Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co nowego w muzyce?

2194 replies to this topic

#2181 soulmate.

soulmate.

Użytkownik

• Members
  • 1443 Postów

Napisano 14 wrzesień 2019 - 10:46

Plus bardzo wyczuwalna nuta znajomości z Waitsem.

Chodzi Ci o chlanie w barach gdzieś na skraju Arizony? :P

IrishGirl z u2.heh.pl

#2182 acr

acr

mam tu fajne drzewko

• Moderatorzy
  • 17056 Postów

Napisano 14 wrzesień 2019 - 12:22

Chodziło o sposób narracji i estetykę... ale taaa, w sumie, taa;)

ale ja się nie znam i nic nie wiem :)

fejs / last / vvatbv

#2183 feedback

feedback

Użytkownik

• Members
  • 2022 Postów

Napisano 17 wrzesień 2019 - 17:48

Król - Nieumiarkowania -> Dziś premiera całości, po "smakach i zapach" byłam bardzo ciekawa finalnego efektu i po pierwszym przesłuchaniu trafiło mnie w serce. Polecam zapoznać się, bo są na tej płycie tekstowo i muzycznie takie smaki, że aż miło.

po przesłuchaniu Króla też muszę dodać, że to płyta warta uwagi. może nie rozłożył mnie jakoś całkowicie na łopatki, ale wiele momentów zostało w głowie i na pewno wrócę do tego albumu, żeby odkryć w nim jeszcze coś nowego ;)

Midnight is where the day begins.

#2184 acr

acr

mam tu fajne drzewko

• Moderatorzy
  • 17056 Postów

Napisano 03 październik 2019 - 22:34

Nowy Kejw premieruje się na tubie, live stream teraz.

Po trzech piosenkach powiem Wam że przepiękny album. Jesień już wziął.

Ojej.

Wyobraźcie sobie Kejwa z nie wiem, z Sigur Rós, co tu się dzieje...

Ojej.

Chyba napisał drugą część Warszawy Bowiego. Co tu się...

fejs / last / vvatbv

#2185 Johnny99

Johnny99

Nothingman

• Members
  • 10333 Postów

Napisano 04 październik 2019 - 19:47

Dziś oczywiście słucham głównie nowej płyty The Darkness, a szanownym Wam chciałbym zwrócić uwagę na jeden utwór, a to dlatego, że jest to chyba pierwszy kawałek tego zespołu, który kojarzy mi się z.. U2 - naturalnie nie U2 spod znaku Streets czy Pride, tylko z okolic Vertigo - Volcano - American Soul. Co ciekawe, z U2 skojarzyło go też kilku innych fanów The Darkness z fejsbuniowej grupy. Wydaje mi się ciekawe, że ludziom U2owo obojętnym kojarzą się z U2 TAKIE kawałki. Cóż, zapracowali sobie.

#2186 acr

acr

mam tu fajne drzewko

• Moderatorzy
  • 17056 Postów

Napisano 05 październik 2019 - 22:46

Rzeczywiście cholernie w ten deseń, co ciekawe, kiedy nie gra tego U2 jakoś od razu słychać że to cienizna trochę, heh, to fanowskie spranie mózgu ;)

Z nowości jeszcze powiem że jeśli kogokolwiek interesuje nowy album Pixies to nie wiem czy powinien jeśli nie oczekuje po prostu pixiesowego grania na trochę słabszym poziomie niż KIEDYŚ. Brzmi z jednej strony dojrzalej, wokal Francisa zwłaszcza, z drugiej jakoś songwriterskie umiejętności widocznie siadły bo najlepszym kawałkiem na płycie jest chyba singiel jeszcze z lipca br. który brzmi trochę jak podrasowany outtake z czasów między Doolitle a Bossanovą. Nie no, cieszy mordę anyway, jeśli się Pixies lubi ;)

Z kolei z dziewczęcych 90s gitarówek (które akurat poszły nieco w electro) przesłuchałem też nowe Sleater-Kinney które jako band znałem po łebkach bo po prostu "wypadało coby wiedzieć skąd się YYYs wzięło i takie tam) i też jest ENDŻOJABYL bardzo jak kto lubi. Najlepsza chyba piosenka na tej płycie strasznie ewokuje jednak Arcade Fire i nie umiem uciec od tego skojarzenia ani troszkę, generalnie album bardzo spoko na niezobowiązujące słuchanko w ciągu dnia.

Jest też singielek nowy Mike'a Stipe'a, można sobie na jego stronie obejrzeć klip z rudą małą i posłuchać: https://michaelstipe.com/# i jest fajny, taki w klimacie REMowego Reveal te producencko 18 lat później ale nadal w tym wszystkim. W sumie tak żem myślał, tak żem czuł. Całkiem sympatyczne.

Nowy Jeff Tweedy solo to kantrowe plumkanie tylko dla fanów, generalnie trzeba się w tekściory wsłuchać bo pewnie znowu schował poezję życia gdzieś za brodą i pod kapeluszem Zgigniewa Hołdysa, nowego Wilco jeszcze nie słyszałem ale po singlach jakaś mniejsza ochota.

O Kejwie nie ma co pisać bo nie dość że album faktycznie piękny to widzę że i tak podbił już internety na ten weekend i każdy zna. I dobrze ;) Choć za bardzo go polubiłem od razu a po czwartym razie przychodzi krytyczna refleksja w końcu pomału, dzięsiątkowość chwili już zeszła ale to może być dzieło na podium roku. W każdym razie so far, idealny na zakończenie trylogii. Aż by trzeba w całości kiedyś posłuchać, jak artysta pewnie chciałby żebyśmy. Powiem że dla mnie osobiście, od kiedy pojawiło się te parę lat temu We Know Who U R - przy którym mi się ryczeć złożyło, zdarzyło, to się pięknie składa w całość wszystko.

PS: przepraszam za nieustanny i mało finezyjny namecheking jakby to był 2013, ale wtedy się zatrzymałem z mocnym poznawaniem nowości na poważnie poza obowiązkowymi, dopiero do tego wracam od dziś, to chwilkę zajmie ;)

fejs / last / vvatbv

#2187 evay

evay

an accident waiting to happen

• Moderatorzy
  • 1999 Postów

Napisano 26 październik 2019 - 00:25

#2188 acr

acr

mam tu fajne drzewko

• Moderatorzy
  • 17056 Postów

Napisano 26 październik 2019 - 00:50

@up sam miałem wrzucić, hajpuję.

gwoli nawet nie niesnaski a tylko zbierania opinii i dla obowiązku, jest też nowa Julka

i szczerze nie wiem. gdybym się na czymkolwiek znał powiedziałbym że poglebiła mocno styl dziewczyny która uciekła z okładek Elle w dalsze i mroczniejsze swoje wizje, z tej samej strony, muzycznie jest to niby banalne, te zgrzyty i celowa anty-hiciatość to prosz pani, to sie już żarło dawno, ale. nie umiem powiedzieć że mi się nie podoba. jest wporzo. ni mniej, ni więcej. może za bardzo lubię Julkę, a może to po prostu interesująco zrobione coś. sami sprawdźcie ;)

fejs / last / vvatbv

#2189 derka

derka

Lady with the spinning head

• Moderatorzy
  • 5393 Postów

Napisano 29 październik 2019 - 19:42

Nowy Toro, premierowo out now

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#2190 Johnny99

Johnny99

Nothingman

• Members
  • 10333 Postów

Napisano 29 październik 2019 - 21:53

Wskazuję jako fakt godny przynajmniej odnotowania - a-ha przygotowali reedycje deluxe albumów Minor Earth, Major Sky i Lifelines. Wiadome mi jest, że albumy powyższe mają dla części forumowiczów (w tym niżej podpisanego) status kultowo-sentymentalny, dlatego o tym wspominam (obydwa nabyłem na kasetach, jestem aktualnie w trakcie przeszukiwania strychu celem znalezienia). Wersja deluxe pierwszego z wymienionych zawiera bodajże dwie wersje demo kultowego singla "Summer Moved On" - absolutnie absolutnie absolutny kawałek, z pewnością dla mnie osobiście najważniejszy z repertuaru norweskiego duetu - kto rozumie, ten rozumie:

#2191 acr

acr

mam tu fajne drzewko

• Moderatorzy
  • 17056 Postów

Napisano 30 październik 2019 - 15:15

O Panie Kolego, aleś mnie teraz przypomniał i jeszcze wywolałeś. Zdecydowanie, lifeline-songs z tych dwóch płyt pochodzą. Aż sobie włączyłem znowu szybko singlowo i nie tylko i co wraca, oj, co to nie wraca...

fejs / last / vvatbv

#2192 derka

derka

Lady with the spinning head

• Moderatorzy
  • 5393 Postów

Napisano 08 listopad 2019 - 18:56

Ozzy the iron man is back

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#2193 soulmate.

soulmate.

Użytkownik

• Members
  • 1443 Postów

Napisano 08 listopad 2019 - 19:08

no faktycznie on już jest mocno under the graveyard :P

IrishGirl z u2.heh.pl

#2194 Johnny99

Johnny99

Nothingman

• Members
  • 10333 Postów

Napisano 08 listopad 2019 - 19:10

Niezbyt mnie to przekonuje na pierwszy rzut ucha. Zobaczymy resztę płyty.

#2195 acr

acr

mam tu fajne drzewko

• Moderatorzy
  • 17056 Postów

Napisano 10 listopad 2019 - 00:22

A Low Roar nagrał klip w Warszawie :) Bardzo ładna piosenka i na razie pobieżnie przesłuchany ale też w tym zacnym stylu ładnego kalifornijsko-islandzkiego songwritingu album (wyszedł dziś, polecam pozdrawiam).

fejs / last / vvatbv

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych