Skocz do zawartości


Zdjęcie

Survivor 7 - The Unforgettable Fire


  • Please log in to reply
475 replies to this topic

#41 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 02 października 2007 - 13:15

Zapewne dlatego, że mimo całej eksperymentalności ma on jednak dużo więcej wspólnego z tradycyjnym pojeciem piosenki :P


Skoro tak dobrze pamiętasz moje wcześniejsze posty (jestem w pozytywnym szoku) to zapewne wiesz także , że uwielbiam progresywną muzę z pod znaku Pink Floyd, Marillion, Rush, Satellite i.t.p, które mają jednak miej z "tradycyjnego pojęcia piosenki" (jak to ładnie ująłeś)


a) najbardziej Ci się podobają te najmniej eksperymentalne;


Nie prawda! Kompletna bzdura, do której nawet nie chce mi się odnosić.


Piszesz że Luminous Times jest jednym z najlepszych utworów U2, i ma mnie to nie bulwersować ?? Get ears !!


Kolejny naciągany argument, który jest w dodatku przekłamaniem. NIGDZIE nie napisałem, że Luminous Times jest jednym z najlepszych utworów U2, tylko, że jest jednym z tych utworów U2, które MI się najbardziej podobają. To zasadnicza różnica.

Tak przy okazji: ostatnio dorwałem jakąś starą składankę U2 na kasecie zrobioną przeze mnie kilka lat temu. Słucham ją jadąc samochodem.
Ciarki miałem tylko przy "Luminous Times" i "Ground Beneath Your Feet". Naprawdę!

O ile pamiętam " So Cruel ".


Uwielbiam "So cruel" :P

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#42 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 02 października 2007 - 13:58

że uwielbiam progresywną muzę z pod znaku Pink Floyd, Marillion, Rush, Satellite


Jestem pod wrażeniem.

Nie prawda! Kompletna bzdura, do której nawet nie chce mi się odnosić.


No bo byś musiał przeczytać swoje posty w odpowiednim temacie.. choć przyznaję - później się od tych " błędów młodości " odciąłeś :P

NIGDZIE nie napisałem, że Luminous Times jest jednym z najlepszych utworów U2, tylko, że jest jednym z tych utworów U2, które MI się najbardziej podobają. To zasadnicza różnica.


Zapraszam do odpowiedniego wątku..

Ciarki miałem tylko przy "Luminous Times" i "Ground Beneath Your Feet". Naprawdę!


I pewnie myślisz, że się zdziwiłem.. bynajmniej :P

Uwielbiam "So cruel" tongue.gif


Ależ wiem o tym doskonale.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#43 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 02 października 2007 - 14:18

Jestem pod wrażeniem.


Jeśli nie jest to ironiczne, to dzięki.


.
No bo byś musiał przeczytać swoje posty w odpowiednim temacie.. choć przyznaję - później się od tych " błędów młodości " odciąłeś :P


No widzisz! To po co mi znowu to wytykasz.

Zapraszam do odpowiedniego wątku..


OK, rzeczywiście napisałem, że Hold On To Love, jest WG MNIE jednym z najlepszych utworów U2. BO JEST! Jest na pewno w pierwszej trójce.

I pewnie myślisz, że się zdziwiłem.. bynajmniej :P


Napisałem to przy okazji, nie po to , żeby to posłużyło za argument.
A "Ground Beneath Your Feet" też jest w pierwszej trójce, a przed dość długi czas po 2000 było number 1.

Ależ wiem o tym doskonale.

Pocieszę Cię. So Cruel nie jest w pierwszej trójce. :rolleyes:


...Ale kiedyś było... :D :P

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#44 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 02 października 2007 - 15:31

wszystkie, bez wyjątku ostatnie dokonania RHCP są żałosne

Przecież to jest oczywista oczywistość :)

#45 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 02 października 2007 - 15:45

BO JEST! Jest na pewno w pierwszej trójce.



Dziwak z Ciebie.

A "Ground Beneath Your Feet" też jest w pierwszej trójce, a przed dość długi czas po 2000 było number 1.


Nie słyszysz, że Ground od Luminous Times dzielą całe eony świetlne ?? Tu w ogóle nie ma pola do tego rodzaju zestawień. Hold On To Love to po prostu bzdurka muzyczna - motyw godny muzycznej podstawówki, progresja akordowa wymuszona i bezpłciowa ( zwrotki to generalnie dramat ), tekst stanowiący wybór muzealnych sloganów ( " don't wonna let you go ", " see the sunlight in your soul ", " turn me around tonight ", plus typowe bonowe złote myśli w stylu " I love you cause I need to ", których większy wybór otrzymujemy na AB ), partia Edge'a typu: " hej Edge, zagraj tu coś ".. w tej sytuacji ratunkiem jest wyłącznie bardzo aktywny Larry, choć można się zastanawiać, czy jego partia nie pochodzi przypadkiem z innego utworu, gdyż baza muzyczna LT nie daje żadnych podstaw do tak radykalnych wycieczek.. a może chodziło o próbę zatarcia złego wrażenia ? Zresztą - to już moje drugie podejście do uzasadnienia mizerii Luminous Times - nadal z niecierpliwością czekam na jakąkolwiek próbę uzasadnienia jego wielkości - bo skoro stawiamy go w pierwszej trójce dokonań takiego zespołu jak U2, to znaczy, że musi to być utwór prawdziwie wielki.. proszę bardzo. Napisz, dlaczego " wielki " jest ten motyw ( zwłaszcza mając w pamięci proste, a wybitne motywy klawiszowe starszych utworów U2, od Into The Heart poczynając - co nowego, a zarazem genialnego, dostajemy tutaj ? ), dlaczego " wielki " jest ten tekst ( może na tej samej zasadzie, co " ooooooo, you're so cruel " - nic tylko się pochlastać.. z zażenowania ), dlaczego w ogóle ten utwór zasługuje na jakąkolwiek uwagę ? Bo dla mnie w sposób zupełnie oczywisty nie zasługuje na żadną. Wystarczy go po prostu posłuchać !
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#46 Margot

Margot

    Użytkownik

  • Members
  • 1 132 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Warszawa

Napisano 02 października 2007 - 17:22

Ehh...

4th Of July

A teraz spadam na Dream Theater :P

#47 Guest_u2megafan_*

Guest_u2megafan_*
  • Guests

Napisano 02 października 2007 - 17:32

Mam wrażenie, że 4th Of July zostało wylansowane przez pierwsze głosy w tym Survivorzei i znamienita większość po prostu bez zastanowienia stawiana ten utwór. Dla mnie jest to jednak trochę nieprawdopodobne, aby tak przeważająca liczba typów się zgadzała. Ciekawe co będzie dalej...Gusta nie mogą być tak zgodne. B)

#48 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 02 października 2007 - 17:39

Jak to, co będzie potem? Odpadnie Elvis. Potem pewnie Wire, bo się nie znacie :lol: A pierwsza dwójka to będzie Pride i Bad, idę o zakład :D

#49 Guest_u2megafan_*

Guest_u2megafan_*
  • Guests

Napisano 02 października 2007 - 17:55

Jak to, co będzie potem? Odpadnie Elvis. Potem pewnie Wire, bo się nie znacie :lol: A pierwsza dwójka to będzie Pride i Bad, idę o zakład :D

To nie jest takie oczywiste. Mam nadzieje, że chociaż większość będzie usatysfakcjonowana. A Elvisa i Wire tak szybko nie wytypuję. B)

#50 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 02 października 2007 - 18:07

A pierwsza dwójka to będzie Pride i Bad, idę o zakład :D

Jeszcze zanim ten surivor się rozpoczął byłem tego pewny :) Aha, i jeszcze tak na 99% na 3 miejscu będzie TUF ;)

#51 Guest_Mac_*

Guest_Mac_*
  • Guests

Napisano 02 października 2007 - 18:12

Mnie to pasi.


A 4th of July odpadnie pierwsze bo jest najsłabsze. Proste.


;)

#52 Madeleine

Madeleine

    Użytkownik

  • Members
  • 259 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Gdańsk / Lublin

Napisano 02 października 2007 - 18:21

4th of July
I drink a lot of coffee before I go to sleep, so I can dream faster.
(...)
People ask me the next day, "What did you dream about?"
I say, "I don't have time. I don't have time to tell you this."

#53 Fledge

Fledge

    Admin

  • Members
  • 1 019 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznan

Napisano 02 października 2007 - 18:55

Elvis Presley and America - jeden z 3 średnich kawałków na UF.
U2

#54 novia

novia

    Użytkownik

  • Members
  • 623 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:cool green valleys

Napisano 02 października 2007 - 21:07

Elvis Presley And America 6
MLK 1
Promenade 1

A Sort Of Homecoming
Pride (In The Name Of Love)
Wire
The Unforgettable Fire
Bad
Indian Summer Sky


__________________________________

Odpada 4th Of July 16. Głosujemy na utwory powyżej czerwonej linii do czwartku, do godziny 22:30.

___________________


Mój głos Elvis Presley And America
Eating lemons can help strengthen bones, prevent bad breath and increase energy!

Your signature is more powerful than you think

#55 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 742 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 02 października 2007 - 21:10

Wire.
Przepraszam.

#56 Guest_Panna Anna_*

Guest_Panna Anna_*
  • Guests

Napisano 02 października 2007 - 21:10

Elvis Presley And America

#57 ALICE

ALICE

    Boomerang

  • Members
  • 744 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Kwidzyn

Napisano 02 października 2007 - 21:13

ja nie mogę...16 głosów na 4th of july...szok...jak wy mogliście? :P

a mój głos ponownie na

Elvis Presley and America

Jak to, co będzie potem? Odpadnie Elvis. Potem pewnie Wire, bo się nie znacie A pierwsza dwójka to będzie Pride i Bad, idę o zakład


Witas, Wire będzie na 5 miejscu i koniec kropka ;)

#58 felis_immanis

felis_immanis

    Odkrywca Wszechświata

  • Members
  • 814 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z kosmosu

Napisano 02 października 2007 - 21:26

Elvis

Acr, czyżby postępujące uwstecznienie narządów słuchu..? :huh:

Moi sąsiedzi z góry zalali moich sąsiadów z dołu. A mnie wszyscy ignorują..


Dołączona grafika


#59 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 02 października 2007 - 21:26

Dla mnie Wire jest na drugim, zaraz za Pride. Ale taki np. kolega Acr się nie zna i już by chciał wywalić :D
A to jest jeden z najbardziej elektryzujących kawałków, jakie U2 kiedykolwiek nagrało. Wyładowany energią po brzegi. Okraszony fantastyczną perką i basem.
No jak, no jak można głosować na Wire w momencie, gdy został jeszcze Elvis, Promenade, A Sort Of Homecoming... ?? :D


Elvis Presley And America

#60 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 742 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 02 października 2007 - 21:29

Acr, czyżby postępujące uwstecznienie narządów słuchu..? :huh:


Nie.
Wire jest świetne. Ale uwielbiam Elvis'a a cała reszta i tak jest lepsza.
Dziękuję.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych