Jump to content


Photo

U2 a religia


100 replies to this topic

#1 Marysieńka. love U2

Marysieńka. love U2

    Użytkownik

  • Members
  • 697 posts
  • Skąd:wyspa skarbów

Posted 12 lipca 2007 - 17:15

Czy U2 są katolikami czy protestantami ?? Ja poprostu tego nie wiem ale wydaje mi się ze przeszli na katolicyzm.
( oczywiście wykluczam Adama jak mi wiadomo jest ateistą )

#2 Lmollu

Lmollu

    Użytkownik

  • Members
  • 1 003 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gliwice

Posted 12 lipca 2007 - 17:38

Matka Bono była katoliczką, a ojciec protestantem, Bono chodził do szkoły protestanckiej, ale został wychowany przez matkę w duchu katolickim. Edge i Larry są chyba katolikami, a Adam protestantem.

Szczerze mówiąc to mi to dynda koło nosa, bo jestem ateistą. Jednak obecność religii w muzyce U2 postrzegam dość pozytywnie, mogę przez to przekonać się jak powinien postępować właściwy chrześcijanin i porównać to z rzeczywistością, która jest zgoła inna niż ta przedstawiona w utworach U2. Cóż, nie wykluczam, że kiedyś zacznę wierzyć w Boga, na razie nie jestem na to gotowy, może nigdy nie będę, to musi przyjść samo, nie zamierzam się oszukiwać, że wierzę w Boga, jeśli tak wcale nie jest.

#3 corso

corso

    Użytkownik

  • Members
  • 3 831 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Black Diamond Bay

Posted 12 lipca 2007 - 17:43

Matka Bono była katoliczką, a ojciec protestantem, Bono chodził do szkoły protestanckiej, ale został wychowany przez matkę w duchu katolickim. Edge i Larry są chyba katolikami, a Adam protestantem.

Szczerze mówiąc to mi to dynda koło nosa, bo jestem ateistą. Jednak obecność religii w muzyce U2 postrzegam dość pozytywnie, mogę przez to przekonać się jak powinien postępować właściwy chrześcijanin i porównać to z rzeczywistością, która jest zgoła inna niż ta przedstawiona w utworach U2. Cóż, nie wykluczam, że kiedyś zacznę wierzyć w Boga, na razie nie jestem na to gotowy, może nigdy nie będę, to musi przyjść samo, nie zamierzam się oszukiwać, że wierzę w Boga, jeśli tak wcale nie jest.


To z piosenek rock'n rollowego zespołu można się dowiedzieć jak powinien postępować prawdziwy chrześcijanin?
Ciekawe...

#4 madeinpoland

madeinpoland

    Użytkownik

  • Members
  • 994 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 12 lipca 2007 - 17:50

To z piosenek rock'n rollowego zespołu można się dowiedzieć jak powinien postępować prawdziwy chrześcijanin?
Ciekawe...


Chciałbym zauważyć,że U2 to nie jest zwykły rock'n'rollowy zespół. Fachowcy podkreślają,że zespół nadał muzyce rockowej ludzką twarz. Oczywiście nie można czerpać wiary z piosenek,ale popierając to czytaniem ewangelii i innymi rzeczami może dać niezły efekt.
Dołączona grafika

#5 Lmollu

Lmollu

    Użytkownik

  • Members
  • 1 003 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gliwice

Posted 12 lipca 2007 - 17:54

To z piosenek rock'n rollowego zespołu można się dowiedzieć jak powinien postępować prawdziwy chrześcijanin?
Ciekawe...


Tak, więcej jestem w stanie z nich wynieść niż z żenujących lekcji religii z żenującą i nawiedzoną panią katechetką. Z muzyki U2 biją szlachetne wartości, te same, o których mówi ewangelia, te same, o których większość Chrześcijan mówi, ale nie wyznaje. A ja wolę je wyznawać i nie nazywać się Chrześcijaninem.

#6 Marysieńka. love U2

Marysieńka. love U2

    Użytkownik

  • Members
  • 697 posts
  • Skąd:wyspa skarbów

Posted 12 lipca 2007 - 18:10

Matka Bono była katoliczką, a ojciec protestantem, Bono chodził do szkoły protestanckiej, ale został wychowany przez matkę w duchu katolickim. Edge i Larry są chyba katolikami, a Adam protestantem.

Szczerze mówiąc to mi to dynda koło nosa, bo jestem ateistą. Jednak obecność religii w muzyce U2 postrzegam dość pozytywnie, mogę przez to przekonać się jak powinien postępować właściwy chrześcijanin i porównać to z rzeczywistością, która jest zgoła inna niż ta przedstawiona w utworach U2. Cóż, nie wykluczam, że kiedyś zacznę wierzyć w Boga, na razie nie jestem na to gotowy, może nigdy nie będę, to musi przyjść samo, nie zamierzam się oszukiwać, że wierzę w Boga, jeśli tak wcale nie jest.



Matka była protestantką a ojciec katolikiem. Tak jest w książkach.
A Adam jest ateistą

#7 Marysieńka. love U2

Marysieńka. love U2

    Użytkownik

  • Members
  • 697 posts
  • Skąd:wyspa skarbów

Posted 12 lipca 2007 - 18:28

Szczerze mówiąc nie ważne jest to jaką religię wyznają. Rozum i tak mi podpowiada ze wyznają katolicyzm.
Ważne jest to ze publicznie mają odwagę głosić ewangelię Jezusa Chrystusa i to jest piękne

#8 Lmollu

Lmollu

    Użytkownik

  • Members
  • 1 003 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gliwice

Posted 12 lipca 2007 - 18:36

Matka była protestantką a ojciec katolikiem. Tak jest w książkach.


No właśnie w "Bono- święty i grzeszny" zastanawia mnie jedna rzecz:

"Iris była protestanką, a Bob katolikiem" - cytat nr 1

"każdego niedzielnego poranka Bobby zostawiał żonę i synów w jednym kościele (rzymskokatolickim pod wezwaniem św. Canice'a), a sam jechał do innego" - nr 2

Z drugiego cytatu na mój gust wynika, że jednak Iris była katoliczką, a Bob protestantem. Więc w końcu nie wiem, jak to jest? Niech ktoś bardziej obeznany w sprawach religii zabierze głos :P

#9 Marysieńka. love U2

Marysieńka. love U2

    Użytkownik

  • Members
  • 697 posts
  • Skąd:wyspa skarbów

Posted 12 lipca 2007 - 19:15

Bono opowiada w Bono o Bono ze ojciec był katolikiem ale stracił wiarę.

Rozdziału nie pamiętam nie chce mi się szukać ale jak znajdę to wam powiem.

#10 felis_immanis

felis_immanis

    Odkrywca Wszechświata

  • Members
  • 814 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z kosmosu

Posted 12 lipca 2007 - 19:45

Z tego co wiem, to faktycznie matka Bono była protestantką (i w tej religii wychowywała dzieci) a ojciec katolikiem (do czasu). Z tego, co Bono mówi w "Bono o Bono", Adam ostatnio znalazł drogę do Boga.
Ale to naprawde nie jest ważne, czy są katolikami, metodystami, baptystami.. przede wszytskim są chrześcijanami, i myślę, że właśnie za takich się mają, bez rozdrabniania.
To nie jest najważniejsze, jaką religię praktykujesz, do jakiego kościoła chodzisz, czy pod jaką postacią przyjmujesz sakramenty. ważne jest, czy w życiu codziennym kierujesz się zasadami wiary, z którą się utożsamiasz. Co innego mówić "jestem katolikiem" a co innego katolikiem być.
muzyka U2 nie ma przesłania ani katolickiego, ani protestanckiego. ja tam widze co najwyżej wpływy - ogólne, chrześcijańskie wpływy. W tekstach wyraźnie widać, że autorem jest osoba wierząca w Boga i mi to osobiście wystarcza.

Moi sąsiedzi z góry zalali moich sąsiadów z dołu. A mnie wszyscy ignorują..


Dołączona grafika


#11 novia

novia

    Użytkownik

  • Members
  • 623 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:cool green valleys

Posted 12 lipca 2007 - 20:17

Dla zainteresowanych

Kiedyś natknęłam się w sieci na wypis cytatów z różnych utworów U2 powiązanych z cytatami z Biblii.. Niestety nie wiem jakie jest tego źródło, pewnie utworzył to jakiś fan. Całość jest po angielsku, niektóre rzeczy naprawdę interesujące :)

http://www.sendspace.com/file/9cspwr
Eating lemons can help strengthen bones, prevent bad breath and increase energy!

Your signature is more powerful than you think

#12 Marysieńka. love U2

Marysieńka. love U2

    Użytkownik

  • Members
  • 697 posts
  • Skąd:wyspa skarbów

Posted 12 lipca 2007 - 21:06

Z tego co wiem, to faktycznie matka Bono była protestantką (i w tej religii wychowywała dzieci) a ojciec katolikiem (do czasu). Z tego, co Bono mówi w "Bono o Bono", Adam ostatnio znalazł drogę do Boga.
Ale to naprawde nie jest ważne, czy są katolikami, metodystami, babtystami.. przede wszytskim są chrześcijanami, i myślę, że właśnie za takich się mają, bez rozdrabniania.
To nie jest najważniejsze, jaką religię praktykujesz, do jakiego kościoła chodzisz, czy pod jaką postacią przyjmujesz sakramenty. ważne jest, czy w życiu codziennym kierujesz się zasadami wiary, z którą się utożsamiasz. Co innego mówić "jestem katolikiem" a co innego katolikiem być.
muzyka U2 nie ma przesłania ani katolickiego, ani protestanckiego. ja tam widze co najwyżej wpływy - ogólne, chrześcijańskie wpływy. W tekstach wyraźnie widać, że autorem jest osoba wierząca w Boga i mi to osobiście wystarcza.



Też tak uważam.

#13 Marysieńka. love U2

Marysieńka. love U2

    Użytkownik

  • Members
  • 697 posts
  • Skąd:wyspa skarbów

Posted 13 lipca 2007 - 21:37

Poszperałam w ksiązce Duchowa Podróż i rzecz jasna znalazłam odpowiedz ano Stockman pisze:

Należy pamiętać, że Bono jest zarówno katolikiem jak i protestantem lecz równocześnie nie jest żadnym z nich.
Uparcie powtarzał ze gardzi religią ale mocno wierzy w Chrystusa. Dla Bono, Edga, Larrego Bóg którego spodkali
i który zawsze im towarzyszy w niesamowitej pielgrzymce to Bóg potężniejszy niż kościół lub granice wytyczone przez religię.
Odkryli GO poza ograniczeniami jakie ona tradycje narzuca i przez cały czas widzieli Boga, który się staje w ich życiu coraz bardziej potężny i pod każdym względem.

#14 corso

corso

    Użytkownik

  • Members
  • 3 831 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Black Diamond Bay

Posted 13 lipca 2007 - 21:40

"Bono jest zarówno katolikiem jak i protestantem lecz równocześnie nie jest żadnym z nich."

Dialektyka w czystej postaci :lol:

#15 madeinpoland

madeinpoland

    Użytkownik

  • Members
  • 994 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 13 lipca 2007 - 22:02

Poszperałam w ksiązce Duchowa Podróż i rzecz jasna znalazłam odpowiedz ano Stockman pisze:

Należy pamiętać, że Bono jest zarówno katolikiem jak i protestantem lecz równocześnie nie jest żadnym z nich.
Uparcie powtarzał ze gardzi religią ale mocno wierzy w Chrystusa. Dla Bono, Edga, Larrego Bóg którego spodkali
i który zawsze im towarzyszy w niesamowitej pielgrzymce to Bóg potężniejszy niż kościół lub granice wytyczone przez religię.
Odkryli GO poza ograniczeniami jakie ona tradycje narzuca i przez cały czas widzieli Boga, który się staje w ich życiu coraz bardziej potężny i pod każdym względem.

Z mojej wiedzy wynika,że Bono do kościoła jednak chodzi zresztą sam wspomniał,że w kościele katolickim znajduję odprężenie na stare lata. Uznał,że kościół katolicki to "glam rock religii".
Dołączona grafika

#16 Ceasar_Of_Rome_Forrever

Ceasar_Of_Rome_Forrever

    Mr Spock

  • Members
  • 3 170 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:City of Blinding Lights Śrem

Posted 13 lipca 2007 - 22:18

Szczerze mi także to dynda koło nosa
Jakie to ma znaczenie do licha ??
Ja tam do takiego badziewia nie przywiązuje uwagi, nie jestem nawiedzony jak ojciec dyrektor
C O E X I S T
przecież ma być :P
Dołączona grafika
Max Biaggi Ceasar Trade List

#17 madeinpoland

madeinpoland

    Użytkownik

  • Members
  • 994 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 13 lipca 2007 - 22:43

Szczerze mi także to dynda koło nosa
Jakie to ma znaczenie do licha ??
Ja tam do takiego badziewia nie przywiązuje uwagi, nie jestem nawiedzony jak ojciec dyrektor
C O E X I S T
przecież ma być :P

Tu chodzi o potwierdzenie faktów,czego jak czego ,ale wiary nikt nie powinien wstydzić i to jeszcze w kraju,gdzie wolność wyznania to konstytucyjne prawo.No, ale znaczenia to nie ma gdyż muzyka U2 daję mi tyle siły i wiary jak nikt inny.
Dołączona grafika

#18 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Posted 14 lipca 2007 - 07:35

Ja tam do takiego badziewia nie przywiązuje uwagi, nie jestem nawiedzony jak ojciec dyrektor



Ten fragment podoba mi się najbardziej <brawa>

#19 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Posted 14 lipca 2007 - 09:59

Ja tam do takiego badziewia nie przywiązuje uwagi, nie jestem nawiedzony jak ojciec dyrektor


Oto doskonały przykład świadomego i głęboko przemyślanego wyboru światopoglądu.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#20 Marysieńka. love U2

Marysieńka. love U2

    Użytkownik

  • Members
  • 697 posts
  • Skąd:wyspa skarbów

Posted 14 lipca 2007 - 11:26

Szczerze mi także to dynda koło nosa
Jakie to ma znaczenie do licha ??
Ja tam do takiego badziewia nie przywiązuje uwagi, nie jestem nawiedzony jak ojciec dyrektor
C O E X I S T
przecież ma być :P


Moze dla ciebie to nie ma znaczenia a dla innych to ma duze znaczenie.



Reply to this topic



  


1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users