Skocz do zawartości


Zdjęcie

The Beatles


202 replies to this topic

#41 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 17 października 2007 - 13:16

Powiem więcej - ta pani z Zutons jest dziesięć razy fajniejsza od wszystkich Beatlesów razem wziętych :D

O całkowity, 100-procentowy bezkrytycyzm.


Eee tam, nie ma przecież czegoś takiego. Wiele można przeczytać np. o tym, że Beatlesi zaczynają się dopiero od Rubber Soul czy Revolvera.. tacy kozacy jak pan Borys D. na pewno nie są regułą.

Mercury cenił też George'a Michaela. Czy to o czymś świadczy?


O tym, że za coś go musiał cenić ;)

A ilu coverów doczekał się chociażby Michael Jackson? Ktoś zliczy?


Jeśli mam być szczery, to osobiście kojarzę na tą chwilę jeden.. ( Alien Ant Farm " Smooth Criminal " ).

Odwróćmy sytuację - komu innemu mieliby ów hołd składać?


Oto się właśnie rozchodzi :D Jak nie Beatlesom - to komu ?

Czy sprinter bijący rekord świata, którego idolem jest poprzedni rekordzista (idolem, bogiem, inspiratorem, wszystkim), pozostanie od niego słabszy, czy może będzie lepszy? Nieracjonalny byłby wybór tej pierwszej opcji. A czy odbierze to szacunek i cześć otaczającą poprzedniego mistrza? W żadnym razie.


No i ? Ja wolę U2 od The Beatles, co nie umniejsza tym drugim niczego. Chyba nadszedł czas na zakończenie dyskusji.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#42 dorothy

dorothy

    Użytkownik

  • Members
  • 73 Postów

Napisano 01 czerwca 2009 - 12:50

:rolleyes: The Beatles na forum U2 !
Toczyła się tu poważna dyskusja...powiem tylko tyle: Beatlesi to muzyczna miłość mojego życia trwająca nieprzerwanie od ...30 lat. Wg. mnie wywołali największą rewolucję w muzyce i kulturze, stanowili największa muzyczną inspirację dla kolejnych pokoleń muzyków a zaczęli dokonywać tego wyszystkiego mając niewiele ponad 20 lat i w ciągu niecałych 8 lat (od momentu ukazania się pierwszego singla do ostatniego albumu). Do dziś jest to dla mnie niewiarygodne, jak można było dokonać tego wszystkiego w tak krótkim czasie, żyjąc i tworząc pod tak ogromną presją, tkwić w szaleństwie "beatlemanii" i...zachować dystans do samych siebie i otaczającego Ich zewsząd uwielbienia...
ps. poza tym przepadam oczywiście za muzyką U2, słucham też innej (rockowej, bluesowej, ostatnio po warszawskim koncercie na nowo "odkryłam" Simply Red i każdemu gorąco polecam Ich muzykę)

#43 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 01 czerwca 2009 - 18:08

Fajnie, że ktoś odkopał. Chciałem to napisać, ale nie mogłem się przemóc.


Otóż...


Ostatnio...

























(ale to po pijaku, żeby nie było!)











Muzyka The Beatles...
















Podoba mi się...

















I TO BARDZO!!

#44 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 01 czerwca 2009 - 18:11

ok, spadam z tego z forum .

#45 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 01 czerwca 2009 - 18:20

Mnie też Beatlesi zauroczyli jakiś czas temu. Jak dotąd moim nr 1 jest "Hey Jude".

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#46 Guest_VeRTi-go_*

Guest_VeRTi-go_*
  • Guests

Napisano 01 czerwca 2009 - 19:21

Kupiłam sobie ich płytę "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band", bo strasznie spodobała mnie się pioseneczka (tytułowa), którą McCartney zagrał razem z U2 podczas Live8 (2005). Z tym, że versja live jest o niebo lepsza niż ta na płycie. Niestety...

#47 Daniel84

Daniel84

  • Members
  • 3 657 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 01 czerwca 2009 - 23:07

Ja The Beatles od zawsze nie trawiłem. Kojarzą mi się z Czerwonymi Gitarami. Najbardziej przereklamowany zespół z Panteonu Wszechczasów (nawet bardziej niż Deep Purple czy Rolling Stones)

#48 Zigy Stardust

Zigy Stardust

    senior forumowy

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zigylandia

Napisano 02 czerwca 2009 - 08:29

Ja The Beatles od zawsze nie trawiłem. Kojarzą mi się z Czerwonymi Gitarami. Najbardziej przereklamowany zespół z Panteonu Wszechczasów (nawet bardziej niż Deep Purple czy Rolling Stones)



To dobrze że ci się kojarzy z czerwonymi gitarami bo ten zespół był polską odpowiedzią na bitelmanię, ostatnio gdzieś czytałem, bodajże w newsweeku, że fanatycy żuków poszukujący nagrań zespołów które były ich naśladowcami bardzo sobie cenią ten zespół...

#49 pigol

pigol

    akinori gensai

  • Members
  • 556 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:miasto świętej wieży ...

Napisano 02 czerwca 2009 - 14:38

Kupiłam sobie ich płytę "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band", bo strasznie spodobała mnie się pioseneczka (tytułowa), którą McCartney zagrał razem z U2 podczas Live8 (2005). Z tym, że versja live jest o niebo lepsza niż ta na płycie. Niestety...



jak dla mnie herezja .....
"sierzant .." - to epokowe dzielo ktore zmienilo cala muzyke ....

ale kazdy ma swoj gust
powinnas obejrzec "Yellow Submarine" ....
 

koszulki dla fanów::

 logo.jpg

oraz autorskie projekty:

maska02.jpg

 

 
 

#50 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 02 czerwca 2009 - 14:56

Koleżanka Vertigoł - wydaje mi się, że nie zdaje sobie za bardzo sprawy, z tego co napisała ;)

#51 Zigy Stardust

Zigy Stardust

    senior forumowy

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zigylandia

Napisano 02 czerwca 2009 - 15:10

Koleżanka Vertigoł - wydaje mi się, że nie zdaje sobie za bardzo sprawy, z tego co napisała ;)


jak zwykle heh

#52 zooshe

zooshe

    Użytkownik

  • Members
  • 768 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WAWA

Napisano 31 lipca 2009 - 08:28

Dla fanów the beatles i kinomanów
"W piątek 31 lipca o godz. 20.00 w kinie Iluzjon w Audytorium im. Stefana Dembego w Bibliotece Narodowej będzie można obejrzeć film ŻÓŁTA ŁÓDŹ PODWODNA"
http://www.fn.org.pl.../?str=53&id=314
"Basista umiera i idzie prosto do rock and rollowego nieba, u którego bram wita go Archanioł Gabriel. Tuż za nim widać w ożywionej rozmowie Jimiego Hendrixa, Johna Lennona, Elvisa Presleya, Janis Joplin i Keitha Moona.
Nieopodal mężczyzna w kowbojskim kapeluszu i skórzanej kurtce udziela instrukcji innym osobom. Zdumiony basista pyta archanioła: Czy, to Bono? Nie wiedziałem, że umarł. Gabriel odpowiada: Nie, to nie jest Bono. To Jezus Chrystus. Wydaje mu się tylko, że jest Bono."

#53 dorothy

dorothy

    Użytkownik

  • Members
  • 73 Postów

Napisano 15 września 2009 - 08:44

Dzięki za wiadomość! To miło, że jeszcze można obejrzeć filmy Beatlsów na dużym ekranie :rolleyes:
W połowie lat 80-tych (!) w Iluzjonie Filmoteki Narodowej w warszawskim kinie Śląsk spędziłam wiele godzin oglądając właśnie filmy z Beatlesami...Może po latach jeszcze raz mi się to uda. Kino ma w sobie coś magicznego...
Tymczasem 9 09 2009 miała miejsce światowa premiera katalogu płyt Beatlesów w wersji mono i stereo.
Bajeczny dźwięk i niestety kosmiczna cena (ale czego się nie robi dla swoich Idoli? ;) )

http://www.youtube.c...feature=related

#54 timewind

timewind

    Użytkownik

  • Members
  • 639 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 września 2009 - 10:54

Ciekawa dyskusja tu miała miejsce. The Beatles to z pewnością jeden z najważniejszych zespołów i ikon w historii popkultury...

...tylko warto pamiętać, że ich największe dzieło "Sgt. Pepper's..." zostało mocno zainspirowane "Pet Sounds" Beach Boysów. To nie McCartney wpadł na pomysł rozbudowanych aranżacji z zastosowaniem instrumentów, które wtedy były obce w muzyce rockowej. Tak naprawdę Brian Wilson ze swoimi pomysłami wyprzedzał Beatlesów o krok dalej. Potwierdza to także niedokończony projekt "Smile", z którego pochodzą pionierskie "Good Vibrations" i "Heroes&Villians". Taki "Wind Chimes" pod względem wykorzystanych instrumentów, aranżacji wokali, budowy utworu i produkcji to już daleki skok naprzód...

Żeby było śmieszniej - "Pet Sounds" było nagrywane już 1965r. czyli jeszcze przed "Revolverem"!


No i co istotniejsze - uważa się "Rubber Soul" i "Revolver" za przełomowe płyty...

Pierwsza wyszła w grudniu 1965, czyli kiedy Bob Dylan miał już za sobą elektryczny debiut w postaci "Bringing It All Back Home" i "Highway 61 Revisited". Uważa się, że "Rubber Soul" zapoczątkował dojrzalszy okres w twórczości chłopaków z Liverpoolu, że zaczęli wtedy pisać ambitniejsze teksty, że zaczęli używać niekonwencjonalnych instrumentów (sitar w "Norwegian Wood").

No dobrze, jest to z pewnością postęp, ale jeśli posłuchamy tych dwóch płyt Dylana to usłyszymy, że już w "Highway..." pojawia się wpleciony dźwięk syreny policyjnej w tytułowym utworze - owszem jest to tylko dodatek do utworu, ale sitar w "Norwegian Wood" ma też rolę drugoplanową.

Ambitniejsze teksty w "Rubber Soul" - jest to postęp w stosunku do starych przyśpiewek w stylu "I Want To Hold Your Hand", ale i tak ich poziom to lata świetlne w tyle za Dylanem, który od kilku lat tworzył utwory, które weszły nie tylko do kanonu muzyki śpiewanej (m.in. jego poezję wykorzystywano w podręcznikach szkolnych, niektóre utwory służyły jako hymny dla pewnych społeczności np. "Only A Pawn In Their Game" czy "Blowin' In The Wind").

Poza tym klip do "Subterranean Homesick Blues"...nie widziałem nic bardziej oryginalnego i ciekawszego nagranego w tamtym roku.

Bruce Springsteen (który też jest pewną ikoną popkultury) w 1988 roku powiedział: "Dylan był rewolucjonistą. [...] Wprowadził nowy sposób śpiewania w muzyce pop, przełamał ograniczenia, jakie były udziałem artysty nagrywającego swe utwory na płytach, na zawsze odmienił postać rock and rolla. Bez Boba Beatlesi nie zrobiliby Sgt. Pepper, The Beach Boys nie zrobiliby Pet Sounds, The Sex Pistols nie nagraliby God Save The Queen, U2 nie nagraliby Pride, Marvin Gaye nie zrobiłby What's Going On? [...]"



Uwielbiam "Sgt. Peppera" i "Abbey Road", pewne fragmenty z białego albumu i "In My Life" z Rubber Soul, ale uważam, że nie fair jest nazywanie Beatlesów najważniejszym zespołem wszechczasów jeśli był przed nimi ktoś kto korzystał z pewnych pomysłów wcześniej. Beatlesi byli i są najpopularniejszym zespołem na świecie (liczby nie kłamią), ale nazywanie ich nie wiadomo jakimi pionierami czy po prostu "najlepszym zespołem świata" jest trochę na wyrost.

#55 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 15 września 2009 - 11:06

O wszystkim tym ( jeszcze ) pamiętamy.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#56 dorothy

dorothy

    Użytkownik

  • Members
  • 73 Postów

Napisano 15 września 2009 - 14:36

I sami Beatlesi też ;)
Do swoich muzycznych inspiracji i fascynacji przyznawali się wielokrotnie
Trochę o Bobie Dylanie
http://www.youtube.c...h?v=cBvYvohD_CA

George Harrison przyjaźnił się z Bobem przez lata, a wynikiem tej przyjaźni była muzyka i projekty muzyczne w których razem brali udział…może trochę muzyki?
George Harrison i Bob w kompozycji Dylana, która ukazała się na słynnym „All Things Must Pass” George’a
http://www.youtube.c...h?v=tT9GYLr7SGk

„Absolutely Sweet Marie” kompozycja Boba
http://www.youtube.c...h?v=PgPcMwizMbA

Travelling Wilburys “Handle With Care” czyli radosne muzykowanie Przyjaciół
http://www.youtube.c...h?v=BJWv3Xw5QrY


„A Friend Like You” 2004 rok, Brian Wilson i Paul McCartney, który często nazywał Briana swoim bratem (Panowie urodzili się 18 i 20 czerwca 1942 roku)
http://www.youtube.c...h?v=iGbvhdvv__k

Uff, Beatlesi i Bob Dylan, Beatlesi i Brian Wilson to temat rzeka, tak samo jak muzyczne inspiracje Beatlesów, które wykorzystywali w swojej Twórczości - dzięki za obszerną wypowiedź Timewind! :rolleyes:
Trudno nie przyznać Ci racji, jednak co do tego, jaki zespół w historii Muzyki był Największy i który zrewolucjonizował jej oblicze nie mam wątpliwości ;)

ps. ech, piszę chyba oczywiste oczywistości, ale muzyka ładna, prawda? :rolleyes:

#57 timewind

timewind

    Użytkownik

  • Members
  • 639 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 września 2009 - 15:11

Dorothy dzięki za linki. Nie wszystko jeszcze widziałem. Myślałem, że polecą na mnie gromy, że się czepiam, a tu proszę :)

A osobiście kiedyś za Beatlesami szalałem. Do dzisiaj mam na obudowie od komputera naklejkę z okładką Sgt. Pepper.

#58 timewind

timewind

    Użytkownik

  • Members
  • 639 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 stycznia 2010 - 10:42

Od wczoraj słucham nowych remasterów Beatlesów i jestem zaskoczony jak wiele osiągnięto poprawiając brzmienie tych nagrań. Poprawiono stereofonię przede wszystkim, całość brzmi teraz bardziej przestrzennie.

#59 dorothy

dorothy

    Użytkownik

  • Members
  • 73 Postów

Napisano 07 lutego 2010 - 12:57

Wszystkim lubiącym Beatlesów polecam dwie kolejne audycje w radiowej Trójce (14 i 21 lutego, godz. 12.05 ) o wpływie jaki wywarli swoją muzyką na innych twórców. Dziś wysłuchałam pierwszej audycji z tego cyklu i...gorąco polecam każdemu :rolleyes: Ponadto dziś w tvp 2 o godz. 18.00. film dokumentalny pt. "Jak Beatlesi zachwiali Kremlem" :rolleyes:

#60 One_U2 - fan

One_U2 - fan

    Użytkownik

  • Members
  • 2 857 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 07 lutego 2010 - 19:56

Wszystkim lubiącym Beatlesów polecam dwie kolejne audycje w radiowej Trójce (14 i 21 lutego, godz. 12.05 ) o wpływie jaki wywarli swoją muzyką na innych twórców. Dziś wysłuchałam pierwszej audycji z tego cyklu i...gorąco polecam każdemu :rolleyes: Ponadto dziś w tvp 2 o godz. 18.00. film dokumentalny pt. "Jak Beatlesi zachwiali Kremlem" :rolleyes:

mój tata oglądał
Posted Image



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych