Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co nowego w muzyce?

2199 replies to this topic

#2181 soulmate.

soulmate.

Użytkownik

• Members
  • 1457 Postów

Napisano 14 wrzesień 2019 - 10:46

Plus bardzo wyczuwalna nuta znajomości z Waitsem.

Chodzi Ci o chlanie w barach gdzieś na skraju Arizony? :P

IrishGirl z u2.heh.pl

#2182 acr

acr

mam tu fajne drzewko

• Moderatorzy
  • 17110 Postów

Napisano 14 wrzesień 2019 - 12:22

Chodziło o sposób narracji i estetykę... ale taaa, w sumie, taa;)

ale ja się nie znam i nic nie wiem :)

fejs / last / vvatbv

#2183 feedback

feedback

Użytkownik

• Members
  • 2073 Postów

Napisano 17 wrzesień 2019 - 17:48

Król - Nieumiarkowania -> Dziś premiera całości, po "smakach i zapach" byłam bardzo ciekawa finalnego efektu i po pierwszym przesłuchaniu trafiło mnie w serce. Polecam zapoznać się, bo są na tej płycie tekstowo i muzycznie takie smaki, że aż miło.

po przesłuchaniu Króla też muszę dodać, że to płyta warta uwagi. może nie rozłożył mnie jakoś całkowicie na łopatki, ale wiele momentów zostało w głowie i na pewno wrócę do tego albumu, żeby odkryć w nim jeszcze coś nowego ;)

Midnight is where the day begins.

#2184 acr

acr

mam tu fajne drzewko

• Moderatorzy
  • 17110 Postów

Napisano 03 październik 2019 - 22:34

Nowy Kejw premieruje się na tubie, live stream teraz.

Po trzech piosenkach powiem Wam że przepiękny album. Jesień już wziął.

Ojej.

Wyobraźcie sobie Kejwa z nie wiem, z Sigur Rós, co tu się dzieje...

Ojej.

Chyba napisał drugą część Warszawy Bowiego. Co tu się...

fejs / last / vvatbv

#2185 Johnny99

Johnny99

Nothingman

• Members
  • 10406 Postów

Napisano 04 październik 2019 - 19:47

Dziś oczywiście słucham głównie nowej płyty The Darkness, a szanownym Wam chciałbym zwrócić uwagę na jeden utwór, a to dlatego, że jest to chyba pierwszy kawałek tego zespołu, który kojarzy mi się z.. U2 - naturalnie nie U2 spod znaku Streets czy Pride, tylko z okolic Vertigo - Volcano - American Soul. Co ciekawe, z U2 skojarzyło go też kilku innych fanów The Darkness z fejsbuniowej grupy. Wydaje mi się ciekawe, że ludziom U2owo obojętnym kojarzą się z U2 TAKIE kawałki. Cóż, zapracowali sobie.

#2186 acr

acr

mam tu fajne drzewko

• Moderatorzy
  • 17110 Postów

Napisano 05 październik 2019 - 22:46

Rzeczywiście cholernie w ten deseń, co ciekawe, kiedy nie gra tego U2 jakoś od razu słychać że to cienizna trochę, heh, to fanowskie spranie mózgu ;)

Z nowości jeszcze powiem że jeśli kogokolwiek interesuje nowy album Pixies to nie wiem czy powinien jeśli nie oczekuje po prostu pixiesowego grania na trochę słabszym poziomie niż KIEDYŚ. Brzmi z jednej strony dojrzalej, wokal Francisa zwłaszcza, z drugiej jakoś songwriterskie umiejętności widocznie siadły bo najlepszym kawałkiem na płycie jest chyba singiel jeszcze z lipca br. który brzmi trochę jak podrasowany outtake z czasów między Doolitle a Bossanovą. Nie no, cieszy mordę anyway, jeśli się Pixies lubi ;)

Z kolei z dziewczęcych 90s gitarówek (które akurat poszły nieco w electro) przesłuchałem też nowe Sleater-Kinney które jako band znałem po łebkach bo po prostu "wypadało coby wiedzieć skąd się YYYs wzięło i takie tam) i też jest ENDŻOJABYL bardzo jak kto lubi. Najlepsza chyba piosenka na tej płycie strasznie ewokuje jednak Arcade Fire i nie umiem uciec od tego skojarzenia ani troszkę, generalnie album bardzo spoko na niezobowiązujące słuchanko w ciągu dnia.

Jest też singielek nowy Mike'a Stipe'a, można sobie na jego stronie obejrzeć klip z rudą małą i posłuchać: https://michaelstipe.com/# i jest fajny, taki w klimacie REMowego Reveal te producencko 18 lat później ale nadal w tym wszystkim. W sumie tak żem myślał, tak żem czuł. Całkiem sympatyczne.

Nowy Jeff Tweedy solo to kantrowe plumkanie tylko dla fanów, generalnie trzeba się w tekściory wsłuchać bo pewnie znowu schował poezję życia gdzieś za brodą i pod kapeluszem Zgigniewa Hołdysa, nowego Wilco jeszcze nie słyszałem ale po singlach jakaś mniejsza ochota.

O Kejwie nie ma co pisać bo nie dość że album faktycznie piękny to widzę że i tak podbił już internety na ten weekend i każdy zna. I dobrze ;) Choć za bardzo go polubiłem od razu a po czwartym razie przychodzi krytyczna refleksja w końcu pomału, dzięsiątkowość chwili już zeszła ale to może być dzieło na podium roku. W każdym razie so far, idealny na zakończenie trylogii. Aż by trzeba w całości kiedyś posłuchać, jak artysta pewnie chciałby żebyśmy. Powiem że dla mnie osobiście, od kiedy pojawiło się te parę lat temu We Know Who U R - przy którym mi się ryczeć złożyło, zdarzyło, to się pięknie składa w całość wszystko.

PS: przepraszam za nieustanny i mało finezyjny namecheking jakby to był 2013, ale wtedy się zatrzymałem z mocnym poznawaniem nowości na poważnie poza obowiązkowymi, dopiero do tego wracam od dziś, to chwilkę zajmie ;)

fejs / last / vvatbv

#2187 evay

evay

an accident waiting to happen

• Moderatorzy
  • 2035 Postów

Napisano 26 październik 2019 - 00:25

#2188 acr

acr

mam tu fajne drzewko

• Moderatorzy
  • 17110 Postów

Napisano 26 październik 2019 - 00:50

@up sam miałem wrzucić, hajpuję.

gwoli nawet nie niesnaski a tylko zbierania opinii i dla obowiązku, jest też nowa Julka

i szczerze nie wiem. gdybym się na czymkolwiek znał powiedziałbym że poglebiła mocno styl dziewczyny która uciekła z okładek Elle w dalsze i mroczniejsze swoje wizje, z tej samej strony, muzycznie jest to niby banalne, te zgrzyty i celowa anty-hiciatość to prosz pani, to sie już żarło dawno, ale. nie umiem powiedzieć że mi się nie podoba. jest wporzo. ni mniej, ni więcej. może za bardzo lubię Julkę, a może to po prostu interesująco zrobione coś. sami sprawdźcie ;)

fejs / last / vvatbv

#2189 derka

derka

Lady with the spinning head

• Moderatorzy
  • 5401 Postów

Napisano 29 październik 2019 - 19:42

Nowy Toro, premierowo out now

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#2190 Johnny99

Johnny99

Nothingman

• Members
  • 10406 Postów

Napisano 29 październik 2019 - 21:53

Wskazuję jako fakt godny przynajmniej odnotowania - a-ha przygotowali reedycje deluxe albumów Minor Earth, Major Sky i Lifelines. Wiadome mi jest, że albumy powyższe mają dla części forumowiczów (w tym niżej podpisanego) status kultowo-sentymentalny, dlatego o tym wspominam (obydwa nabyłem na kasetach, jestem aktualnie w trakcie przeszukiwania strychu celem znalezienia). Wersja deluxe pierwszego z wymienionych zawiera bodajże dwie wersje demo kultowego singla "Summer Moved On" - absolutnie absolutnie absolutny kawałek, z pewnością dla mnie osobiście najważniejszy z repertuaru norweskiego duetu - kto rozumie, ten rozumie:

#2191 acr

acr

mam tu fajne drzewko

• Moderatorzy
  • 17110 Postów

Napisano 30 październik 2019 - 15:15

O Panie Kolego, aleś mnie teraz przypomniał i jeszcze wywolałeś. Zdecydowanie, lifeline-songs z tych dwóch płyt pochodzą. Aż sobie włączyłem znowu szybko singlowo i nie tylko i co wraca, oj, co to nie wraca...

fejs / last / vvatbv

#2192 derka

derka

Lady with the spinning head

• Moderatorzy
  • 5401 Postów

Napisano 08 listopad 2019 - 18:56

Ozzy the iron man is back

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#2193 soulmate.

soulmate.

Użytkownik

• Members
  • 1457 Postów

Napisano 08 listopad 2019 - 19:08

no faktycznie on już jest mocno under the graveyard :P

IrishGirl z u2.heh.pl

#2194 Johnny99

Johnny99

Nothingman

• Members
  • 10406 Postów

Napisano 08 listopad 2019 - 19:10

Niezbyt mnie to przekonuje na pierwszy rzut ucha. Zobaczymy resztę płyty.

#2195 acr

acr

mam tu fajne drzewko

• Moderatorzy
  • 17110 Postów

Napisano 10 listopad 2019 - 00:22

A Low Roar nagrał klip w Warszawie :) Bardzo ładna piosenka i na razie pobieżnie przesłuchany ale też w tym zacnym stylu ładnego kalifornijsko-islandzkiego songwritingu album (wyszedł dziś, polecam pozdrawiam).

fejs / last / vvatbv

#2196 acr

acr

mam tu fajne drzewko

• Moderatorzy
  • 17110 Postów

Napisano 03 grudzień 2019 - 14:48

Bardzo ładny nowy Travis, album soon.

Btw. chyba, przynajmniej kronikarsko na forum, przegapiliśmy nowego Becka a album Hyperdrive wychodzi jakoś teraz. Klip sprzed miesiąca więc kto miał znać już pewnie zna, mi się jakoś wyślizgnął. Fajny singielek, niezobowiązujący, trochę przeprodukowany.

(w sumie te piosenki ze sobą dość korespondują treściowo, he)

fejs / last / vvatbv

#2197 acr

acr

mam tu fajne drzewko

• Moderatorzy
  • 17110 Postów

Napisano 05 grudzień 2019 - 22:55

Może wielkiego szału nie ma, ale nowa Alanka zawsze cieszy :)

fejs / last / vvatbv

#2198 Johnny99

Johnny99

Nothingman

• Members
  • 10406 Postów

Napisano 06 grudzień 2019 - 09:15

Będzie nowy album i trasa z okazji 25-lecia albumu Jagged Little Pill. I to z niezłą obstawą - Liz Phair i Garbage. Niestety na razie ogłoszone daty obejmują tylko USA.

#2199 One.U2.fan

One.U2.fan

Użytkownik

• Members
  • 467 Postów

Napisano wczoraj, 00:21

Będzie nowy album i trasa z okazji 25-lecia albumu Jagged Little Pill. I to z niezłą obstawą - Liz Phair i Garbage. Niestety na razie ogłoszone daty obejmują tylko USA.

Podobno 10 grudnia mają być ogłoszone nowe daty koncertów

#2200 soulmate.

soulmate.

Użytkownik

• Members
  • 1457 Postów

Napisano wczoraj, 13:34

nowego Travisa Pałeczkę słucha się bardzo przyjemnie. czekam na cały album, może i trasa będzie :)

IrishGirl z u2.heh.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych