Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ostatnio słuchałem U2..


1425 replies to this topic

#441 eveglider

eveglider

    she travels outside of karma

  • Moderatorzy
  • 930 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:'out of this world'

Napisano 07 września 2009 - 11:53

Ja miałam jakiś dziwny U2-owy tydzień.

Ostatnio jestem częstym gościem w markatech budowlanych (ze względu na prowadzony remont) i co byłam w tym tygodniu w sosnowieckiej Castoramie to zawsze w sklepie leciało U2. Albo pracuje tam jakiś fan U2, albo mają tylko jedną płytę, którą odtwarzają dla klientów, albo ja mam po prostu szczęście ;) Ciekawe, czy rodzaj podkładu muzycznego ma wpływ na decyzje konsumenta? Jeśli tak to U2 miało niebagatelny wpływ na na rodzaj moich podłóg i kolory farb do ścian :lol:

A na dodatek w tym tygodniu wróciłam do pracy po urlopie i jak siedziałam sobie u mojego dyrektora to w radyjku w jego gabinecie leciało One. Aż się milej zrobiło.

no proszę, ostatnie 2 tygodnie też często jestem w tej samej Castoramie (również remont) i też za każdym razem leciało U2, co drugi czy trzeci kawałek :) przyjemnie tak prawda :)

ja jeszcze raz może nawiążę do "Zooropy"
Ten kawałek jest nadzwyczaj 'inny', wynosi mnie gdzieś na orbitę za każym razem..
mam takie wrażenie, że pierwsza połowa tego utworu głaszcze Cię po głowie i szepcze "dasz radę Słońce, takie jest życie ale zmierzysz się z tym.. jedz by zeszczupleć!"
..by zaraz druga część postawiła Cię kompletnie do pionu. chwyta Cię za ramiona i potrząsa, próbuje w końcu dotrzeć do Ciebie byś się obudził, zrozumiał, że wszystko TO jest możliwe tylko musisz być silny i zostawić pewne rzeczy za sobą, że powinineś uświadomić sobie, że żadna mapa nie jest Ci potrzebna by dotrzeć do celu.. wystarczy ta mapa myśli, którą masz w głowie i odwaga by spojrzeć w chmury.
takie mam skojarzenia.
Dźwięki Zooropy i głos niby tak silny ale jednak wyłaniający się z jakiejś mglistej atmosfery tworzą dla mnie swego rodzaju plątaninę w której jest jednak jakiś porządek.
Pachnie mi to trochę takim topiącym się na słońcu asfaltem na peryferiach miasta gdzie stojąc możesz już objąć wzrokiem łąki i pola. Nie wiem czy też tak macie ale mi poza tym, że muzyka tworzy w głowie obrazy (co raczej powszechne jest) to często kojarzy się z zapachami, niekiedy też czuję smak dźwięków, no ale to tak na marginesie tylko..

She's gonna dream out loud
Dream out loud

wszystko co genialne jest proste
heartland
szukam sponsora do wystrzelenia mnie w kosmos!..


#442 One_U2 - fan

One_U2 - fan

    Użytkownik

  • Members
  • 2 857 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 07 września 2009 - 18:54

ET ostatnio.
Posted Image

#443 vieux_capitaine

vieux_capitaine

    Użytkownik

  • Members
  • 1 041 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Trójmiasto

Napisano 07 września 2009 - 19:15

ja jeszcze raz może nawiążę do "Zooropy"
Ten kawałek jest nadzwyczaj 'inny', wynosi mnie gdzieś na orbitę za każym razem..
mam takie wrażenie, że pierwsza połowa tego utworu głaszcze Cię po głowie i szepcze "dasz radę Słońce, takie jest życie ale zmierzysz się z tym.. jedz by zeszczupleć!"
..by zaraz druga część postawiła Cię kompletnie do pionu. chwyta Cię za ramiona i potrząsa, próbuje w końcu dotrzeć do Ciebie byś się obudził, zrozumiał, że wszystko TO jest możliwe tylko musisz być silny i zostawić pewne rzeczy za sobą, że powinineś uświadomić sobie, że żadna mapa nie jest Ci potrzebna by dotrzeć do celu.. wystarczy ta mapa myśli, którą masz w głowie i odwaga by spojrzeć w chmury.
takie mam skojarzenia.
Dźwięki Zooropy i głos niby tak silny ale jednak wyłaniający się z jakiejś mglistej atmosfery tworzą dla mnie swego rodzaju plątaninę w której jest jednak jakiś porządek.
Pachnie mi to trochę takim topiącym się na słońcu asfaltem na peryferiach miasta gdzie stojąc możesz już objąć wzrokiem łąki i pola. Nie wiem czy też tak macie ale mi poza tym, że muzyka tworzy w głowie obrazy (co raczej powszechne jest) to często kojarzy się z zapachami, niekiedy też czuję smak dźwięków, no ale to tak na marginesie tylko..

She's gonna dream out loud
Dream out loud



Zooropa jest świetna, to prawda :] choć osobiście odbieram ten utwór trochę inaczej, dla mnie jest takim poetyckim opisem zagubienia i dekadencji europejskiej świadomości. Nigdy nie mogłem do końca rozkminić czy Bono odnosi się do tego z optymizmem, sentymentalnym zauroczeniem czy czymś innym jeszcze. W każdym razie w zestawieniu z zamykającym płytę "Wandererem" który jest dokładnym przeciwieństwiem "Zooropy" wypada to wspaniale :]
Thru the darkness
of Future Past
the magician longs to see...
one chants out
between two worlds
Fire - walk with me.

#444 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 07 września 2009 - 19:20

Pachnie mi to trochę takim topiącym się na słońcu asfaltem na peryferiach miasta gdzie stojąc możesz już objąć wzrokiem łąki i pola. Nie wiem czy też tak macie ale mi poza tym, że muzyka tworzy w głowie obrazy (co raczej powszechne jest) to często kojarzy się z zapachami, niekiedy też czuję smak dźwięków, no ale to tak na marginesie tylko..


Synestezja. Rozmawialismy o tym w Luźnym Wącie Muzycznym a propos kolorów piosenek ;)

#445 margo

margo

    Użytkownik

  • Members
  • 4 358 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:zielone wzgórze

Napisano 07 września 2009 - 20:48

uwielbiam teledyski w czarno - białej tonacji
http://www.youtube.c...h?v=lA0krVJeszE :)

Music can change the world, because it can change people.
 


#446 eveglider

eveglider

    she travels outside of karma

  • Moderatorzy
  • 930 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:'out of this world'

Napisano 08 września 2009 - 12:41

Synestezja. Rozmawialismy o tym w Luźnym Wącie Muzycznym a propos kolorów piosenek ;)

tak wiem :) moja przyjaciółka jest synestetą na wszelkie sposoby chyba ponieważ nawet gdy czyta widzi tęczę, każda litera i cyfra ma swój określony kolor
dzięki niej skojarzyłam, że mam coś też z tego odnośnie muzyki właśnie.
fajnie, poczytam sobie zatem Luźny Wąt ;)

a ostatnio nawet dałam radę wysłuchać całej Achtung Baby
ale to podczas malowania pokoju, dla zabicia czasu ;P

wszystko co genialne jest proste
heartland
szukam sponsora do wystrzelenia mnie w kosmos!..


#447 lena77

lena77

    Użytkownik

  • Members
  • 78 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 08 września 2009 - 16:50

no proszę, ostatnie 2 tygodnie też często jestem w tej samej Castoramie (również remont) i też za każdym razem leciało U2, co drugi czy trzeci kawałek :) przyjemnie tak prawda :)

Pewnie, że przyjemnie, aż lepiej wydawać te astronomiczne sumy na materiały remontowo-budowlane ;)

Na chwilę obecną u mnie Zooropa w samochodzie, a TJT w odtwarzaczu w domu.

#448 vieux_capitaine

vieux_capitaine

    Użytkownik

  • Members
  • 1 041 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Trójmiasto

Napisano 08 września 2009 - 20:51

A ja z okazji nadciągającej jesieni wczuwam się w klimaty Boy/October/War. An Cat Dubh, Tomorrow, October, Drowning Man. Coś pięknego :]
Thru the darkness
of Future Past
the magician longs to see...
one chants out
between two worlds
Fire - walk with me.

#449 Jeams00

Jeams00

    Użytkownik

  • Members
  • 155 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płońsk

Napisano 09 września 2009 - 17:37

A ja z okazji nadciągającej jesieni wczuwam się w klimaty Boy/October/War. An Cat Dubh, Tomorrow, October, Drowning Man. Coś pięknego :]



...a ja klimatów typu "Zooropa" i " Pasażerów" i wcale mnie to nie dołuje. :P

#450 lena77

lena77

    Użytkownik

  • Members
  • 78 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 09 września 2009 - 19:35

Melduję, że sosnowiecka Castorama dalej popularyzuje twórczość U2 wśród swoich klientów. Dziś znów tam byłam i znów leciało U2. Szkoda tylko, że mają chyba jedną płytę, którą puszczają na okrągło :(

#451 GhostGirl

GhostGirl

    Acrobat

  • Members
  • 978 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Kraków, dawna stolica Polaków

Napisano 09 września 2009 - 19:48

Melduję, że sosnowiecka Castorama dalej popularyzuje twórczość U2 wśród swoich klientów. Dziś znów tam byłam i znów leciało U2. Szkoda tylko, że mają chyba jedną płytę, którą puszczają na okrągło :(

W krakowskiej Castoramie jest to samo... :)

#452 Irish

Irish

    użytkowniczka

  • Members
  • 1 574 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 09 września 2009 - 19:51

Kzk gop też puszcza w autobusach :P

#453 dorothy

dorothy

    Użytkownik

  • Members
  • 73 Postów

Napisano 12 września 2009 - 17:13

Po ponad dwutygodniowej przerwie od muzyki i wyjazdowo-wakacyjnym oderwaniu się od rzeczywistości albumem, którego zaczęłam (i nie mogę przestać ;) ) słuchać jest "Achtung Baby" - niesamowicie spójny stylistycznie, o hipnotyczno-soczystym brzmieniu...po prostu GENIALNY album (!!!)

#454 star

star

    Użytkownik

  • Members
  • 651 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 20 września 2009 - 11:46

A ja ostatnio trafiłem gdzieś na dawno nie słuchany In a lifetime. Wprawdzie nie jest to u2, ale kawałek 1 klasa. Niesamowity klimat w którym Bono sprawdza się znakomicie ;)
It's no secret that the stars are falling from the sky

#455 vieux_capitaine

vieux_capitaine

    Użytkownik

  • Members
  • 1 041 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Trójmiasto

Napisano 09 października 2009 - 19:12

Gone i Velvet Dress z Leeds '97 . pogrom i pioruny :blink:
Thru the darkness
of Future Past
the magician longs to see...
one chants out
between two worlds
Fire - walk with me.

#456 dochna

dochna

    Użytkownik

  • Members
  • 375 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Szczecin

Napisano 21 października 2009 - 23:41

obrzydzili mi Magni i Crazy... nie ma to jak mieć miejsce pracy w centrum handlowym, ten sam zestaw piosenek, codziennie again, again and again :wacko: około 13.45 magni i koło 20 crazy... <_<
a zaraz się świąteczny okres zacnie, to chyba po 15 razy dziennie posłucham sobie last christmas i jakiś jingle bells (szkoda, że nie balls...)
Im bardziej Puchatek zaglądał do środka
Tym bardziej Prosiaczka tam nie było

#457 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 22 października 2009 - 17:58

'Angels too tied to the ground' ostatnio często w słuchawkach

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#458 Chico la verdad

Chico la verdad

    Użytkownik

  • Members
  • 1 273 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:from another Country

Napisano 22 października 2009 - 18:03

Ostatnio słucham tylko The Unforgettable Fire i wszelakich bootlegów z LoveTown Tour.

PS. Dzwoniąc do mnie, można usłyszeć Magnificent( ale to tak na marginesie) :P

#459 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 525 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 22 października 2009 - 19:10

Ja mam Magnificent jako budzik :D a sam sygnał telefonu to NLOTH.
"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#460 numb

numb

    I feel numb!

  • Members
  • 1 698 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Brzeg Dolny/ Wrocław

Napisano 22 października 2009 - 19:53

PS. Dzwoniąc do mnie, można usłyszeć Magnificent( ale to tak na marginesie) :P

U mnie też
a ostatnio zawzięcie Boy'em dzień zaczynam i na Boy'u kończę :)
I was looking for the Spirit
And I found alcohol
I was looking for The Soul
And I bought some style
I wanted to meet God
And they sold me religion...


I still haven't found what I'm looking for...




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych