Skocz do zawartości


Zdjęcie

U2 w prasie


757 replies to this topic

#661 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 października 2014 - 22:10

Już sam tytuł jest na tak żenująco niskim poziomie (patrz: Fakt i SE), że odechciewa się czytać dalszych wypocin. Krótko mówiąc to zwykłe łgarstwo, które ma nabić wyświetlenia artykułu.

 

Bono przeprasza za najnowszy album U2


#662 stokrotka

stokrotka

    can't see or be seen

  • Members
  • 2 916 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 16 października 2014 - 22:18

 

niechciana płyta jest dziś dla przeciętnego użytkownika sieci atrakcją równie ekscytującą co złapany na jakiejś podejrzanej stronie wirus komputerowy i prędzej spędzi on w necie parę godzin, szukając narzędzi do jej wykasowania, niż po prostu kliknie "play" i zobaczy, jakie dźwięki postanowiło podsunąć mu U2.

Tja, i to ma świadczyć jakkolwiek o zespole. Naprawdę, dziennikarstwo (a już zwłaszcza wszelkie jego odmiany w internecie) sięgnęło już takiego dna że chyba gorzej być nie może.


If I'm close to the music and you are close to the music, then we are close to each other


#663 Kłapouchy

Kłapouchy

    Iga

  • Members
  • 1 763 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:nie z Poznania

Napisano 16 października 2014 - 22:19

Tak zwany news z du-- Byle zapełnić szpaltę. Zaśmieję się na głos, jak to jutro wydrukują w GW.

Jestem świadoma jak to działa (trzeba zapełnić stronę, gazetę, pisz coś, nie takie rzeczy się robiło), ale bez przesady.


last blog fb

 

 


#664 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 16 października 2014 - 22:22

Gazeta Wyborcza zawsze na propsie http://wyborcza.pl/1...Gazeta_Wyborcza

 

Nie ma to jak napisać artykuł w oparciu o tumblra i posty nastolatków na twitterze, którzy wiedzą co to Justin Bieber, ale U2 już nie. Rzetelne dziennikarstwo. 

Chyba za bardzo postawiłaś się w roli fana. Ten tekst, to może nie są wyżyny dziennikarstwa, ale poniższy fragment trafia w punkt.

 

 

Pomysł na darmową publikację płyty mógł być patentem na przywrócenie U2 dawnej wiarygodności. W końcu dyskusja o przyszłości muzyki i sposobach jej dystrybucji toczy się od dawna. A każdy dotychczasowy pomysł na uruchomienie nowego kanału dotarcia do fanów obwoływany był rewolucją.

Tak było, gdy Radiohead pozwoliło ściągać album "In Rainbows" za dowolną kwotę. Tak było, gdy przed rokiem Beyonce z dnia na dzień umieściła płytę w serwisie iTunes. Tak było też, gdy niedawno frontman Radiohead Thom Yorke do dystrybucji solowego dzieła "Tomorrow's Modern Boxes" użył protokołu wymiany plików BitTorrent.

W każdym z tych przypadków ważną rolę odgrywali jednak fani i ich decyzja - musieli te płyty albo sami kupić, albo przynajmniej ściągnąć. Bono i spółka zapomnieli o współudziale - użytkownicy serwisu zostali przymusowo obdarowani dziełem wielkiej gwiazdy, zupełnie jakby ta uznała, że to ona ma prawo narzucać odbiorcom, czego mają słuchać. U2 udowodnili, że wciąż tkwią mentalnie w analogowej rzeczywistości, w której komunikacja między artystą a fanem odbywa się tylko w jednym kierunku.

- To był gest równie rock'n'rollowy co rozsyłanie spamu - brutalnie podsumował całe zamieszanie Chris Richards, dziennikarz "The Washington Post".


#665 Kłapouchy

Kłapouchy

    Iga

  • Members
  • 1 763 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:nie z Poznania

Napisano 16 października 2014 - 22:26

Takie teksty to ja u siebie na blogu piszę. 

Może w sumie nawet nie chodzi mi o U2, tylko o rzetelny dziennikarski research. 


last blog fb

 

 


#666 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 16 października 2014 - 22:32

Może w sumie nawet nie chodzi mi o U2, tylko o rzetelny dziennikarski research. 

A jak miałby wyglądać rzetelny research w przypadku tego tekstu? Bo nie do końca rozumiem, w czym problem. Przy okazji, trochę spłaszczasz temat, rzucając Bieberem nie wiadomo po co. ;)



#667 stokrotka

stokrotka

    can't see or be seen

  • Members
  • 2 916 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 16 października 2014 - 22:40

W tym cytacie do którego odniosłam się wcześniej wyraźnie widać, że dziennikarz odnosi się do opinii jakiejś gimbazy z portali społecznościowych (której pewnie wcale nie chodzi o muzykę. gdyby o nią chodziło, mogliby po porstu nie słuchać. poczuli się pewnie urażeni, że mają na iPodzie zespół, który jest na tyle stary że być może słuchają go jeszcze ich rodzice, fuuu, dlatego chcieli koniecznie usunąć płytę).

Dziennikarz przywołuje też teksty typu "Co to właściwie jest to całe U2?". Błagam, chyba łatwiej byłoby im wpisać w Google i znaleźć, niż pytać na fejsie/twitterze.. widać, że pisali takie coś dla zaistnienia i już. Trochę to nie temat do prasy IMO.


If I'm close to the music and you are close to the music, then we are close to each other


#668 Stalker

Stalker

    Użytkownik

  • Members
  • 383 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 października 2014 - 22:43

Do artykułu się nie odniosę, bo szkoda mi czasu na czytanie, ale tytuł i lead są obrzydliwie brukowe i nastawione na kliki - manipulacja wypowiedzią i dwie oceny sugerujące czytelnikowi sposób patrzenia na zagadnienie - Bono megaloman, wielka wpadka wizerunkowa U2 (ba, największa w ostatnich latach, w ogóle). Typowe dziennikarstwo dla idiotów - napiszmy mu na wstępie, co ma myśleć, przecież nie będzie zgłębiał tematu.



#669 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 16 października 2014 - 23:37

A zresztą... ;)



#670 Yarpen

Yarpen

    Użytkownik

  • Members
  • 973 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 17 października 2014 - 21:10

Akurat Robert Sankowski jest bardzo dobrym dziennikarzem nie od dziś, zawsze czytam jego teksty z uwagą, bo zna się na rzeczy. To on napisał jedną z najbardziej przychylnych recenzji Songs if Innocence : http://wyborcza.pl/p...a_i_Skubas.html

 

Tymczasem "Songs of Innocence" to po prostu zbiór świetnych piosenek, które natychmiast wpadają w ucho. Od mocno dynamicznych, rozbujanych pulsującą sekcją rytmiczną "The Miracle (of Joey Ramone)", "Volcano" czy "This is Where You Can Reach Me Now" aż po stonowane, piękne "Sleep Like a Baby Tonight" i "The Troubles". Te dwa ostatnie to zresztą chyba najlepsze numery, które U2 udało się napisać od lat. 

 

Teraz też napadniecie na niego, że się nie zna i bierze opinie z internetu? :)

 

Inna sprawa, że miałem dzisiaj w ręku papierowe wydanie Wyborczej, gdzie reklamowano ten tekst leadem "Bono przeprasza fanów. Dlaczego największa premiera okazała się blamażem"? Nie pamiętam ostatniego słowa, ale jestem pewny, że nie pisano tak neutralnie jak w internetowym tekście o "największej wizerunkowej wpadce ostatnich lat". I widząc ten "blamaż" też byłem oburzony".

Trzeba więc przyznać, że ten hejt nie pochodził najwyraźniej od samego autora tekstu, tylko został dodany później, aby faktycznie bezczelnie zwiększyć klikalność.


http://sit-and-wonder.blogspot.com/

#671 Yarpen

Yarpen

    Użytkownik

  • Members
  • 973 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 października 2014 - 17:14

Sorki za post pod postem, ale to już jest śmieszne. Kolejna gazeta - Rzeczpospolita tym razem - krzyczy "Bono przeprosił za płytę na iTunes". I zaraz w leadzie

"Ups. Niestety trochę nas poniosło" - napisał Bono.

 

 

Jak mógł to napisać skoro słowa padły w filmiku?  :wub:


http://sit-and-wonder.blogspot.com/

#672 Redgar

Redgar

    Out Of Control

  • Members
  • 2 249 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 18 października 2014 - 18:14

Niestety wygląda na to, że Bono napisał słowem w powietrzu. :P

Problem polega na tym, że większość dziennikarzy zajmujących się przygotowaniem tych tekstów, przepisuję te wiadomości z angielskich artykułów, nie zadając sobie trudu by odnaleźć ich bezpośrednie źródło. Stąd domniemywam, że autor nawet nie widział tego filmu. 

 

Wczoraj natrafiłem na artykuł na gazecie również spłycający temat w sposób wręcz wstrętny "Bono przeprasza za najnowszy album U2. Czy to koniec jego  megalomanii? http://wyborcza.pl/1...l#ixzz3GW9OU2Mp

 

Nie dość, że paskudny skrót myślowy to jeszcze zarzut o megalomanię. 

Ciśnie się na usta tekst Cedars:

 

Spent the night trying to make a deadline
Squeezing complicated lives into a simple headline



#673 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 18 października 2014 - 18:45

Nie no Bono jest megalomanem i to od zawsze :D W latach 90 było to najbardziej widoczne , ale do tej pory w nim to drzemię :P

A co do tych "przeprosin" moim zdaniem są one tak naprawdę z przymrużeniem oka. Szczególnie to 'uups" , to jest dla mnie tak jakby mówił 'wyjebane ! " :P


Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#674 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 18 października 2014 - 20:18

A co do tych "przeprosin" moim zdaniem są one tak naprawdę z przymrużeniem oka. Szczególnie to 'uups" , to jest dla mnie tak jakby mówił 'wyjebane ! " :P

Ważne, że hajs się zgadza. ;)

 



#675 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 23 grudnia 2014 - 14:00

Fragment wywiadu z Noonem:

 

NEWSWEEK: Potrzeba oddechu?

MIKOŁAJ BUGAJAK: Ja nie widzę dla siebie miejsca. Nie wiem gdzie należę. Bardzo zazdroszczę ludziom, którzy spełniają się w jednym gatunku muzycznym. Po Grammatiku i Pezecie nagrywałem np. z muzykami folkowymi. Ciągle szukam. Jak w piosence U2 “'I Still Haven't Found What I'm Looking For”. Nie wiem, ile można się bawić w hip­hopie albo elektronice. To przecież skończony świat.

 

Całość, bardzo ciekawa swoją drogą, tutaj:

 

http://kultura.newsw...paign=kategoria



#676 DK-ART

DK-ART

    Użytkownik

  • Members
  • 561 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 09 stycznia 2015 - 22:33

Niedawno w polskiej wersji "Newsweek`a" pojawiły się wszelkiego rodzaju rankingi podsumujący rok 2014. Wśród nich U2 znaleźli się na 5. miejscu w kategorii "Obciach roku"... -_-



#677 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 09 stycznia 2015 - 22:37

Jakieś uzasadnienie? ;)



#678 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 stycznia 2015 - 22:51

Obciach bo dali ludziom świetną płytę za darmo?

 

No to rozumiem, że zgodnie z prawami logiki w przyszłym roku wylądują w TOP3 ,,cool" - za ceny biletów na koncerty.



#679 Redgar

Redgar

    Out Of Control

  • Members
  • 2 249 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 12 stycznia 2015 - 01:05

Z całą pewnością - Newsweek to obciach roku w kategorii dziennikarstwa i nie stawiam tej tezy wcale by się odegrać za to co powiedzieli :P



#680 Dudzio

Dudzio

    Użytkownik

  • Members
  • 616 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Stolica

Napisano 31 maja 2015 - 15:50

Ciekawostka. Informację o wypadku Edka na opening night w Vancouver można było przeczytać nawet w lokalnej gazecie powiatu wołomińskiego.

 

eVpsX6O.jpgM5bIH9u.jpg





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych