swoją i nieustannie obrabia innym.

#80 bee

bee

    saw things so much clearer

  • Moderatorzy
  • 2 109 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:in-between

Napisano 25 lutego 2007 - 02:32

Zachwyt:

Band Of Horses - " Everything All The Time " ( 2006 )

Bo trochę z Coldplayem mi się kojarzą te " elektryczne " ( na allmusic odwołują to do Neila Younga, ja się tam go za bardzo nie dosłuchałem ). Te akustyczne natomiast przywołują na myśl mistrzów z Kings Of Convenience ( harmonie wokalne ! motywy ! ), przy czym ( wiem, że ciężko w to uwierzyć, ale to prawda ) jest to dokładnie ten sam poziom. Klasa najwyższa. Jedyną łyżką dziegciu jest tu trochę banalny utwór " Monsters " - który zresztą na takim " X&Y " i tak by pewnie błyszczał.. Zaś najlepszy, jak dla mnie, utwór to " The Great Salt Lake ", którego " główna " melodia wyciska łzy z oczu z siłą, której autentycznie ciężko się oprzeć.. Kawał arcydzieła.


arcydzieło to chyba zbyt mocno powiedziane, ale płyta jest rzeczywiście znakomita; Neila Younga też tam specjalnie nie słyszę, mnie ich muzyka kojarzy się trochę z Mercury Rev, "The Great Salt Lake" jest świetne, w tej chwili bardzo podoba mi się też “I Go To The Barn Because I Like The"
klimatyczny album, wiele przepięknych momentów, warto posłuchać!

@Agrace, Komandos & Corso - mogę wrzucić dla Was tę płytę, wybierzcie tylko co Wam najbardziej pasuje - rapidshare, megaupload czy sendspace ;)



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych