Skocz do zawartości


Zdjęcie

Survivor 7 - The Unforgettable Fire


  • Please log in to reply
475 replies to this topic

#21 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 30 września 2007 - 21:53

4th Of July

#22 ALICE

ALICE

    Boomerang

  • Members
  • 744 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Kwidzyn

Napisano 30 września 2007 - 22:01

U większości forumowiczów? być może, w każdym razie u mnie nie. B)


a jakie byś wprowadził zmiany? :) bo jestem ciekawa :D

#23 Ceasar_Of_Rome_Forrever

Ceasar_Of_Rome_Forrever

    Mr Spock

  • Members
  • 3 170 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:City of Blinding Lights Śrem

Napisano 01 października 2007 - 05:29

MLK

ja pierwszą 2 już mam :D
Dołączona grafika
Max Biaggi Ceasar Trade List

#24 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 01 października 2007 - 08:36

Survivor dla mnie niewykonalny, bo ta płyta straciłaby rację bytu bez któregokolwiek z utworów na niej zamieszczonych. 4th Of July to kawałek genialny, o klimacie absolutnie nie do pobicia. A Elvis to najodważniejszy eksperyment, jaki U2 kiedykolwiek zamieścili na swojej płycie. Nie jestem w stanie niczego wybrać. Odmawiam udziału :P
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#25 eveglider

eveglider

    she travels outside of karma

  • Moderatorzy
  • 930 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:'out of this world'

Napisano 01 października 2007 - 10:50

..również nie potrafię zagłosować. Może poczekam do jutrzejszego wieczora a mam dylemat pomiędzy 4th Of July a Elvis Presley and America mimo, że oba kawałki są świetne. Ten pierwszy niesamowicie wpasowuje się w klimat mimo banalności i, podobno, improwizacji Edga i Adama, boski pomost pomiędzy Promenade a Bad.

wszystko co genialne jest proste
heartland
szukam sponsora do wystrzelenia mnie w kosmos!..


#26 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 01 października 2007 - 13:30

Nie ma ani sekundy banalnej w 4th Of July :P
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#27 Zigy Stardust

Zigy Stardust

    senior forumowy

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zigylandia

Napisano 01 października 2007 - 14:19

Elvis Presley and America

#28 Sara

Sara

    hermit

  • Members
  • 1 856 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 01 października 2007 - 16:46

4th Of July

MLK

ja pierwszą 2 już mam biggrin.gif

Bez takich :|
"Long hair is an unpardonable offense which should be punishable by death."

#29 Guest_u2megafan_*

Guest_u2megafan_*
  • Guests

Napisano 01 października 2007 - 17:46

Nie ma ani sekundy banalnej w 4th Of July :P

Ten utwór zasługuje zdecydowanie na więcej. Nie dziwię Ci się Johnny. B)

#30 Guest_Mac_*

Guest_Mac_*
  • Guests

Napisano 01 października 2007 - 17:48

Ten utwór zasługuje zdecydowanie na więcej....................


................... głosow w tej rundzie. :P

#31 Maya

Maya

    aaa <ziew>

  • Members
  • 588 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:..heartland...

Napisano 01 października 2007 - 18:54

4th Of July
..let's see colours that have never been seen
let's go to places no one else has been..

#32 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 01 października 2007 - 20:16

To prawda, że 4th of July jest wspaniały, właśnie jako ten pomost między utworami (kiedyś słuchałem na kasecie, druga strona zaczyna się od 4 lipca, genialne intro do Bad, gdyby jeszcze nie ten fade out i krótsza przerwa..). Tak, to improwizacja, pewnie było takich sporo, ale żeby banalna? Nie, jak mi ktoś wyskoczy z technicznym aspektem, to zabiję. Ten utwór zasługuje na ogromny szacun nawet za samo to, że na tej płycie jest. Free jam na studyjnej płycie U2. I to jaki.

Elvis to zupełnie inna historia. Uwielbiam ten wokal, ale jednak tło muzyczne, bo tak to można w sumie określić, nie daje rady. Zastanowię się. Ale chyba i tak zagłosuję potem na Wire (właśnie tak! :D ).

#33 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 01 października 2007 - 20:23

4th Of July

#34 eveglider

eveglider

    she travels outside of karma

  • Moderatorzy
  • 930 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:'out of this world'

Napisano 01 października 2007 - 22:29

Johnny99 i acr - żeby było jasne to określając 4th Of July jako m.in. banalny, miałam na myśli tylko i wyłącznie pozytyw tego utworu i to, że jest tak idealny pomimo 'kilku' dźwięków w czasie nieco ponad 2 minut, innymi słowy - Jedyny Słuszny Banał We Wszechświecie ;P

wszystko co genialne jest proste
heartland
szukam sponsora do wystrzelenia mnie w kosmos!..


#35 bee

bee

    saw things so much clearer

  • Moderatorzy
  • 2 109 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:in-between

Napisano 02 października 2007 - 08:34

To prawda, że 4th of July jest wspaniały, właśnie jako ten pomost między utworami (kiedyś słuchałem na kasecie, druga strona zaczyna się od 4 lipca, genialne intro do Bad, gdyby jeszcze nie ten fade out i krótsza przerwa..). Tak, to improwizacja, pewnie było takich sporo, ale żeby banalna? Nie, jak mi ktoś wyskoczy z technicznym aspektem, to zabiję. Ten utwór zasługuje na ogromny szacun nawet za samo to, że na tej płycie jest. Free jam na studyjnej płycie U2. I to jaki.

Elvis to zupełnie inna historia. Uwielbiam ten wokal, ale jednak tło muzyczne, bo tak to można w sumie określić, nie daje rady. Zastanowię się. Ale chyba i tak zagłosuję potem na Wire (właśnie tak! :D ).


Panie Moderatorze, Pan już chyba w tej rundzie głosował :P

Racja Panie Mariuszu.
4th Of July. Choć zacny drobiażdżek to jest,
A Elvis wymiata :)



#36 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 02 października 2007 - 09:02

4th Of July


Najgorszy utwór w całej twórczości U2. Niezwykle banalny, prosty, nie miał prawa znaleźć się nawet w odrzutach. Tylko skasować i już. Jednostajny bas Adama i Edge który bawi się gryfem i rurką do gdy techniką slide. Jest to jakiś fragment jamu, który został nagrany (a może to była próba sprzętu nagrywającego?).


Takie smętne brzdąkanie to ja sam nieraz sobie uskuteczniam na gitarze, jak podłączę efekty.


Utwór jedynie by się obronił, gdyby wiadomo było, ze został napisany z myślą o soundtracku to jakiegoś horroru. Ale nie był.


Porażka.

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#37 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 02 października 2007 - 10:34

Najgorszy utwór w całej twórczości U2.


A ja myślałem że Miami :D

Tylko skasować i już. Jednostajny bas Adama i Edge który bawi się gryfem i rurką do gdy techniką slide. Jest to jakiś fragment jamu, który został nagrany (a może to była próba sprzętu nagrywającego?).
Takie smętne brzdąkanie to ja sam nieraz sobie uskuteczniam na gitarze, jak podłączę efekty.


Po raz kolejny pokazujesz, że nie rozumiesz pojęć '' klimat '', '' eksperyment '' ( i pewnie jeszcze paru innych ) w muzyce.

Nasze potyczki niedługo przejdą do legendy :D Ale co ja poradzę, że 90% Twoich postów zawiera totalnie bulwersujące opinie :P
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#38 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 02 października 2007 - 11:42

Po raz kolejny pokazujesz, że nie rozumiesz pojęć '' klimat '



o, to każda piosenka ma taki sam klimat dla wszystkich? :blink:

#39 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 02 października 2007 - 11:47

A ja myślałem że Miami :D


Nawet 4th of July jest wg. mnie gorsze. Miami to chociaż broniło się na koncertach, a 4th of July to chyba nawet nie zagrali.
Dodamy do tego Ito Okashi i mamy moją wielką "3" :D

Po raz kolejny pokazujesz, że nie rozumiesz pojęć '' klimat '', '' eksperyment '' ( i pewnie jeszcze paru innych ) w muzyce.


A kiedy ja niby wcześniej pokazywałem? Jak eksperyment jest wg. mnie udany to go chwalę. A jak mi się nie podoba to co mam mówić? Że jest super tylko dlatego, że to gra U2?
Z tego samego albumu pochodzi "Elvis Presley and America", również eksperyment. I ten utwór bardzo lubię.
Na eksperymentalnych passengers'ach też podoba mi się 9 z 14 utworów.

4th of July ma klimat - to fakt. Co więcej jakby się go chciało już na siłę dopasować do któregoś z albumów u2 to właśnie do UF pasuje najlepiej.
4th of July to także eksperyment, ale kiepski.


Ale co ja poradzę, że 90% Twoich postów zawiera totalnie bulwersujące opinie :P


No tego to ja już nie rozumiem! Osoba, która wciąż szokuje odmiennymi niż inni zdaniem teraz mi to właśnie zarzuca. Osoba, która jako chyba jedyna na tym forum walczy ze wszystkimi, żeby udowodnić, że AB jest kiepskie, że wszystkie, bez wyjątku ostatnie dokonania RHCP są żałosne - że wymienię tylko te 2 najbardziej spektakularne opinie.

Wg Ciebie uznanie przeze mnie 4th of July za porażkę jest bulwersujące. Brzmi to śmiesznie patrząc na wyniki głosowania: 13 głosów za odpadnięciem 4th of July!!! Ten utwór wylatuje z hukiem i mało komu jest go żal. Nie wiem czy na którymś Survivorze był kiedyś bardziej oczywisty "wypad z baru"

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#40 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 02 października 2007 - 12:23

o, to każda piosenka ma taki sam klimat dla wszystkich? blink.gif


Przeczytaj jeszcze raz post Pablo, to zrozumiesz o co chodzi.

A jak mi się nie podoba to co mam mówić? Że jest super tylko dlatego, że to gra U2?


Najlepiej otworzyć szerzej uszy, zamiast cokolwiek mówić.

Z tego samego albumu pochodzi "Elvis Presley and America", również eksperyment. I ten utwór bardzo lubię.


Zapewne dlatego, że mimo całej eksperymentalności ma on jednak dużo więcej wspólnego z tradycyjnym pojeciem piosenki :P

Na eksperymentalnych passengers'ach też podoba mi się 9 z 14 utworów.


A jednak:

a) najbardziej Ci się podobają te najmniej eksperymentalne;
b ) przypominam, że dopiero po ponownym przesłuchaniu płyty po dłuższej przerwie zmieniłeś zdanie na plus - czyli ewoluujesz we właściwym kierunku :D

No tego to ja już nie rozumiem! Osoba, która wciąż szokuje odmiennymi niż inni zdaniem teraz mi to właśnie zarzuca. Osoba, która jako chyba jedyna na tym forum walczy ze wszystkimi, żeby udowodnić, że AB jest kiepskie, że wszystkie, bez wyjątku ostatnie dokonania RHCP są żałosne - że wymienię tylko te 2 najbardziej spektakularne opinie.


No i co ? Twierdzę, że sa bulwersujące, bo dla mnie są. Co najmniej na równi z moimi własnymi :D Piszesz że Luminous Times jest jednym z najlepszych utworów U2, i ma mnie to nie bulwersować ?? Get ears !!

Brzmi to śmiesznie patrząc na wyniki głosowania: 13 głosów za odpadnięciem 4th of July!!!


No to co ? Na coś trzeba zagłosować.. ja należę do wyjątków, które się uchylają.

Nie wiem czy na którymś Survivorze był kiedyś bardziej oczywisty "wypad z baru"


O ile pamiętam " So Cruel ".
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych