Skocz do zawartości


Zdjęcie

The Joshua Tree [opinie]


41 replies to this topic

#1 //The Fly//

//The Fly//

    Użytkownik

  • Members
  • 1 013 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 27 sierpnia 2007 - 17:22

Jak oceniacie ten krazek? Dla mnie arcydzielo na rowni z 'Achtung Baby'. Nie ma tam absolutnie slabych momentow. Unikalny, pustynny klimat... Pozytywne "Where The Streets Have No Name", "One Tree Hill" i ziejace wsciekloscia "Bullet" i "Exit" fantastycznie sie uzupelniaja... "Red Hill", "WOWY", "RTSS" (doskonale na uspokojenie ;) ) To perelka nie tylko w karierze zespolu, ale i w calej historii rocka... Kontynuacja w postaci "R&H" ciekawa ;) Ale to juz inny watek... Czekam na Wasze opinie.

#2 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 27 sierpnia 2007 - 17:25

Bdb płyta.


poza AB jedyna która nie ma złego kawałka na płycie.

#3 //The Fly//

//The Fly//

    Użytkownik

  • Members
  • 1 013 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 27 sierpnia 2007 - 17:31

Bdb płyta.
poza AB jedyna która nie ma złego kawałka na płycie.


Wreszcie sie zgadzamy!!! ;) ;) ;)

#4 ALICE

ALICE

    Boomerang

  • Members
  • 744 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Kwidzyn

Napisano 27 sierpnia 2007 - 17:32

świetna płyta! takie kawałki jak "Bullet the blue sky", "Exit" czy "One tree hill" poprostu królują, ale dla mnie ma jeden słaby punkt a mianowicie "Trip through your wires", nie zebym tej piosenki nie lubiła i ją za każdym razem omijała kiedy słucham tego albumu, nie, poprostu...no nie wiem, chyba nie lubię dżwięku harmoniki ;P

#5 Michał

Michał

    Edziomaniak

  • Members
  • 934 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Napisano 27 sierpnia 2007 - 19:08

Plyta bdb :D ze wzgledu na Where the streets have no name, WOWY, OTH, IGC, TTYW,ISHFWILF

Dołączona grafika


#6 Lmollu

Lmollu

    Użytkownik

  • Members
  • 1 003 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gliwice

Napisano 27 sierpnia 2007 - 19:14

Na tej płycie nie ma ani sekundy kiepskiej muzyki, żaden utwór wyraźnie nie odstaje od reszty. Nie można się do niczego przyczepić. Pod tym względem "The Joshua Tree" jest lepsza od mojego drugiego ulubionego albumu U2 - "Achtung Baby". Survivor "The Joshua Tree" to byłoby samobójstwo, co nie zmienia faktu, że byłby niezwykle ekscytujący. Wiem, że po wakacjach jest on w planach i szczerze mówiąc to już nie mogę się na niego doczekać ;)

#7 likavitos

likavitos

    Użytkownik

  • Members
  • 192 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Bydgoszcz

Napisano 27 sierpnia 2007 - 21:57

Co moge powiedzieć? Ta płyta jest niesamowita. Nie ma na niej żadnego słabego kawałka, wszystkie piosenki świetnie dopełniają się w perspektywie całej płyty, ale jednak każda z nich wywiera odmienne wrażenie. TJT jest dla mnie ważna ze względu na to, że była jedna z pierwszych jakie poznałam z dorobku U2.. No i fakt, że właśnie na tej płycie znajduje się Bullet the blue sky, Red Hill Mining Town i Exit, które uważam za jedne z najlepszych w repertuarze U2 w ogóle.

#8 Guest_MacPhisto18_*

Guest_MacPhisto18_*
  • Guests

Napisano 27 sierpnia 2007 - 22:48

Where The Streets Have No Name, Exit, Bullet The Blue Sky...
Jeżeli płyta zawiera takie kawałki, to musi być wspaniała.
Uważam że żadna płyta nie ma takich emocji co JT, ale to nie znaczy że tą płyte uwazam za najlepszą.
Po prostu kocham tą płyte ;)

#9 Haftung Bejbe:P

Haftung Bejbe:P

    Użytkownik

  • Members
  • 431 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Poznań (jeszcze;p)

Napisano 28 sierpnia 2007 - 12:16

Joshua to ich najbardziej magiczna płyta...Całkiem inny świat:) Wspaniały album...
we can be heroes...just for one day

#10 monia_sz

monia_sz

    Użytkownik

  • Members
  • 198 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Płock

Napisano 28 sierpnia 2007 - 14:44

zabijecie mnie zaraz :mellow:

zwykle słucham jej wieczorem i rzadko udaje mi się dotrwac do końca. jak przesłucham ją w miarę świadomym stanie to się wypowiem szerzej. :unsure:

(ale pierwszych 7-8 kawałków jest super) :D

#11 ALICE

ALICE

    Boomerang

  • Members
  • 744 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Kwidzyn

Napisano 28 sierpnia 2007 - 16:15

e tam zaraz zabijemy, wolność słowa przecie ;) tobie się najbardziej podoba początek i środek mi zaś początek i koniec :) i wporzo ;)

#12 monia_sz

monia_sz

    Użytkownik

  • Members
  • 198 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Płock

Napisano 28 sierpnia 2007 - 19:00

no, do końca zbyt często nie dochodzę, ale dziś się postaram :P

nie jest to płyta U2, której najczęściej słucham. ale moje ulubione utwory na niej to, oprócz pierwszej czwórki: Exit, In God's Country i Trip Through Your Wires.

#13 komandos

komandos

    Kawał cholery!

  • Members
  • 737 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Rybnik, Śląsk

Napisano 29 sierpnia 2007 - 08:54

Absolutnie fantastyczne arcydzieło. WOWY to mój ukochany utwór U2, a TTYW jest super i proszę się odczepić ;)
"U2's music lifts you up. It's big enough to do that. And in this turbulent year - where Hate has hit the headlines and Hope is in the small print - we've really needed it. Needed it all over the world."

Wielka, zielona, kosmata prawda, którą każdy ma swoją i nieustannie obrabia innym.

#14 ALICE

ALICE

    Boomerang

  • Members
  • 744 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Kwidzyn

Napisano 29 sierpnia 2007 - 11:27

oczepić się, znaczy ja? ;D TTYW jest dobre, nie mowię ze nie, ale byłoby jeszcze lepsze gdyby nie było harmoniki :P

#15 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 30 sierpnia 2007 - 23:38

Najlepszy album U2. Jeden z albumów wszech czasów. Nie, nie tylko ja tak uważam. Większość serwisów, większość zbiorczych rankingów itp. potwierdza. Można nie przepadać za środkiem czy końcem, choć szczerze nie rozumiem :D, ale ogromny szacun się należy, bo nagrać taki album będąc takim zespołem, w tych czasach.. albo i w każdych innych.. ja nie ogarniam.

No i płyta mojego życia. Bez słabego momentu, bez wyjątku.
Bez kitu ;)

Użytkownik acr edytował ten post 30 sierpnia 2007 - 23:38


#16 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 31 sierpnia 2007 - 00:34

Bez jaj teraz: płyta wszech czasów. Tylko nie mów, że Sierżant Pieprz albo inne coś. Bez kitu no! :D Chyba troszkę dojrzałem na umyśle i już mi ten Achtung przeszedł :)
The Joshua Tree nie posiada ani jednego słabego momentu. Ba, choćby nietrafionego dźwięku. Dla mnie ta płyta to taki wyznacznik czegokolwiek i kiedykolwiek w muzyce. Nagrali ją 20 lat temu a słuchając jej dziś mam wrażenie, że wyszła ze studia wczoraj.

#17 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 31 sierpnia 2007 - 00:48

No i bardzo masz racje, motyla jego noga! :D

Chyba troszkę dojrzałem na umyśle i już mi ten Achtung przeszedł :)


O, to to. To też. Tak samo miałem kiedyś. I sporo osób tak miało. Do tego trza dojrzeć no :D
(nie żebym zarzucał wielbicielom AB niedojrzałość, nic z tych rzeczy, choć maksymalnie uogólniając sprawę, jak zauważyłem u siebie i u kilku innych osób, im więcej ktoś słucha różnej muzyki, im więcej o muzyce wie itp. tym bardziej skłania się jednak ku uznaniu Joshua Tree za album wybitny i lepszy od Achtunga, więc może muzyczną dojrzałością to nazwać? nie wiem, nie chce się narażać, nic nie mówię :D )

W ogóle o tej płycie mogę napisać straszliwie długi esej (a i książkę by można, spoko, kiedyś napiszę, mówię Wam :D), albo nie napisać nic. Bo to absolut jest. No :)

Użytkownik acr edytował ten post 31 sierpnia 2007 - 01:00


#18 Bananix

Bananix

    Użytkownik

  • Members
  • 253 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 31 sierpnia 2007 - 09:05

Ten album ma najbardziej wyrównany poziom,chyba ze wszystkich płyt U2, jak dla mnie jest genialny. Szczególnie WOWY i Exit...
U mnie też królował Achtung, dopóki nie stałam się szczęśliwą posiadaczką "The Joshua Tree"..

A co do słuchania płyt wieczorem, to ja przy odrobinie szczęścia docieram do trzeciego utworu... :)

#19 Guest_u2megafan_*

Guest_u2megafan_*
  • Guests

Napisano 31 sierpnia 2007 - 09:39

Bdb płyta.
poza AB jedyna która nie ma złego kawałka na płycie.

HTDAAB też nie ma złego kawałka. B)

#20 Guest_MacPhisto18_*

Guest_MacPhisto18_*
  • Guests

Napisano 31 sierpnia 2007 - 09:45

HTDAAB też nie ma złego kawałka. B)


:lol:

A Man and A Women, Vertigo... i więcej nie wymienie bo się naraże :P



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych