Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ostatnio słuchałem U2..


1425 replies to this topic

#561 smoke

smoke

    Użytkownik

  • Members
  • 1 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 03 kwietnia 2010 - 00:15

A ja uwielbiam HTDAAB :D
Nie wiem, może dlatego, że od wydania jej zabujałem się w U2 na amen ? :D
A może dlatego, że po prostu mi się podoba. Ja lubię ten album i nie czepiam się go.
12.08.2010-AWD Arena-Hannover/Germany
Never, ever, to be forgotten...
The best birthday in my life...

#562 hannah

hannah

    blue sadness

  • Members
  • 937 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 03 kwietnia 2010 - 13:22

Im więcej czytam Waszych opinii na ten temat tym większe mam wrażenie że nikt z nas bomby nie lubi (...) Niby od tego jest survivor ale zapytam, dlaczego NIE dla OSC? (...) Więc why? Podczas gdy takie OOTS czy Vertiga zostają?


Proste. Bo survivor nie jest tym, czym powinien. W teorii głosy powinny iść na najsłabsze piosenki, więc w efekcie powstałaby lista od najlepszych na szczycie po najsłabsze na dole. Byłaby to lista autentycznych gustów forum. Tymczasem w praktyce głosy idą na koalicje czegoś przeciw czemuś. Niektórzy patrzą na statystyki i kombinują co zrobić, żeby odpadło to czy tamto. I w sumie jest jakaś zabawa, ale ze szczerością fana ma mało wspólnego. A na wyniki można popatrzeć z przymrużeniem oka.

Co do twojego wrażenia na temat Bomby odpowiem, że nie wszyscy. Ja lubię HTDAAB, i to bardzo. :) Po ostatniej krytyce tej płyty znów na spokojnie ją przesłuchałam i twierdzę coś przeciwnego niż połowa forum. Jak zwykle.
The world belongs to the enthusiast who keeps cool

#563 Yarpen

Yarpen

    Użytkownik

  • Members
  • 973 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 04 kwietnia 2010 - 09:04

A ja słucham ostatnio Street Mission.
Ale nie tylko po to, żeby się pośmiać, to naprawdę fajne skoczne łubudu :) Oczywiście image rządzi, a szczególnie uśmiech Larrego :lol: Jeśli chodzi o playback, to też szałowo, jak Bono stoi z otwartą buzią i w ogóle. I jeszcze się spytam, końcowe backing vocal-sy to chyba raczej oba Bonowe w dźwięku, nie?
Czytam właśnie U2 o U2 i staram się pojąć jak z takiego bandu (to i tak, że tutaj potrafią już coś zagrać) stali się "orędownikami pokoju". Na Live on a distant planet chyba jeszcze nie jestem gotowy :P
http://sit-and-wonder.blogspot.com/

#564 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 525 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 05 kwietnia 2010 - 12:39

Proste. Bo survivor nie jest tym, czym powinien. W teorii głosy powinny iść na najsłabsze piosenki, więc w efekcie powstałaby lista od najlepszych na szczycie po najsłabsze na dole. Byłaby to lista autentycznych gustów forum. Tymczasem w praktyce głosy idą na koalicje czegoś przeciw czemuś. Niektórzy patrzą na statystyki i kombinują co zrobić, żeby odpadło to czy tamto. I w sumie jest jakaś zabawa, ale ze szczerością fana ma mało wspólnego. A na wyniki można popatrzeć z przymrużeniem oka.


Polemizowałbym. Narazie mini-koalicja została zawiązana jedynie odnośnie The Wanderer (no - o tej tylko wiem :P), a i tak nie dało się go wciągnąć na podium. Przy HTDAAB raczej na nic takiego nie ma szans, oceny zbytnio się różnią - przykładem ostatnie niepowodzenie w ratowaniu One Step Closer. Myślę, że zdecydowana większość głosów to te głosy "szczere".

Naprawdę myślisz, że ktoś sobie analizuje statystyki, robi wykresiki i diagramy w excelu i gretlu, żeby się dowiedzieć na co teraz powinien zagłosować? Wątpię :D To raczej wpływ chwili, nastroju, albo też z góry wyrobionego poglądu.
"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#565 hannah

hannah

    blue sadness

  • Members
  • 937 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 05 kwietnia 2010 - 14:36

Polemizowałbym. (...) myślisz, że ktoś sobie analizuje statystyki, robi wykresiki i diagramy w excelu i gretlu, żeby się dowiedzieć na co teraz powinien zagłosować? Wątpię :D

Po co excel i bajery, wystarczy zerknąć na podsumowanie głosów rundy poprzedniej i już ma się jasność. Niektórzy tak właśnie robią, przeczytaj dokładnie posty z obu survivorów. Twierdzę, że głos powinien iść na to, w co naprawdę się wierzy i już. Ale niech sobie każdy robi jak chce. Kółko i tak się kręci. A skoro już gadamy, to aktualny survivor bawi mnie chyba tyle samo co irytuje. Tyle jadu wobec Bomby, że na 3 albumy by rozdzielił... Krytyka HTDAAB skłoniła mnie co najmniej do 2 rzeczy, i obie przyjemne. Po pierwsze - do absolutnej zieji z krytykantów (gdzie mają słuch? itp :D), a po drugie do kolejnego przesłuchania ww albumu. No i tym należy post zakończyć, a dokładnie sakramentalnym zdaniem ,,Ostatnio słuchałem/am HTDAAB i sprawiło mi to wielką frajdę" ;)
The world belongs to the enthusiast who keeps cool

#566 One_U2 - fan

One_U2 - fan

    Użytkownik

  • Members
  • 2 857 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 06 kwietnia 2010 - 19:54

Wczoraj w nocy przed snem dawka nie zbyt mocna : odstaw wreszczie te narkotyki. ( kurcze wytrzymałam 2 tyg)
ale znowu czułam wczoraj wielki głód popłynełam running to stand... Dzikie konie,Winter ( linar)Cedres...
White as snow, wake up dead man. - i w końcu zasnełam. B)
Dołączona grafika

#567 jadzik

jadzik

    Użytkownik

  • Members
  • 500 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 07 kwietnia 2010 - 20:16

po raz kolejny Irish/Polish Connection recorded by gavenkaven

#568 meHau

meHau

    Użytkownik

  • Members
  • 468 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zielona Góra

Napisano 09 kwietnia 2010 - 08:41

Dla mnie nazwa powinna sie zmienic na "Ciagle slucham U2" :)

ale ad rem..
Dluuuuugo oczekiwana wiosna w koncu nadeszla, przyszla wiec ochota, zeby rozerwac peta trzymajace czlowieka w cieplym mieszkanku, a wyruszyc do okolicznych lasow i parkow, by rozprostowac nieco kosci po mroznej zimie ;)

A wiadomo, co tygry... tfu.. biegajacy jutowcy lubia najbardziej... dobra muzyke w mp3 :)

Tak myslalem, ze moze jest wsrod nas jakies grono biegaczy, ktorzy nie wyrusza w trase dopoki nie zawisnie na szyi odpowiedni sprzet grajacy :)

Moze ktos chcialby sie podzielic swoimi ulubionymi utworami, ktore dodaja powera tak, ze moznaby wbiec na jakis Giewnocik bez zadyszki

Ja na swoja liste chetnie wrzucam:

(oczywiscie miedzy innymi)

Stuck in a moment
Acrobat
Angel of Harlem
Desire (choc po piaskach nie biegam) :)
Pride
Mysterious ways ;)
oczywiscie Sunday
Fly
Helter Skelter ;)
nie moze zabraknac takze Mofo
i bucikow z NLOTH
i dlugo by wymieniac...

ps. nie wiem, czy moznaby wyodrebnic temat, czy zostac przy tym...

pozdro 4all!
All I want is...U2!!!

#569 Korra

Korra

    Użytkownik

  • Members
  • 144 Postów

Napisano 14 kwietnia 2010 - 13:23

Ostatnio dopiero przemowila do mnie ostatnia plyta...(Wiem...-Ale mam refleks ;) ) i zachorowalam zupelnie na " Unknown Caller" i " Breath". Slucham bez przerwy.

#570 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 742 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 15 kwietnia 2010 - 03:30

4:27, nad ranem. When I Look At The World wyplątało się ze słuchawek i wymknęło możliwościom opisu. Just too perfect. Pamiętam, jakiś rok temu o podobnej porze wybrzmiało z radia, zaskakując, kiedy już się ułożyłem i ostatnią rzeczą przed snem miało być radia wyłączenie. Nie wiem czemu, ten utwór, o tej porze, tak bardzo. Ale tak. No zresztą w ogóle, wiadomo, przecież jeden z ich najlepszych, tak? Trochę później Bad. Amsterdam nadal jest wykonaniem najlepszym od dawna. Lifeless lifeline, to the wind. I też stamtąd Moment Of Surrender i w nim, mały fragment Drowning Man, mały idealny, idealny ale krótki. No i gdzie to 'take my hand, you know I'll be there...'? Przecież mogłoby być. Może w końcu, niedługo, mam bardzo dużą nadzieję, nadal. Coś się musi zmienić, hm, w setlistach, no.

#571 vieux_capitaine

vieux_capitaine

    Użytkownik

  • Members
  • 1 041 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Trójmiasto

Napisano 02 maja 2010 - 23:13

Bad, Unchained, Promenade, Kite.

Nie wiem skąd się wzięło, z niczego, z pustki, z chwili braku określonego celu przy kompie, ważne że ładunek emocjonalny przyjąłem wprost na klatę że się tak wyrażę, utwory ułożyły mi się w bardzo logiczną całość, powietrze zgęstniało i zrobiło się ciemno. Taka cicha, skromna potęga.
Thru the darkness
of Future Past
the magician longs to see...
one chants out
between two worlds
Fire - walk with me.

#572 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 02 maja 2010 - 23:14

Dawno nie słuchałem U2 - jakoś nie mam na nich ochoty :(

#573 One_U2 - fan

One_U2 - fan

    Użytkownik

  • Members
  • 2 857 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 03 maja 2010 - 19:53

Boston z VT
lista
http://www.u2start.com/shows/1329
cudeńko :D
Dołączona grafika

#574 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 742 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 03 maja 2010 - 20:47

Boston z VT
lista
http://www.u2start.com/shows/1329
cudeńko :D


koncert ciekawy ze względu na pierwsze od czasów ZooTV wykonanie Wild Horses, bardzo ładne full band, choć mocno im się rozjechało miejscami, Bono nie do końca pamiętał co to za piosenka, Edge nadrobił iście szołgejzowym rozkręceniem efektów. ciekawostka jest też w bisach na poprzednim koncercie w Bostonie, 26 maja - spontaniczne wykonanie Out Of Control, które Adaś zaczął grać do podkładu (dzwoneczki, nakładki) z WOWY po tym jak Bono sobie od czapy krzyknął że out of control! tak. pamiętam bo te dwa momenty to jedne z ciekawszych z tego legu trasy. jeśli o te dwa konkretne koncerty chodzi w całości, polecam raczej pierwszy (2005-05-26), zdecydowanie fajniejsza jednak setlista (rzadko grana Gloria/The Ocean, OOTS w tej cudnej aranżacji jeszcze i Bad/40 na koniec).

#575 One_U2 - fan

One_U2 - fan

    Użytkownik

  • Members
  • 2 857 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 04 maja 2010 - 19:27

(2005-05-26), zdecydowanie fajniejsza jednak setlista (i Bad/40 na koniec).

już zasysam.
Dołączona grafika

#576 One_U2 - fan

One_U2 - fan

    Użytkownik

  • Members
  • 2 857 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 14 maja 2010 - 20:06

W nocy przesłuchuje u2360 Pasadena audio. ( cud miód)
Mysterious Ways.
http://www.youtube.c...player_embedded :lol: :lol: ( szał szczególnie początek)
i reszta jak by ktoś nie widział
http://www.u2start.c...hows/1548#video
Dołączona grafika

#577 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 20 maja 2010 - 12:03

With or Without You z Londynu (19.05.2005) z wplecionym Take Me to The Clouds Above kompletnie niszczy.

#578 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 20 maja 2010 - 12:07

With or Without You z Londynu (19.05.2005) z wplecionym Take Me to The Clouds Above kompletnie niszczy.


Można gdzieś tego posłuchać? :)

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#579 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 20 maja 2010 - 12:14

Proszę bardzo! With or Without You / Live From Twickenham II (06/19/2005)

#580 Bart.1551

Bart.1551

    Użytkownik

  • Members
  • 771 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Czechowice- Dziedzice

Napisano 15 czerwca 2010 - 17:06

Ostatnio słuchałem U2.. nie mogę się odpędzić od ,,Please" przepięknie przechodzącym w "Where the Streets have no name" z Pop Martu Sarajevo. Może to i śmieszne, bo Bono ma niesamowite niedyspozycje głosowe na tym koncercie, ale uważam koncert w Sarajevie za najlepszy z całej tej trasy



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych