Skocz do zawartości


Zdjęcie

Guilty Pleasures


204 replies to this topic

#41 Jacek

Jacek

    Użytkownik

  • Jacek
  • 2 404 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Brody\Warszawa

Napisano 20 stycznia 2008 - 23:11

O losie, aleś się zagrzał :D
Też lubię QotSA, też mam LtP w węższym lub szerszym kanonie płyt wszelakich.
A to co robi Homme to chociażby, pierwsze co mi do głowy przychodzi, udawanie, że się śpiewa, fałszowanie i stękanie. Nie pamiętam kawałka na żywo, który by dobrze zaśpiewał.


Oj zgrzałem się ;)

Dobra, żeby nie było każdy ma prawo do swojej opinii ale....

Po pierwsze: muzycy QOTSA sroce z pod ogona nie wypadli i grać umieją i w żadnym wypadku nie jest to "niski poziom muzyczny". No Panie Złoty o nic mi sie nie rozchodzi tylko o jedno czy pałker - Joey Castillo to grać nie umie? A wcześniej Ghrol (tu tak samo kłania sie przez Ciebie wymieniane Foo Fighters) to co on też "cienki"? Troy Van Leeuwen też?

Po drugie: jak nie słyszysz, że Josh Homme jednak umie śpiewać to pora zmienić sobie sprzęt odsłuchowy albo odkorkować uszy :P

Równie dobrze mogę powiedzieć, że na żywo polowa wokalistów fałszuje, stęka i udaje, ze śpiewa.
<p><strong><em>.....ale takie dąsy i fochy i smutki to wszystko cena miłości - jak śpiewa ten staruch w świecącej kurtce......</em></strong></p>

#42 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 20 stycznia 2008 - 23:55

Jako totalny dyletant nie znający praktycznie QOTSA się wetnę w spór;)

Inny przykład. Dream Theater są niewątpliwie kozackimi instrumentalistami i mało kto potrafi grać jak oni, co nie znaczy jeszcze, że prezentują wysoki poziom muzyczny. A wokal to już różnie można oceniać. Jedni doznają przy Buckleyu/Antosiu z A&the Johnsons/Yorke'u/Edwardzie/Wiśniewskim a inni zdzierżyć nie mogą. I tak dalej.

#43 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 21 stycznia 2008 - 08:54

Dream Theater są niewątpliwie kozackimi instrumentalistami i mało kto potrafi grać jak oni, co nie znaczy jeszcze, że prezentują wysoki poziom muzyczny.


Dokładnie. Zawsze powtarzam, że należy rozróżniać " wysoki poziom muzyczny " od " wysokiego poziomu technicznego ". I można posiadać tylko ten drugi - tylko, że wtedy nie jest się " artystą " tylko rzemieślnikiem, jak np. kowal albo szewc ( choć wśród nich też się zdarzają artyści - podobnie nic nie stoi na przeszkodzie, by reprezentować oba wysokie poziomy naraz ).
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#44 Jacek

Jacek

    Użytkownik

  • Jacek
  • 2 404 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Brody\Warszawa

Napisano 21 stycznia 2008 - 09:12

Dokładnie. Zawsze powtarzam, że należy rozróżniać " wysoki poziom muzyczny " od " wysokiego poziomu technicznego ". I można posiadać tylko ten drugi - tylko, że wtedy nie jest się " artystą " tylko rzemieślnikiem, jak np. kowal albo szewc ( choć wśród nich też się zdarzają artyści - podobnie nic nie stoi na przeszkodzie, by reprezentować oba wysokie poziomy naraz ).


Też to powtarzam ;) i mam nadzieję, że dyskusja toczy się tu o poziomie muzycznym, a nie technicznym. A gusta rzeczywiście są różne aczkolwiek nie ma znaczenia to czy ktoś coś lubi\słucha etc. a raczej to , że nawet w przeciwnym wypadku potrafi odróżnić rzeczywisty "niski poziom muzyczny" od "wysokiego poziomu muzycznego". Jakby nie patrzeć w pewnych dziedzinach życia ( a taką niewątpliwie jest muzyka) pewne reguły gry są stałe i nie ma tu znaczenia, że "coś" lubię albo i nie.
<p><strong><em>.....ale takie dąsy i fochy i smutki to wszystko cena miłości - jak śpiewa ten staruch w świecącej kurtce......</em></strong></p>

#45 Guest_Panna Anna_*

Guest_Panna Anna_*
  • Guests

Napisano 21 stycznia 2008 - 14:16

Antosiu z A&the Johnsons

Odbiegając od głównego tematu: nie rozumiem fenomenu tego faceta. Ożeszkurde jak słyszę jego "śpiew", to mam ochotę ciskać ciężkimi przedmiotami jakimiś :D

#46 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 21 stycznia 2008 - 15:21

Właśnie kolega ma rewelacyjny wokal, problem jest tylko taki, że jego ostatnia płyta to landrynki z dodatkiem pieprzu. O wiele lepiej wypada w ambitniejszych projektach ( np. gościnnie u Lou Reeda czy na " pirackim " albumie sprzed kilku lat ).
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#47 reew

reew

    Użytkownik

  • Members
  • 56 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Puławy (Lubelskie)

Napisano 26 stycznia 2008 - 23:15

Przyznam się.
Straszny sentyment mam do "Warning" Green Day. Taki muzyczny zonk :]
Jestem zdjęciorobem. Moje gnioty.
GG: 5241305

#48 Lmollu

Lmollu

    Użytkownik

  • Members
  • 1 003 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gliwice

Napisano 05 lutego 2008 - 21:36

Bad Boys Blue i Modern Talking - jak lecą na imprezie to od razu całe ciało układa się do tańca (a jak jeszcze coś wcześniej wypiję to już w ogóle) :D

#49 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 05 lutego 2008 - 21:38

ostatnio:

2) BLINK 182 ( pamięta ktoś ? :D ja chcę z powrotem do podstawóóóówkiiiii !!! )
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#50 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 05 lutego 2008 - 21:48

Zdaje sie że Megafan tego słucha ale pewien tego być nie mogę B)

#51 Lmollu

Lmollu

    Użytkownik

  • Members
  • 1 003 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gliwice

Napisano 05 lutego 2008 - 21:55

ostatnio:

2) BLINK 182 ( pamięta ktoś ? :D ja chcę z powrotem do podstawóóóówkiiiii !!! )


Nienawidzę tego zespołu. Nie rozumiem jak Smith mógł z nimi kolaborować, na dodatek zmasakrowali cover "A Letter To Elise" <_<

#52 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 05 lutego 2008 - 22:10

Cóż, widocznie w przeciwieństwie do Ciebie Smith znalazł w nich coś wartościowego ;) A pisać fajne, melodyjne piosenki to oni umieli.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#53 Guest_u2megafan_*

Guest_u2megafan_*
  • Guests

Napisano 06 lutego 2008 - 18:33

Zdaje sie że Megafan tego słucha ale pewien tego być nie mogę B)

Tak, słucham. lubię i nie uważam go za obciachowy, choć nie mogę się już zachwycać ich najnowszymi płytami...
Nie uważam też, że reprezentują oni niski poziom muzyczny, ale przynajmniej więcej niż średni.
Pomijając Enemę of The State, uwielbiam Take Off Your Pants and Jacket, która przypomina mi Johnny świetne lata gimnazjum, które w jakimś stopniu odzwierciedlały naturę tamtego Blinka 182 B)

#54 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 06 lutego 2008 - 18:51

choć nie mogę się już zachwycać ich najnowszymi płytami...


Dlaczego ? Słuchałem fragmentów ostatniej płyty Blink, i uważam, że to najdojrzalsza ich płyta.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#55 Guest_u2megafan_*

Guest_u2megafan_*
  • Guests

Napisano 06 lutego 2008 - 19:21

Dlaczego ? Słuchałem fragmentów ostatniej płyty Blink, i uważam, że to najdojrzalsza ich płyta.

No tak, ale chłopaki poszli innymi ścieżkami i nie wiem, czy będzie można się doczekać reaktywacji i nowej płyty. B)

#56 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 06 lutego 2008 - 19:27

Ja tam nie mam nic przeciwko AVA, i nie czekam na reaktywację Blink B)
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#57 Guest_u2megafan_*

Guest_u2megafan_*
  • Guests

Napisano 06 lutego 2008 - 19:37

Ja tam nie mam nic przeciwko AVA, i nie czekam na reaktywację Blink B)

Szkoda, że Plus 44 nie robi furory, widać, że Tom zakręcił się lepiej.
Ja jednak poczekam B)

#58 Lmollu

Lmollu

    Użytkownik

  • Members
  • 1 003 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gliwice

Napisano 09 lutego 2008 - 18:34

Ostatnio nie mogę się uwolnić od jednej z najbanalniejszych piosenek, jakie kiedykolwiek powstały - mianowicie "DU HAST DEN SCHOENSTEN ARSCH DER WELT" :P

#59 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 09 lutego 2008 - 19:47

Ostatnio nie mogę się uwolnić od jednej z najbanalniejszych piosenek, jakie kiedykolwiek powstały - mianowicie "DU HAST DEN SCHOENSTEN ARSCH DER WELT" :P


Ta piosenka robi furorę w Polsce, ze względu na tekst i teledysk :P Bo jest mnóstwo lepszych techniawek/trance

#60 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 09 lutego 2008 - 20:28

A ja nie mogę się uwolnić od jednej z najlepszych piosenek disco polo, jakie słyszałem: Vabank " Małolata " - kwintesencja gatunku, i zestaw zupełnie klasycznych melodii ( podejrzewam że to jakiś cover, ciężko uwierzyć.. ). Co za refren ! Cudo ! Sorry za kiepską jakość.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych